Skocz do zawartości

Jaki telewizor wybrać do 2500 zł?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bo kto zobaczy nawet ten najprostszy Ambilight w warunkach domowych jest zachwycony. A najprostszy jest dwustronny.

 

To prawda, najlepsze efekty osiąga się dzięki czterostronnemu, gęstość diod też jest większa. Ale sama czterostronny dostępny jest w zasadzie od niedawna, bodajże zeszłego roku w regularnej sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asiafan, Ty zamiarujesz kupić kiedyś jakiś telewizor, czy nigdy żaden konkretny model nie będzie w stanie sprostać Twoim wymaganiom? :)

 

Jak sam wiesz, jakość kosztuje, więc poszukiwania niezłej maszyny w przedziale cenowym do 2,5k może okazać się zupełnie bezowocne.

 

Prościej to uczynić komuś, kto zdaje się tylko na marketingową propagandę, ale już ktoś, kto ma pojęcie o technikach telewizyjnych, może z tym mieć nie lada kłopot.

 

Napewno to nie będzie SONY które ostatnio notuje spadek wszystkiego nawet na giełdzie.

 

Na tę chwile jest to ten owy Panas 640 o rozmiarze 40. Bardzo dużo komentarzy było o nim w przeciwieństwie do Sony Toshiba czy Samsung

 

Samsung model 40 z serii 7100 jest po 3100 na youtbie każdy komentuje że nie jest warty tej ceny i owszem nie jest wart bo tańsze SONY jest lepsze co innego gdyby był po 2100 . :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czterostronny jest świetny, jak telewizor wisi na ścianie, jak stoi to najlepszy jest trzystronny, po bokach i u góry.

 

 

Więc tak TPV to panel z którego korzysta Philips tak więc mają własny

 

Zapytałem Panasonic vs owy Philips bez znaczenia na model odpowiedź krótka Philips ma lepszą ostrość/jakość obrazu tutaj nie zaprzecze bo fotki zrobiły wrażenie ostrości a jak oglądałem Panasonica to źródło SD gożej niż na mojej Toshibie

 

Niestety najsłabszy z najlepszych Philów czyli matryca nie 50hz a 120 i "dla mnie" nieszcęsny Ambi właśnie zaczyna się od owego modelu 7109 za 2600zł przez MOBO40 będę się musiał wybrać znowu do salony o ile takowy model znajde

Nie pasi mi jednak 42 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ asiafan Ty tak nie kombinuj, trzeba mierzyć siły na zamiary :D kupuj tego Panasa AS640, przecież to bardzo dobry wybór w stosunku cena-jakość. Masz tam matryce VA 120 HZ podbijaną elektronicznie do 1200 HZ, smart, 3D (nie ma okularów w zestawie) sterowanie głosem, dwa piloty multimedialny i zwykły. Można go już mieć w sieci za 1750, żadnego telewizora tak wyposażonego, z taką matrycą nie kupisz w tej cenie.

 

Najtańszy Philips z matrycą 120 Hz to tak jak wspomniałeś PFS7109 z podwójnym ambilight 2600 zł, Z potrójnym PFS7509 to już wydatek 2850 zł, Oczywiście wielkości 42 cale. Nie piszę o PFS8109 z poczwórnym (wielkość matrycy od 48) ... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak Panas jest ok tyle że są takie ale

W ole ole ten model jest obecnie za 1659 jednak z pewnym podejrzeniem na to patrze bo w opisie jedno a w opisie aukcji drugie . Ja nie mam zamiaru brać online by mi dojechał z usterka . Większość mi już mówi bierz osobiście bo teraz tymi telewizorami to rzucają jak o ściane a mają sporo negatywów że aukcja jedno a zawartość drugie nie ufam takim akcją.

 

W salonach typu Saturn i MM ten model jest po 1800-1900 jak byłem jeszcze z tydzień temu coś koło tego to jeszcze była cena 2099 ale zaraz potem spadła do 1900 zł

No i to jest model z 3d nie po to się ma to 3d by z tego nie korzystać Bryle są 2 modele 1 z wiecznie wymiennymi bateriami które pracują 144h a koszt takich baterii to średnio 4-7 zeta + wysyłka wieć kolo 10 i pomnożyć to razy ilość seansów to wyjdą mi nieoryginalne google 3d te za 89zł natomiast okulary z akumulatorem do tego Panaia to prawie 300zł czyli do ceny nie ważne czy 1659 czy 1800 1900 należy dodać te 300zł czyli wychodzi mi cena +-2000zł

 

Teraz mówiąc o Philipsu z Ambi u Czarneckiego model 7109 jest po 22xxzł z odbiorem osobistym 3d ma pasywne czyli nie full hd i google są w zestawie.

