Skocz do zawartości

Jaki film ostatnio oglądałeś?


shocco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hobbit: Pustkowie Smauga w wersji rozszerzonej na BD 3D. Film już widziałem kilka razy, ale dla kilku dodatkowych scen, warto obejrzeć jeszcze raz. Uwielbiam baśniowy klimat tej produkcji. I jeszcze ten rozmach. Jestem fanem Tolkiena, więc to pozycja obowiązkowa dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tom" na Cinemax 2 z odtworzenia. Zaskakująco dobry film o tematach LGBT, zważywszy na fakt młodego wieku reżysera (25 lat). Lubię filmy o buntownikach. A ten reżyser robi już kolejny dobry film. Ma u mnie duży kredyt zaufania od czasu debiutu "Zabiłem moją matkę". Mam nadzieję, że jego twórczość ukształtuje się w kierunku a'la Wong Kar-Wai'a. Czyli skupi się bardziej na miłości i targających nią emocjach, a nie tylko na problemach z rodzicami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BizzareX:

Oglądasz w ogóle coś poza blockbusterami z efektami specjalnymi? :P

 

Polecam trochę poszerzyć repertuar. Np. o miniserial Olive Kitteridge z HBO. Przed premierą byłem nastawiony sceptycznie, ale po obejrzeniu 2 odcinków zmieniłem zdanie. Urzeka aktorstwo. Szczególnie drugi odcinek mnie urzekł. Np. w momencie gdy główna postać robi na złość synowej, za to, że źle się o niej wyrażała. Mistrzowska scena, gdy urażona zabiera jej bucik i kolczyk. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BizzareX:

Oglądasz w ogóle coś poza blockbusterami z efektami specjalnymi? :P

 

Polecam trochę poszerzyć repertuar. Np. o miniserial Olive Kitteridge z HBO. Przed premierą byłem nastawiony sceptycznie, ale po obejrzeniu 2 odcinków zmieniłem zdanie. Urzeka aktorstwo. Szczególnie drugi odcinek mnie urzekł. Np. w momencie gdy główna postać robi na złość synowej, za to, że źle się o niej wyrażała. Mistrzowska scena, gdy urażona zabiera jej bucik i kolczyk. :P

 

Lubię w ramach odprężenia po tzw. blockbusterach zapuścić coś ambitnego jak "Zaginiony w Akcji" albo "Amerykański Ninja 5" :smile::P:!::wink::wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mateusiak22:

Nie wiem, co tu polecać w przypadku Wirusa. Serial gorszy z odcinka na odcinek. Przeciętna nędza: Nędza intelektualna, nędza rozrywkowa, nędza horroru, nędza aktorska, nędza oryginalności, nędza budżetowa (jak na amerykańskie standardy). Większość ciekawych motywów została spaprana w pierwszych 2 odcinkach. Zbytnio też rozwleczona akcja. Już nie oglądam i nie polecam. Lepiej sobie przypomnieć Hellboye, albo Pacific Rim, jeśli ktoś tęskni za taką stylistyką. :P

 

Lepiej sie przełączyć we wtorki tej porze na TVP1. Gdzie jest emisja serialu Pacyfik. Ten przynajmniej porusza ciekawy temat. Jest krótki, tylko 10 odcinków, produkcji HBO. Polecam fanom militariów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co tu polecać w przypadku Wirusa. Serial gorszy z odcinka na odcinek.

W pełni popieram- jeszcze pierwsze odcinki dawały nadzieję, ale im dalej w las tym... mniej drzew :). Nie polecam.

To już ciekawszy wydaje się "Dom grozy" na HBO- tematyka podobna, a jest Eva Green, a także Timothy Dalton(w końcu grał Bonda).

Zakończyła się emisja świetnego serialu "Fargo"- genialne pokazanie głupoty i bezmyślności policji i FBI. Tym bardziej interesujące, że ponoć oparte na faktach.

Oczywiście nie można pominąć mini serialu "Olive Kitteridge" na HBO, chyba najlepszej produkcji z w/w wymienionych z genialną rolą Frances McDormand, która zasłynęła z filmu... "Fargo". I tak koło się zamyka.

