Skocz do zawartości

Jaki telewizor wybrać do 2500 zł?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@asiafan, bardzo Cię przepraszam, ale skąd Ty ściągasz te "rewelacje"? :D

 

Toż większych bzdur dawno już nie udało mi się przeczytać.

 

LCD podświetlane krawędziowo nie mają prawa być bardzo regularne, bo to technicznie niemożliwe, ale dla serii W9 i tak wynik jest bardzo dobry:

http://img689.imageshack.us/img689/4527 ... ormity.png .

 

Oczywiście, każdy telewizor będzie tu miał odrobinkę inną charakterystykę, ale generalnie W9, to bardzo udane ekrany, choćby zważywszy na poziom czerni, który jest praktycznie w klasie LCD nie do pobicia (przypominam wartość: ok. 0.0318 cd/m2).

 

Widziałeś kiedyś SONY Full led po 2-3tyś? bo ja tylko po 14000 tyś i szybko zostały wycofane z rynku

 

Sony to głownie EDGE LED

 

skąd mam te rewelacje a od przedstawicieli i producentów tak jak mówiłem jeden gość się tym zajmuje i do takiego stopnia że jak zobaczysz tryb skokowy to on ci da ten TV w prezencie a jeśli nie zobaczysz to ty mu go dajesz

W9 polecam sprawdzić matryce jaką ma.

 

rozmawiamy tutaj o wszystkich panel nie tylko IPS i VA

 

wstawiaj nastepnym razem fotki na fastpic.ru bo imageshack ma straszne ograniczenia mi się nic nie wyświetla

 

 

 

Podziele się danymi kalibracji Toshiby która ostatnio co ciekawe doskonale się sprzedaje i nadal nie wiem jaki to panel 1 gość twierdzi że nie jest to IPS mówił o modelu 47' natomiast 42' z tylu słowa nie ma o tym czy to IPS czy Va czy jeszcze inny

 

Podświetlenie:15 , Kontrast:98 , Jasnośc:0 , Kolor:37 , Odcień:0 , Ostrość:36 ,
Zmianie nastąpiły też: Czujnik auto jasności:Włączony , Kontrola podświetlenia:Niski , Poziom czerni/bieli: Niski , 

 

te same osoby odradzały mi SONiaki.

 

Tyle że jeśli rozmawiamy o większych rozmiarach to nie są one po 2500zł a więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję obydwu Kolegom, telewizor: SONY KDL-40W905A, bo skoro te topowe urządzenia aż tak staniały (ok. 3,2-3,3k), to nie widzę powodu, by kupować jakieś IPS-y czy inne wynalazki, które do telewizorów pasują jak przysłowiowa pięść do nosa.

 

Nie chcę Wam nawet wspominać ile płaciłem za KDL-55W905A niemal dwa lata temu, żebyście nie pospadali z krzeseł. :D

 

Ta seria charakteryzuje się właśnie matrycami VA Triluminos (piękne czernie), odświeżanie do 800Hz, wszystkie tunery łącznie z DVB-T2 (przyszłościowo), multimedialny (ale to dziś norma), dobry dźwięk (parametr nie do przecenienia), aktywne 3D (dołożona para okularów).

Naprawdę wart grzechu, a na pewno tej śmiesznie niskiej ceny.

 

Ten telewizor to pamiętam sam chciałem, ale jak mówisz, koszt był niemały.

Kupiłem trochę bardziej przyziemną opcję dla mnie, mianowicie Samsunga, ale niestety 3 razy był w naprawie, bo coś mu non-stop paliło lapme. W końcu dostałem nowy i poszedł do teściów a ja kupiłem nowke LG i tak sobie chwalę, że sięstało, jak się stało, ponieważ nie było i nie ma z nim problemów. Plazma, bo plazma, ale działa :)

 

SONY = kasa oni za wszystko sobie dużo życzyli dlatego sporo serwisów zostało pozamykanych

Pamiętam też że w w całym kraju była jakaś akcja [rok 2012 chyba] że tylko w 2 miejscach w Polsce miałby być naprawy całego sprzętu SONY a jak nie było podzespołów to cześć czapka kup se Pan nowy TV albo wydatek w polowie ceny wartości danego modelu a pamiętam też "ofiary" .

