Skocz do zawartości

Jaki telewizor wybrać do 2500 zł?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ta toshiba też jest bardzo dobrym wyborem, ma 8 strefowe tylne podświetlanie. Ale ona ponad 3000 tysiaki kosztuje. A jeśli chodzi o panasonica to 650 od 640 różni się matrycą. 650 jest na IPS, a 640 na VA czyli ma lepszą matryce. Ja nie zaobserwowałem żeby ten panasonic miał takie przypadłości jak piszesz, najlepiej zobaczyć na własne oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Lepsza nie lepsza, dajcie jakiś link do testu tej Toshiby, bo nie mogę się dodłubać, a wszędzie tylko jakieś podejrzane ochy i achy.

Jaki np. ma poziom czerni, jaki kontrast bez polepszaczy itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat na zalinkowanej stronie tester nie zachwyca się tą toshibą, ale mnie przypadła do gustu. Obraz doskonały, i głośniki pełne. Grają bardzo dobrze. Widziałem w RTVAGD

 

Tutaj też jest test, to testuje sprzedawca http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/109088-toshiba-55-l7453-test-tv-lcd-model-cevo-ze-strefowym-podswietleniem-led-czyli-uczta-dla-oczu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Z opisu wynika, że ta Toshiba to szajs IPS z fatalnym podświetleniem.

 

Szkoda, że nie ma danych liczbowych, które tak lubię.

 

Bogdan, opis z Twojego linka to jakaś reklama, a nie obiektywny test. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kompletnie nie ruszają mnie jakieś zachwyty tłumu, dla mnie liczy się tylko szara techniczna rzeczywistość, a tu jak na razie żadnych konkretów.

Co komu np. po niedorobionych "polepszaczach", skoro je trzeba z niesmakiem wyłączać?

Poszukam jeszcze na zagranicznych portalach, bo u nas kompletna tabula rasa i tylko jakieś pianie koguta. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście! Flagowy Sony wszystkich zabije :)

 

A tak przy okazji, to ten telewizor można już kupić za 3199 zł

Toshiba 47L7453DG jest jednym z nielicznych telewizorów, dzięki któremu za niewielkie pieniądze możemy stać się posiadaczami odbiornika TV oferującego dużą funkcjonalność. Poza opcjami dotyczącymi poprawy obrazu oraz dźwięku Smart TV możemy sterować smartfonem albo tabletem, a jedną z ciekawszych jest separacja dźwięku. Oznacza to możliwość zarządzania nagłośnieniem podczas wyświetlanego programu TV, filmu. Najlepiej sprawdzała się podczas Mundialu 2014, gdzie można było wyciszyć głos komentatora, by słyszeć tylko doping z trybun i to, co działo się na boisku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W tej chwili nie mówimy o Sony, tylko o Toshibie, do której kompletnie brak argumentów liczbowych z prawidłowo przeprowadzonych testów.

Pokaż mi cyferki Bogdan, gdzie są cyferki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony zgadzam się, że nie trzeba kupować drogich telewizorów. Obecnie jakość obrazu (dźwięk to inna sprawa) jest już w miarę dobra, nawet w telewizorach z niższej półki. Dodatkowo postęp jest znaczy, czyli lepiej częściej wymieniać telewizory niż zbierać na jeden drogi, który będzie stał w pokoju przez dekadę. A ta Toshiba i nie tylko spełni niejednego

marzenia.

nawet w telewizorach z niższej półki

Czemu dałem wyraz komentując tu telewizor 39 cali z Biedronki za jedyne 1099 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy, a model Toshiba 47L7453DG?

W sklepie obraz żyleta, wyróżnia się.

Ktoś coś wie?

 

Nastawiałem się na Panasa 650, ale czytam o czarnych rogach i pionowych pasach, to nie do przyjęcia.

Jak nie Panas 650 to co? 640?

