Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie złożyłem zamówienie na C+ i wszystko byłoby ok, gdyby nie kwestia dekodera :/ Wydawało mi się, że nie będzie problemów, ale jednak. W czasie rozmowy powiedziałem że chce pace hd 500GB, pan mi powiedzial, ze ten dekoder na stronie to jest "atrapa" i oni dopiero *beda* je mieli a teraz jest tylko starszy pace hd i philips hd, przy czym nawet tych starszych pace hd nie ma teraz. No i tak się złożyło, że wybrałem philipsa hd 250.

 

Jak to więc jest z tymi dekoderami hd? ile ich jest w końcu?! 2? 3? i czy przy podpisywaniu umowy *ładnie* *poprosić* jednak o wymiane na pace hd mimo wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do "instalatorWawa" - zgoda, sprzęt był nowoczesny 12 lat temu, obecnie jest zupełnie inna technologia, sposób zapisu sygnału audiovideo, jego obróbka czy przesyłanie. Ale pozatym wszystkim na końcu zawsze jest człowiek, który ogląda te "pliki z danymi" w postaci kolorowego obrazu i tak naprawdę to czy jakiś odbiornik jest technologicznym złomem czy pełnowartościowym urządzeniem sam zadecyduje podczas subiektywnej oceny. Wiadomo że za darmo nic nikt nikomu nie da, zatem nie spodziewajmy się za nic (bo co to jest 1grosz :lol2: ) rewelacji. Szkoda tylko, że traktuje się Polskę jako "śmietnik" Europy, wrzucając do niej co się da i za wszelką cenę. Tu może pomóc jedynie ogólnokrajowy bunt i zwykłe nie nabywanie takich dekoderów. A tak w najgorszym wypadku za rok lub dwa dekodery opuszczą nasze domy i trafią tam, gdzie dawno powinny trafić. Co do technologi sprzed kilku lat, pamiętam swój pierwszy kontakt z TV SAT jak "przesiadłem" się z tunera KOSKOM na DSX6010 z WIZJI TV, dla mnie była wówczas rewelacja co do jakości obrazu i dźwięku, obecnie z braku porównania z czymś nowocześniejszym nie uważam sagema za taki złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślę, że tutaj pojawił się jakiś problem, w stylu "ktoś ma sagema i jest ze swojego wyboru bardzo nie zadowolony", rozumiem każdy ma prawo do goryczy, ale myślę, że w pewnym momencie zda sobie sprawę, że zawsze mogło być gorzej, owszem są lepsze dekodery, ale ten symboliczny grosz, a co do traktowania Polski jako śmietnik europy, to nie zgodzę się z tym stwierdzeniem, bo przecież sami dokonujemy wyboru, nikt nie przystawił nam do głów pistoletu i kazał podpisać taką umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnię żeby nie było niedomówień, ja jestem zadowolony ze swojego Sagema, zapewnia mi dobrej jakości obraz i dźwięk z wykupionego bukietu kanałów i to się liczy. Wybrałem go świadomie i nie będę ukrywał że kierowałem się ceną :( . Ale jak w reklamie skoro różnicy nie widać to po co przepłacać, a po zakończeniu umowy prawdopodobnie czy będzie to sagem czy inny odbiornik trafi do utylizacji. Tak jest ze wszystkim, że nowsze rzeczy wypierają te stare, tak jest z terminalami platform cyfrowych, telefonami operatorów GSM, czy nawet "zmianą" telewizora na nowy, ponieważ stary nie pasuje do nowo zakupionego kredensu etc. Osobiście jestem za wynajmem nieodpłatnym i bez opłat miesięcznych dekoderów abonentom równolegle z możliwością udostępniania samych kart kodowych do własnych odbiorników. Wówczas nie istniał by problem co zrobić ze starym urządzeniem po rozwiązaniu umowy, gdyż te trafiało by do właściciela czyli operatora.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś sprawdzić czy Pace DSR 2221 na 100% ma letterbox'a? Podobno Thomson TS4P posiada ten format. Mógłby ktoś potwierdzić?

