Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem takie problemy kilka miesięcy temu,robiłem resty itp.nic nie pomagało,już miałem iść do APSu,ale szkoda mi było nagrań na dysku-więc ostatnią deską ratunku było przywrócenie ustawień fabrycznych i... pomogło :jupi: mówiąc szczerze dopiero Ty mi przypomniałeś o tym problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana dekodera nic nie da. To jest problem z uprawnieniami i pozostałości po błędzie pt. "nagrywa tylko 1 minutę" Występuje to zawsze po zmianach na liście kanałów lub przy zmianach pakietu.

Po pobraniu nowej listy dekoder zawiesza się po kilkudziesięciu godzinach z informacją brak uprawnień. Jeżeli przez ten czas zaprogramujemy jakieś nagranie to ono się nie nagra lub częściej nie zakończy się w wybranym czasie.

Jeżeli mamy listę nagrań a szczególnie cykliczną to może się zdarzyć że wszystkie nagrania będą się już tak zachowywać ,nawet te wcześniejsze , do czasu ich usunięcia. Działa to niczym wirus.

Podsumowując: problem występuje po dodaniu nowych kanałów przez cp w tym wypadku tvnu i chyba jakiejś walki ostatnio.

Proponuje usunąć wszystkie nagrania zaplanowane, wyłączyć dekoder z gniazdka i wpisać je ponownie. Chyba że ktoś nie ma własnej listy kanałów itp. i przywrócenie ustawień nie będzie dla niego problem.

Wyłączać dekoder profilaktycznie z prądu po pojawieniu się nowej listy kanałów.

Nie wiem czy tak jest u wszystkich. Ale ja tak mam od ostatniej aktualizacji softu. Od tamtego czasu miałem już 3 razy wymieniany dekoder i zmieniana była umowa na żonę. Mam diseqc na astre. Może to ma jakieś znaczenie ale raczej wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niczego takiego nie zaobserwowałem... Kiedyś były problemy przy zmianie uprawnień, w okresie darmowym itp. (jakieś zamieszanie z uprawnieniami), ale od aktualizacji softu u mnie te problemy minęły (nie pamiętam nawet kiedy ostatnio restartowałem ten tuner).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Sagema już kilka lat i nie mam żadnych problemów.

Jak kilka osób pisało, ten model lubi być od czasu do czasu wyłaczany z prądu.

Ja podpiąłem go pod gniazdo w amplitunerze i dlatego przynajmniej raz dziennie jest restartowany.

Najczściej jednak kilka razy.

Niedogodność to ok. 40 sek dłuższe oczekiwanie na obraz - pełen proces inicjalizacji.

Zalety: brak jakichkolwiek niespodzianek ze strony dekodera, no i mniej istotne: oszczędność energii.

Dekoder wyłaczony z pilota pożera dość dużo prądu - działa cały czas. Przecież zaprogramowane nagrywanie może się odbywać przy wyłaczonym

z pilota urządzeniu.

Jeśli nie ma możliwości załaczania razem z innym sprzętem można kupić najprostszy zegar sterujący (widziałem mechaniczny za 11zł w markecie)

i zaprogramować wyłaczanie w godzinach w których się z dekodera nie korzysta.

Powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzice na dole w salonie też mają tego Sagema i każdego wieczoru zawsze na noc wyłączają całkowicie z prądu nie tylko ten dekoder, ale w ogóle cały sprzęt audio-video, czyli TV, wieża, odtwarzacz DVD itp.

I jak dotąd, nie było i nie ma żadnych problemów z działaniem tego dekodera, dokonywaniem nagrań itp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie nie wyłączam ;)

I też nie mam problemów z nagrywaniem. Jak nie planuję niczego nagrywać to wyłączam do "głębokiego" uśpienia,a jak planuję coś nagrać to wyłączam z pilota do "standby".

Ostatnio był tylko problem na Extreme jak chciałem nagrać UFC-ale problem mógł być z niedokładnym EPG na tym kanale po wprowadzeniu gal tej federacji do oferty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyłączania to dekoder jest podłączony do sieci poprzez zegar sterujący. Dekoder co noc jest wyłączany przez z niego z prądu w godzinach 02,00 do 05,00. Tak że jest codziennie resetowany. Spróbuje jeszcze sposobu mariuszpk. Skasowałem zaprogramowane cykliczne nagrania i wpisałem je odnowa. Piszecie że może to być spowodowane dodawaniem nowych kanałów. W menu znalazłem funkcje zablokuj wyszukiwanie kanałów. Może to coś pomoże? Jak na razie dałem tą funkcje na aktywną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Sagema już kilka lat i nie mam żadnych problemów.

Jak kilka osób pisało, ten model lubi być od czasu do czasu wyłaczany z prądu.

Ja podpiąłem go pod gniazdo w amplitunerze i dlatego przynajmniej raz dziennie jest restartowany.

Najczściej jednak kilka razy.

Niedogodność to ok. 40 sek dłuższe oczekiwanie na obraz - pełen proces inicjalizacji.

Zalety: brak jakichkolwiek niespodzianek ze strony dekodera, no i mniej istotne: oszczędność energii.

Dekoder wyłaczony z pilota pożera dość dużo prądu - działa cały czas. Przecież zaprogramowane nagrywanie może się odbywać przy wyłaczonym

z pilota urządzeniu.

Jeśli nie ma możliwości załaczania razem z innym sprzętem można kupić najprostszy zegar sterujący (widziałem mechaniczny za 11zł w markecie)

i zaprogramować wyłaczanie w godzinach w których się z dekodera nie korzysta.

Powinno pomóc.

Jak ktoś myśli że włączając ten dekoder z pilota oszczędza prąd to się bardzo myli.

Dekoder zużywa ok 12 - 13 Watt podczas normalnej pracy.

Przy wyłączeniu z pilota 12 watt. Nie są nawet wyłączne układu sterujące wejściami i dysk twardy. Różnica wynika tylko z tego że procesor nie zużywa prądu na obliczenia.

Jedyny tryb uśpienia to wyłączenie go z przyciski na obudowie, wtedy zostaje tylko zegarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o ten dekoder wczoraj miałem z nim problem włączal się około 2min potem pojawiło się ze jest brak sygnału na wszystkich kanałach. Siła sygnału ok 70% jakość b wysoka. Po telefonie do centrum obsługi i wyłączeniu z prądu kanały wróciły. Czy jest to częsty problem tych dekoderów? pytam się bo mam jeszcze 4 dni na zrezygnowanie z umowy zawartej przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś ma również taki problem, iż oglądając Eurosport HD, wersja International (ID: ESP HD Polish lub ESP HD Intl lub ESP HD), dekoder zawiesza się? U mnie występuje to średnio co 3 godziny. Na żadnym innym kanale ten problem nie występuje i zastanawiam się, czy jest sens wymiany dekodera na kolejny ESI-88 czy może próbować HD7000. Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jeszcze testy i wyszło mi tak: dekoder zawiesza się tylko na kanale o ID: ESP HD Polish. Na ID: ESP HD nie ma takiego problemu, jednak przy tym ID nie mogę cofać i zatrzymywać transmisji. Byłbym wdzięczny, jakby ktoś sprawdził czy też nie działa mu pauza na tym kanale: http://www.sat-charts.eu/service,130E,E ... 13077.html

Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...