Skocz do zawartości

Jaki telewizor wybrać do 2500 zł?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

... ale mnie potrzebne są wartości liczbowe np. dla poziomu czerni (cd/m2), test szachownicy, zmierzony poziom kontrastu bez wspomagania itp. , a akurat tych danych ze świecą szukać.

 

Za to wszyscy ochają i achają, aż pusty śmiech bierze, nad ponadnormatywną jasnością wyświetlacza w tym telewizorze.

 

Jak potrzebuję światła, to włączam lampę, a nie telewizor na IPS-ie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Poziom czerni po kalibracji 0.192 cd/m2 , no po prostu tytan czerni. :D

Teraz już wiadomo dlaczego się tym nie chwalą.

 

Dzięki @SONY23, to jest właśnie to o co chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jego Cień ja bym się tak nie cieszył. Poziom czerni wyniósł 0,192 cd / m2, zarówno na pełnym ekranie czarne i 4 × 4 (szachownica) ANSI.

Dla przypomnienia, ANSI poziom czerni mierzy 0,15 cd / m2 i 0,138 cd / m2 z [Kontrola podświetlenia] ustawionej odpowiednio na "niski" i "wysoki". Gwoli ścisłości. Zależy kto, czym mierzy. Suche wyniki, choć podobne wartości, to odwzorowują zupełnie coś innego. To prawie tak, jak Hz, w których szasta się liczbami.

 

Zauważam, że telewizor na dzień dzisiejszy kosztuje lekko ponad 3000 złotych z tendencja spadkową. To bardzo dobra cena w stosunku do jakości.

Werdykt:

Toshiba 47L7453 nie jest bez cnót: kolory pokazuje dość naturalne, przetwarzania ruchu są przyzwoite i wykorzystanie telewizora do gier daje wspaniałą reakcję i jest atrakcją. Ostatecznie w oglądaniu krytycznym - ciemne otoczenie - L7453 można być zawiedzionym o ograniczonej wydajności czarnym poziomem panela o pokładzie IPS i niewyraźnego cienia. Zatem można polecić tylko tym, którzy będą głównie używać go w jaśniejszym otoczeniu.

Wychodzi na to, że ocena jest lepsza niż "dobry"

Wynik testu

Martwe piksele Żaden

Jednolitość ekranu Bardzo dobry dla LED LCD TV

Overscanning na HDMI 0% z [Rozmiar obrazu] ustawiona na "Język"

Czarniejsze niż czarny Przekazywana

Skalibrowany poziom czerni (czarny ekran) 0,192 cd / m 2

Skalibrowany poziom czerni (ANSI szachownica) 0,192 cd / m 2

Retencji poziom czerni Stabilny

Pierwotne chromatyczności Dobry

Skalowanie Przyzwoity

Tryb wideo bez przeplotu Bardzo dobry

Tryb Film usuwania przeplotu Przekazywana 3: 2 / 480i i 2: 2 / 576i z [ClearScan] na

Kąt widzenia Dobre dla wyświetlacza LCD LED

Rozdzielczość ruchu 1080 z [ClearScan] zaangażowane; 300 bazowe

Cyfrowa redukcja szumów Opcjonalne; okazjonalne tendencja do wyolbrzymiania hałasu w SD

Ostrość Możliwość odłączenia poprawa krawędzi

Luma / Chroma przepustowość (2D Blu-ray) Pełna luminancji; chroma poziomo niewyraźne wyjątkiem [Gra] i [PC] trybach

1080p / 24 możliwości Subtelny telecine judder

Opóźnienia wejścia (szybki aparat fotograficzny) 7ms porównaniu do CRT bez opóźnień

Tester wejście opóźnienia Leo Bodnar 18ms w trybie [Gra]

Pełny 4: 4: 4 reprodukcja (PC) Tak, w [Gra] i [PC] trybach

 

Pobór mocy

Domyślny tryb [standard] 55 watów

Tryb skalibrowany 56 watów

Czuwanie <1W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Bogdan, w technice relatywizm nie istnieje i coś albo jest, albo tego nie ma, dokładnie jak czerni na L74.

 

Na dobrej klasy telewizorach LCD, poziom czerni, na teście szachownicy kształtuje się między 0,020 a 0,040 cd/m2, zobacz zatem gdzie jest faktycznie miejsce dla L74 (?).

