Skocz do zawartości

Jaki telewizor wybrać do 2500 zł?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie, że trochę obok tematu. :?:

Czy to prawda, że moduł np. do C+ używany w TV skraca jego życie, spowalnia i ogólnie jest be... Sprzedawca z tej platformy usilnie namawia mnie na ich dekoder (jakiegoś mediaboxa), bo ponoć taki super i mnóstwo dodatków typu smart... Zielony jestem w tym temacie a tutaj zbierają się fachowcy więc może coś doradzą. TV to jak wiadomo SONY W829b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@SONY23, oczywiście, to kolejna bajka wymyślona na potrzeby chwili, bo moduły nie mają żadnego wpływu na żywotność telewizorów.

Mogą co najwyżej wolniej przełączać kanały, gdy jak w module "Cyfra+ HD", nie ma opcji wyłączenia kontroli rodzicielskiej i za każdym przełączeniem kanału, soft modułu sprawdza znacznik klasyfikacji wiekowej.

 

Nie wyobrażam sobie już jednak, używania telewizora z dodatkowym dekoderem, bo to żonglerka pilotami i estetyczna nędza.

 

Nie po to kupuje się telewizory z tunerami dvb-s2, by trzymać w ich pobliżu jakieś obrzydlistwa od nc+, które dzień i noc mielą dyskami, niczym czarcie młyny w Piekle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o estetykę i poręczność mi chodziło. Nie jestem jakimś telemaniakiem ale jak już coś oglądam to fajnie jakby jakoś to wyglądało. Zastanawiałem się między NC+ na kartę bez umowy albo z umową i modułem. I w sumie to drugie rozwiązanie wydaje się być korzystniejsze (moduł). A co do mielenia dyskiem to zauważyłem, że w TV. SONY załącza się jedynie wtedy gdy z niego korzystamy a nie non-stop. Drobnostka a cieszy... Jeszcze jedno, jak z jakością kanałów HD w NC+ ? Przyznam, że to co na Astrze i HB jest za frico w HD, nawet 720p bije zazwyczaj na głowę nasze kanały HD z cyfrowej naziemnej. Czy podobnej jakości można się spodziewać z NC+, czy to raczej tylko marzenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dla nc+ niestety nie istnieje żadna rozsądna alternatywa, bo są jak na polskie standardy bezkompromisowi jeżeli chodzi o jakość.

Jedyne padło, to kanały z rozdania CP, czyli paczka HBO i Cinemaxy i niektóre autorskie tego nadawcy, tam jest niefajnie.

 

Cały czas mam nadzieję na konkretny rozwód nc+ i CP, wolałbym nawet zapłacić więcej, byleby uwolnić się od tej wiochy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asiafan, który W9 nie ma płynności? :D

 

Fakt, tegoroczny W8 ma płynność dopiero od 55", ale za to kosztuje niewiele, bo coś około 3,5k.

 

A jak się jeszcze pospieszysz, to może jeszcze wyłuskasz powystawowego 40W905A za coś koło 3k w sieci MM. :)

 

No tak 3000 jest w przedziale 2500zł :brawo: i powystawowego to już w ogóle

Podejście SONY znam coś się uszkodzi to nie warto naprawiać jak jest po gwarancji bajońskie ceny a produkt jest bardzo szybko wycofywany z rynku.

 

Tak przy okazji znalazłem takie coś

 

 

@bober1 kupuj Ten i więcej nie kombinuj. Bardzo dobry model, zresztą pisałem wielokrotnie o nim :D po zakupie ustaw go według Tej stronki.

 

,,Będzie pan zadowolony'' :D

 

Że tak powiem HAMY z MALL.PL bo jest tragiczna opinia o podejściu do klientów pomijam to że możesz się umówić na odbiór osobisty a powiedzą że nie ma

 

To właśnie model 48 został obniżony o 400zł widać że dobrze schodzi.

