Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Project_ALF Nasze pokolenie ma np. Borka, Twarowskiego i Wolskiego. Wcześniejsze pokolenie miało np. Zimocha i Szpakowskiego. A ty wynajdujesz jakichś dziennikarzy, którzy szerszej publiczności są praktycznie nieznani i piszesz coś o "naszym pokoleniu". Poza tym, oni nawet nie są komentatorami. Kotleszka co prawda raz na kilka miesięcy coś skomentuje, ale jako ekspert, a nie "jedynka". A Włodarczyka to w życiu nie słyszałem za mikrofonem.

 

Jeszcze brakuje, abyś do Tomaszewskiego i Tuszyńskiego dodał Ciszewskiego, który obrósł legendą, a gdy się dzisiaj "patrzy" na jego komentarz przy starych meczach, to nie widzi się w nim nic specjalnego. A powiedziałbym nawet, że dzisiaj taki Ciszewski to miałby problemy, aby go przyjęli do jakiejś redakcji na to stanowisko... No, ale był przy największych sukcesach kadry, więc wszyscy go gloryfikują.

Edytowane przez TimesSquare
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, TimesSquare napisał:

@Project_ALF Nasze pokolenie ma np. Borka, Twarowskiego i Wolskiego. Wcześniejsze pokolenie miało np. Zimocha i Szpakowskiego. A ty wynajdujesz jakichś dziennikarzy, którzy szerszej publiczności są praktycznie nieznani i piszesz coś o "naszym pokoleniu". Poza tym, oni nawet nie są komentatorami. Kotleszka co prawda raz na kilka miesięcy coś skomentuje, ale jako ekspert, a nie "jedynka". A Włodarczyka to w życiu nie słyszałem za mikrofonem.

 

Jeszcze brakuje, abyś do Tomaszewskiego i Tuszyńskiego dodał Ciszewskiego, który obrósł legendą, a gdy się dzisiaj "patrzy" na jego komentarz przy starych meczach, to nie widzi się w nim nic specjalnego. A powiedziałbym nawet, że dzisiaj taki Ciszewski to miałby problemy, aby go przyjęli do jakiejś redakcji na to stanowisko... No, ale był przy największych sukcesach kadry, więc wszyscy go gloryfikują.

Tego Borka co załatwił Polsce ekspertów pokroju Hajty, Kowala?

Tego, który w swoich programach (często bardzo skutecznie) pchał do reprezentacji farbowane lisy w postaci Boenischów, Obraniaków, Matuszczyków, Ostrzolków?

Tego, którego wybitny trener przed swoją tragiczną śmiercią oskarżał o brak etyki? 

Tego, którego podchmieleni 14-latkowie wypytują telefonicznie na lajfie o Tajlandię i nagie fotki jakiejś pani, które poszły w eter twittera?

Mógłbym tak więcej, ale nie wiem czy to się nadaje do publicznej wiadomości.  

 

Twarowski? Wolski? Jakie oni mieli przez te lata zasięgi? Jaką oglądalność? To goście kojarzeni z paroma rozgrywkami. Większość niedzielnych kibiców, których jest w Polsce najwięcej ich nie zna. Twarowski, gdy chciał zawojować swoim nazwiskiem radio internetowe to odbił się jak od ściany wracając posłusznie na stare śmieci. Wolski przed odejściem do C+ był nołnejmem. Dziś gdyby ponownie się pojawił w TVP czy innej otwartej stacji to w jego przypadku byłoby co najwyżej jak z Laskowskim i jego anegdotą, gdy jakiś przechodzień zapytał go: "A gdzie się Pan ukrywał przez te wszystkie lata, co się z Panem działo?". Ciszewskiego do którego nawiązujesz w ostatnim akapicie słuchała cała Polska, ich słuchają tysiące. Może i to są na swój sposób jakieś autorytety, ale w skali mikro.

 

Nie napisałem niczego o "naszym" pokoleniu tylko o "innym" pokoleniu, czyli choćby o tym, które nie kojarzy już Borka z Polsatem tylko kanałem na Youtube i prowadzonych przez niego na lajfie obleśnych Hejt Parkach, gdzie dominuje dowcip rodem z toalety i inne zabawy w chowanego z Najmanem. Gdy jakimś przypadkiem na smartfonie zjedzie mi za bardzo palec i włączę któryś z tamtejszych streamów to czasem nie wiem czy oglądam fragmenty programu sportowego, rozrywkowego czy patostreamu. 

 

Czy ja w swoim poście nazwałem kogoś komentatorem? Użyłem tylko słowa "autorytet", a Włodarczyk przed aferą rozporkową takim mógł być, bo mnóstwo osób, telewizji i witryn internetowych powoływało się na jego informacje i gorące newsy. Kotleszka? Do wczoraj myślałem, że również mógł takim być, ale okazało się, że te wszystkim peany pochwalne pisał sobie sam xD Co więcej, wiele wskazuje na to, że z anonimowych kont prawdopodobnie też jechał po swoich kolegach i szefach xDDD

 

Ciszewskiego celowo nie wymieniłem, ale z innego powodu. 

