Skocz do zawartości

Jaki telewizor wybrać do 2500 zł?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam jeszcze że mam w domu model Samsunga UE55ES7000 i więcej tego koreańskiego syfu nie kupię.

Dlaczego piszesz że to syf ? Dwa lata temu to był bardzo dobry telewizor, wyprzedzała go tylko seria 8xxx

 

Heh widzę, że fajną dyskusję wywołałem wpisem/pytaniem dot. Toshiby L7...u mnie dynamicznie, już się od wczoraj wyleczyłem z Toshiby. Podobno się strasznie muli przy odpalaniu, resetuje, czasem źle się bootuje i nieprawidłowo soft się odpala, a menu smart tez podobno kuleje...podobno..

Gdzie ty wyczytałeś tyle negatywnych opinii o tym telewizorze, czytam i nie widzę aż takiej negacji tego telewizora. Każdy telewizor ma swoje plusy i minusy.

 

Na chwilę obecną mój wybór to Panasonic 48AS640

Chętnie posłucham opinii in plus (te w sumie znam) a chętniej jeszcze in minus.

Było już dużo w tym wątku opinii o tym telewizorze na plus, jak i minus. Czytam twój post na innym forum i pytałeś się o telewizor z 2013 roku :shock: po co pchać się w ET60.

 

Doradzicie czy warto kupić tego samsunga: 40hu6900 4k w takiej niskiej cenie?

Na tak postawione pytanie, odpowiedź brzmi nie. Po co się pchać w 4K przy tak małej wielkości. Lepiej przeznaczyć tą kasę na FUL HD np. na AS640 :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nikt nie kupuje czegoś co nie jest reklamowany a Polacy łykają reklamę jak im rzucisz hasło typu podświetlenie LED 600hz USB movie itd

 

 

Dlaczego piszesz że to syf ? Dwa lata temu to był bardzo dobry telewizor, wyprzedzała go tylko seria 8xxx

Niektóre modele Samsunga to naprawdę pomyłka kolory sztuczne fonia to jak przez słoik u sąsiada a SMART zero stabilności buforowanie . Raz byłem świadkiem jak ktoś zwracał Samsunga był mega w &^%&^ ale nie wiem czy coś kupił.

 

Gdzie ty wyczytałeś tyle negatywnych opinii o tym telewizorze, czytam i nie widzę aż takiej negacji tego telewizora. Każdy telewizor ma swoje plusy i minusy.

 

Wystarczy komentarz 2 właścicieli jeden z nich tak wyzwał wszystko że aż inni z chęcią czytali . Bez względu na to że cokolwiek sobie ustawisz tego się zapisać bodajże nie da a aktualizacja wymusza reset fabryczny i zero gwarancji że po tym updacie TV się w ogóle włączy. Takie coś kupować? Mimo iż jest to obecnie najlepszy TV jakościowo jeśli chodzi o czerń płynność kolory i płynność i fonie a cena stoi.

 

Panasonic 640 jak i 650 z mnóstwem błędów informacyjnych na allegro 1 zgłosiłem to po tygodniu zmienili to oba doskonale się sprzedają czemu? skoro może zaoferować to samo co inny za 2599?

 

Sek w tym że tutaj widzę że większość chce rozmiar większy niż 42 tylko ja jestem jedyny który chce 40 .

 

Przydała by się bardziej dyskusja IPS vs VA mój monitor jest Samsung 22 IPS kąty tragiczne kolory wypas mam kilka azjatyckich blu ray i są lepsze jakościowo od Polskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wydaje mi się że kwestia różnic między matrycami IPS i VA, zostala już dosyć gruntownie omówiona i nie wymaga dalszego roztrząsania.

Matryce IPS w ogóle nie nadają się do urządzeń telewizyjnych, szczególnie te droższe o rozszerzonym gamucie.

IPS-sy przede wszystkim mają nieregulowalną kolorystykę, zbyt niewielki kontrast i kompletny brak jest na tych wyświetlaczach czerni.

Jedyne LCD, które spełniają oczekiwania w telewizorach, to VA (!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem PANASONIC TX-48AS640E można już kupić za mniej niż 2300 PLN.
Tak, ale w sieci, i w dodatku ten sklep ma zero komentarzy. Nie wiem, może jestem starej daty, ale jakoś nie mam zaufania do zakupów w tego rodzaju sklepach.

Oj! Są sklepy stacjonarne. Na przykład: Częstochowa, Kępno, Konstancin - Jeziorna, Dobrodzień itd.

Z wiadomych powodów - reklama - nie mogę podać nazw sklepów.

Ale są też sklepy co wołają 3300 PLN i więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kolega asiafan mnie wyprzedził odpowiadając:

Niektóre modele Samsunga  to naprawdę pomyłka  kolory sztuczne fonia to jak przez słoik u sąsiada   a SMART zero stabilności  buforowanie  . Raz byłem świadkiem jak ktoś zwracał Samsunga był mega w &^%&^  ale nie wiem czy coś kupił.

Mogę tylko potwierdzić. DOKŁADNIE o to chodzi. Kolory - masakra, po prostu nieustawialne. Bawiłem się, ale odpuściłem.

Plastik. Jak to moja żona mawia, 7 tysi wydane, a efektu kina nima. Lipa.

Smart działa wolno jak diabli, poza tym połączenie tego z kompem i używanie allshare to jakaś porażka. Już wolę kompa na kablu podpiąć...

