Skocz do zawartości

Jaki telewizor wybrać do 2500 zł?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widziałem tego tv Sony na oczy ale wczoraj czytałem jego testy i w porównaniu do tańszej o sześć stówek plasmy panasa to wypadł blado, chociaż testerzy podkreślali że to jeden z najlepszych ledów na rynku. O ile dobrze pamiętam otrzymał 68 pkt. na 100 a panas z serii ST60 dostał 84 pkt. na 100 możliwych. Co ciekawe, moją uwagę zwróciło zużycie prądu Sony w domu bodajże 61 a w sklepie 127 W. Czyli jeśli się podkręci leda to też ciągnie sporo ale i tak mniej niż plasma. No i chyba nie ma HBBTV ? Ciekaw jestem jak wyglądałyby stojąc obok siebie i pokazując obraz na tym samym sygnale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Sony serii W8 I W9, mają HbbTV w standardzie, jak również szereg innych p o p i e r d ó ł e k. ;)

 

A testami się nie przejmuj za mocno, bo każdy przyjmuje inne kryteria i już na wstępie skłania się ku wrytym w głowę schematom, które trudno przeskoczyć.

 

Matryca IPS, to już jest klasa sama w sobie, a jeszcze + polepszacze-wygaszacze diod, dają naprawdę przyjemne czernie (mimo, że to wredny IPS). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do testów i opinii w necie, to rzeczywiście trzeba mieć pewny dystans. Jak się czyta najnowsze testy i te mające już kilka lat to brzmią dokładnie tak samo. Same ochy i achy. A po kilku miesiącach używania wszyscy zaczynają dopiero zauważac jakieś mankamenty ( zupełnie jak w małżeństwie). Na szczęście można pójść do sklepu z własnym materiałem na dysku i obejrzeć jak to wygląda. I tu przyznam, że jak ktoś w większości korzysta z kanłów SD to powyzej 32 cali wszystkie TV pokazują go podle, 7-letni topowy crt Philipsa miażdzy je po kolei tak w dzień jak i w nocy no chyba, że się ogląda z 5-u metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie chrzestny kupił Samsunga ue40f6500. Jakość obrazu na kanałach SD jest kiepska co tu dużo mówić, ale to było do przewidzenia. Pobajerowali go w sklepie, a że ja robiłem tylko za doradcę no to wiadomo... .Czy warto sobie robić zachód i kupować jakiś tuner zdolny do przeskalowania obrazu SD na HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzicie jeden krytykyje a drugi mowi cud miod i mega wypas

 

http://hdtvpolska.com/page/articles.htm ... -2013-r174 tutaj jest przeprowadzony test jednego z najlepszych LEDOW [EDGE bo FULL LED zostaly wycofane ze wzdlegu na to ze produkcja to za duzy koszt] no i ponownie krytyka:

 

 


Witam.

Od dwóch dni jestem posiadaczem Panasonica TX-L47ET60E.

Jak narazie wszystko super ale mam jedno pytanko.

Podczas szybszego ruchu na ekranie tak jakby obraz nie "nadążał za sobą".

Idzie zmienić w opcajch telewizora cos żeby ten efekt był jak najmniej zauważalny?



P.S. Czy może kalibracja by pomogła?



Pozdrawiam


17 kwi 2013, 10:13
Albo układ kompensacji ruchu, albo redukcja szumów. Powyłączaj w opcjach jedno i drugie, potestuj, sprawdź. A tak w ogóle to kupiłeś LCD, więc tego można się było spodziewać przecież.

Swoją drogą (tu znowu pewnie wsadzę kij w mrowisko) nie mogę wyjść ze zdumienia, że ludzie mogąc naprawdę niewiele drożej kupić Mercedesa (ST60), kupują Fiata (ET60) .

Zachodzę w głowę, jako to może być przyczyna takich decyzji zakupowych. 

 

 

 

Powiem Wam szczerze. Nie ma co porównywać. Obraz w Panasonicu żyleta. Jak się go ogląda to wydaje się, że jest nagrywany jakby inną kamerą. Poprostu nie umiem tego opisać słowami icon_wink.gif.
SMART i inne bajery na duży, duży plus.
Nie żałuję zmiany Samsunga na Panasonica.

