Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli w TV masz ręcznie ustawioną częstotliwość na 184,5 MHz dla K6 i nie da się tego przestawić to na pewno masz prawidłową szerokość kanału 7 MHz. Anteny często mają podane w danych technicznych odbiór programów w polaryzacji pionowej i poziomej ale jednocześnie na jednej antenie telewizyjnej może się nie dać odebrać obydwu polaryzacji (są jakieś wyjątki konstrukcyjne typu antena siatkowa z dorobionym pionowym dipolem na VHF). To czy antena ma odbierać polaryzację pionową czy poziomą zależy od sposobu jej zamocowania. Oczywiście w sprzyjających warunkach antena zamocowana poziomo będzie odbierała wystarczająco dobrze sygnał nadawany w polaryzacji pionowej ale poziom sygnału będzie raczej na pewno niższy niż gdyby antenę obrócić do polaryzacji pionowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprzedaży są również anteny logarytmiczne które są zbudowane specjalnie na nasze warunki, gdzie pasmo UHF jest na polaryzację poziomą, natomiast VHF na polaryzacje pionową. 

 

No i że niby co mój  zabytkowy Telmor nie ma polaryzacji  pionowej?

 

Na pewno ma, jak tą antenę obrócisz o 90 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i że niby co mój  zabytkowy Telmor nie ma polaryzacji  pionowej?

 

Wygląda że masz ASR-860. Uchwyt tej anteny (cybant) zamontowany jest na blaszce, która przykręcona jest do konstrukcji dwoma śrubami na klucz 13. Wystarczy tą blachę odkręcić, przekręcić o 90 st. i ponownie przykręcić. Antenę możesz montować na maszcie w polaryzacji pionowej.

 

asr860_tyl.jpg

Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja antena nie jest  to ASR 860   jest to jeszcze  starszy typ anteny.Nie ma na niej żadnych napisów.   Jest  brązowa i ma wbudowany wzmachor  oraz zwrotnice.

 

Każdy telmor  wg specyfikacje  posiata tylko 1  polaryzacje. Obecne telmory mają wbudowane filtry LTE  nawet.   Dodam iż moja antena była po 160zł   obecne Telmory są po 135 i minimalnie droższe.

 

mux 1-3  oraz lokalny kierunkowa      mux8   pol pozioma  . Jak będę ją wymieniać   to może zrobimy test  bo i tak jest za słaba na mux lokalny. Jak temp spada i jest poniżej 20 stopni są szczątki sygnału . A jak jest patelnia to w ogóle brak.

Moge regulować częstotliwosć z 7  czy 8mhz w TV.  Nie wiem teraz w jakiej polaryzacji  nadają Czesi.   Ha .

 

Tutaj mam liste i jest i pozioma i pionowa

 

mux3cz.jpg

 

Dotyczy mux 3  jednak nie wszystko odbieram  a  w większości   raczej  H wg specyfikacji.

Jednak lepiej wymienić na nowszą antenę która ma obie H i V  oraz kierunkową i będzie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpada  bo ja przed sobą mam drzewa  budynki 4  piętrowe   poza tym antena logarytmiczna nie jest anteną kierunkową [ każdy inaczej mieszka] a pytałem się osób które mają mniejsze odległości od stacji nadawczych i nigdy nie mieli sygnału  muxów lokalnych .Czyli jeszcze gorsze warunku niż ja.  .Obecnie na telmorze mam odpięty wzmacniacz bo ten co miałem przesterowywał sygnał. Ciekawe jak to będzie z FUBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ludzie co lubią ilość a nie jakość. Ja zawsze twierdzę,że lepiej mieć w NTC 12-15 programów , ale w HD a nie 30-35 i wszystkie SD.

Ale liczą się wpływy z reklam, a nie komfort telewidza. I chyba nic tego nie zmieni,niestety.

A 4K w NTC to chyba nie za naszego życia !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/nadawcy-komercyjni-wspolnie-wypromuja-kanaly-na-mux-8

No po prostu  :wub:. Wspólnie  (mniej więcej!) wystartują i wspólnie się będą promować. Doprawdy, zacnie pomyślane.

 

 

POST NIE ZAWIERA NAWET ŚLADOWEJ DAWKI IRONII

 

Edytowane przez dustman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz się mylisz. Anteny logarytmiczne są kierunkowe.

Jest konkretnie  tak  w 1 cytatu:

 

 

Antena logarytmiczna jest po prostu anteną bardzo kierunkową o wąskiej charakterystyce promieniowania /odbioru/, nie posiada listków bocznych i jej zysk jest znacznie większy niż anten dookólnych np siatkowych czy Yagi. Za to trzeba się dokładnie "wstrzelić" w kierunku odbieranego sygnału, bo czasami można nic nie odebrać.

oraz

 

 

Szerokopasmowa, w zaleśności od ilości elementów mniej lub bardziej kierunkowa, i posiada płaską charakterystyke w całym odbieranym zakresie.

Jest mało popularna, ale sprawuje się bardzo dobrze, jeśli oczywiście nie ma jakichś szczególnych wymagań.

Teorii anten nie znam, ale praktyka pokazuje, że jest tak jak pisze @studiolitek. Zmieniłem siatkową na logarytmiczną i z ok. 60 stacji (PL+CZ) zostały praktycznie tylko mux'y z dwóch nadajników położonych blisko siebie (Kosztowy + Ornontowice) i ledwo 8 stacji CZ.

