Skocz do zawartości

Jaki telewizor wybrać do 2500 zł?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak gdzieś jest, to radzę czym prędzej rezerwować sobie, bo w tej cenie to prawdziwy rarytas.

Z tego co widać jest jeszcze dostępny w MM w Głogowie i Słupsku, więc macie szansę.

 

1,5 roku temu ten model kosztował 5,5k.

 

ps. Jeżeli model jest powystawowy, to można zwykle dodatkowo negocjować cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten F7000 nie ma panelu VA, to szkoda sobie nim w ogóle zawracać głowę.

 

Przejrzałem specyfikację i nie ma jakichś rewelacji, a seria W9 Sony jest sprawdzona i ma dopracowany firmware (bezcenne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystkie samsungi są na matrycach VA, o zeszłorocznych nawet nie myślę jeżeli już to model z tego roku -z literką H. Gdyby ta W9 była prosto z fabryki, to pewnie bym zaryzykował ale "odbiór tylko osobisty" więc na 100% powystawowa a może nawet z jakichś zwrotów, więc ryzyko spore... Myślałem o tegorocznej serii W8..B, od 50" w górę jest na matrycy VA, z kontrastem coś koło 4000:1. Na ceneo i w sklepach same pochwały, no może z wyjątkiem smarta. Może ktoś mógłby więcej na ten temat powiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SONY23, nie chcę się z Tobą spierać, ale VA to dosyć drogie matryce, więc raczej ich cena tylko przypadkiem może znajdować się ciut powyżej 3k.

 

A już szczególnie nietanie są matryce Sony Triluminos, które ów producent montuje w swoich topowych urządzeniach.

 

O który konkretnie chodzi Ci model W8 serii B?

 

Jeżeli o te, to w porównaniu do W9 jest to zwyczajna padaka: http://www.sony.pl/electronics/telewizo ... ifications .

 

PS.

Zwróć też uwagę, że Sony zrezygnowała (o zgrozo !), z technologii aktywnej w 3D i obecnie nawet seria W9 jest wyposażana w matryce z filtrem polaryzacyjnym ze wszystkimi tego negatywnymi konsekwencjami dla obrazu 2D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o ten model : Sony KDL-50W829B, jakoś nie wchodzi mi wstawianie adresu. Na sto procent jest na matrycy VA, chyba nawet takiej samej jak samsungi z serii H6.... 3D aktywne. Na hdtv.polska.com jest test tego modelu, niestety chociaz od kilku tygodni często tam bywam i jestem zarejestrowany i zalogowany, to nie mogę pisać postów ???? Stąd zwróciłem się o pomoc do Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeżeli to prawda co piszą na HDTV, to rzeczywiście jest to VA, tyle że nie Triluminos i po prawdzie nie wiadomo jaka.

Szkoda też, że te telewizory nie są wyposażone w technologię strefowego wygaszania, która jeszcze poprawiała czernie i kontrast, co w LCD (nawet VA), jest niezwykle przydatne.

Na moje oko zeszłoroczna seria W9 prezentuje się znacznie lepiej, głownie pod względem jakości wyświetlanego obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu:

 

seria W9 (Triluminos) - poziom czerni ok. 0.0318 cd/m2

seria W8B - poziom czerni ok. 0.0420 cd/m2.

 

Jest gorzej i myślę, że właśnie z powodu niedodania wygaszania strefowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie z innej beczki. Czy można z wyjścia słuchawkowego wyprowadzić dźwięk stereo do zewnętrznego wzmacniacza i zestawu głośników. Wiem, że w niektórych TV to wyjscie ma kilka funkcji w tym wyjście dźwięku analogowego ale co jeżeli jest tylko wyjściem słuchawkowym i nic więcej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no sporo się dowiedziałem negatywów w sprawie SONY i tych matryc dotyczy to wszystkich matryc VA mało tego najgorsza płynność i przeciętna czern

 

poznałem gościa który testuje wszystko osobiście poleca Panasonica IPS mówi świeci lepiej i czerń jak to nazwał kontynuacja słynnej serii plazmy ST60 czy nawet GT60 to ten droższy koło 3000tyś

 

są takie typy TV Sony niektore są wręcz beznadziejne jeśli chodzi o płynnośc i smużenie

 

tak więc jeśli ktoś tego nie wiem/zna to może kupić i być rozczarowanym

 

 

Odnośnie panelu w Sony:
just saw this posted on another forum, im sure it will help people out, surprised to see the 42w829 has a 100hz panel, if its true.

