Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy zajęci super ligą a tu trzeba ogłosić że na YouTube na kanale sportowym w misja futbol na samym początku dzisiaj została podpisana umowa z polskim związkiem rugby na nadawanie Polskiej ekstraligi rugby od 1 maja tego roku oczywiście nie wszystkie spotkania bo część spotkań będzie nadawany na TVP Sport oraz finał mecz o trzecie miejsce oczywiście w kanale sportowym dokładne informacje można obejrzeć dzisiejszy odcineku misji  futbol na kanale sportowym

Edytowane przez Przemek2892
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy sport można wypromować tylko trzeba chcieć i przeznaczyć na to jakąś kasę. Przykładem może być F1 i Indycar. F1 na ekstra płatnym Eleven ogląda po 200 tys. widzów. Indycar, które interesuje też widzów F1, na praktycznie darmowym i z większym zasięgiem E2 oglądało 9 tys. Różnica? Eleven pokazuje wszystkie treningi, kwalifikacje, wyścigi. Przed i po ww. jest studio. Dyskusje, analizy, tłumaczenia, wywiady. Komentatorzy i eksperci od lat siedzą w F1. Nawet niezainteresowany widz może zrozumieć o co chodzi i zostać zachęcony do oglądania. A przecież teraz F1 jest bez Kubicy. Indycar na Eurosporcie. Zero studia, zero transmisji z treningów, kwalifikacji. Które to są odmienne od tych w F1 czy F2. Komentatorzy brani z łapanki. Jeden snuje monologi nt. transmisji Indycar sprzed 25 lat. Wspomina jakieś wyścigi sprzed 15 lat. Drugi bardziej ogarnięty ale też nie siedzący w tej serii wyścigowej. Jak już Eurosport bawi się w Indycar to mogli kupić też Nascar. Stworzyć ekipę od tych serii. Dać jakieś studio które przybliży specyfikę wyścigów za oceanem. I wtedy widzowie by się znaleźli. Nie zdziwię się jak puszczą kilka wyścigów i zrezygnują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze wydarzenia powinny być na głównych antenach Eurosportu a oni dają wybrakowany produkt , ES Player powinien być uzupełnieniem oferty tego co się nie mieści na głównych antenach . A oni mają Eurosport 2 wolne a mecz dają w ES Player tak się nie robi . Jakby tak samo robił Canal+ że najciekawsze meczę dawałby tylko w Canal+ OTT to nikt by ich pakietu nie trzymał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2021 o 21:17, Przemek2892 napisał:

Wszyscy zajęci super ligą a tu trzeba ogłosić że na YouTube na kanale sportowym w misja futbol na samym początku dzisiaj została podpisana umowa z polskim związkiem rugby na nadawanie Polskiej ekstraligi rugby od 1 maja tego roku oczywiście nie wszystkie spotkania bo część spotkań będzie nadawany na TVP Sport oraz finał mecz o trzecie miejsce oczywiście w kanale sportowym dokładne informacje można obejrzeć dzisiejszy odcineku misji  futbol na kanale sportowym

Bardzo fajne info. [beep]m już tą ciągłą piłką nożną. Z przyjemnością będę oglądał zwłaszcza, że jestem z Łodzi także do boju Mastefarm Rugby!

W dniu 19.04.2021 o 21:21, the cable guy napisał:

Rugby w Polsce #nikogo. ;) @Przemek2892

To może powiedz po prostu, że nie ogarniasz zasad, a nie, że nikogo nie obchodzi. Litości...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mam ogarniać zasady jak mnie nie obchodzi? 😂 Zamiast rzucać śmieszne teksty to mi może udowodnij popularność tej dyscypliny. Ilu jest kibiców w Polsce? :D 

Bo na facebooku widzę jakąś stronę Ekstraligi rugby, którą obserwuje 1652 osoby. 😂 Czyli licząc zawodników, prowadzących rozgrywki i np. rodziny tych ludzi, to ilu obserwujących nie jest związanych z tym sportem w Polsce, a ich to interesuje?

Dla porównania Ekstraklasę obserwuje 313 727 osób. Widzisz różnicę? 🤔

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, the cable guy napisał:

Po co mam ogarniać zasady jak mnie nie obchodzi? 😂 Zamiast rzucać śmieszne teksty to mi może udowodnij popularność tej dyscypliny. Ilu jest kibiców w Polsce? :D 

Bo na facebooku widzę jakąś stronę Ekstraligi rugby, którą obserwuje 1652 osoby. 😂 Czyli licząc zawodników, prowadzących rozgrywki i np. rodziny tych ludzi, to ilu obserwujących nie jest związanych z tym sportem w Polsce, a ich to interesuje?

Dla porównania Ekstraklasę obserwuje 313 727 osób. Widzisz różnicę? 🤔

 

Czego niby dowodzi Twoja wypowiedź? Gdyby sugerować się totalną ignorancją większości, to inne sporty nie miałyby prawa istnienia, bo po co, skoro i tak nie ogląda? Ja np. nie oglądam kolarstwa, golfa etc. bo zwyczajnie mnie to nudzi, ale nie wypowiadam się w taki pogardliwy sposób na temat ludzi, którzy się tym interesują i oglądają lub sami uprawiają. Szkoda słów i klawiatury. Jeżeli Twoim poziomem sukcesu jest ekstraklapa no to cóż... Smutne to. Dobrej oglądalności tego półproduktu życzę.

  • Popieram 2
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwowanie na Facebooku nie jest jedynym wyznacznikiem tego, czy dana dyscyplina sportu jest popularna. Ekstraliga żużlowa ma mniej obserwujących na Facebooku niż piłkarska Ekstraklasa, ale pod względem oglądalności transmisji to te dwie ligi są na równym mniej więcej poziomie.

 

A jeśli się znalazł ktoś, kto chce pokazywać rugby, no to dobrze, przynajmniej będzie różnorodność. Obowiązku oglądania przecież nie ma, nikt nie będzie do tego zmuszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według informacji Piotra Koźminskiego z Sportowych Faktów, Mateusz Borek zasiądzie za mikrofonem podczas spotkania biało-czerwonych ze Słowacją. Gdy zagramy z Hiszpanami, komentować będzie Jacek Laskowski, a starcie ze Szwecją przypadnie Szpakowskiemu.

I to właśnie weteran wśród polskich komentatorów ma także obsłużyć finał tegorocznych mistrzostw Europy.

 

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/935780/wiemy-kto-skomentuje-mecze-polakow-i-final-euro-2020-zaskakujacy-ruch-tvp


Skoro Szpaku dostanie finał to pewnie Borek i Laskowski skomentują półfinały.
Edytowane przez fillion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...