Skocz do zawartości

Jaki telewizor wybrać do 2500 zł?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do głośniku to LG 47 ten model 690 chyba ma suba którego naprawdę słychać

 

 

Panasonic na rynek UK ma jakiegoś buga 50hz fani Hokeja mówią że nie da się oglądać tak szarpie a piłka nożna to jak leci widać jedną wielką smuge.

 

 

Ten IFC czyli kontrola klatek dla każdego źródła przypomina coś takiego co mam na swojej Toshibie 37 że jak odpale sygnal po EURO Sacrt to funkcje motion 100mhz muszę wyłaczyć a jak po HMDI to musze właczyć.

 

Lepiej poczekać na 1 kwartał 2015 na tak zrobiłem będzie raz że wielka wyprzedaż tego co już jest a dwa że będzie więcej wiadomo o tych TV na Androidzie. Oczywiście to też marketing bo Androida to wystarczy podłączyć dongla z klawiaturą wifi i mamy to samo ale te TV mogą mieć lepsze procki swoją drogą ciekawe w jakim stopniu wykorzystywane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc taką dedukcją, to można telewizora nigdy nie kupić. W styczniu poprawną radą będzie przepowiedzenie: zaczekaj do wiosny. I tak można bez końca. Człowiek chce kupić telewizor do 2500 zł! A, co niektórzy w swoich propozycjach tę kwotę znacznie przekroczyli. Do 2500 zł! W tej kwocie ma być zawarty bardzo dobry obraz i dźwięk. Najlepiej z korektorem. Inne wodotryski kupującego nie interesują. Ale wy swoje. Telewizor do 2500! Znaczy, że może kosztować również 1800 PLN. Trzeba zauważyć, że 47 cali też robi swoją cenę. Jeśli zrozumiecie kupującego, to nie będziecie udziwniać w swoich propozycjach. I jeśli już, to nie przeszkadzajcie. Wasze prześcigające się propozycje są ukierunkowane waszymi potrzebami. A przecież nie o to chodzi kupującemu.

Przychodzi później taki czas, że ten tańszy? Telewizor po paru latach nie jest żal wyrzucić. Nieprawdaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan, zakup DOBREGO telewizora w cenie do 2,5k jest obecnie praktycznie niewykonalny, chyba że znajdzie się jeszcze gdzieś jakąś sztukę z panelem plazmowym, a i w tym wypadku, bardzo trudno jest o telewizor, który reprodukcje znośny poziom dźwięku, bo przeważnie są to jakieś buczące ule, albo mruczące koty. :)

 

Naprawdę niedaleko jest obecnie granica, między klasą niższą a średnią, bo telewizory zupełnie przyzwoicie zrobione, można nabyć za kwotę już od nieco ponad 3k, co uważam za naprawdę sporą rewolucję, jako że jeszcze przed rokiem, ta granica przebiegała w zupełnie innym miejscu.

 

Na dobrą sprawę, dobry telewizor FHD z matrycą VA i niezłym dźwiękim da się już kupić za sumę w przedziale 3,5-3,8k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz! On chce bardzo dobry telewizor z przedziału do 2500 zł. To wobec tego ma nie kupić żadnego? To nas różni! Bo jeśli napisałby, że chce w przedziale 3500 - 3800, to zapewne zaproponowałbyś za 7000 - 10000 PLN. Ale, czy na pewno o to chodzi.

Ja na przykład poleciłem telewizor 39 cali za niecałe 1100 zł. Myślisz, że to jest zły telewizor? Nic bardziej mylnego. Ta osoba jest mi do dziś wdzięczna. Bo telewizor odbiera bardzo dobrze i udźwiękowienie jest bardzo przyzwoite. Chciałoby się korektor! Ale cóż! Nie byłby wtedy za te pieniądze. Poza tym mało pali, nie buczy i nie piszczy oraz nie ma wodotrysków. Ma za to odpowiednią ilość różnych gniazd. Porządny pilot. I co można? Można!

