Skocz do zawartości

Jaki telewizor wybrać do 2500 zł?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tu jest test telewizora z Ambilight

http://www.hdtv.com.pl/forum/ostatnio-n ... warty.html

Ponoć świetna czerń, ale czy ten test jest wiarygodny?

 

Tu link bezpośredni:

http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/10 ... ost1019477

 

 

4000 zeta za to że ma andoida i procek quad i nie wiemy w jakim stopniu wykorzystany?

Podobał mi się komentarz antyphilipsa przerost treści nad formą

 

 

Tu następny ultra hd szczególnie na 40 oj dużo zobaczysz różnicy między 1080p a 4k

Także Perfect Pixel

Androida lepiej sobie dokupić jako osobnego Dongla bo z tego co wiem często tego androida wywala w tym Philipsie .

 

http://allegro.pl/4k-philips-40puk6809- ... 71812.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Android to jednak przewaga nad wszystkimi Smartv jakiekolwiek mają inne TV Nawet SONY porzuca swój i idzie w kierunku Androida. Tyle że to jest kierunek przeciętnego kowalskiego. Do 300zł masz 4 rdzeniowego dongla i instalujesz co chcesz i nie obciążasz procka TV + o ile jest opcja wkładasz kartę pamięci chyba jest taka opcja.

 

Ambilight i lato i weź otwórz okno masz totalny zlot komarów ciem i innego syfu a na drugi dzień wszystko wisi przyklejone do sufitu i cała masa bakterii i ten ich bełkot że jest przyjazny dla oczu i środowiska owszem jest jak go wyłączysz jak każdy inny TV :D

 

Niestety tych Philipsów jest ZERO w Saturnach i innych MM Głownie widzę Sharpy LG Toshiby widać święcący Ambilight nie ma brania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Android, ambilight to nic, ale ciekawy jestem czy rzeczywiście te telewizory mają tak świetną czerń.

Cała ta recenzja na hdtv, to jedna wielka dziecinada, praktycznie bez żadnych konkretów, poza jakimiś [beep]nami dotyczącymi zużycia EE, które nie niosą nic godnego uwagi.

Jedyne dane liczbowe dotyczą opóźnienia ekranu, które jest na jakimś nieprawdopodobnym poziomie (85ms).

Na temat poziomu czerni, tylko ochy i achy, a tu potrzeba liczb, a nie jakiegoś omdlewania, niczym jakaś niezdrowo podekscytowana pensjonarka.

 

Widzialem ten telewizor w kilku salonach, ale niemożliwe jest, by go tam oceniać, zwyczajnie nie pozwalają na to warunki sklepowe.

 

Nadal twierdzę jedak z uporem, że ambilight, to gadget bez znaczenia, który trzeba natychmiast wyłączyć, zresztą tak samo jak feerię światła w Sony W9. :)

 

Jednak o wiele bardziej martwi mnie tendencja do stosowania Androida w telewizorach, bo tego tylko nam brakowało, by jakiś domorosły cracker dłubal nam w telewizorach, a niestety na to się zanosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest, pokazali ją na tegorocznej IFA https://www.youtube.com/watch?v=zKJ2-CCwBHs od 30 sekundy. Nazywa się to roboczo Ambilight Afterglow.

 

Poczytaj sobie lepiej ile negatywnych komentarzy jest jeden mi się szczególnie podobał krotko i na temat "useless technology" też jestem tego zdania

 

Ja mam oglądać to co w TV a nie to że coś mi się świeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy te testy robione na hdtv to rzeczywiście są robione po łebkach, ale na hdtvpolska, to są robione profesjonalnie. tam padają cyferki :)

 

Nie popieram Gmeru dla mnie gość prowadzi propagande no ale też nie lubi IPS i wielki zwolennik Plazm

 

Jednak ma swoje TV anty których w testach w ogóle nie ma

 

Drugie forum konkurencyjne nie jest wcale po łepkach jest wrecz bardziej wnikliwe bo mają lepszy przegląd kalibracja i ten ich slogan radyjko

 

Poza tym na tym drugim forum więcej się dowiesz bo są hurtownicy są ludzie od kalibracji no i testów

 

Dlatego wole to drugie forum.

 

Jest jeszcze trzecie ale tam nie ma testów są tylko oponie i że ktoś z modów może ci doradzić nic poza tym bardziej elektroniczne forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Niestety google nie potrafi odnaleźć żadnego konkretu na temat telewizora, o którym mówiłem, a raczej potrafię przemiatać sieć.