 

Koniecznie obejrzyj jeszcze Philipsa 47PFS7509, sprawdź ambilight, porównaj liczbę aplikacji SmartTV no i pooglądaj go trochę, bo widzę, że na obrazie zależy Ci najbardziej ze wszystkiego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Mobo40, oczywiście że ważne są parametry techniczne, a nie co się tam przysłowiowemu Kowalskiemu wydaje.

 

Chyba, że uważasz inaczej, bo jak tak, to w ogóle nie było rozmowy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry techniczne są ważne, ale nie kierował bym się tylko parametrami, które są wykazane na testach. czytajmy testy, a później idźmy do sklepu i sami przetestujmy telewizor. Zapewniam cię, że wiele razy tak było, po przeczytaniu testów, szlem do sklepu z pendrive i okazało się że telewizor jest nic nie wart, a w testach wyszedł cudownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Mobo40, najciekawsze jest to, że po przejrzeniu zasobów sieci stwierdzam, że nikt tak naprawdę nie przetestował L74, a to dosyć komiczne.

Ciekawe dlaczego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kikiego test przeczytałem chyba w lipcu, i już rozglądałem się za nim, ale jak już wspominałem niedawno go ,,dorwałem" i osobiście przetestowałem w sklepie, mimo że jest na IPS to wrażenie miałem więcej niż pozytywne, oczywiście w tej klasie cenowej.

 

Tu masz subiektywną ocenę jednego z właścicieli tego telewizora

 

No to teraz ja.

 

Właśnie przyszła do mnie wersja 47''.

Na razie testowałem z DVB-T, X360 + Plansze z PenDriv-a.

 

Co mogę powiedzieć.Super skalowanie.A jednak bałem się tego .Jestem zadowolony.

Czerń w moim odczuciu jest taka jaka powinna być, czyli super ale jeszcze poczekam na wieczór.(Nie jest to plazma ale te dla mnie zawsze dawały zbyt ciemny obraz w ciągu dnia , kwestia gustu).

Testowałem także na czarnej planszy testowej z USB.Dla mnie to czerń i koniec .

Biała plansza testowa.Test równości podświetlenia.Zero cloudingu,równo podświetlona matryca ale jedno małe ale.Lewy dolny róg.Tam gdzie wyłącznik zasilania ok. 0.5-1cm od ramki ciut gorzej doświetlone ale nie wiele.W porównaniu do Samsungów to i tak przepaść.W pozostałych rogach ok. Testowałem także na niebieskich i zielonych planszach.Efekt ten sam.

To tak na moje oko.Dziś pochmurnie więc mimo popołudniowej pory w pokoju jest raczej ciemno.

 

Teraz najlepsze.Konsola.Ale zabawa .47'' i płynność taka że @#$#% zrywa.Zero opóźnień dla mnie.A mam porównanie , bo grałem przedtem na Sony CRT 32'' 100Hz. Odpaliłem Need For Speed,Diablo III, Castlevanie i w trybie Gra jest super.Zero rozmycia,efektów halo,lagu czegokolwiek.

 

Dźwięk zaskoczenie.Jest naprawdę dobrze.Powiem więcej spodziewałem się czegoś gorszego.

 

Wykonanie.Teraz podoba mi się bardziej niż w sklepie.Już nie uważam że ten plastik wygląda tandetniej niż alu w Sony.No i stopa taka jak trzeba solidna i ciężka .Nic nie trzeszczy,skrzypi. Specjalnie potrząsłem, ścisnęłam ramkę i i nic......Mój monitor LG dawno by pewnie popękał .

 

Testował tylko Youtube i jest bardzo dobrze.Odtwarza w full hd bez problemu.

 

Reszta mnie nie obchodzi.Liczy się tylko jakość obrazu i dźwięku.

 

Ja jestem zadowolony.W pełni zgadzam się z oceną Kiki poza pilotem mi pasuje prosty i do czego się tu przyczepić.Działa? , działa i robi swoje.

Powinni dorzucić jeszcze multimedialny pilot :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...