Sony 42W805B - Motion Flow 200Hz - passive 3D [50Hz panel] only dejudder, but no de-blur function
Sony 42W815B - Motion Flow 300Hz - passive 3D [100Hz] only dejudder, but no de-blur function
Sony 42W828B - Motion Flow 400Hz - passive 3D [100Hz panel] only dejudder, but no de-blur function
Sony 42W829B - Motion Flow 400Hz - passive 3D [100Hz panel] only dejudder, but no de-blur function

Sony 47W807B - Motion Flow 400Hz - passive 3D [100Hz panel] only dejudder, but no de-blur function

Sony 50W805B - Motion Flow 400Hz - active 3D [100Hz panel] only dejudder, but no de-blur function
Sony 50W815B - Motion Flow 600Hz - active 3D [100Hz panel] only dejudder, but no de-blur
Sony 50W817B - Motion Flow 400Hz - active 3D [100Hz panel] only dejudder, but no de-blur function
Sony 50W828B - Motion Flow 800Hz - active 3D [100Hz panel] dejudder + de-blur function
Sony 50W829B - Motion Flow 800Hz - active 3D [100Hz panel] dejudder + de-blur function

Sony 55W805B - Motion Flow 400Hz [100Hz panel] only dejudder, but no de-blur function
Sony 55W828B - Motion Flow 800Hz [100Hz panel] dejudder + de-blur function 

 

no i tak możemy sobie lecieć z najbardziej wypasionym panelem który jest VA i nie będzie to IPS i będzie wrecz gorszy od IPSa a tutaj SONY mnie negatywne rozczarowało szczególnie modele pozbawione de-blura .

 

niestety wychodzi na to że to jest tak jak walka AMD Intel IPS jest jaśniejsze i ma lepsze kąty widzenia ale gorsza czerń tyle że z tą gorszą czernią nie jest już tak najgorzej w cale a robi się coraz lepiej a jedyny negatyw to clouding

ale nie wszystkim to przeszkadza.

 

Dowiedziałem się też ze nie wszystkie SONY używaja też własnych paneli co jest wielkim minusem jak ta firme która od zawsze kazała sobie dopłacić do tego szyldu SONY.

 

 

 

I tu się mylisz bo 3D jest tylko w połowie natywnej jakości w tej serii.
I nie podobno dobre - ale na pewno lipa.
Only juddrer - jak dla mnie to właśnie lipa.

Panasonic AS 650
posiada najlepszą ofertę cenową obecnie na rynku
Bardzo dobra płynność i skalowanie, świetny nowy interfejs i personalizacja obrazu. 

 

 

Toshiba jedyny model z tylnym podświetleniem strefowym.
Rewelacyjny dźwięk
Mistrzowski Input Lag.
Bardzo dobra płynność z Cevo. 

 

 

oraz skoro @Jego Cień tak bardzo promuje matryce to najlepiej będzie jeśli rozłożymy na czynniki 2 matryce dodam że ja zwolennikiem IPS nie jestem jednak jeśli słońce ładuje w okno i chcesz coś oglądać to IPS może wypaść lepiej

Moja Tośka stara ma starą matryce nie wiem czy VA czy TN nie mam oblasku siebie samego jak patrze wyłaczony ale moge oglądać w TV jak słońce ładuje gdzie na Plazmach się nie da:

 