 

Czy myślisz, że jak jest taka produkcja bez zbędnych wodotrysków (niskobudżetowa) - to producent zmienia na taśmie matryce, głośniki i obudowy na ten cel. Byłby f.r.a.j.e.r.e.m, bo to są niepotrzebne dodatkowe koszty. Połaś po sklepie i przyjrzyj się dokładnie. Może coś dostrzeżesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan, ja naprawdę nie jestem nowicjuszem i znam możliwości naszego rynku.

Nie są mi również obce meandry technikaliów dzisiejszego sprzętu elektronicznego, dlatego nie bardzo wierzę w cuda, że możliwy jest zakup telewizora o przyzwoitych parametrach, tańszego niż 3k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka dni temu sam szukałem TV, również w tym wątku. Kupiłem Sony W 829B- 50". Potwierdzam, że ma b. dobry dźwięk. Spodziewałem się, że bez kina się nie obejdzie a tu ogromna pozytywna niespodzianka. Papierowa moc to nie wszystko. Obraz z kanałów HD doskonały, czerń wieczorem do zaakceptowania. Kanały SD słabiej ale idzie wytrzymać. Ogólnie jest dużo dużo lepiej niż w sklepie i niż się spodziewałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę tu nikogo chwalić ani ganić. Ale znalazłem takie opinie:

Dobry obraz, sporo możliwości regulacji.

 

Cienka ramka, smukła obudowa - doskonały wygląd, ale przy tym słaby dźwięk, nie ma gdzie zmieścić głośników. Tylko do kina domowego.

 

Zupełnie niepotrzebne w większości funkcje tzw. smart - są wbudowane we wszystkie inne urządzenia: dekoder tv sat, odtwarzacz strumieniowy, blu-ray - zupełnie niepotrzebne dublowanie, ale nie ma wyboru, pakują te funkcje do wszystkiego. Na szczęście mam starą mikrofalówkę, tam nie mam smart.

 

Funkcja odtwarzacza z USB - to nie to: mkv full HD rwie i szarpie, może jakieś SD, zdjęci itp. można obejrzeć. Do odtwarzania materiałów z nośników USB lepiej użyć dedykowanego odtwarzacza.

 

Podsumowując: dobry telewizor za umiarkowane pieniądze. Niepotrzebnie obciążony tymi całymi niby smart funkcjami, szczególnie trybem Football i oglądaniem społecznościowym.

Przesiadłem się z 7 letniej plazmy LG, która do tej pory bardzo ładnie wyświetla. Jednak rozwój technologi w TV bardzo mocno ograniczył możliwości tej plazmy, poza jednym HDMI nic więcej nie ma.

 

TV Sony to zupełnie inna bajka, nie będę chwalił za to co w większości już inni napisali, ale napiszę co wg mnie jest na minus: dźwięk jest sztuczny, taki plastikowy, kąty boczne lipa, wielkość zasilacza (jest gigantyczny), jak ktoś zechce powiesić tv na ścianie i schować kable, będzie miał z tym problem, ostatni mankament chyba najbardziej uciążliwy jak dla mnie, to bardzo wolna reakcja przy przełączaniu z kanału na kanał, po uruchomieniu tv należy odczekać z 20s aż zacznie reagować, stara plazma robi to znacznie szybciej.

 

Mimo wszystko bardzo polecam ten tv. Zastanawiałem się nad samsungiem, ale padło na sony i jestem bardzo zadowolony z wyboru.