Przewaga Philipsa to 4 złącza HDMI Panas ma 3. Panas ma słabe SD i to bardzo Philipsa na żywo nie widziałem i trzeba to będzie obadać.

 

Komentarze Euro AGD to ja sobie wsadzę między bajki zauważyłem 2 komenty robiące antyreklame ta sama zawartośc dotyczy także kina domowego głośników 5.1 z Blu Ray. Pomijam krytykę pracy pilota.

 

 

Poza tematem 2500zł swoją drogą zastanawiam się jak taki Philek o rozmiarze 65' ma czerń bo Gmeru i ekipa twierdzą że na równi z KURO i 4 czy 8 rdzeniowy proc i jak to wszystko ma się do nadchodzącego OLEDA LG którego produkcja ma mieć miejsce na grudzień . Oczywiście będą to TV już 4k. A znajomek wysłał mi maila że ma się pojawić Vu+ Ultimo 2 tylko coś nie widze zapowiedzi.

Teraz jestem mocno zaskoczony że żaden Philek nie jest reklamowany nigdzie a nazywają go 5 gwiazdkowym TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piszesz o Philipsie 9809 to on ma strefowe wygaszanie matrycy. Powierzchnia jest podzielona na 144 strefy, która mogą wygaszać podświetlenie zależnie od potrzeb jaki generuje obraz. Czerń moim zdaniem na równi z OLEDem, a jeśli ten drugi ma nawet lepszą to nie warto już rozpatrywać takich szczegółów. Tym bardziej, że oprócz czerni jeszcze można porównywać długość świecenia, a tutaj OLED wciąż niestety słabo. Jak bym wybierał to bym brał z podświetleniem strefowym niż OLEDa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@rarab, w sumie to mnie mało obchodzi co Tobie się wydaje i już mówiłem, że zamiast tego oczekuję na wartości liczbowe.

 

Tak więc chcesz oceniać, czy porównywać poziom czerni, podaj konkretne zmierzone wartości dla tego telewizora w teście szachownicy w kandelach na metr kwadratowy.

 

Konkrety, zamiast ochów i achów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo paneli Philipsa jest dużo IPS są też S-PVA tak jak moja Toshiba

 

http://electronics.forumsee.com/a/m/s/p ... -2014.html

 

No i co ciekawe rzekomo lepszy model od 7109 czyli 7179 jest na IPSie.

 

Są także EDGE LEDY są Direct Ledy

 

Mobo40 wkleil link dotyczący paneli no ale ktoś podał także że serie 6xxx to też 100/120 tyle że już i tak wycofane ze sprzedaży.

 

Znalazłem też niezły hejt na Philipsy a szczególnie serwis to takie podejście jak Nie bierz Philipsa unikniesz kłopotów z serwisem a wymiana potrwa 3 miesiące nie bierze Samsunga i LG bo po 2 latach będzie musiał kupić nowy A warto popytać właścicieli no i 1 taki się wypowiedział że ma już w domu 5 Philipsów i z żadnych nie był w serwisie. Ludzie za dużo krytykują pilota i ponownie Smart TV.Największy hejt jest także firmware w TV .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philipsy serii 6xxx są na matrycy 60 Hz, 120 Hz od serii 7xxx. Kto ci napisał że są wycofane za sprzedaży ? Bzdura.

Narzekają na soft ludzie, na wolno działające menu, na resety. U mnie nie ma tych problemów. Już tu pisałem w jednym z postów że ktoś kupił Philipsa 6609 matryca 60 Hz a obraz miód cud :D

 

Na marginesie dzisiaj bylem na otwarciu RTVEuroAgd w Myszkowie, bo miał być towar obniżony nawet o siedemset złotych, pojechaliśmy z ciekawości. I co zaobserwowałem, że przeciętny Polak ma w nosie cyferki, czerń i tym podobne rzeczy. Liczy się jak najnisza cena, ludzie nawet nie odpakowywali telewizorów, nie sprawdzali, nie testowali. Brali pudełka i do kasy. Najwięcej schodziły te najtańsze 40-tki po 1100 zł. To tylko my nieliczni maniacy HD testujemy, wypatrujemy chmurek, głębokiej czerni. Przeciętny człowiek chce jak największy telewizor za jak najmniejszą cenę.