Matryca VA

Matryce klasy VA są najbardziej wszechstronne. Nie posiadają większości wad ce[beep]ących matryce TN, a dodatkowym atutem jest ich przystępna cena. Gracze powinni jednak zwrócić uwagę na czas reakcji, niestety w przypadku klasycznych matryc VA jest on bardzo długi. Dlatego, by monitor nadawał się do grania, zazwyczaj są one wspierane przez elektronikę monitora. W przypadku matryc EIZO jest to tak zwany układ „Overdrive”. Pytanie, czy monitor wyposażony w taką matrycę będzie nadawał się do edycji wideo i grafiki? Do edycji wideo jak najbardziej, jednak zaawansowane prace graficzne wymagają bardziej zaawansowanych możliwości.
Inżynierowie EIZO cały czas pracują nad nowymi rozwiązaniami, zwiększającymi możliwości matryc. Przykładowo, stosując opcję DUE zwiększono jednorodność kolorystyczną i wyrównano jasność na całej powierzchni panelu. 10-cio lub nawet 12-bitowa regulacja krzywej gamma daje płynne przejścia tonalne. Efektem tych prac było stworzenie monitorów serii „S” (S2243) i „SX” (SX2262) z możliwością sprzętowej kalibracji przy użyciu EIZO EasyPIX i dedykowanych do edycji foto i grafiki.

 

 

Matryca IPS

Ostatnią grupą matryc, które są obecnie dostępne na rynku są panele technologii IPS. Generalnie, do niedawna bardzo drogie, ostatnio wraz z wprowadzeniem nowych linii produkcyjnych paneli o proporcjach 16:9 cena ich znacząco spadła. Matryce tego typu ce[beep]ą się bardzo szerokimi kątami widzenia w poziomie i pionie, mają równomierne podświetlenie oraz lepszą wierność odwzorowywanych kolorów. W połączeniu z układami sterującymi, które działają w oparciu o 12-bitowe wzorce barw i umożliwiają 16-bitowe przetwarzanie kolorów, a dodatkowo wspierane przez funkcję DUE, stanowią idealne rozwiązanie nawet dla najbardziej wymagających użytkowników, wykorzystujących je do profesjonalnych zastosowań.

Ostatnie miesiące, to coraz bardziej umacniający się trend wprowadzania na rynek nowych typów matryc IPS o proporcjach ekranu 16:9, w odróżnieniu od tych o proporcjach 16:10 i 4:3, bądź 5:4. To kolejny krok w upowszechnianiu się zaawansowanej technologii w bardziej przystępnych cenach.
Różnice w konstrukcji matryc LCD

Poniżej załączone są schematy poglądowe pokazujące działanie matryc. Można przyjąć, że każdy sub-piksel to tranzystor sterujący ułożeniem molekuły ciekłego kryształu. W matrycach klasy TN (Twisted Nematic) po przyłożeniu napięcia, następuje ich obrócenie i światło ze świetlówek nie przechodzi przez nie [pozycja (a)]. Gdy sygnał sterujący jest w pozycji „wyłączony”, molekuły układają się w taki sposób jak w pozycji (c), a światło z podświetlenia przechodzi bez problemu.

 

 

 

NA KONIEC.
Pomiędzy SONY serii 8 którego oglądałem a tym Panasonic'iem jest ogromna przepaść, niestety na niekorzyść SONY, panasonic ma o niebo lepszy, czystszy obraz. Zrypane 3d aktywne 540p w SONY, totalna porażka, pogrzebało w moich oczach tą serię.
Myślę że wybór AS650 bardzo trafny, zarówno w kwestii wielkości jak i możliwości TV. Od wyższego modelu różni się tylko brakiem drugiego tunera (PVR nagrywa z drugiego tunera) i wbudowaną kamerą a kwotowo kosmos, a ponad nimi już tylko 2 topowe modele.

 

 

także to tyle na temat SONY

 

jak widać ludzie woła Samsunga LG marketing tych TV jest potęzny ale my nie musimy tego łykać i podążajmy swoją drogą bądźmy bardziej wymagający

 

na obecną chwile zastanawiam się między Panas ten model który wymieniłem a Tośka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asiafan, bardzo Cię przepraszam, ale skąd Ty ściągasz te "rewelacje"? :D

 

Toż większych bzdur dawno już nie udało mi się przeczytać.