 

Wystarczy   komentarz  2 właścicieli      jeden z nich tak wyzwał wszystko że aż inni z chęcią czytali       . Bez względu na to że cokolwiek sobie ustawisz  tego się zapisać bodajże nie da   a aktualizacja  wymusza reset fabryczny i zero gwarancji że po tym updacie  TV się w ogóle włączy.  Takie coś kupować?  Mimo iż jest to obecnie najlepszy TV jakościowo    jeśli chodzi o czerń   płynność kolory  i płynność i fonie  a cena stoi.

Faktycznie, wystarczy kilka negatywnych komentarzy. W końcu na czymś tę decyzję - chociaż to może nie majątek, ale jednak - trzeba oprzeć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wystarczą dwa komentarze negatywne, żeby zrezygnować z kupna, to gratuluję. Ja jak podejmowałem decyzje o kupnie Philipsa to też były negatywne opinie, jak i pozytywne. Kupiłem i nie żałuję. Wybór należy do kupującego.

 

Mogę tylko potwierdzić. DOKŁADNIE o to chodzi. Kolory - masakra, po prostu nieustawialne. Bawiłem się, ale odpuściłem.

Plastik. Jak to moja żona mawia, 7 tysi wydane, a efektu kina nima. Lipa.

Smart działa wolno jak diabli, poza tym połączenie tego z kompem i używanie allshare to jakaś porażka. Już wolę kompa na kablu podpiąć...

 

Spróbuj może w twoim ES7000 te ustawienia, jak obraz będzie za ciemny to możesz skorygować.

 

TRYB OBRAZU: standardowy (w tym trybie działa Micro Dimming Ultimate).

PODŚWIETLENIE: 13

KONTRAST: 80

JASNOŚĆ: 45

OSTROŚĆ: 30

KOLOR: 48

ODCIEŃ (Z/C): Z49/C51

 

USTAWIENIA ZAAWANSOWANE:

 

KONTRAST DYNAMICZNY: wyłączone

TONACJA CZERNI: wyłączone

ODCIEŃ SKÓRY: 0

TYLKO TRYB RGB: wyłączone

PRZESTRZEŃ KOLORÓW: użytkownika

 

czerwony: 48,0,0

zielony: 0,53,0

niebieski: 0,0,59

żółty: 52,52,0

cyjan: 0,51,51

purpurowy: 45,0,50

 

BALANS BIELI:

 

przes. C27, Z25, N24

wzm. C5, Z25, N20

 

BALANS BIELI - 10p: wyłączone

GAMMA: -1

OŚWIETLENIE DYNAMICZNE: wyłączone

 

OPCJE OBRAZU:

 

TONACJA KOLORÓW: ciepły 2

FILTR ZAKŁÓCEŃ CYFR.: wyłączone

RED. ZAKŁÓCEŃ MPEG: wyłączone

POZIOM CZERNI HDMI: niski

TRYB FILM: auto 2

MOTION PLUS: wyraźny

LED MOTION PLUS: włączone

 

SYSTEM -> Rozwiązanie ECO -> Czujnik ECO: włączone -> min. podświetlenie: 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wystarczą dwa komentarze negatywne, żeby zrezygnować z kupna, to gratuluję.

Z tymi komentarzami bywa różnie. I trzeba uważać. Komentują nawet ci, co ze sprzętem nie mieli nic do czynienia. Komentują z zasady, że nie lubią danego producenta. Albo po prostu dla jaj! Lub z przekory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeżeli bym nie widział, to nie strzępiłbym sobie języka po próżnicy.

 

Dla mnie to tylko jarmarczny, kompletnie niepotrzebny gadget, który zaburza postrzeganie barw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można go wyłączyć, można zmienić jasność wyświetlania. Dostosować do koloru ściany. Wieczorem dopiero pokazuje swój pazur, ale oczywiście każdy ma swoje zdanie. Philips ma wyłączność na niego chyba do 2020 r. Zobaczycie że po wygaśnięciu licencji, pozostałe firmy będą go montować :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambilight! Pomimo, że to potrójny, to trudno mi się wypowiadać. Widziałem przecież to w warunkach sklepowych. Wyraźnie za to widać, że Ambilight w zależności od danego koloru obrazu na danym fragmencie panela przybiera taki sam kolor. Na przykład lewa strona z wyświetlanego obrazu o zabarwieniu zielonym da Ambilight o odcieniu zielonym i odwrotnie po prawej z czerwonym kolorem na obrazie da Ambilight o odcieniu czerwonym. Dotyczy to również góry ekranu. Ciekawa sprawa. Trzeba by to rzeczywiście sprawdzić w warunkach domowych. Ale w warunkach sklepowych na tle dziennego okna nie przeszkadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc się zaczyna

 

Sony potwierdziło już, że w swoich urządzeniach zintegruje platformę Android TV, a teraz pojawiły się pierwsze doniesienia na ten temat. Pierwszy telewizor z platformą od Google ma pojawić się w lutym wraz  z PlayStation Now oraz Remote Play. Ceny mają zaczynać się od 700 dolarów.

 

Według doniesień, ceny będą wynosić od 700 dolarów za 43-calowy modle Full HD, do 4000 dolarów za high-endowy UHD. Cały line-up ma być ujawniony na styczniowych targach CES 2015.

 

Co ciekawe niedawno był art że SONY ma się skupić głownie na tv 4k ale nie OLED.

 

 

43' czyli nie będzie mniejszych ale cena to zapewne na rynek za oceanem u nas po dołożeniu tego i tamtego będzie 3000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie wyobrażam sobie, aby ta marka miała zniknąć z rynku, bo byłaby to olbrzymia strata.

 

Już sama ich obecność, mocno mobilizuje konkurencję z korzyścią dla fanów wszystkich marek telewizorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...