Skocz do zawartości

Dawne seriale


Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
A kto pamięta ten serial

http://www.filmweb.pl/serial/Ucieczka+d ... 1994-95225

 

Ojciec który jest nauczycielem przenosi się z dziećmi na Hawaje

Kojarzę :smile: Jak przez mgłę, ale coś mi świta.

 

 

//

 

Ostatnio mocno pochłonął mnie serial pt. "Autostrada do nieba". Bardzo sympatyczna produkcja amerykańska jakich już się nie kręci. Serial z przesłaniem, o wartościach chrześcijańskich. Sam osobiście jakimś wielkim zwolennikiem kościoła nie jestem, należę do licznego grona osób wierzących - niepraktykujących. Mimo to "Highway to Heaven" wkręcił mnie swoim klimatem, naiwnością, dobrodusznością i ciepłem. Jego oglądanie to wczesno popołudniowy relaks dla moich uszów, oczów, ducha i ciała.

 

Przesympatyczne kreacje Michaela Landona i Victora Frencha.

 

Na uwagę zasługują też gościnne role wielu aktorów hollywoodzkich. Na przykład dziś natknąłem się na nominowanego do Oscara za film "Sieć" Neda Beatty'ego.

 

"Autostrada do nieba" - kojarzyłem tytuł, ale tego serialu nigdy przedtem nie miałem przyjemności oglądać, pomimo tego, że również zaliczałem się do szczęśliwych odbiorców RTL7. Nie wiem jak mogłem go pominąć.

 

Fajnie mieć świadomość, że oglądam te odcinki pierwszy raz w życiu... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurzyłem się. Wciągnęła mnie "Fala Zbrodni" - oglądam, oglądam i tu akcja urwana, człowiekmogląda 40 odcinków by się dowiedzieć co stanie się z głównymi bohaterami i się tego nie dowie, bo Polsat tak po prostu kończy emisję.. Pogratulować..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten serial był w 1997 roku w TVP1 w niedzielę

W tamtych czasach nie byłem na tyle pochłonięty telewizją co teraz :)

 

Oglądałem seriale, ale ten jakimś dziwnym trafem po prostu przegapiłem. Właściwie to dowiedziałem się o nim kilka miesięcy temu, kiedy TVP1 zaczęła go powtarzać po latach.

 

 

Historia tego serialu jest dodatkowo smutna, obaj główni bohaterowie wielokrotnie pomagali w serialu ludziom chorym na raka. Jak na ironię, obaj aktorzy zmarli z powodu nowotworów w odstępie zaledwie dwóch lat.

Oboje mając 54 lata na karku... co za niesamowity zbieg okoliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Stanach Zjednoczonych też odbiło się to szerokim echem. Czytałem w ciekawostkach na Filmwebie, że z powodu jego nagłej śmierci przerwano premierę "Terminatora 2" - filmu nakierowanego przecież na zysk. Wyobrażam sobie ile producenci T2 musieli przez to stracić kasy, ale ładny gest z ich strony - nie przeczę. Zwróciło im się na Oscarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Z tego co obserwuje teraz w internecie to na Youtubie jest sporo nagrań dotyczących "McGyvera" a obejmują one czołówki serialowe i ich współczesne przeróbki :D

A pamiętacie serial VIP z Pamelą Anderson w roli głównej - w Polsce serial przewinął się przez Polsat (stacja była korproducentem produkcji) a także w późniejszych czasach przez Puls.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja tymczasem mam pewne dwa pytania związane z serialami Polsatu:

1. Jaki serial był testowany w okolicach 2001 roku wraz z Szpitalem na Perypetiach i Pokojem na Czarno.

Z tego co wiem rozpiska testowanych seriali wygląda tak:

Nie ten serial mi uciekł:

Mam tak:

1999 Graczykowie / Rodzina Zastępcza / Świat Według Kiepskich - tutaj wzięto wszystkie trzy propozycje

2000 Duża Przerwa / Myszka Walewska / Pucuś (ten ostatni serial ostatnio został wstawiony na Youtube wraz z innymi starymi serialami Polsatu jak Życie jak Poker, Policjanci czy As)

2001 Szpital na Perypetiach / Pokój na czarno i jeszcze jeden serial

który był pomiędzy tymi dwoma produkcjami

2004 Sublokatorzy / Panienki / Kosmici - tutaj przeszedł ten drugi serial ale z zmienionym tytułem na Zakręcone

2. Jaki był pierwszy polskojęzyczny serial Polsatu? Z tego co się orientuje chyba to był "Pamiętnik Nastolatki" ale nie jestem tego pewien.

Byłbym wdzięczny za odpowiedź na te pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tej produkcji to akurat wątpliwa jest jej sama forma - Wikipedia podaje że był to program dla młodzieży na motywach serialu więc nie wiem jak to uznać zwłaszcza że obejrzałem przed chwilą urywek pierwszego odcinka i rzeczywiście to przypomina serial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...