Skocz do zawartości

Jaki film ostatnio oglądałeś?


shocco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Taxi A" - na Kino Polska - bardzo doby obyczaj doprawiony sporą dawką humoru z doskonałym jak zwykle Marianem Dziędzielem w roli milionera, który stracił majątek i przypadkiem zaczyna wozić ludzi łódką co staje się początkiem jego wewnętrznej przemiany.Film niby banalny ale zmusza do refleksji a jednocześnie nie zanudza tanim moralizatorstwem.

"Wykapany Ojciec" na C+ - film jak papier toaletowy: długi, nudny i do :censored::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bóg nie umarł w kinie Helios. Zachęcił mnie zwiastun na TV Republice. Myślałem, że w końcu ujrzę coś dobrego w tym temacie. Ale powoli tracę nadzieję. Za moją opinię niech posłuży cytat użytkowniczki, jednego z głównych filmowych portali (podpisuję się pod tą opinią):

Mamy jednego zagorzałego antyteistę i całą resztę wspaniałych, uduchowionych i uśmiechniętych chrześcijan, których twórcy przeciwstawili ze sobą. Upraszczając: film nakreśla obraz ZŁEGO antyteisty (bo, jak słusznie jeden z bohaterów zauważył, postawa profesora zdecydowanie wychodziła poza ateizm), DOBRYCH chrześcijan i - poprzez lakoniczne wtrącenie - muzułmanów JESZCZE GORSZYCH niż niewierzący. Co ten film miał na celu? Wywołanie dyskusji? Nie. Miał na celu propagandę. Bóg jest. Kocha nas. Wierzysz? Bóg Cię kocha, czeka na Ciebie w królestwie niebieskim. Nie wierzysz? Pewnie jesteś zgorzkniałym ch*jem, który pluje jadem, na pewno zwątpiłeś w Boga, bo przytrafiło Ci się coś złego i teraz siejesz nienawiść, bo nie czaisz, że "God works in mysterious ways". Wyznajesz inną wiarę? Jest gorsza od naszej, bije się tam córki, na pewno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też posłużę się cytatem:

 

To nie jest film dla ateistów

 

Bardzo ładny film, choć troszkę naciągany i nierealistyczny - tyle tych zbiegów okoliczności. Używają popularnych argumentów z Prof. Dawkinsa i kontr argumentów ludzi z inteligentnego projektu. Wielu mogło się rozczarować, jak mało intrygująca była debata oraz że już we wstępie wyjaśnia, że nie będzie dowodzić istnienia Boga. Samą dyskusję media przerabiały w USA przy okazji "małpiego procesu" już w 1925 w Dayton, Tennessee. Nihil novum.

 

Najbardziej kontrowersyjny jest chyba "happy end". Jest to amerykański wymóg, aby niezależnie od tego ile osób zginęło film zawsze miał happy end. A zginął ateista, adwokat diabła i oskarżyciel Boga, chociaż podobnie jak Jaruzelski tuż przed śmiercią się nawrócił... jak trwoga to do Boga. Bóg nie mógł go pokarać, bo przecież po to dał mu wolną wolę. Na nagrobku napiszą "tu spoczywa ten, który miał zielone". Jak ślepym trzeba być, aby w nocy nie zauważyć tak długo palącego się czerwonego światła? Nie zrozumiałem także, czy kierowca uciekł. Po potrąceniu wyraźnie zatrzymuje się, ale zaraz potem rusza, na następnym ujęciu stoi w miejscu. Byłoby przyjemniej zobaczyć jak odnajduje swoją ukochaną na koncercie i wyznaje, że się mylił.

 

Nie zapominajmy także o młodej blogerce, która dowiedziała się, że ma raka i zapewne jest nieoperowalny. To dosyć oklepany schemat w filmach, chociaż nie zarzucam abstrakcji, raczej łatwiznę. Mimo wszystko scenarzysta uśmierca ateistę i młodą yuppie, która była pewnie agnostyczką.

 

Odważny chłopak, który po trzykroć nie wyparł się Jezusa, w połowie filmu znajduje się w najniższym punkcie, gdy przez aferę z Bogiem grozi mu profesor i rzuca go dziewczyna. Jednak obronił swoje sumienie i został moralnym zwycięzcą. Wprawdzie nie było tego filmu, ale odniosłem wrażenie, że zyskał też nową muzułmańską dziewczynę, która bez większego powodu przekonwertowała się na chrześcijaństwo... podobnie jak chińczyk, który także spontanicznie został kato... wyznawcą Jezusa.

 

Wspaniała improwizacja końcowej sceny z "Ludzi honoru" (z Nicholson).

Na koniec wielebny, który olewał wszystko, jednocześnie powtarzając God is good. Należy mieć wiarę w samochody marki Volvo, zwłaszcza jeżeli przez dwa dni nie znaleźli nawet czasu, aby sprawdzić czy mają np. paliwo lub olej.

