Skocz do zawartości

Mundial - BRAZYLIA 2014


ezequiel93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czarnym koniem? Przecież to faworyt.

Faworyt chyba do odpadnięcia w grupie przed mundialem. Zespół przebudowany, obrona oparta na zawodnikach z będącej w kryzysie Eredivisie. Ten cały Blind zagrał niesamowity mecz, dwa krosy, które dały gole. Trzeba dodać, że Casillas był faulowany przy trzeciej bramce dla Holendrów, ale i tak Holandia mogła w końcówce strzelić szóstego, a nawet siódmego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie stare wygi przeciez najwiecej przyczynili sie do tak wysokiego zwyciestwa, a mlodziez tylko pomogla w miazdzacej wygranej.

Ps. A co do faworytow to moje typy - Francja, Kolumbia, Meksyk, z czego Francja na final no i jakby tak Holandia, to byloby niespodziewanie chyba nawet u bukmacherow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmierć tiki taki ciąg dalszy. Dziś

różnicę zrobił trener oraz dwaj

liderzy ekipy Oranje. Pierwsza

połowa nudna ale druga to poezja.

W Hiszpani w porę nie dokonano

zmiany i dalej opierają kadrę na

trupie jakim obecnie jest Barcelona.

Zagubiony po kontuzji Diego Costa

zamiast Llorente to żart.Powinien

dostać czerwo za faul i zawieszenie

za symulkę.Jak go nie zawieszą po

meczu to będzie żenada. Teraz

okazuje się że nie bez powodu

Casillas nie grał u Mourinho.Prawie

zawalił Realowi finał LM,dziś także

słabiutko.Jest cała masa bardzo

dobrych hiszpańskich piłkarzy,ktòrzy

nie dostali poważnej szansy w

reprezentacji . Czas na zmianę.

Wkurza TVP - komentarz w stylu - O

Boże co z Hiszpanią zamiast świetna

Holandia. A jak Silva miał piłkę na

2-0 to myślałem że Szpaku już nie

wytrzyma z podniecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Moja ulubiona Hiszpania dostała mocno w tyłek, ale cóż, nie można ciągle wygrywać. Na pewno jednak nie jest to koniec świata, 4 lata temu też zaczęło się od porażki i to ze Szwajcarią, a potem wiemy jak było. Ogółem jak narazie dobry poziom Mundialu - dużo bramek, dużo się dzieje i to się może podobać. Na minus sędziowanie, spory minus. Zwłaszcza te dwie nieuznane bramki dla Meksyku to mocno kontrowersyjna sytuacja. Widać, że wprowadzenie powtórek wideo byłoby bardzo pożądane. Bo najgorsze jest takie wypaczanie wyników przez nieudolne sędziowanie, szczególnie na tak wielkim turnieju jak piłkarskie MŚ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

In minus jak na razie - sędziowanie, kłamliwa TVP, która nie potrafiła pokazać ceremonii otwarcia (J.Lo śpiewała a ja musiałem słuchać blubrów Gmocha) oraz zapraszająca emerytów zanudzających widzów, postawa Hiszpanii - chyba za bardzo postawiono na "starych". In plus- Neymar-każde zagranie ocierające się o geniusz, Louis van Gaal, króry zrobił z Holandii mechanicznego piłkarskiego potwora oraz piękna ceremonia otwarcia z Pibullem i Jennifer Lopez, której tylko kibice w Polsce nie mogli oglądać...

Już teraz rozumiem dlaczego polsatowskie Top Trendy tak górują nad publicznym Opolem...

ps.

A Chile już prowadzi 2:1 z Australią i to właśnie mecz Hiszpanów z Chile będzie decydował o pozostanie w turnieju jednej z drużyn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co bramka to jakaś kontrowersja... szok/załamka .

I o to chodzi. Są kontrowersje są emocje i dyskusje. Sędzia podejmie złą decyzję, następnego dnia wszystkie portale, gazety na pierwszych stronach o tym piszą, wszyscy o tym gadają. Gdyby była analiza wideo to wszystkie kontrowersje rozstrzygnęłyby się w trakcie meczu. Następnego dnia w mediach byłyby tylko wyniki i jakieś suche informacje. Jeszcze kilka lat temu w tenisie kłótnie zawodników z sędzią były na porządku dziennym. Dodawały smaczku meczom. Teraz wszystko jest elektronicznie mierzone. Nie ma kłótni, wszystko jest sterylne. Dlatego FIFA i UEFA broni się jak może przed elektroniką puszczając bajeczki że na wszystkich boiskach muszą być takie same zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka drobna uwaga, odnośnie ochrony bramkarza w polu bramkowym zmieniły się przepisy. Już tak łatwo im nie jest. Oczywiście zostaje jak zwykle w wielu przepisach kwestia interpretacji. Teraz bramkarz jest chorniony tylko gdy ma piłkę w rękach, piąstkuje. Zarówno jak na Casillasie jak i Cesarze fauli nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak atakował, że ręką opartą na ramieniu bramkarza powstrzymał go do wyskoku po piłkę. Gdzie te czasy mundialowe, że za byle przewinienie była pokazywana kartka: za dyskutowanie, za wymuszanie gry na czas, za cwaniactwo piłkarskie, za dyskusje między piłkarzami, za ukryte faule w innej części boiska niż piłka itp. A sędziów na boisku podobno jest pięć albo i więcej i skomunikowanych elektronicznie. I jest nowocześnie?