 

LCD podświetlane krawędziowo nie mają prawa być bardzo regularne, bo to technicznie niemożliwe, ale dla serii W9 i tak wynik jest bardzo dobry:

http://img689.imageshack.us/img689/4527 ... ormity.png .

 

Oczywiście, każdy telewizor będzie tu miał odrobinkę inną charakterystykę, ale generalnie W9, to bardzo udane ekrany, choćby zważywszy na poziom czerni, który jest praktycznie w klasie LCD nie do pobicia (przypominam wartość: ok. 0.0318 cd/m2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ponawiam pytanie o wyjście słuchawkowe.

Zadziała, bo niby dlaczego nie, ale to nie jest najlepsze rozwiązanie, są przecież wyjścia stricte do wzmacniacza, a nie słuchawkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten samsung ma taką samą nagrodę na ten rok ale nie o to mi chodziło. Chciałem żebyś na podstawie kilku filmików z tej serii spróbował porównać jego obraz do Twojego Sony. Wiem, że to kiepskie porownanie ale zawsze coś. Ja nie mam i takiej mozliwości. Na jakimś anglojenzycznym forum Sony W 8..B wygrało z tym samsungiem, mimo że nie dostało nagrody Eisa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie takich filmików nic nie można oceniać, bo jeżeli ktoś by próbował, to niechybnie narazi się na śmieszność.

 

Jedyne rzetelne dane, to te, które można zmierzyć empirycznie np. za pomocą kolorymetru, i tu mój KDL-55W905A wypada naprawdę imponująco, szczególnie gdy włączy się poprawiacze obrazu, typu dynamiczny kontrast, wygaszacz strefowy, czy poprawiacz czerni, bo wtedy wyniki są takie jak nie przymierzając dla słynnego "Kuro" w trybie FILM. :D

 

Czerń jest czarna niczym smoła na dnie piekła.

 

PS. Co istotne, czerń absorpcyjna w soniaczu też jest okrutna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję obydwu Kolegom, telewizor: SONY KDL-40W905A, bo skoro te topowe urządzenia aż tak staniały (ok. 3,2-3,3k), to nie widzę powodu, by kupować jakieś IPS-y czy inne wynalazki, które do telewizorów pasują jak przysłowiowa pięść do nosa.

 

Nie chcę Wam nawet wspominać ile płaciłem za KDL-55W905A niemal dwa lata temu, żebyście nie pospadali z krzeseł. :D

 

Ta seria charakteryzuje się właśnie matrycami VA Triluminos (piękne czernie), odświeżanie do 800Hz, wszystkie tunery łącznie z DVB-T2 (przyszłościowo), multimedialny (ale to dziś norma), dobry dźwięk (parametr nie do przecenienia), aktywne 3D (dołożona para okularów).

Naprawdę wart grzechu, a na pewno tej śmiesznie niskiej ceny.

 

Ten telewizor to pamiętam sam chciałem, ale jak mówisz, koszt był niemały.

Kupiłem trochę bardziej przyziemną opcję dla mnie, mianowicie Samsunga, ale niestety 3 razy był w naprawie, bo coś mu non-stop paliło lapme. W końcu dostałem nowy i poszedł do teściów a ja kupiłem nowke LG i tak sobie chwalę, że sięstało, jak się stało, ponieważ nie było i nie ma z nim problemów. Plazma, bo plazma, ale działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizory z panelami plazmowymi, to w sumie również kompromis, szczególnie dla kogoś, kto tak jak ja ma do czynienia z grafiką, bo trudno przejść tak bez bólu od pracy przy monitorze Eizo np. CX240, do jakiejkolwiek plazmy, choćby i najlepszej, gdzie obraz jest wyżyłowany niczym jakieś jarmarczne landszafty. :)

 

A już szczególnie paskudnie wygląda to na plazmach, gdzie kontrast jest tak idiotycznie wysoki, że można od oglądania dostać mdłości.

 

Tyle, że standardy telewizyjne, to właściwie zupełnie inny świat, choć jak ktoś bardziej świadomy, to potrafi choćby próbować znajdować jakąś równowagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...