Także każda opinia goni opinię. Najlepiej jest to samemu sprawdzić na własne uszy. Mam wątpliwości co do tak małych głośniczków. Pomimo, że są wyśrubowane poprawiaczami elektronicznymi. Moim zadaniem dziesiątki to minimum. A już dobrodziejstwem by było gdyby telewizory tej kasy posiadały fabrycznie zamontowany subwoofer. Ale to jest chyba trudne a raczej dziwne dla producentów. Czy telewizor w miejscu montowanych głośników musi być taki cienki? Czy to jest takie ważne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety z tego co sam widzę, to sporo opinii w necie, np. ceneo jest daleka od bezsstronnosci no i dochodzi jeszcze subiektywizm . Ale co do głośników to są super. Mój stary TV crt. ma 2 razy 15 Watt i przy Sony nie mają polotu, w dodatku świetna barwa dźwięku i wyrazistość (czystość). Nawet korektora jeszcze nie używałem. Używam max. 1/5 mocy a w chałupie aż szyby się trzęsą... MKV z USB chodzi pięknie, wydaje się że te same filmy odtwarzane przez TV wyglądają lepiej niż dekodowane przez zewnętrzne urządzenia. Najlepiej żeby każdy mógł sprawdzić TV w domu bo w sklepie też nie zrobił na mnie dobrego wrażenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za tego Soniaczka trzeba wyłożyć 4000 banki, więc o czym mowa, gościu chciał kupić telewizor za 1800, a tu mu się proponuje za 4000 tysiące. Ja wiem że to bardzo dobry telewizor, ale jeżeli ktoś chce kupić za 1800 to nie można z nim rozmawiać o telewizorze za 4000 banki. Ja zaproponowałem iść na kompromis i kupić Panasonica AS640 to jest też bardzo dobry telewizor, a kosztuje o połowę mniej.

 

Jak czytam dwa najpopularniejsze fora poświęcone tematyce HD to mam wrażenie że niektórzy forumowicze uważają że jak się nie ma 5000 tysiaków w portfelu to nie ma się po co wybierać po telewizor. A co mają zrobić ci co nie mają tych 5000 czy 3000 tysięcy, mają sobie kupić radyjko tranzystorowe i cieszyć się że mają dostęp do informacji, zejdźmy na ziemie, a nie bujajmy w chmurach.

 

Nie tak dawno popsuł się komuś telewizor, gościu wydaje na leki 1000 złociszy miesięcznie, leczenie to dodatkowe 500 zł miesięcznie i ma sobie kupić sprzed za 4000 tysiące ? Poszliśmy wybraliśmy mu Sharp LC-46LD264E wziął na 48 rat … , do tego dongle na androidzie i facet zadowolony. Ogląda polsat cyfrowy obraz zadziwiająco fajny, do tego ma milion aplikacji z dongla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym Ty właściwie mówisz, skoro Sony seria W8B w małych rozmiarach, to koszt grubo poniżej 3k?

A matryce tej niedoskonałej serii na łeb biją wspomniane prze Ciebie Panasy.

 

PS. Sądzę też, że może jeszcze do teraz dostępne są egzemplarze W905A w MM za 3,2k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że żywa dyskusja :). Zacznę od tego, że budżet jest jaki jest, ale skoro to 2,5 tysiaka, a ktoś sobie wymyślił, że poniżej 3k nie kupi dobreto TV to już jego problem. Ja mogę powiedzieć, że za 1k kupię dobry TV, ale to zależy do czego dobry. Do 2,5 można mieć dobry obraz i smart TV od najlepszych, ale TV nie będzie duży, powiedziałbym średnio calowe wymiary. Np koniecznie trzeba zobaczyć Sony KDL-48W605, albo LG 47LB670, ogólnie seria LB67x i wyższa są bardzo dobre w tym roku. TV ma fullLED na plecach. Po za tym smart TV LG jest najlepsze, więc nie tylko obraz ale i dobrą funkcjonalność można znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Polacy kochają anarchię, ale tak mimo wszystko spróbujmy jednak trzymać się jakiejś technicznej logiki i przynajmniej w tym miejscu nie mówmy rzeczy absurdalnych, bo to nie jest mam nadzieję jakiś kabaret (?).

 

Nie istnieje taka możliwość, by dobrej klasy matryca (czyli podstawowy element telewizora), znalazła się w urządzeniu klasy kuchennej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...