Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zaktualizuj sobie oprogramowanie do wersji 96/DTT i na prawdę będziesz zadowolony z tego tunera. Pozdrawiam

 

Tak tylko, że aktualizacji nie można pobrać jest niedostępna a inny forumowicz powiedział, że mam spróbować za tydzień :D bo teraz podobno wysyłają aktualizację dla Pace. Pomyliłem się nie mam 72 tylko 76, jaka jest różnica do tego najnowszego softu? jakie zmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodana obsługa VOD C+, generalnie szybsze działanie tunera i ponoć lepsza stabilność (ale mi na 76 się nie zawiesił ani razu - tyle, że miałem przyjemność korzystania z niego przez kilka dni) oraz dodana obsługa DVB-T :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od wczoraj i nie usłyszałem żeby cokolwiek było go słychać, no ale wiadomo ja nie tylko oglądam tv ale i słucham ;) a jak słuchasz tv to tymbardziej nie słyszysz dekodera :D Nie mam porównania z innym dekoderem HD, w porównaniu z SD Pace jakość na kanałach SD jest lepsza :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pace ucina obraz z lewej strony.

Poza tym ni stąd ni z owąd przestały mi na nim wczoraj działać niektóre kanały i choćbym się dwoił i troił to nie udaje mi się tego naprawić. A na pomoc dekli z centrum telefonicznego też nie za bardzo można liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadamy pytanie rowniez w tym watku moze ktos podpowie

 

Nabylem Fergusona Arive TT, mam karte c+, sciagnalem kanaly z Hot Birda i wszystkie kanaly HD chodza z wyjatkiem C+ Sport HD i C+ Film HD. Dzwonilem do C+ mieli mi przeladowac sygnal, wisialem 30 minut na TVP Info i nic nie pomoglo.

 

Potem kolo mowil cos o ustawienie FEC na 3/4. Nie wiem gdzie mam to ustawic nie mam tego w menu tunera Mial ktos problemy z tymi dwoma kanalami na Arivie TT albo innym tunerze i moze pomoc?

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz aktualną listę kanałów i sprawną instalację antenową to spróbuj jeszcze ustawić się na zwykłym C+ i jeszcze raz samemu dokonać reaktywacji karty z netu przez stronę ICA, można to samo spróbować zrobić ustawiając się na TVP1 tylko że to też parę minut trwa więc cierpliwości, może zadziała i obejdzie się bez dzwonienia bo można przysnąć zanim trafisz na wolną linię w centrum C+ :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie. Moja szwagierka ma dość leciwy już sprzęt do odbioru Cyfry +. dekoder wykupiła na własność już kilka lat temu. Ostatnio "podpisała" telefonicznie przedłużenie umowy na 13 m-cy. Czy w przypadku ewentualnej awarii dekodera istnieje możliwość otrzymania/zakupienia jakiegoś dekodera zastępczego ze strony Cyfry - przynajmniej do końca okresu minimalnego? Czy też lepiej było na jej miejscu wynająć sobie nowy dekoder? I jak to właściwie jest z tymi "nowymi" dekoderami? Czy te wszystkie Strongi i Pace SD u dystrybutorów są dekoderami fabrycznie nowymi czy też używanymi po "liftingu" speców od Cyfry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pace ucina obraz z lewej strony.

Poza tym ni stąd ni z owąd przestały mi na nim wczoraj działać niektóre kanały i choćbym się dwoił i troił to nie udaje mi się tego naprawić. A na pomoc dekli z centrum telefonicznego też nie za bardzo można liczyć.

Uważaj na słowa, ja Ciebie i Twoich znajomych nie obrażam. Sam jesteś deklem jeśli uważasz, że każdy jest alfą i omegą i telefonicznie da się wszystko zrobić. Jak Ci się nie podoba dekoder, to w ramach umowy, o ile jest dzierżawiony, możesz go sobie bezpłatnie wymienić, nie wiem w czym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuje się ktoś czasem w przypadku gdy za pare dni kończy mi się umowa i musze oddać dekoder, a ja chciałbym go zatrzymać na dłużej, istnieje w ogóle taka możliwość? Oczywiście nie za darmo, ale z nowu bez przesady nie bd płacił im Bóg wie jakich pieniędzy. Albo czy moge dokupić jakiś dekoder mimo że już po promocji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj zakupiłem Cyfrę+ (mając nadzieje, że tylko w CP mogą dziać się różne dziwne rzeczy... i owe problemy się skończą :lol2: ) ale do rzeczy.

Umowa podpisana wczoraj na Pakiet Podstawowy+ z SAGEMem... Chyba był to bardzo zły wybór. Otóż co zrobić, żeby obraz był dobry? Chodzi o to, że jak ustawiam w dekoderze obraz na 4/3 to na niektórych kanałach obraz się obcina z prawej i lewej strony, z kolei jeśli ustawie w dekoderze na 16/9 to w zależności od kanału trzeba w ustawieniach TV za każdym razem zmieniać na 4/3 lub 16/9. Da się tak zrobić, żeby nie trzeba było tego zmieniać? Dość mnie to irytuje...

 

Poza tym pierwszy miesiąc gratis miałem dostać Pakiet Komfortowy, ale kanały z niego nie działają. Zadzwoniłem na infolinię po czym po podaniu numeru abonenta i wszystkich danych i odczekaniu 10ciu min dowiedziałem się, ze umowy nie ma jeszcze w systemie. Ciekawe... :lol2: No i tyle mi poradzono, żebym udał się do punktu z dekoderem (sic! znowu te 3kg mam nieść przez miasto :!: ) wraz z kartą i oni mi być może będą mogli to jeszcze zmienić. Ostatecznie zadzwoniłem do punktu, w którym umowę podpisywałem, po czym Pani mi powiedziała, że ona nie wie, ale żebym przyszedł jak najszybciej z tym... szaj... e dekoderem.

 

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wziąłem w promocji świątecznej cyfrę z wynajmem dekodera PVR, a tymczasowo dostałem w zastępstwie Stronga, którego mam podłączonego do tv przez eurozłącze. Poza tym mam także telewizję n i jakość obrazu na tych samych kanałach jest znacznie lepsza na n. Moje pytanie brzmi czy po wymianie na PVR i podpięciu go przed HDMI jakość obrazu będzie porównywalna do n? Dzięki za odpowiedzi z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w Blue City albo Wola Parku? Powiem, że Philips jest dobrym dekoderem, znajomy używa i jest zadowolony, więc... szukaj :wink:

 

W Wola Park niestety nie ma (w obu punktach - stoisko Cyfry i Vobis).

Poczekam i poszukam jeszcze ............

....... albo jak mi puszczą nerwy to kupię inny dekoder (mam na oku Ferguson Ariva 200).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wziąłem w promocji świątecznej cyfrę z wynajmem dekodera PVR, a tymczasowo dostałem w zastępstwie Stronga, którego mam podłączonego do tv przez eurozłącze. Poza tym mam także telewizję n i jakość obrazu na tych samych kanałach jest znacznie lepsza na n. Moje pytanie brzmi czy po wymianie na PVR i podpięciu go przed HDMI jakość obrazu będzie porównywalna do n? Dzięki za odpowiedzi z góry.

 

Jak podłączysz PVR-a przez HDMI będziesz miał lepszy obraz. Przez eurozłącze obraz będzie taki sam jak na dekoderze SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...