 

Dodam od siebie że wreszcie zobaczyłem jakie IPS jest fatalne byłem w pewnym miejscu i trafiłem na mocne słońce to sobie szybko podszedłem pod 3 LG o różnych rozmiarach i jak ładowało słońce to sobie możesz pooglądać włąśnie to słońce w TV bo nic więcej nie widać. A pod kątem to z oddali to kolory się zmieniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi mój jest postawiony przy oknie szerokość 2 metry z hakiem wyokość ze 2.30 jak ładuje słońce to ja mam darmowe ogrzewanie a TV nadal widać natomiast na IPS to ja swoje odbicie widziałem w ogóle to był właczony TVP Info i zegarka nie widziałem tak słońce walilo pomijam PLAZME tutaj to w ogóle nic nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, wiem, ze u mnie temat wraca ten jak bumerang, ale ja jakoś zdecydować się nie mogę. Jako, że siedzę w UK to od dzisiejszego wieczora zaczęły się największe promocje związane z Boxing Day i teraz liczę na Waszą sumienną pomoc. Telewizory, które podam różnią się tak naprawdę 70 funtami, więc ceny są podobne a ja tylko liczę na opinię, który z nich najlepszy i dlaczego?

SAMSUNG UE48H6400 Smart 3D 48" LED TV

SONY BRAVIA KDL48W605 Smart 48" LED TV

PANASONIC VIERA TX-50AS520B Smart 50" LED TV

SAMSUNG UE48H6670 Smart 3D 48" LED TV

 

Edit:

No i ostatecznie ten, ale ten już chodzi za 650 funtów, więc musi być naprawdę genialny, żebym mógł wziąć ten:

 

LG 49UB820V Smart 4k Ultra HD 49" LED TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się prezentuje Samsung na nasz rynek https://www.youtube.com/watch?v=rfNRk84vdaw

Dla mnie jak ja widze że się sam mam odbijać w TV to ja dziękuje i zobacz efekt słońca co robi z panelem . Nie wiem podają że to panel VA a wygląda jak IPS

Jeśli Samsung to obadaj serie 7100 dużo lepiej się prezentuje niż 6400 i jest w budżecie który wymieniłeś.

SONY i płynność taka jak w Panasiach to tylko od 50'

 

 

Wymieniłeś 4k to zamiast 49 jest ciekawa cena 55 OLEDA ale FULL HD 4k to zasadzie powinniśmy rozmariać minimum od 65' inni twierdzą że od 85.

Przyjdzie HEVC to wtedy będzie 4k a Blu Ray w 4k koniec 2015 do tego czasu cała masa TV z 4k spadnie cennik nawet o 50% nie warto teraz wchodzić w 4k

 

Panasonic jest też edycja na rynek UK pod Freeview

 

Ogólnie Samsung seria 6400 za bardzo cukierkowy obraz ale to kwestia gustu.

 

Od siebie dodam że poszedłem na sile jeszcze raz ale popatrzyłem sobie na Panasia 48AS640 za 2600zł zrobił na mnie takie wrażenie ta ostrość ta jasność te szczegóły a model 40 miał puszczony materia SD to tragedia i nie wiem czemu tak robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie bardzo często wiem co chce tak naprawdę powiedzieć kol. asiafian... Jest za a nawet przeciw... Ale znalazłem ciekawostkę na sąsiednim forum. Zauroczenie Samsungiem H7000 zaczęło stopniowo ustępować miejsca frustracji nabywców, którzy nie mogli dostać niewadliwego egzemplarza w sklepach i nagle bum... Post 2117 w tym wątku http://hdtvpolska.com/topic/32949-test- ... 0/page-106 . I sam nie wiem co myśleć, rewolucja w telewizorach LCD, czy jednak niektórzy testerzy mają coś więcej niż satysfakcję ze swojej pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja miałem wczoraj okazję przetestować Samsunga z tej samej wersji ale 55 calowego i zarówno po smart jak i na 3d i daje naprawdę fajny efekt. Telewizor mam tak usytuowany, że słońce na niego nie pada, więc będzie można swobodnie oglądać, a na czarnym tle to zawsze wszystko się odbija. Jeszcze dzisiaj o 17 amazon rusza z dilsami na boxing day to zobaczymy co oni zauferują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@SONY23, i ja mam takie wrażenie, że w ogóle na forach a już szczególnie na tym, które wymieniłeś, pojawia się coraz więcej wpisów sponsorowanych.

Ci, którzy choć odrobinę znają się na sprzęcie, mogą to bez lupy zauważyć, ale cała masa ludzi, dla których te fora mają charakter opiniotwórczy dają się niestety na to nabierać.