Najlepsze kąski jeszcze przed nami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie załamuje postawa "komentatorów". Daliby spokój ze swymi idiotycznymi teoriami, które ich ośmieszają , a wkurzaja widza. Raczej niech opowiadają dowcipy.

Jaskrawy przypadek : wczoraj pomagier szpaka wyrokował o zdecydowanej przewadze Hiszpaniii....nie dokończył zdania bo główka van Persiego go przytkała....co stało się później widzieliśmy.

Jak taki głab zasiądzie znów przy mikrofonie ze swoimi "madrościami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]nie trzeba błyszczeć wiedzą, widzieć ile kto strzelił bramek i w jakim klubie gra, wystarczy, że buduje emocje. :)

Ale po co mi ta wiedza, skoro jest internet? Komentatorzy za granicą ograniczają te gadanie o statystykach bo wiedzą, że każdy to sobie znajdzie i jest wiele ciekawszych rzeczy do omówienia, bądź po prostu potrafią się przymknąć jak mało się dzieje. Głupi przykład z tym klubem dałeś, bo jak ma jakiś komentator gadać, że Crystal Palace to nieznany klub, a dla nich śmieszne są kluby w Brazylii, Australii, czy Bóg wie gdzie to niech lepiej się nie odzywają. Tak, najlepsza Ekstraklasa i dlatego setny raz o ŁKSie w przypadku Paulinho... Mało śmieszne żarty, słabo jak zawsze. Dla mnie mają tam dwóch dobrych komentatorów - Laskowski(choć ma dennego pomagiera w postaci "eksperta Ulatowskiego) i Zawacki(w Eurosporcie za darmo pracy nie dostał, dobrze, że wrócił, bądź robi jak Borek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odliczam godziny :wink:

 

Anglia - Włochy! A ile będzie kontrowersji?! Bardzo ciekaw jestem tej potyczki.

 

Kolumbia - Grecja też może mieć swoje oblicze zadziorności.

 

Nie wiem dlaczego sędzia odgwizdał w tych dwóch sytuacjach spalone, ale najważniejsze, że mamy trzy punkty. Lepszej sytuacji nie mogło być - powiedział po meczu grupy A mistrzostw świata 2014 trener reprezentacji Meksyku Miguel Herrera. Jego drużyna pokonała Kamerun 1:0, choć zwycięstwo "El Tri" powinno być bardziej okazałe - kolumbijski arbiter Wilmer Roldan nie uznał dwóch prawidłowo zdobytych przez Meksykanów bramek.
Jak to, głupcy, dlaczego? Bo Brasil musi grać w finale! Najlepiej z Hiszpanią.
liczba pomyłek jest przerażająca a co za tym idzie liczba punktów skradzionych lub darowanych tragicznie zmieniony obraz wyników gry , a to dopiero początek . to nie jest walka piłkarzy tylko ?
PRACA SĘDZIÓW NA TYCH MISTRZOSTWACH TO ŚMIECH NA SALI. CHYBA IM BRAZYLIJSKIE SŁOŃCE PRZYGRZAŁO. W KAŻDYM MECZU (POZA CHILE-AUSTRALIA) POPEŁNIALI KARDYNALNE BŁĘDY KTÓRE MIAŁY WPŁYW NA WYNIK MECZU. KOSZMAR!!!!
To nie korupcja, to brak kompetencji. O ile w meczu Brazylia-Chorwacja można zakładać, że sędzia sprzyjał gospodarzom (doświadczenia z poprzednich mistrzostw upoważniają do takiego przypuszczenia), tak trudno zakładać, że sędziego przekupili [beep]i na kasę Kameruńczycy, którzy krezusami nie są, a w mistrzostwach i tak nie liczą na wiele. Problemem jest to, że na taki turniej FIFA typuje sędziów według kontynentów, a nie ich umiejętności (nie ukrywajmy, że żaden inny kontynent nie ma tak dobrych sędziów jak Europa). Oczywiście to problem i tak drugorzędny, bo problemem głównym jest brak powtórek dla sędziów, ale na to FIFA nie pójdzie.
Dlaczego sędzia odgwizdał w tych sytuacjach spalone? Ponieważ liniowy tak pokazał. W tym wypadku nie należy wieszać gromów na głównym arbitrze, bo on miał prawo nie wiedzieć czy spalony był czy nie bo główny na linii nie stał. Natomiast liniowy jest ślepcem i nie powinien na tym turnieju nawet powąchać chorągiewki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...