 

To nie jest poziom dobry, przypominam dla L74 to 0,13-0,19 cd/m2, tylko totalna porażka (!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Chcę Kolegom przypomnieć, że poziom czerni jest wartością bezwzględną, mierzoną sprzętowo i nie ma tu miejsca na spekulacje.

Inna sprawa jest z częstotliwością wyświetlania obrazu, bo tu do gry wkracza marketingowa propaganda, która potrafi nadmuchać 240Hz do liczb z zakresu grubo powyżej 1000, co jest zwyczajnie komiczne. :)

 

Szkoda tylko, że tak wielu potencjalnych nabywców nabiera się na te głupie żarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak nie kupisz żadnego Soniaka za 2500zł z matryca 100hz oraz lepszą czernią od Panasonica + matryca VA SONY ma taka politykę cenową że wszystkie poza SONY się w tym przedziale mieszczą

Obecnie Toshiba CEVO bije wszystko jednak IPS lipny firmware niestabilność powoduje przeciętne opinie

Pojawiają się po kolei właściciele którzy po 6 miesiącach używania tego tv którzy zaliczają wypalone pixele które nie kwalifikują się na serwis /gwarancje rzekomo masz ich mieć minimum 128 by w ogóle się zainteresowany problemem więc ja sobie już ten TV odpuściłem 2599zł cena stoi od długich tyg i nie spada.

 

LG model 670/1 odpowiednik 660 jedynie inny kolor ramki te same bebechy także IPS ale lipna płynność jednak wbudowany SUB robi wrażenie

Philips to lepiej poczekać na 2015 pojawią sie TV z androidem i wydajniejszymi prockami

W ogóle na teraz nie warto kupować TV lepiej poczekać na albo gorączke poświąteczną albo wyprzedaż magazynową gdzie ceny mogą spać o duzy %

Samsung model H6600 najlepiej lub 7100

Na ta chwile już kompletnie nie pamiętam różnicy miedzy literką H w tym modelu ale wiem że jest niekorzyść na F.

SONY nie ma także doskonałej czerni .

Może jeszcze Sharp ale ten TV to raczej margines

Ogólnie to co się najlepiej reklamuje Samsung LG najczęściej trafii do serwisów bo tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum zacne, rzetelne, też go czytam, testy robią profesjonalne, a konkretnie Gmeru i Maciej Koper. A ten nick z tego tematu to podobny do twojego :)

No niestety ale ja jakoś na tamtym forum nie mogę pisać postów, chociaż śledzę już od dłuższego czasu. Tu np. http://hdtvpolska.com/topic/32949-test- ... 00/page-90 toczą boje właściciele topowego H 7000, na którego sam się najpierw napaliłem ale po przeczytaniu kilka razy całego tematu wybrałem SONIAKA. Jak poczytacie tamtejsze wpisy, to sami zrozumiecie dlaczego... :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu już nie chodzi, czy IPS, czy też VA. Być może, że to tylko kwestia czasu, że zostanie tylko IPS?! Chyba, że międzyczasie wymyślą coś innego. Ale nie mogę się zgodzić z opinią, że wyprodukowane w roku 2014 lub 2015 - to telewizory z matrycą IPS są lub będą "trędowate"

Przypomina mi się ta sama "bajka" - jak plazma, to do ciemnego pokoju, jak IPS, to do jasnego. I tak źle i tak niedobrze.

 

A pokażcie mi w tej klasie za te same pieniądze telewizor, który ma akurat taki obraz i dźwięk (30 W)! I taki nieenergetyczny!

To z tej dyskusji się wyłączę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@asiafan, jeżeli trzeba Ci przypomnieć to przypomnę, że poziom czerni na Samsungach i Sony z matrycami VA, to wartość zmierzomna w teście szachownicy, zawierająca się w liczbie ok. 0,04 cd/m2, więc w sumie całkiem nieźle, a w telewizorach z miejscowym wygaszaniem, przy teście czarnej planszy jest to dokładnie 0,0 cd/m2, czyli wynik dokładnie jak na plazmach.

Nie ma światła, to jest ciemno i tak ma być. :)

 

W teście szachownicy wypadały też idealnie telewizory Sony serii W9, gdzie 40W905A uzyskał poziom czerni 0,022 cd/m2, a 55W905A 0,0318 cd/m2.