 

 

Edytowane przez Project_ALF
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to okaże się prawdą, a wszystko wskazuje, że tak jest to każdemu kto go zatrudnił i wypromował powinno być mega głupio. Ja sobie tego nie wyobrażam, że w dzisiejszych czasach gdy tak ciężko o pracę można wyprawiać takie rzeczy. Dla mnie to niepojęte. Ile trzeba mieć w sobie bezczelności, pychy by w ten sposób pogrywać z własnymi przełożonymi. Człowiekowi nawet przez myśl coś takiego nie przejdzie. Jak sobie o tym pomyślę to mam wrażenie, że czytam jakiś scenariusz do filmu o ludziach o jakichś socjopatycznych, narcystycznych skłonnościach:

 

 

 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Kotleszką i Marco Gaccio to jest niezły hit. I jeszcze lepsza reakcja Stanowskiego, który nagle akurat w tym temacie nie ma nic do powiedzenia... :).
Dobrze napisał, nie ma żadnych dowodów. Ja też mogę napisać, że Ty i Project_ALF to ta sama osoba, tylko co z tego wynika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nasza jedyna twórczość to byłoby wzajemne słodzenie sobie pod postami i obrażanie wszystkich innych, a jakby to ktoś zauważył to żaden z nas by temu nie zaprzeczył, tylko usunelibyśmy konta to mialbyś do tego pełne prawo ;).

 

A co do Stanowskiego, to jeśli ma się silną opinię na każdy temat - od feministek po Polsat, nie wspominając już o niekończącej się imbie z Najmanem to wypada mieć równie mocne zdanie jak jeden kolega z branży jeździ po pijanemu, a drugiemu dwóch innych dziennikarzy zarzuca osobliwą autopromocje i w dodatku obrażanie innych członków redakcji w której pracuje... Dwa takie wydarzenia w ostatnim czasie i reakcja jakaś słabiutka na co zwracają uwagę nawet jego najbardziej zatwardziali fani na twitterze :).

 

Smokowski z tego co widziałem zareagował całkiem sensownie. Stano - śmiech na sali.

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki. Faktycznie reakcja bardziej wyważona, Smokowski nie próbował udawać, w przeciwieństwie do Stanowskiego, że tak naprawdę nic się nie stało, bo nawet jeśli uznamy, że się dzieją gorsze rzeczy (a dzieją się), to jednak tworzenie sobie kont do samowazeliniarstwa, i to adresowanego do szefów innych redakcji sportowych, a jednocześnie jechanie na tych kontach po swoich kolegach z pracy, jest nie w porządku.
 

37 minut temu, G2000 napisał:

Kto komentuje teraz skoki na TVP Sport razem ze Szczęsnym? Całkiem dobrze sobie radzi.

 

P.S. Może warto podzielić ten temat albo  założyć dwa nowe wątki - Prawa sportowe i Komentatorzy sportowi.  Bo teraz to wszystko się miesza a nie do końca są to tematy tożsame.

Dzisiaj FIS Cup komentował Michał Chmielewski.

A co do podziału tematu czy nowych wątków - możemy się zastanowić, przy czym najpewniej nie będziemy wyodrębniać postów już napisanych, tylko faktycznie albo założymy dwa nowe wątki, albo zrobimy jeden nowy, a ten obecny przemianujemy w zależności od tego, jak nazwiemy nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Project_ALF Wybacz, ale straszne kocopoły piszesz. Odniosę się tylko do jednego. Borek choćby codziennie "urządzał" pijaństwo w Kanale Sportowym, dalej będzie jednym z najlepszych komentatorów piłkarskich w XXI wieku w Polsce. Każdy wie, co komentowal i jaką ma renomę jako komentator. A to, co robi w innych projektach, to jego sprawa. Ja oceniam warsztat pracy, a nie czy śmieszkuje w internecie. 

 

A, odniosę się jeszcze do Wolskiego, bo moim zdaniem to najlepszy komentator w Polsce. Jeżeli ty o facecie, ktory komentował kilka razy finał najlepszej ligi świata, który jest twarzą i głownym komentatorem stacji, ktora jest na rynku ponad 25 lat piszesz takie rzeczy, to sorry, ale nie mamy o czym rozmawiać. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kirk napisał:

A co do podziału tematu czy nowych wątków - możemy się zastanowić, przy czym najpewniej nie będziemy wyodrębniać postów już napisanych, tylko faktycznie albo założymy dwa nowe wątki, albo zrobimy jeden nowy, a ten obecny przemianujemy w zależności od tego, jak nazwiemy nowy.

Jeśli  wszystko będzie startowało od nowa to można zrobić 2 wątki o prawach sportowych - polskie i zagraniczne. Wtedy wszystko będzie przejrzyste i łatwiej będzie pytać czy szukać odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kirk napisał:

OK, dzięki. Faktycznie reakcja bardziej wyważona, Smokowski nie próbował udawać, w przeciwieństwie do Stanowskiego, że tak naprawdę nic się nie stało, bo nawet jeśli uznamy, że się dzieją gorsze rzeczy (a dzieją się), to jednak tworzenie sobie kont do samowazeliniarstwa, i to adresowanego do szefów innych redakcji sportowych, a jednocześnie jechanie na tych kontach po swoich kolegach z pracy, jest nie w porządku.

Czytałeś Stanowskiego? Oba oświadczenia są podobne, zarówno Smokowski jak i Stanowski stwierdzili, że są gorsze przewinienia i że na razie nie ma dowodów, ale jeśli to prawda, to tak średnio wyszło.

NIe jestem jakimś fanem Kotleszki, ale winę trzeba udowodnić, to nie oskarżony ma się tłumaczyć, że nie jest wielbłądem. Jest słowo przeciwko słowu, a wyrok już został przez niektórych wydany.

 

Edytowane przez Anita Kaźmierska
Usunięty fragment dotyczący jednego z byłych użytkowników forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...