Czy któryś z Mediasatów z oryginalnym softem posiada format letterbox (podobno w alternatywnym sofcie na Pioneer'a dostępny jest ten format)?

 

Jeszcze chciałbym się poradzić - chyba mój Pioneer 1430 się psuje. Otóż bez względu na pogodę czasem podczas oglądania programu następuje chwilowe zacięcie, bądź zanik obrazu. Bywa, że zamiast obrazu pojawiają się jakieś artefakty. Od razu mówię, że sygnał jest bardzo dobry (antena 150cm) i nie ma na to żadnego wpływu.

Tuner jest wykupiony na własność i posiada oryginalne, nie zmieniane nigdy (przynajmniej przeze mnie) oprogramowanie. Chciałbym się zapytać czy te zaniki i zwiechy obrazu mogą wynikać z oprogramowania (niepoprawnie wgrane, ktoś wcześniej zmieniał soft, itp.), czy raczej wady tunera? Pytam się, bo zdaję sobie sprawę iż tuner w momencie zakupu nie był fabrycznie nowy i wcześniej był używany. A ile czasu i jak, tego nie wiem.

Ponieważ tuner jest jeszcze na gwarancji, udałem się do dystrybutora. Niestety nigdzie nie mają już Mediasatów. Zaproponowano mi wymianę od ręki na dowolny tuner SD.

Ja jednak chciałbym Mediasata, z uwagi na możliwość wykorzystania go pod TNK w przypadku gdybym nie przedłużył umowy z Cyfrą+.

Czy jest szansa, aby przysłali mi Mediasata z Centrum Cyfry+?

Jeżeli nie, to który dekoder SD wziąć od dystrybutora? Pace czy Thomsona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się zepsuł kiedyś Pioneer, stracił jedna polaryzację. Wymienili mi go na Tomsona. Mogę go polecić. Jest bardziej czuły na sygnał, ładniejszy obraz. Mały i zgrabny. Mediasata raczej nie dostaniesz, a nawet jeśli to będzie już mocno przechodzony. Fakt jednak taki, że do nich było najwięcej softów "edukacyjnych" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 2 dni przed wigilia była aktualizacja dekodera (mam Philips PVR HD). Dzień później nie mam żadnych kanałów oprócz TV Śląsk, viva itp. tvp1, tvn, hbo, cyfra+ NIC NIE DZIAŁA! Czekam już około miesiąca i nic. Nadal brak programów, wcześniej jeszcze był obraz na niektórych a teraz sam dźwięk, nawet w menu i moje nagrania nie mam obrazu. Co mam zrobić? Wszystko opłacone a ja nie mogę oglądać. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak niby jest?

Wybór (gama dostępnych dekoderów) sprzętu u operatorów... to ?? co to jest, jak nie przysłowiowe przystawienie lufy do czoła ????

Przecież, wyboru nie ma, więc?

Jak to inaczej nazwac, jak nie PRZYMUS?

Gdybys miał do wyboru Humaxa czy dobrego Fergusona z 500GB , HD, CI itp. za 199 czy 299zł a wspomniany ZŁOM za 1gr. to ????

nie ciułał byś od wypłaty do wypłaty wspomnianych 299zł????

Informuję też, że po testach owego ZŁOMU, stwierdziłem , że najlepszym dla niego miejscem będzie słynny portal aukcyjny! Już sprzedany...

i to za dobrą cenę...

Obraz???????

Dekoder jak na miarę 19wieku!

Mówisz obraz....

he, :lol2: ale z tego co widzę, gdy instaluję ludziom anteny (średnio 14-16 odwiedzonych mieszkań tygodniowo) to.... 95% ludzi posiada już LCD...

Rzeczywiście, fajny jest obraz SD na LCDku... z SAGEMA...