 

I co z tego wynika. Bardzo ładny film, choć troszkę naciągany i nierealistyczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Cinemax 2, "The raid 2", na ktorego przygotowywalem sie od dluzszego czasu. Swietne kino akcji, z super pokazowymi scenami walki (miejscami brutalnymi). Nie pamietam o co tak na prawde chodzilo w pierwszej czesci (chyba mafia vs. policja), ale dwojka znacznie lepsza, i tu dwie rodziny mafijne, skorumpowana policja i glowny bohater, ktory ma na celu zdobyc dowody na korupcje policji. Film ponad 2h 20min, ale oglada sie go z zainteresowaniem, od poczatku do konca super. Moja ocena 5/6, ale tez dla tego ze pokazowe sceny walki i inne sceny akcji. Bez tego byla by nizsza ocena, choc film nawet rozbudowana fabule posiada. Polecam, dla fanow gatunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Witaj w Klubie" na C+ - nawet niezły filmik,gostek dowiaduje się że ma AIDS i po pierwszej załamce zaczyna rozkręcać biznes na lekach przeciw tej chorobie,nie brakuje również pewnej dawki humoru, którą napewno wprowadza Jared Leto w roli zwariowanego transwestyty lub transseksualisty (niestety nie jestem ekspertem od ich rozróżniania :wink: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że to niezły film. Właściwie, wybitny. Nie osądza, nie moralizuje, tylko opowiada pewną historię opartą na faktach. Rayon to transseksualista. Jak dla mnie Jaredowi Leto należał się Oskar za tę rolę. Facet jest po prostu genialny. W pierwszej chwili nawet go nie poznałem, a przecież widziałem go w kilku filmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Sęp'' na TVN-ie - film sensacyjny o policjancie, który prowadzi śledztwo w sprawie zaginionych przestępców. Słaby film, którego nawet nie uratowali Michał Żebrowski, Paweł Małaszyński, Andrzej Grabowski czy nieodżałowana Anna Przybylska. Ocena: -3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sieci, "Exodus: Bogowie i królowie", film opowiada o Mojzeszu i jego drodze do uwolnienia israelitow z niewoli egipskiej. Jezeli komus podobaly sie inne filmy z typu, "Opowiesci biblijne" z wielkim rozmachem na duzym ekranie, to polecam. Zdaje mi sie, ze jakby zdjecia byly w niektorych momentach nowatorsko zrobione, i swietnie to wygladalo. Ocena 7/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokąd teraz? dzisiaj na Ale kino+. To komediodramat opowiadający o losach mieszkanek pewnej libańskiej wioski, kiedy w kraju trwa wojna domowa. Dzięki swoim intrygom powstrzymują zabijających się nawzajem mężczyzn. Jak dla mnie ocena tego filmu to 5-. Polecam go obejrzeć, najbliższa emisja w poniedziałek, 6/04 o 12:15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj tylko sport.

Najpier etap wyścigu dookoła katalonii na Eurosporcie (Paterski na 3 miejscu)

Final Four Ligi Mistrzów Asseco- Skra Bełchatów.

Co do pierwszego, miło spędziło się czas oglądając Maćka w ucieczce, co do meczu o finał LM, nie spodziewaŁem się, że wygra Asseco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Proszę państwa, będzie wojna!'' w TVP2 - koncert finału Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, którego akcja dzieje się w Operze Berlińskiej w kwietniu 1945 roku. W koncercie wystąpili wspaniali artyści i aktorzy m.in. Alicja Majewska, Katarzyna Figura, Dorota Pomykała, Marek Piekarczyk i inni.

 

Mam nadzieję, że TVP powtórzy ten wspaniały koncert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zakończyłem oglądanie filmu: "The True Story of Cristiada" a za komentarz tego filmu niech posłuży poniższa opinia:

 

"Cristiada" – zaiste dobry film.

Dzisiaj oglądałem film "Cristiada" i muszę przyznać, że jestem pod ogromnym wrażeniem. Nie jest łatwo poruszyć człowieka, takiego jak ja, a twórcom filmu się to udało.

 

Film opowiada o kontrrewolucji w latach 20. XX wieku w Meksyku. W wyniku działań rządu wymierzonych w Kościół, wiernych i ograniczania wolności w całym kraju wybuchają powstania, które nazwane zostały "Krucjatą". Dowództwo obejmuje generał i weteran dwóch wojen w stanie spoczynku, który jest raczej daleki od wiary. Pomału zaczyna się coś w nim zmieniać – zarówno dowodzenie armią katolików walczących za swoją wiarę jak i poznanie pewnego chłopca, młodego Jose (obecnie błogosławiony, beatyfikowany przez Benedykta XVI) jest pewnym przełomem w jego życiu.