To dobrze, czy niekoniecznie, jak myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś i ponownie to samo znowu hater wszystko co anty SONY :brawo:

Ja należe jednak do osób które nie oglądają TV całkowicie po ciemku wyjątek to sale kinowe lub sport /NBA jak jest godzina taka że wole zgasić szczególnie mecze w święta po 2am

A tak ogólnie to pale światło

 

Dalej oglądam też kiedy wali słońce więc tu w moim zabytwkoym TV matryca S-PVA się sprawdza tak więc VA też się sprawdzi

Co do czerni czemu mówiłem że SONy nie ma doskonałej czerni otóż dlatego że tylko 1 model ma czerń rodem z PLAZM i nie jest to SONY jednak trochę więcej $ trza rzucić

 

A że Tośka CEVO ma baaaardzo dobrą czerń Panaś VA przyzwoitą a moja Tośka nie ma w ogóle to taki Panas spełnia moje wymagania w tym przedziale cenowym . Rozmiar TV dobiera się także do rozmiaru pomieszczenia i odległości oglądania a u mnie to jest 2 metry z mały haczykiem tam 10-40cm.

 

@Mobo40 uwierz mi ten model Panasia o którym tyle gadaliśmy i jego cena spadła już 400zł i wciąż spada wieć co mi szkodzi poczekać przecież to naturalne że poprzednim potanieje bo jego kolejna edycja sie pojawia tak samo jak z telefonami Note 3 jak startował był po +-2100 a teraz 1110 :brawo:

 

@bogdan IPS to tred który nam wciskają + bajka że nadchodzące matryce IPS S-IPS będa połaczeniem z VA także ale jak widze te chmury nie niedoświetlenia albo tą tragedia jak przechodzimy nagle z czerni na jasność pomijam banding to się zastanawiam czy to może być niewypał jednak są też tacy widzowie co w to nie wnikają i im to rybka.

Głośniczki za zapodaj sobie bluetootha z subwooferem i będzie spokój bo fonia z LG 47 zrobiła na mnie wrażenie jak żaden innym model TV .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asiafan, jeżeli trzeba Ci przypomnieć to przypomnę, że poziom czerni na Samsungach i Sony z matrycami VA, to wartość zmierzomna w teście szachownicy, zawierająca się w liczbie ok. 0,04 cd/m2, więc w sumie całkiem nieźle, a w telewizorach z miejscowym wygaszaniem, przy teście czarnej planszy jest to dokładnie 0,0 cd/m2, czyli wynik dokładnie jak na plazmach.

Nie ma światła, to jest ciemno i tak ma być. :)

 

W teście szachownicy wypadały też idealnie telewizory Sony serii W9, gdzie 40W905A uzyskał poziom czerni 0,022 cd/m2, a 55W905A 0,0318 cd/m2.

To dobrze, czy niekoniecznie, jak myślisz?

 

W tegorocznej serii W 8..b jak pojawi się całkowicie czarna plansza, to po ułamku sekundy całkowicie wyłącza się podświetlenie i też mamy plazmową czerń :jupi: ale tylko wtedy. Dla mnie sprawa jest dość prosta. Jak ktoś kiedyś na innym forum napisał: " Osiołkowi w żłoby dano, w jeden dobre w drugi tanio". O ile drogo zapłacić za coś o miernej wartości może się akurat zdarzyć to tanio kupić coś dobrego już niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh widzę, że fajną dyskusję wywołałem wpisem/pytaniem dot. Toshiby L7...u mnie dynamicznie, już się od wczoraj wyleczyłem z Toshiby. Podobno się strasznie muli przy odpalaniu, resetuje, czasem źle się bootuje i nieprawidłowo soft się odpala, a menu smart tez podobno kuleje...podobno.

 

Na chwilę obecną mój wybór to Panasonic 48AS640

Chętnie posłucham opinii in plus (te w sumie znam) a chętniej jeszcze in minus.