Jest co oglądać, nie zapominajmy o bardzo dobrym 5 sezonie The Walking Dead.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BizzareX:

A dlaczego znika teatr tv? Bo nie mają kasy na jego produkcję. Ludzie nie płacą abonamentu rtv. Na teatrze się nie zarabia. Dlatego wolą przeznaczyć kasę, na produkcję czegoś, co im się zwróci dzięki reklamom. Np. talent-show. :P

 

Poza tym, nie czaruj. Nikt cię nie zmusza do kupowania płyt dvd/bd z blockbusterami. Robisz to z własnej woli. Równie dobrze mógłbyś kupować coś spoza sieczki. Bo takie rzeczy też wychodzą na płytach. Szukasz usprawiedliwienia - tyle. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BizzareX:

A dlaczego znika teatr tv? Bo nie mają kasy na jego produkcję. Ludzie nie płacą abonamentu rtv. Na teatrze się nie zarabia. Dlatego wolą przeznaczyć kasę, na produkcję czegoś, co im się zwróci dzięki reklamom. Np. talent-show. :P

 

Poza tym, nie czaruj. Nikt cię nie zmusza do kupowania płyt dvd/bd z blockbusterami. Robisz to z własnej woli. Równie dobrze mógłbyś kupować coś spoza sieczki. Bo takie rzeczy też wychodzą na płytach. Szukasz usprawiedliwienia - tyle. :P

 

Nie kupuję praktycznie wcale filmów, :!: wszystko co oglądam pochodzi z wypożyczalni płyt. :idea: Często rozmawiam z właścicielem na temat jakiegoś filmu z wyższej półki, który ma premierę :roll: ale gość mówi wprost że go nie kupi :cry: bo wie że będzie miał na taki film góra pieciu klientów :idea::!: wliczając mnie i jego :]:wink: Wiadomo płytka z licencją kosztuje około 180 złotych a musi na siebie zarabiać a najlepiej zarabiają na siebie głupie komedie i efekciarskie kino akcji :chair: Niektóre ambitne filmy muszę czasem kitrać na własną rękę ale ogólnie chętnie wchłaniam hoolywoodzką papkę :popcorn::popcorn::wink:

Wczoraj oglądałem film "Sąsiedzi" na dvd i jest to kolejna taśmowa durna amerykańska komedia,wulgarna i nieobyczajna :wink: Na całym filmie może ze trzy razy można się uśmiechnąć. :?:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to zmienia? Wypożyczone, kupione - to praktycznie to samo. Nie musisz wypożyczać tylko blockbusterów na płytach... Są jeszcze serwisy VOD. Ich ten problem nieopłacalności nie dotyczy. Nadal mam wrażenie, że szukasz usprawiedliwienia. Wstydzisz się własnego gustu?

 

Ja na przykład, wczoraj obejrzałem z płyt takie filmy:

- Eva, hiszpańska produkcja s-f, która dzielnie odpiera dominację amerykanów tym gatunku. Film doskonale obrazuje problem, z jakim wkrótce będzie musiała zmierzyć się ludzkość. Jak dla mnie, jest to lepsze kino s-f, niż ostatnio większość wysokobudżetowych blockbusterów made in Hollywood. No i bliższa nam kulturowo. Dowód na to, że nie trzeba dużych pieniędzy, żeby zrobić dobry film science-fiction. Perełka niedoceniana, bo twórcy nie mieli pieniędzy na reklamę i rozgłos. Polecam gorąco, szczególnie osobom nie lubiącym nadmiaru efekciarstwa.

- Robot i Frank, komedia kryminalna w klimatach s-f - już ża samo to połączenie autorom należą się brawa. Opowieść o emerytowanym złodzieju, który znajduje kumpla w robocie, co mu dostarcza powodów do dalszego życia. Nie jest efektowny, dlatego pewnie został pominięty i praktycznie niezauważony. Ale w tej prostocie drzemie siła. Dla mnie to jest arcydzieło tego gatunku - lekkiego kina s-f. Niby lekki, ale w tle porusza wiele trudnych tematów. Na pewno jeszcze nie raz będę do niego wracał. Jeśli następny film pt. "Papierowe Miasta" tego reżyseria (Jake Schreier), będzie tak dobry. To wyrośnie nam nowa reżyserska gwiazda. ;) Polecam, niekoniecznie lubiącym s-f.

- Ghost in the shell, japońskiej produkcji film animowany o problemach natury egzystencjalnej, pewnej Pani Major. ;) Właściwie wszystkie filmy tego reżysera (Mamoru Oshii, mój ulubiony filmowy twórca, obok braci Scott'ów) o tym są, ale ten jest najbardziej efektowny. Stara produkcja, ale nadal robi niesamowite wrażenie animacją i głębią. Bardzo polecam fanom cyberpunku. ;)

 

Uwielbiam kino nietypowe, utrzymane w konwencji s-f lub całkowicie baśniowe, ze zmyśloną rzeczywistością. Bardzo mnie to odprężą, dlatego oglądam wielokrotnie. Ten ostatni, widziałem blisko 50 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...