 

Jeśli chodzi o przekazywane treści – w filmie można zobaczyć coś, czego dzisiaj raczej nie chce się pokazywać. Mianowicie katolicy w walce. Katolicy gotowi iść i walczyć za wolność swoją i innych. Mało tego – nie są to niezdarni i głupi "wieśniacy", ale ludzie twardzi i stanowczy, potrafiący zadbać o siebie.

 

Pokazuje się także naturalny model rodziny jako coś, o co warto, a nawet należy walczyć. Całe rodziny wspierały powstańczych ‚Cristeros’ w taki sposób, w jaki tylko byli w stanie.

 

Osobiście urzekła mnie postawa młodego Jose – od ulicznego łobuziaka i chłopca, staje się żołnierzem, mężczyzną. Zaczyna być zdyscyplinowany, gotowy zaryzykować swoje życie, by ocalić kogoś innego. Ostatecznie nie chcąc wyrzec się Chrystusa i oddając swoje życie za swoją wiarę – zarówno w Boga jak i ideały, którym pozostał wierny – staje się stanowczym i niezłomnym do końca mężczyzną.

 

Jeśli chodzi o grę aktorską – jestem również bardzo pozytywnie zaskoczony. Aktorzy dobrze odgrywali swoje role i z każdego z nich biła wręcz indywidualna postawa. I jest to duży plus – powstańcy byli bardzo różnymi osobami, z przeróżną przeszłością (chłopi, mieszczanie, awanturnicy, księża). Tutaj znowu pochylę się nad postacią Jose, którego grał Mauricio Kuri. Zwykle gdy widzę dziecko bądź nastoletnią osobę na ekranie, zaraz moje wątpliwości się potwierdzają – ‚kiepsko mu idzie’, jak sobie myślę. Ku memu szczeremu zdumieniu, chłopak sprostał zadaniu – postać Jose była zagrana bardzo dobrze, a trzeba dodać, że była to bardzo trudna rola.

 

Sceny walki również zrobione były w bardzo dobry i przyjemny dla oka sposób. Co prawda nie udało uniknąć się scen, gdzie na jednego zabitego powstańca przypadały – jak to przy tego typu produkcjach bywa – "tysiące" poległych wrogów. Niemniej jednak takie momenty były pokazane bardzo efektownie i całkiem realistycznie.

 

O ile zwykle nie zwracam na to uwagi, o tyle trzeba przyznać, że podczas tworzenia filmu postarano się o ubiór. Zarówno garnitury czy suknie osób z wyższego stanu jak i proste ubrania chłopstwa czy nawet i mundury wojskowych cieszyły oko.

 

I na koniec – jest to jeden z przykładów, gdy stworzono dobry film bez "perfidnych" scen erotycznych, co jest dzisiaj coraz większą rzadkością.

 

Podsumowując – gorąco polecam ten film i zachęcam do obejrzenia go. Tym bardziej, że w mediach cisza, a w niewielu kinach w Polsce jest on grany.

 

"Viva Cristo Rey!"

 

 

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/6514/cristia ... m-recenzja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed emisją pomyślałem, że zerknę o czym to jest, ale tylko na drobne momenty komiczne. Wciągnąłem się w fabułę. No i głównie dla Cameron Diaz, i myślałem, jak mogła zagrać w "tym czymś". Były dobre i zabawne momenty. "Sekstaśma" w HBO na koniec ciężkiego dnia.

PS. To mój pierwszy i ostatni w tym stylu post w tym temacie, czyli tytuł na końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Niesamowity David Blaine" na AXN Spin, program o iluzjoniscie i jego sztuczkach, w programie same gwiazdy kina, muzyki i polityki, min. Will Smith, Jamie Foxx, Harrison Ford, Woody Allen, czy byly prezydent George W. Bush, ktoremu zdjal zegarek w jednej sztuczce. Polecam. Gosc jest dobry.

Okazja na zobaczenie tego programu juz dzis za 1h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zbaw nas ode złego" na HBO HD. Ostatnio narzekałem na małą liczbę horrorów emitowanych na kanałach "premium". Ten film zdecydowanie jest jednym z najlepszych z ostatnich pięciu lat z tego gatunku. Tajemniczość, demon, egzorcyzm... Film warty obejrzenia, lepszy efekt w późnej nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Syberiada Polska'' w TVP1 - film o Polakach, którzy zostali deportowani na Syberię i niektórzy z nich pozostali tam do dzisiaj. Świetna obsada aktorska i piękne, zimowe plenery. Ocena: +5.

 

''Hannibal: Po drugiej stronie maski'' w Stopklatka TV - trzymający w napięciu film o młodym Hannibalu Lecterze, który się mści na esesmanach-kanibalach po tym jak zamordowali i zjedli jego siostrę. Ocena: -5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...