 

 

a potem znowu

 

Kupiłem ostatnio ET60. totalno pomyłka. Najgorzej wydane 3600 złoty w moim życiu na elektronike.

o ile kolory fajne w dzień to w nocy nie dało się oglądać. Podświetlanie i kolor czarny, a raczej szary to pomyłka. Również przycinanie obrazu...



co kupić 50ST60 czy samsung F6500 albo F6640.

 

 

 

Sam chce sobie cos kupic i w panasie jest niby czytnik kart pamieci od aparatow ale to tez mozna przeniesc na pena usb i ogladac . Panas ma tez glosnik subwoofer czego zaden inny nie ma a ja nie bede miec wlaczonego regularnie zestawu 5.1

 

mam Samsunga jako TV serwisowy 32' i wszystko w nim fajnei poza tym ze nie ma w nim czerni w ogole czern jest albo zielona albo fioletowa SONY nie jest wart swojej ceny poza tym nie ma pewnosci na gwarancje pamietam pod koniec poprzedniego roku ze SONY bedzie mialo problem z serwisem gwarancyjnym w salonie gdzie sie kupilo czy TV czy co innego moga ciebie odprawic z kwitkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philipsy sobie dobrze radzą ze skalowaniem obrazu, w cenie 2500 już się zahaczy o taki lepszy model. To nie jest tylko kwestia tunera, ale też innego sprzętu znajdującego się pod obudową. Mnie też zależało na porządnym skalowaniu obrazu, w końcu polskie kanały HD to zwykle tylko Ready, więc w tym przypadku skalowanie także jest potrzebne. A dla większości sygnałów SD to nawet rozdzielczość HD w matrycy może przeszkadzać, bo piksele się przesuwają i "nie mogą znaleźć swojego miejsca". Ja mam konkretnie model 6008 i kupiłem go właśnie na kanwie testu na HDTV.pl, gdzie chwalono go za dobry skaling.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panasonic zamyka produkcje plazm calkowicie i bedzie szedl w OLED technologia to mozna powiedziec polaczenie plazmy z lcd tylko ze efekt jest jak wisienka na torcie oraz 4K LED

 

Plazmy i LCD maja swoje wady i zaledty zaleta plazmy sa lepsze kolory i czern ale za to zra wiecej pradu najwieksza wada w plazmach jak widze to jak ogladam scroll bar to w plazmach zawsze procek pracuje by jest "odprzeplocic" no i to wypalanie loga

 

LCDka szybciej wlaczysz bierze mniej pradu mniej wazy

 

mam zamiar sobie cos na wiosne kupic no ale po tym jak sie dowiedzialem ze jest Judder w Panasie to sie skrzywilem

 

Samsung to nosem wszystko wciaga czesto widze ludzi ktorzy wrecz wynosza TV to glownie Samsung malo kto SONY wiadomo wyzsza cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że dobrą plazmę, tak wyidealizowaną w oczach niektórych nie da się kupić we wspomnianej cenie. A jeszcze można utracić na innych przydatnych funkcjach np. smartTV, o 3D nie wspominam, bo większość oglądających nie lubi 3D, ja się zresztą do nich zaliczam. Z punktu widzenia przeciętnego Kowalskiego to LED będzie wyborem na najbliższe lata, można wybrać lepszy LED lub gorszy, ja jestem przekonany, że Philips należy do tych lepszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smartv najlepsze w samsungach i sony jest prawie wszystko w od ipli tvn playera tvp poza brakiem onet vod

 

nadal nie wiem jaka bedzie sytuacja z 3D jesli chodzi o TV coraz wiecej nadawcow sie wycofuje i woli 4k a w kinach wrecz odwrotnie regularnie serwsuja 3d i jeszcze kilka zeta za korzystanie z okularow.

