Skocz do zawartości

onyx.tv


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...
A wie ktoś może dlaczego kanał upadł :brawo::?::mrgreen:

Zabójczo niska oglądalność, dochody z reklam oraz SMSów. Telewizja w Niemczech przeszła kryzys. Zamknięto Onyx.tv, VIVA Plus oraz MTV2 Pop. W przypadku tych dwóch ostatnich nie chodziło o konkurencję, tylko o kwestie biznesowe, ponieważ kanały przynosiły straty i trzeba było je przeformatować.

 

Jeśli chodzi o Onyx.tv, to stacji nie pomogły nawet emitowane nocą seriale oraz reklamy erotyczne. Ogólnie rzecz biorąc Onyx.tv popadł w kryzys finansowy. Jego emisja została zakończona w połowie września 2004 roku i trwała ponad 8,5 roku. Kanał Terra Nova, który wystartował tak naprawdę jeszcze przed zamknięciem Onyx.tv, a docelowo przejął jego pasmo został zamknięty po trzech latach, bodajże w lipcu 2007.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wtedy kanał nadawał z bardzo słabego transpondera na satelicie HotBird. Trzeba było mieć sporej wielkości antenę, by móc oglądać nieśnieżący Onyx. W mojej kablówce (też Vectra) jeszcze nie było tak źle, w trakcie dobrej aury można było dostrzec tylko kilka "dropów" na ekanie TV i to głównie w miejscach, gdzie dominował jeden kolor o większym nasyceniu barwy. Gdy pogoda nie dopisywała, to Onyx zawsze mocniej śnieżył w porównaniu z innymi kanałami analogowymi, których sygnał też pochodził z pozycji 13.0E. Po zakupie anteny satelitarnej zrozumiałem, dlaczego niektóre kanały analogowe śnieżyły bardziej niż inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście padł tez ponieważ wszystkie niemiecki kanały była nadawane na Astrze, dodatkowo niektóre były na hot bird.w Niemczech gigantyczna liczba osób korzystała tylko a anteny skierowanej na astre. pamiętam jak kanał zapowiadał uruchomienie swojego pakietu (raczej paczki kanałów tematycznych) lub przeniesienie na astra. niestety do niczego z tych rzeczy nie doszło i kanał upadł. dobrze ze w swoim czasie Viva przeniosła sie na astre:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któregoś dnia ukazał się dość fajny artykuł z gazecie To&Owo mówiący o tym, iż kanał ma wkrótce pojawić się w przekazie analogowym satelitów Astra 19.2E. Był to okres, gdy Onyx nadawał już tylko cyfrowo z HotBird, z kolei na Astrze wyłączano w tym czasie kodowane w VideoCrypt kanały Sky. Była podana konkretna data, częstotliwość (zdaje się, że transponder po Zee TV), ale zapowiedzi nigdy nie zrealizowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Onyx.TV miał dwa wcielenia - pierwsze w drugiej połowie lat 90-tych, gdzie miał inne logo (pierwsze w swojej działalności) i inny charakter - emitował muzykę klasyczną i chill out. Pokazywał starszych wykonawców (Pavarotti, Zucchero, Elton John, Tina Turner) oraz drugie wcielenie, które przypominało muzycznie ówczesne MTV2 Pop - dużo muzyki pop, kilka programów z prezenterami m.in. z Danielem Aminati (prowadził Best of @ onyx) + zupełnie odmieniona oprawa i logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...

Z Onyx.tv mam zarejestrowany koncert zespołu Genesis ze Spodka z 1998 roku. Onyx wykupił koncert od TVP choć emitował tylko 90 min z prawie 150 i to wielokrotnie. Emitował go w dużo lepszej jakości niż TVP, która część pierwszą koncertu emitowała na żywo, a drugą 2 godziny później wyemitowała z taśmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Kanał ten był jednym z ciekawych kanałów na niemieckim rynku telewizyjnym wiele ludzi z czerwonością oglądali ten kanał ale ja nie jestem miłośnikiem tego kanału ja w tamtym czasie wolałem Vivę.

A ONYX nie zrobił nic by oferta programowa była tak dopracowana aby przyciągneła widzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...