 

Matryc VA już wygląda na to że nie będzie najpierw pozbawili nas Plazm chociąż w niedziele widziałem jednego Panasia ale 60' a teraz głownie będzie szło w IPS bo koszty i tyle. Wymyślili sobie że IPS jest tak jasny i że ma lepszę kąty to kowalskiemu będzie się podobać a że teraz mamy większe parcie na SMARTV [ ja się do tego grona nie zaliczam chociaż aplikacja miracast wysyła obraz z telefonu na TV] to SONY także ma razem z Samsungiem najwiecej

 

DVB-T2 to przyszłość w tunerach ale nie na Polskę bo my mamy mieć HEVC od razu w DVB-T2 a może mnie ktoś poprawi? Niemcy Czesi MPEG4.

 

Samsung i czerń to chyba wieczna bolączka

to jest temat do 2500zł wieć tego się trzymajmy i w tej cenie to wygląda na to że tylko IPS i te słabsze czyli LG LB który też stosuje praktyke wkrecania Kowalskiego w cyferki że nowy model to jest to samo tylko że "nowe"

 

Ja tam nie strace nic i nie będę w plecy mam Toshibe rok 2008 której czerń jest szara nie ma jej panel nieznany musiałbym sam dla siebie pogooglować jak znajde to podam.

 

SONY które poleca @ Jego Cień dla mnie chyba by się nie sprawdził jeśli chodzi o oglądanie w dzień gdy słońce ładuje w okno a może sam by to skomentował :brawo: tutaj IPS góra wiem bo mam też plazme Samsunga i w dzień tragedia

wszystko się odbija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

SONY które poleca @ Jego Cień dla mnie chyba by się nie sprawdził jeśli chodzi o oglądanie w dzień gdy słońce ładuje w okno a może sam by to skomentował :brawo: tutaj IPS góra wiem bo mam też plazme Samsunga i w dzień tragedia

wszystko się odbija

Już mówiłem przecież, że na W905A, nawet w jasny dzionek obraz jest super, dzięki polepszaczom obrazu i sądzę, że to nie jest jakiś jedyny chlubny wyjątek. :)

 

A co do zanikania matryc VA w telewizorach, to nie jest tak źle jak mówisz, bo dwaj producenci, czyli Samsung i Sony w modelach z "B" na końcu, ciągle stosują te panele w swoich maszynach i to jak się okazuje z bardzo dobrym skutkiem.

 

PS.

A tak już zupełnie na marginesie, to istnieją pewne zasady lokowania w pomieszczeniach urządzeń wizyjnych, gdzie zdecydowanie unika się ustawiania ekranów naprzeciwko, albo na tle silnych źródeł światła (!).

Nawet najlepszy wyświetlacz nie wytrzyma próby oświetlenia o natężeniu 1000 W/m². :D

Zresztą można zrobić próbę, włączając fotograficzny halogen 1000W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz gdyby Panas nie IP miał subwoofer to już bym miał TV a tak Panas z tej serii 6xx żaden nie ma Suba a dodatkowo mocno jest krytykowany że w ogóle słabe głośniczki dlatego poszedłem z Penem obadać Tośke i nie dojechałem do fonii 20 jeśli chodzi o stopień poziomu głośności i trzeba było ściszyć a to był Saturn więc na tak duże pomieszczenie fonia się nie rozbijała aż tak.

 

SONY W9 to EDGE LED czyli stare matryce. Dlatego tak mi odradzali.

Powiedz mi też czemu w tym klipie

jak widać owad czemu zóły kolor znika i robi się biały w SONY takie rzeczy? i na koniec klipy czemu SONY ma takie słaby katy jak ja VA.