 

LED nie jest standardem tylko rodzajem podswietlenia to nadal LCD Philips ma ambilight ale od czasu jak ktos pokazal dowod ze po uzywaniu Amilightu pojawiaja sie pionowe paski ktorych nie da sie usunac

 

to osoba ktora byla wlasnie wlascicielem tegoz TV 3 krotnie sciagala serwis 3 krotnie TV byl wymieniany za kazdym razem bylo gozej a potem serwis przyznal ze " ten Philips " tak ma wiec wlasciclel po prostu oddal ten TV

co dalej juz nie podal . Po takim zabiegu Philips tak jak jego system cryptoworks dla mnie to juz historia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że dobrą plazmę, tak wyidealizowaną w oczach niektórych nie da się kupić we wspomnianej cenie. A jeszcze można utracić na innych przydatnych funkcjach np. smartTV, o 3D nie wspominam, bo większość oglądających nie lubi 3D, ja się zresztą do nich zaliczam. Z punktu widzenia przeciętnego Kowalskiego to LED będzie wyborem na najbliższe lata, można wybrać lepszy LED lub gorszy, ja jestem przekonany, że Philips należy do tych lepszych.

No fakt, ja dałem ok. 2700 ale ma tunery dvb-t/c/s2, smart, 3D (co prawda aktywne ale nie używam/nie lubie), trzeba poszukać wyprzedaży lub promocji modelu, Philips to teraz TPV - drogie modele są naprawdę dobre (nagroda eisa - ale poza zasięgiem cenowym), tanie to przeciętniaki w stawce. TPV zresztą będzie niedługo potentatem w produkcji lcd/led tv, w tej chwili jest trzecim producentem na świecie (robi oemy dla konkurencji zresztą)

Ambilight to zwykłe diody świecące na tło za telewizorem zgrane z treścią obrazu - nie powinny mieć wogóle wpływu na sam obraz, zresztą można to wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie Philips przekonał do siebie ambilightem, jest coś w tej funkcji, że chce się z nią oglądać każdy rodzaj materiały, czy to film czy wiadomości. Nie jest to tyle co bajer, po prostu sprawia, że źrenica staje się węższa i dzięki temu można tę czerń bardziej podkreślić w telewizorze na matrycy LED. I jeszcze z ambilightem obraz delikatnie wtapia się w ścianę, naturalniej wygląda taki obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z ambilightem to moim zdaniem jeszcze nie koniec u nich, długo promowali w najlepszych modelach trójstronną wersję, a w tym roku zadebiutował pierwszy telewizor z wersją czterostronną. Możliwie więc, że w przyszłości będą schodzić z tymi lepszymi wersjami ambi do niższych modeli tak jak rok temu w ogóle pojawił się on w wersji 6, a w 2013 w 5. Ale to są jedynie moje przypuszczenia, nie wiem jak będzie. W gruncie rzeczy same diody LED nie sądzę by były jakoś szczególnie drogie, tak samo jak ich integracja z obrazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel wszystko fajnie tylko jak z gwarancja i serwisem mam zamiar sobie wlasnie tego zapodac skoro zamykaja sprzedaz/produkcje Panasia i jak sobie go ktos kupi to czy gwarancja i serwis nadal obejmuje?

 

Co do ceny to bedzie spadac wlasnie bo wyprzedaz ja chce sobie jeszcze wyrwac katalog obecnych plazm papierowy bo w PDFie jest wersja skrocona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w zasadzie to by bylo na tyle mam juz wszystkie odpowiedzi. Wszedzie widze pozytywy i zauroczenie tym TV

 

 

Owszem wiekszosc TV we wszystkich salonach typu Saturn MM i inne to jest wrecz propaganda Samsunga i SOny czemu a to dlatego ze sa umowy z nadawcami oraz konfiguracje pod Camy i ogolnie umowy licencyjne + serwisy interaktywne

 

np czemu TVP.pl jest dostepne tylko na SONY i SAMSUNG a czemu nie na LG czy Panasonic a no umowa

 

dlatego ja na to nie ide.

 

SONY za drogi SONY sie ceni SAMSUNG nie ma czerni no chyba ze ktos tego nie widzi i mu to odpowiada to jego wlasne zdanie.

Jedynie czego nie rozumiem to czemu w tych wszystkich salonach Samsungi i Sonaki sa na maxa nastawione zeby bylo pieknie widac zeby tv sie sprzedawaly a inne czyli PANASIIE czy LG to celowo ustawione najgozej by ludzie unikali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...