 

Dodam jeszcze że mam w domu model Samsunga UE55ES7000 i więcej tego koreańskiego syfu nie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeszliśmy trochę z tematu, a raczej z pułapu cenowego, gdyż miało być do 2,5k :) Co do tej czerni, nasuwa mi się taki wniosek, ze czy mam VA, IPS, czarny będzie inny, nawet przy tych samych nominalnych wartościach podczas pomiarów. Chodzi mi i praktyczny odbiór dla oka, dla wnętrza w którym oglądamy TV. Nie ma tutaj idealnego urządzenia, bo dla jednego tak bezie optymalnie, dla drugiego co innego.

 

Wrócę jeszcze do mojego wcześniejszego pytania odnośnie LG LB670V. Wiem,ze zaraz spadnie grad, ze koreańskie są be, ale nie przesadzajmy, nie szukam kosmicznego obrazu, rodem z NASA. Chcę użytkować telewizor, nie jestem maniakiem. Ma działać, porządnie wyświetlać obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A mnie się wydaje, że dokładnie masz już w tym wątku WSZYSTKIE dane, by samodzielnie dokonać wyboru telewizora, opierając się na jego specyfikacji.

Odrobina samodzielności mogłaby nie zaszkodzić.

 

Nie powinno się reklamować obcych forów, ale na hdtv znajdziesz w sumie bardziej konkretne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno się strasznie muli przy odpalaniu, resetuje, czasem źle się bootuje i nieprawidłowo soft się odpala, a menu smart tez podobno kuleje...podobno.

Podobno wycofali ze sprzedaży. Podobno, to była wielka pomyłka. Podobno producent przeprasza nabywców.

Ale kto tam wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sieci nalazłem taką opinię. Oczywiście, że dotyczy innego telewizora. Ale ma coś w sobie. Coś, co wiele wyjaśnia?

Stosunek korzyść - cena stoi na głowie

Drodzy użytkownicy i czytelnicy,

gdybym miał ocenić ten TV określiłbym go jako bardzo dobrą konstrukcję ze świetną matrycą, doskonałymi parametrami i walorami użytkowymi. Naprawdę nie ma się do czego przyczepić, jeśli już to może rzeczywiście do głośników, ale takowe z założenia się wyłącza i podpina TV do systemu audio kina domowego.

Uwagę mam w zasadzie jedną, dotyczącą praktycznie większości podobnych LEDów innych firm - CENA... toż to absurd totalny, wydawać na telepudło takie pieniądze! Nie ważne jest przy tym, czy stać mnie na 10 tys. czy 7 tys. (a stać mnie nawet na więcej), liczy się tzw. relacja ceny do rzeczywistej wartości (tu: korzyści także subiektywne - mogę pochwalić się sąsiadowi, że mam większego i wypasionego..., hehe). Jest gdzieś granica absurdu: za chleb gotów jestem zapłacić może 4-5 zł, ale za 50 to kazałbym piekarzowi zjeść go samemu! Mogę kupić samochód za 400 tys. tylko czy będzie lepiej jeździć od tego za 90 tys? Ludzie, dajemy się doić marketingowcom, producentom i agentom PR, bo wciąż musimy mieć więcej drogich (lepszych?) rzeczy, którymi się otaczamy...

Kto ma rozum, niech pomyśli... reszta migiem do sklepu i kupować, kupować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Bogdan, mnie tam w sumie ganz egal, czy ktoś odróżnia Porsche Cayenne od Kia Picanto, bo podobno i jedno i drugie ma cztery kółka i służy za przedmiot użytkowy, ale jest między tymi taczkami zdecydowana różnica i to nie tylko w cenie, więc jeżeli ktoś dla poprawy własnego nastroju, szczególnie przed świętami, chce zaburzać prawidłowość postrzegania rzeczywistości, to już naprawdę jego problem.

 

Podobnie mają się sprawy ze sprzętem audiowizualnym, gdzie jest sprzęt praktycznie na każdą kieszeń, tyle że między dolną i najwyższą półką jest nie różnica klas, ale po prostu przepaść.

 

Takoż istnieje sprzęt audio dla przeciętnego Kowalskiego za circa 3k i sprzęt dla audiofila wartości średniej klasy samochodu.

 

Tak było, jest i będzie, czy nam się to podoba, czy też nie.

 

Nie każdy np. do poprawiania fotek potrzebuje monitora za 10k i wystarcza mu jakaś TN-ka za psie grosze, ale to różnorodność tworzy nas interesującymi i powoduje, że nasz świat nie jest nudny niczym przysłowiowe flaki z olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...