 

 

w Samsungu czerń nie istnieje ich marketing to Kowalski + SmarTV spotkałem się z opinia że słaba płynność ja mam model z roku 2009 czerni zero ale sprawdziłem płynność to owszem była ale efekt teatru też był

 

Te modele B to są dużo ponad 3000 zeta bo widziałem wasze posty model 7000 to dużo większy budżet takie tv głownie do salonów.

 

PS co do tego się zgadzam ale u mnie słońce tak ładuje że temperatura mi skacze w pomieszczeniu że mam darmowe grzanie :brawo:

 

 

mój Panel w Toshibie to S-PVA

Jasność 500 cd/m2

Kontrast dynamiczny 6 500:1

 

takie dane

 

no i teraz gdzie byś kierował TV 40-42 ze zbliżonymi detalami tej Toshiby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

SONY W9 to EDGE LED czyli stare matryce. Dlatego tak mi odradzali.

Oczywiście że jest podświetlona krawędziowo i zapewniam Cię, że to zupełnie nic nie zmienia, chyba że podczas przeglądania serwisów sieciowych, gdzie nie działają polepszacze obrazu.

Wygaszanie strefowe + dynamiczny kontrast + poprawiacz czerni dają bardzo dobry efekt, zważywszy że już na wejściu matryca VA ma o niebo lepsze czernie i kontrast niż IPS.

 

no i teraz gdzie byś kierował TV 40-42 ze zbliżonymi detalami tej Toshiby ?

Musi stać bokiem do okna, bo inaczej sobie w dzień nie pooglądasz bez zasłon, czy żaluzji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumiałem mnie

 

nie gdzie kierował że gdzie postawić bo stoi bokiem do okna tylko jakie oferty byś wybrał 40-42 cale do obecnych TV.

EDGE LED tym się różni od paneli tzw FULL LED IPS nie są to oczywiście FULL LEDY no ale tym się różnią że masz jaśniejszy obraz i lepsze kąty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asiafan, proszę Cię Ty mi na nowo nie odkrywaj Ameryki, bo ja doskonale wiem, czym różni się podświetlenie krawędziowe od odtylcowego. :D

Chce tylko zauważyć, że podczas eksploatacji absolutnie nie widać różnicy pomiędzy tymi rozwiązaniami, dlatego producenci podświetlają panele krawędziowo, nie zauważysz bowiem efektu cloudingu w normalnej eksploatacji, czyli podczas oglądania telewizji, bo wówczas działa cały zespół softowych polepszaczy.

 

Ten efekt będzie widoczny, bo nie może być inaczej, ale tylko podczas przeglądania serwisów sieciowych, np. takich jak Youtube.

 

Wybierz coś z serii "B" Sonego na matrycach VA, bo cena jest przystępna, np. KDL-42W829B, który ma matryce VA firmy AUO, tyle że 3D ma w pasywnej technologii.

Matryca oczywiście gorsza (poziom czerni ok. 0,04 cd/m2) od Triluminos i to dość sporo, ale i cena bardziej przystępna. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak teraz nowsze SONY maja IPS ja nie ide w SONY niekóre z nich nie mają własnych matrych nawet

 

mówisz AUO i widzisz Toshiba o której mówie tyle właśnie taką matryce ma i teraz

 

 

P1670722.JPG

 

Matryca AUO

 

http://www.auo.com/?sn=149&lang=en-us&c=23

 

http://www.auo.com/?sn=1193&lang=en-US

 

http://www.flatpanelshd.com/news.php?su ... 1322828620

 

Exactly 120hz, 700cd/m, 5ms, 10bit panel.

 

 

wychodzi na to że jest to panel Taiwańskiego producenta ale nie jest to IPS z tego wynika

 

dobrze rozumiem?