 

Z tych omawianych tutaj to AS640 w wersji 40-to calowej był po 1700 zł, w wersji 50 calowej po 2700.

 

@rarab ale ten Philips 9809 to kosztuje około 15000 więc nie ma nawet po co pisać o tym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Mobo40, producenci i handlowcy mają wielkie szczęście, że nie wszyscy potencjalni nabywcy sprzętu audiowizualnego są w pełni doinformowani, bo gdyby było inaczej 2/3 całego tego [beep]u, który leży na półkach sklepowych musiałoby skończyć tam, gdzie tego miejsce, czyli na śmietniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philipsy serii 6xxx są na matrycy 60 Hz, 120 Hz od serii 7xxx. Kto ci napisał że są wycofane za sprzedaży ? Bzdura.

Narzekają na soft ludzie, na wolno działające menu, na resety. U mnie nie ma tych problemów. Już tu pisałem w jednym z postów że ktoś kupił Philipsa 6609 matryca 60 Hz a obraz miód cud :D

 

Na marginesie dzisiaj bylem na otwarciu RTVEuroAgd w Myszkowie, bo miał być towar obniżony nawet o siedemset złotych, pojechaliśmy z ciekawości. I co zaobserwowałem, że przeciętny Polak ma w nosie cyferki, czerń i tym podobne rzeczy. Liczy się jak najnisza cena, ludzie nawet nie odpakowywali telewizorów, nie sprawdzali, nie testowali. Brali pudełka i do kasy. Najwięcej schodziły te najtańsze 40-tki po 1100 zł. To tylko my nieliczni maniacy HD testujemy, wypatrujemy chmurek, głębokiej czerni. Przeciętny człowiek chce jak największy telewizor za jak najmniejszą cenę.

 

Z tych omawianych tutaj to AS640 w wersji 40-to calowej był po 1700 zł, w wersji 50 calowej po 2700.

 

@rarab ale ten Philips 9809 to kosztuje około 15000 więc nie ma nawet po co pisać o tym sprzęcie.

 

Jak znajde fotke w ilości stron 150 to wkleje bo seria 6xxx miała matryce 100/120 jednak po wklepaniu 2 modeli żaden nie był już na rynku.

 

Ludzie nie patrzą tylko żeby potem nie narzekali że coś wygląda jak przez judasz a fonia jak przez słoik. Dlatego żyjemy w takim zacofanym technologicznie kraju.

Jeśli kiedyś zaplanujesz sobie wypad do Japonii czy HongKongu to zaplanuj sobie minimum 5 godzinny spacerek po jakimkolwiek "mallu" z elektroniku to nie wyjdziesz stamtąd tylko głód spowoduje że wyjdziesz :brawo: taka jest przepaść w tym co jest tam a co mamy my a krytyki nie ma bo tam się znają podbnie jak ci co pomagają wiedzą tyle co średni geek u nas takie szkolenie.

 

 

Tak w ogóle to podziel sie fotkami z tego phila nagraj jakies demo ile masz cali i kiedy kupileś i gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to podziel sie fotkami z tego phila nagraj jakies demo ile masz cali i kiedy kupileś i gdzie.

:mrgreen: Może jeszcze mam napisać o której godzinie i nazwisko sprzedawcy :lol2: a fotek nie wkleję bo nie mam cyfrówki :twisted:

Dla twojej ciekawości mam model PFL6007 w wersji 47, więc jak widzisz nie tak bardzo wypasiony. Lepiej niech się ci pochwalą co mają model super chiper wypasiony, np W9 Sonego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Seria W9 Sony, nie potrzebuje adwokatów i doskonale broni się sama.

Jest też doskonale udokumentowana, również multimedialnie (filmy, zdjęcia), materiałów od pyty można znaleźć w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@asiafan, który W9 nie ma płynności? :D

 

Fakt, tegoroczny W8 ma płynność dopiero od 55", ale za to kosztuje niewiele, bo coś około 3,5k.

 

A jak się jeszcze pospieszysz, to może jeszcze wyłuskasz powystawowego 40W905A za coś koło 3k w sieci MM. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...