Serio... zaje .... bi ... st ...y

Nawet ferdek A200 przez HDMI się chowa .... :/

Zamiast dodawac gratis plazmę, powinni rozdawac dobre CRT z dobrym RGB :jupi::jupi:

Mam jeszcze pytanie dot. telewizorów...

Nadal mi go nie przysłali....

Umowa z 06.12

Wiecie może co się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy włączonym tunerze wyciągnij wtyczkę z gniazdka na kilkanaście sekund a następnie włącz. Odnośnie ustawień fabrycznych poczytaj w instrukcji. Najlepiej idź do punktu w którym brałeś Cyfrę+, niech sprawdzą i ewentualnie wymienią sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. próbowałem znaleźć odpowiedź na mój problem z odbiorem C+, ale nie znalazłem (może ktoś mnie nakieruje). A więc problem polega na tym że - od czasu do czasu nie mogę nic oglądać. Włączam dekoder a tam czerwony kwadracik. Patrzę na poziom sygnału - jest ok. żeby móc oglądać muszę pogrzebać przy wtyczce z kablem antenowym. Obraz się pojawia i jest oki. Po jakimś czasie przełączam na inny program i znowu lipa - żadnego programu - jakość oczywiście ok- znowu manipulacje przy wtyczce kabla i jest ok. Zdarza się tak klika razy w ciągu dnia, nieraz jest dobrze cały czas. Powiem tak że zaczyna mnie to denerować. Mam odbiornik Pace (miałem stronga, ale wymieniłem bo też tak się działo i myślałem że to przez dekoder). Dodam jeszcze że mam talerz od wizji tv , także konwenter jest z czasów wizji. Moze ktoś mi powiedzieć czym to jest spowodowane?????? czy to przez stary sprzęt na dachu?

 

 

Ponawiam mój temat, bo mnie szlag dziś trafi z tym oglądaniem. Nie wiem, ale czy mi ktoś powie- czy pogoda - 15 stopni mrozu ma wpływ na odbiór. Z tego co wiem to w taką pogodę jest lepszy sygnał. A ja mam własnie na odwrót. nie mogą nic oglądać. Wczoraj był mniejszy mróz i jakoś nie było problemu :jupi: . Generalnie to mam brak sygnału (???) i powtarza się sytuacja o której wspominałem we wcześniejszym poscie..... chyba bedzie mi trzeba poczekać do roztopów bym mógł wejśc na dach i tam się pobawić.

 

mam jeszcze jedno pytanko. mam w szafie Philipsa 6010 (też po wizji) i takie pytanko - czy idzie sie nim pobawić tak by szło oglądać C+ ponieważ jak teraz wkładam kartę to nie ma obrazu. jezeli jest taka możliwośc oraz sposób to prosiłbym o jakieś nakierunkowanie. Pytam tak ponieważ powiem szczerze, że uważam że był to dobry dekoder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest mróz -17 stopni i nie mam kłopotu sygnał elegancki a też miałem kiedyś tego DSX 6010 i jak go odpalisz spróbuj tak Menu Instalacja Konfiguracja Automatyczna Dla Cyfry+ i Znajdz satelitę w tedy ci wyświetli Poziom górny musi być minimum 67 dolny tak około 22 do 25 Akceptujesz OK potem Znajdz Kanały wyszuka to OK i Wychodzisz Z menu i ogladasz napisz Czy pomogłem ci :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też spróbować na chwilę odłączyć go od zasilania.

 

wylaczylem na cala noc i nic.

 

Przy włączonym tunerze wyciągnij wtyczkę z gniazdka na kilkanaście sekund a następnie włącz.

 

no i lipa. zrobilem tak i nadal to samo.

 

pomozcie, bo juz miesiac nie mam telewizji! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam dekoder cyfry Pace i telewizor 3letni marki Elemis i mam problem ze zwęzaniem sie obrazu na wszystkich kanałach jest ucięty obraz ok 1 cm od dołu i od prawej strony,nie wiem czym to jest spowodowane bo jak przełaczam sie na dekoder polsatu to tego problemu nie ma,pomocy!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...