 

 

 

te ich motion flow 400
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mnie obchodzi czyje mają matryce, ważne jak całość będzie grała. Sony nie produkuje matryc i wiele innych firm też, nawet samsung część modeli ma na cudzych matrycach i co z tego ? W starym wysłużonym crt. LG połowę elektroniki na płycie siedziało od Philipsa i kineskop chyba też i dalej działa chociaż za kilka lat będę musiał zrobić mu osiemnaskę... Liczy się finalny efekt a nie z czyich komponentów będzie zrobiony. Na forach o samsungu bardziej podoba się na tym samym nawet modelu obraz z matrycy AUO niż orginalnej samsunga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowy nie dam ale w KDL-42W829B siedzi chyba IPS ?

To jest VA, choć nie Triluminos, zresztą SONY pakuje teraz te matryce do wszystkich budżetowych i średniej klasy telewizorów, widać tanio je kupili. :)

 

te ich motion flow 400

Ten filmik to chyba zamieścił jakiś wielki nieprzyjaciel firmy Sony, bo aż tak tragicznie to nie może być. :)

 

Te matryce naprawdę są OK, chociaż to jednak budżet i trzeba to brać pod uwagę.

 

Kiedyś za niespełna 3k nawet byś nie powąchał tej technologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak pisze asiafan nie jest ważne od kogo pochodzi matryca w telewizorze. Ważne jest jakiego typu to jest matryca, ta wiedza przydaje się przy dopasowaniu telewizora do naszych domowych warunków. LG ponoć wszędzie stosuje IPS, a Philips w droższych TV jedną z odmian matrycy VA, która generalnie jest lepsza od IPSu, ale to też zależy dla kogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Philipsy teraz będą robić propagane Amiblight tyle że mega przewagą jest ten ich Android który ostro namiesza na rynku

 

oczywiście nie może być już takiego 40/42 co mnie obchodzi że ludzie chcą i pytają o 50 i większe chciałbym obadać mniejsze .

 

@rarab czyli że jak kupisz Mercedesa a silnik będzie od Fiata to też nie będzie ważne?

 

 

IPS i VA mają swoje wady i to jest dla mnie tragedia ja w ogóle jestem rozczarowany że teraz głownie będą nam pchać te IPSy mam takowy monitor i jak wyłaczam kompa i przez chwile mam pusty obraz to tyle niedoświetlonych miejsc i clouding no ale to tylko monitor.

 

@Jego Cień jak widać może być zauważ że to nie jedyne demo które tak tragicznie działa dlatego najlepiej idąc do salonu bierzesz ze soba pracownika i nie pytasz go o to jaki TV jest naj tylko pytasz go który TV on poleca

i najlepiej by stał luźno dostępny następnie pakujesz 2 dema ten Pioneera Synf of beauty by sprawdzić czerń [ ostatnio czytam że Panasie a650 są lepsze od Soniaków w czerni ale mają jakiś bug 50hz zapewne judder]

oraz jakieś demo wolno dostępne na youtubie do testu płynności obrazu. Poza tym nagraniem jest jeszcze dokument BBC planeta ziemia odcinek wodospadu sęk w tym że on jest nagrany w 1080i 50hz .

 

Ja koniec ja nie jestem nieprzyjacielem SONY ja nie jestem także anty VA oraz zwolennikiem IPs nic z tych rzeczy

Bardzo dobrze że są posiadacze takich TV jak TY

bo było by słabo gdyby nie było tutaj takich userów

 

Moja równia pochyła idzie w Toshibe 42 mimo dużego zachwytu Panaśków za dużo mamy w Polsce Kowalskich którzy nie widzą wad cloudinging judderu lub ingorują je mówiąc a pewnie tak ma być .

 

Jednak lepiej kupić coś delikatnie droższego niż Samsung poniżej 1900zł. Ostatnio widziałęm klip w tragicznej jakości że 7.2 mln Amerykanów ma zwalone modele Samsunga. No to wypas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

@Jego Cień jak widać może być zauważ że to nie jedyne demo które tak tragicznie działa dlatego najlepiej idąc do salonu bierzesz ze soba pracownika i nie pytasz go o to jaki TV jest naj tylko pytasz go który TV on poleca ...