Z tego co czytałem to anteny logarytmiczne   niby są na dalekie odległośći jednak nie na odległości  z przeszkodami  czyli jak masz przed sobą  budynki  drzewa itp. 

 

Weź tera porównaj taką antenę za 30-50zł   do takiej  FUBY  za 145zł.   

 

antena-zewnetrzna-spacet_10861.jpg

 

 

 

antena-fuba-dat903-combo_17270.jpg

 

 

 

Jedynie różnica to podane parametry techniczne.    Polaryzacje    zakres   zysk  impedancja itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/nadawcy-komercyjni-wspolnie-wypromuja-kanaly-na-mux-8

No po prostu :wub:. Wspólnie (mniej więcej!) wystartują i wspólnie się będą promować. Doprawdy, zacnie pomyślane.

Nie wiem, skąd to zdziwienie. Od początku było wiadomo, że ten multipleks będzie miał trudniej, niż pozostałe. Dlatego nadawcy prywatni są zmuszeni kombinować. Zapewne liczą na promocję MUXu przez TVP. Z automatu skorzystają wszystkie obecne na nim kanały. Ale to może nie wystarczyć. Trzeba przekaz wzmocnić. TVP jakoś specjalnie się nie kwapi - w sumie nic dziwnego, bo nadawcy prywatni będą mieli przekaz w opozycji do ich własnego. Dlatego się dogadali między sobą. Co w tym dziwnego lub złego? Właściwie, gdyby nie polityka, to można byłoby się spodziewać współpracy wszystkich obecnych na MUX-8 i jednoczesnej daty rozpoczęcia emisji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie Ty tam widzisz zdziwienie? Właśnie zupełnie coś odwrotnego :P

"Gdyby nie polityka". No też no. Ale czy TVP się gdziekolwiek spieszy? Specjalnie, z wielu powodów będą zwlekać z wyborem tego co chcą wrzucić na MUX 8. Bo też zastanówmy się co mogłoby tam trafić. Trzy kanały TVP nieobecne w naziemnej są płatne. Teoretycznie mogłyby nawet i wszystkie trzy wejść, bo wolny slot po TVP Polonia został ale w praktyce wiąże to się z utratą wpływów od operatorów. Druga opcja czyli tworzenie nowych kanałów trochę bardzo byłaby niedorzeczna, gdyż publiczna nie ma pomysłów na nowe kanały (chyba że takie jak TVP Rozrywka, no to takich można i cztery spokojnie uruchomić) i ma już trochę ograniczone pole manewru. I jest trzecia opcja, po prostu podnoszenie dwóch kanałów do HD i przeniesienie trzeciego do MUX 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mux8 uruchomić TVP Kultura HD i TVP Rozrywka.

 (przeniesione z MUX-a3) , w w Muxie 3 zrobiłby się luz na TVP Sport HD, o którym wspominał prezes Kurski.Wygaszona Polonia umożliwia natomiast emisję TVP Info HD. I tak w muxie3 byłyby 4 programy HD i 2 SD (Historia i Regionalna).Trochę dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Prowadzimy rozmowy z pozostałymi komercyjnymi nadawcami na temat wspólnej kampanii. Jeszcze za wcześnie, aby informować o szczegółach. Ważne jest, aby mniej więcej w tym samym czasie kanały debiutowały na MUX-8, żeby skoordynować działania promocyjne - tłumaczy w rozmowie z portalem wirtualnemedia_pl Bartosz Hojka, prezes Agory, która uruchamia na MUX-8 kanał Metro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z pytaniem zasadniczym: Kto pierwszy startuje? Czy już dano na zapowiedzi?

 

Zadajesz to samo pytanie od wielu miesięcy. Nie nudzi cię? Kanały wystartują pod koniec roku, prawdopodobnie w tym samym czasie. Wszystkiego dowiesz się bez dopytywania. Na pewno ktoś wrzuci info tutaj, gdy tylko pojawi się jakiś konkret. ;)

 

 

wolny slot po TVP Polonia został

 

Nie ma żadnego wolnego slotu. Jest wręcz za dużo napchane i TVP powinna coś przenieść na MUX-8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie marnotrawstwo? To byłoby optymalne rozwiązanie. Kurski już pokazał, że nie zależy mu na ilości kanałów w naziemnej. Raczej postawi na HD i przetasowania w muxach. Nowe kanały jeśli zadebiutują, to w płatnych ofertach operatorów. W ten sposób będzie chciał odzyskać wpływy za TVP Sport, który pewnie się pojawi na MUX-3.
Na razie nie może, bo nie chcą zrywać umów. Być może z tego powodu pojawi się później, niż Kurski obiecywał.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że jest napchane to swoją drogą. Wypadałoby tam wstawić TVP Rozrywka na przykład - tylko czy TVP zdecyduje się w sumie na takie marnotrawstwo miejsca? Powątpiewałbym.

TVP Rozrywka ma jeszcze jakąś oglądalność więc powinien pozostać na MUX3 - co innego TVP Historia który to należałoby przenieść do MUX8 lub najlepiej skasować z DVB-T.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...