Coraz to mniej miejsca w internecie na rzetelność, a rozpasana marketingowa propaganda wcinać się zaczyna dokładnie wszędzie.

Nie tak miał wyglądać internet, o ile ktoś jeszcze w ogóle pamięta, jakie były założenia jego twórców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SONY23, i ja mam takie wrażenie, że w ogóle na forach a już szczególnie na tym, które wymieniłeś, pojawia się coraz więcej wpisów sponsorowanych.

Ci, którzy choć odrobinę znają się na sprzęcie, mogą to bez lupy zauważyć, ale cała masa ludzi, dla których te fora mają charakter opiniotwórczy dają się niestety na to nabierać.

Coraz to mniej miejsca w internecie na rzetelność, a rozpasana marketingowa propaganda wcinać się zaczyna dokładnie wszędzie.

Nie tak miał wyglądać internet, o ile ktoś jeszcze w ogóle pamięta, jakie były założenia jego twórców.

 

 

Każdy tutaj wie że do ciebie nie przemawiają cyferki testów ani kalibracji tylko logo SONY gdzie z każdym TV które nie jest w stanie zaoferować to co inne marki o 500-100zł taniej to się sam kieruj ale nie wciskaj innym że SONY to jest jak Samsung jesli chodzi o telelfony. SONY i tak już notuje gigantyczne straty notowania i w ogóle włącz sobie bloomerga i popatrz sobie jak ich index leci na łep na szyje ale te cyferki nadal nie będą do ciebie przemawiać.

Coś się zwali w tv to taki serwis szczególnie pogwarancyjny wystawi taki rachunek że 1/3 ceny to będzie cena tego TV. Pomijam kwestie wycofania danego sprzętu z rynku te modele W8 już ich nie kupisz .Zobaczymy co będzie z twoim jak będzie nie halo a gwarancja się skończy ja to samo widzę z Samsungiem salony nie chętnie przyjmują zwroty i tylko bełkot marketingowy bierz Pan to bo to jest full i tamto full .

Najpierw ludzie wynoszą TV za 1000zł a potem zwiększa się liczba negatywów na ceneo a że ten kupił bo mu sprzedawca polecił bo się nie kierował cyferkami i sponsorowanymi art . Gdyby takich art nie było to jestem cieaw jaki TV byś kupił .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@asiafan, z Tobą już zakończyłem rozmowy, bo pomijając kompletną niemerytoryczność Twoich wypowiedzi, to Twój niespójny styl i ortograficzne błędy, nie dodają Ci wiarygodności ! :)

 

PS. O ile nie zauważyłeś, to właśnie rozmawiamy o telewizorze marki Samsung.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H6700,H6670,H6400

Jeżeli chodzi o Samsungi, to model H6670 jest lepszym modelem od H6400.

Matryce takie same, czyli VA,120 Hz odświeżanie, ale ma Clear Motion Rate (elektronicznie podnoszone odświeżanie) 600 HZ, H6400 400. Ma lokalne wygaszanie, czyli Micro Dimming, H6400 nie ma tej funkcji. Jest wyposażony w tuner satelitarny, H6400 nie ma tunera satelitarnego. Coś podobnego jak u nas seria H6700. Jak bym miał kupować Samsunga, to bym wybrał H6670, i design dużo ładniejszy niż w H6400, w H6400 stopka jest koszmarna, wygląda jak stojak pod choinkę :)

 

 

A tak wo gulę to wszystkim HD maniakom życzę jak najlepiej wypasionego sprzętu HD :D

 

Wszystkiego najlepszego w te nasze Święta Bożego Narodzenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia nie warto brać telewizora z wysokim odświeżaniem programowym. Zdecydowanie warto brać lepszy model jeśli widać mniejsze efekty typu clouding czy teatru, dla samego odświeżania lepiej zaoszczędzić i kupić niższe. U mnie w Philipsie mam 100 Hz i nawet przy wyłączonych efektach da się oglądać. :) Wciąż jednak czekam na rewolucję w telewizorach, która da matryce powyżej 200 Hz (prawdziwych), ciekaw jestem czy ktoś nad tym pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...