...

Słuchaj, gdybym liczył na niekompetencję pracowników salonów sprzedaży, to wiecznie miałbym przysłowiową rękę w nocniku.

 

NIGDY, nie polegam na wątpliwej przydatności informacji, w które wyposażeni są sprzedawcy, bo ani są one rzetelne, ani szczere. :)

 

Przychodzę to sklepu po konkretny towar, który sobie ustalam poprzez lekturę, a często również wizytę w serwisie, by zweryfikować informacje na temat nabywanego potencjalnie sprzętu i użytych do jego produkcji komponentów (w wypadku telewizora głównie matryca).

 

Zresztą, w wątpliwych przypadkach, robię zamówienie przez internet, by mieć w zanadrzu całe 10 dni na przetestowanie sprzętu i ewentualny zwrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie masz rację, ale ostatnimi czasy panuje okrutny zamtuz na rynku producentów paneli, więc zdarzają się wyjątki, ot choćby takie jak telewizory w cenie poniżej 3k, a z matrycami VA.

 

Technologia LCD zwróciła się producentom podejrzewam, że już kilka razy, dlatego właśnie elcedeki zabiły plazmy, no i nie mogą tak na luzie przedostać się przez nie i oledy.

 

W tym bajzlu jednak, jest metoda, bo producenci poszczególnych marek próbują wycisnąć jeszcze trochę grosza z technologii LCD, więc nawet telewizory z półki budżetowej są coraz to lepiej wyposażone na wabika. :)

 

Tak więc to w sumie dobry moment, by rozejrzeć się za jakimś elcedekiem.

 

Następny etap, to oledy i wszyscy producenci to wiedzą, tyle że jako dopiero wchodząca na rynek technologia, oledy nie będą chwilowo bardzo tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać mamy tzw jakby to nazwać zmartwychwstanie FULL LEDa marketing polega na niczym innym jak IPS i będą tego IPsa regularnie dopieszczać

Zapytałem po raz kolejny tych co dzien w dzien zajmują się testami i kalibracjami rzucając im 2 modele ową Toshibę i ten Sony z literką B to powiedzieli mi bym obok SONY przeszedł szerokim łukiem i nawet sobie nie zawracał głowy podając ceche 50hz

Inny nie tester powiedział że sam by sobie tą Tośke kupił ale wcześniej Samsunga kupił więc wymienić już nie może a chciałby być może kupił Samsa bo Tośki nie było jeszcze.

Na koniec dodam że odbył się test Dolby Atmos nowego standardu dźwięku który wszedł na rynek i już kilka pozycji na Blu Ray jest dostępne oczywiście Amplituner tylko 5xxx zł i bez DAB+ jaki TV był podczas testu ano Toshiba al najwyższy model L9

 

Nie chce mi się już łazić po salonach pakować USB i oglądać dem na tryb skokowy i badać czerń a szczegółnie jasność bo tego sie nie sprawdzi tam jest powłączane tyle lamp że nie dziwie się że w salonach ludzie kurtki zdejmują .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie jak to sie zmieniło, jak to jest walka o kazdy apsekt. Kiedyś kupowało się to co było i juz. Nie mniej jednak, tak się zastanawiam nad telewizorem do biura, raczej prezentacje, tvn24, i coraz bardziej mi chodzi po głowie skorzystanie z promocji, które lada chwila się pojawią, w związku ze świętami. Czuję, ze nie będzie łatwo wybrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem, trwa walka o klienta na płaszczyźnie telewizorów z ekranami LCD, jako że producenci próbują wycisnąć z tej udanej technologii jeszcze tyle kasy, ile tylko można.

 

Dlatego będą wrzucać coraz to trudniejsze dylematy :) , bo budżetowe elcedeki są już obecnie wyposażane w komplet technologii telewizyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...