Tylko jakaś marketingowa propaganda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambilight za to będziesz płacić jeśli sobie zakupisz ten TV on jest w granicach właśnie 1990 - 2200 jeśli rozmawiamy o 40-42' a jeśli większy to chyba 48 i tylko 4000zł

 

Philipsy są niszowe taki marketing tego TV osobiście nie znam nikogo kto by chwalił ambilight Za dużo osób ogląda TV po ciemku a ja mało dlatego ta technologia jest mi zbędna jednak wybiore sie ten jeszcze 1 raz by obadać ostrość ale nie znam jaki ma panel

wiem tylko tyle że się obijamy przy wyłączonym

Nie wiem też który model ma 100/200motion bo są też wypasione z ambi a matryca 50hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asiafan Pewno elektroda, też tam zaglądam. Znam ten slogan kikiego & LOCOLOCO ,,kalibracja gratis i radyjko gratis"To jest sprzedawca. A jednak uważam co do testów, to są rzetelniejsze na hdtvpolska. Nie można im odmówić profesjonalizmu.

 

Philipsy do serii 6xxx jest na 50 HZ matrycy, od 7xxx jest na 120 HZ http://toengel.net/philipsblog/wp-content/uploads/2014/09/2014-09-03_philips-tv_2k14-overview.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak się spodziewałem 120 najmniejszy 42 i najbardziej że tak powiem dziadowski model 7109 najbardziej awaryjny ąz usuneli opinie na forum Philipsa by się klienci nie dowiedzieli o wadach i serwisie.

Czyli że ten lepsze modele to albo 50hz albo minimum 48' ceny oczywiście ponad 2500zł czyli że tańszy Panas zaoferuje mi to samo taniej bez Ambilighta i bez Pixel Perfect z delikatnie gorszą czernią.

Także to by było na tyle jeśli chodzi o Philipsa znowu taka marka a nie zaoferuje mi matrycy 100/120 w 40 calach poniżej ceny SONY TOSHIBA pomijam pasywne 3d nie HD .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@asiafan, Ty zamiarujesz kupić kiedyś jakiś telewizor, czy nigdy żaden konkretny model nie będzie w stanie sprostać Twoim wymaganiom? :)

 

Jak sam wiesz, jakość kosztuje, więc poszukiwania niezłej maszyny w przedziale cenowym do 2,5k może okazać się zupełnie bezowocne.

 

Prościej to uczynić komuś, kto zdaje się tylko na marketingową propagandę, ale już ktoś, kto ma pojęcie o technikach telewizyjnych, może z tym mieć nie lada kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asiafan jak czytam, to od razu wiem, że wszystko można skrytykować i pochwalić. Jeden lubi to, drugi tamto.

A idąc w treść tematu, to z tych wszystkich na be i cacy, jaki będzie najlepszy telewizor do 2500 zł?

Podbijam pytanie. Tym razem do wszystkich!

Przypominam, że telewizor do 2500 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Na dziś, najtaniej: KDL-55W829B.

 

... ale to grubo powyżej wyznaczonego budżetu.

 

Tyle, że za różnice w cenach, dostajemy piękny i duży panel telewizyjny, choć według Twoich kryteriów jest w nim zbyt mikry dźwięk, ale jeżeli ktoś już posiada jakiś system nagłośnienia, to ten tv będzie dla niego idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest, pokazali ją na tegorocznej IFA https://www.youtube.com/watch?v=zKJ2-CCwBHs od 30 sekundy. Nazywa się to roboczo Ambilight Afterglow.

 

Pokazali prototyp, który będzie rozwijany, mam nadzieję. Dla mnie wygląda to super. Ja raczej zbierałem pozytywne recenzje odnośnie ambilighta jak ktoś do mnie do domu przyszedł. Na co dzień sam go używam. Może jego popularność będzie większa odkąd Philipsy mają bardzo cienkie ramki jak konkurencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak się już wtopiłeś w tę jarmarczną choinkę, to co masz mówić, że to okropieństwo? :D

 

W sumie, to nawet Cię trochę rozumiem i jednocześnie nie rozumiem, bo ja u siebie jeszcze nigdy nie skorzystałem z diody podświetlenia LED w swoim W9.

 

Od zawsze wiadomo, że za telewizorem nie powinno być całkiem ciemno, ale jeżeli, to przecież nie w ten sposób jak w Philipsie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...