Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od NC+ chyba nie chcesz powiedzieć że korzystasz ze śmiesznej anteny 60 czy 70cm? Jeśli tak to polecam od razu zakup 80/90 bo pod koniec czerwca wszystko przejdzie na mpeg4 i będziesz mieć problem

Konwerter to samo polecam zakupić coś z tych:

 

http://allegro.pl/konwerter-inverto-sin ... 95038.html oczywiście nie podaje czy to ma być single czy twin jest też model Ultra black dobry na złą pogode

 

lub

 

http://allegro.pl/konwerter-lnb-single- ... 78499.html ten może mieć lepsze wyniki od Inverto ale nie zauważalne dla mały anten jednak siła sygnału zrobi róznice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asiafan, nie rób zamieszania, gość musi mieć bardziej precyzyjnie ustawioną antenę i po problemie. Bez tego nie pomoże nawet antena 90cm i seria Black Ultra. :roll:

PS: W dalszym ciągu nie wyjaśniłeś, co niby będzie się działo z konwerterami Televes od tego przejścia na DVB-S2.

Wszystko przejdzie na dvb-s2 mpeg4 to się zacznie jazda z nimi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam podobny problem ,choć nie jestem pewien, jak kilka osób powyżej. Jednak upatruję tu działania nc+ na szkodę klienta. Sytuacja wygląda u mnie tak że mam dwa dekodery podpięte do tej samej anteny. Pace PVR i stary mały czarny Pace SD. Na PVR wszystko ok natomiast na SD nie mam Canal+ tylko czarny ekran. Dziwnym zbiegiem okoliczności zniknięcie kanałów zbiegło się w czasie z przedłużeniem umowy i wzięciem dekodera HD Sagecom. Kliknąłem akceptuj w mailu i odebrałem dekoder Sagecom no i Canal+y zniknęły. Tak jak pisałem na PVR są na Sagecoma jeszcze nie podpinałem bo nie miałem czasu i mi się nie chciało. Moim zdanim macherzy z nc+ coś poustawiali zeby żeby nie dało się oglądać tych kanałów na dekoderze SD skoro doszedł HD no i żeby czasem nie mieć go w innym pokoju. Bardzo dziwny zbieg okoliczności (czasowy) - jasne. Pytanie jak walczyć z nc+ o przywrócenie dawnego stanu rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta antena którą teraz dodają do umowy superpremium jest dobra z tym konwerterem?

Jak za złotówkę, to może być :wink: jeśli chodzi o czasze to jest to takie minimum, w tym modelu Coraba ASC-800PRO HD-J, co daje nc+ jest sporo plastiku łącznie z ramieniem na konwerter, a jak wiadomo plastik jest bardziej podatny na uszkodzenia i zmienne warunki atmosferyczne. Lepszy już jest model też 80cm COR-800SA-J, gdzie plastik zastąpiono elementami stalowymi, a jeśli chcesz mieć jeszcze większy zapas sygnału na złą pogodę, możesz kupić 90cm model

CORAB 900 SA-J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o BBC Brit HD - też mam problem. Nie jestem w stanie odebrać nic (nawet poszatkowanego obrazu), więc przełożyłem kartę z dekodera od NC+ do swojego starego Amiko i odbieram BBC Brit w SD na starej częstotliwości BBC Entertainment. Niestety z tym transponderem zawsze miałem problem - musiałbym zmienić czaszę na większą (obecnie, 80 cm), bo w mojej lokalizacji sygnał z tego TP jest bardzo słaby i po prostu odbiór czegokolwiek z TP 12476 mam tylko raz na jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie anteny, albo zlećcie to fachowcowi. U mnie pasek jakości blisko 100% jest.

Skoro tyle osób ma problem z tym transponderem to może problem nie jest po stronie użytkowników tylko po stronie BBC Ja posiadam czasze 90 bardzo dobrze ustawioną ale również są chwile kiedy pojawiają się piksele i zanik obrazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie anteny, albo zlećcie to fachowcowi. U mnie pasek jakości blisko 100% jest.

Tak jak pisałem - u mnie do regularnego odbioru jakiegokolwiek kanału z tego transpondera potrzebna jest przynajmniej 90 cm czasza (a może nawet 100 cm). Próbowałem korekty ustawień gdy znikał dubel Supertennis HD. Najpierw próbowałem sam, a potem wezwałem fachowca w tej kwestii - i niestety nie da się inaczej. Swoją drogą - czy na dekoderach od NC+ jest gdzieś wersja SD BBC Brit? Czy dodane jest tylko HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 50 km od Kielc na południe mieszkam (Busko Zdr), antene mam 79 albo 81 cm, blok 4 piętrowy, antena na dachu, siła sygnału 91%, jakość w zależności który TP ale 70% to minimum. I ktoś mi powie co mam zrobić żeby z Tp 12 476 odbierac dobrze obraz? Co mam niby więcej zrobić? Może mam antene 2m średnicy założyć? Nie dziwiłbym sie żeby jakośc sygnału spadła do 40-50 i wcina / szatkuje obraz. Ale mam ciągle 71% na tym TP i obraz wcina. To coś tu chyba jest nie tak ogółem ???

 

@ad_nar: jest BBC Brit SD , musisz patrzeć na liście kanałów podejrzewam że powyżej 100. Jak zaczynają sie kanały SD na liście, to tam będzie również wersja SD BBC Brit. Swoją drogą reklame klepią co 10-15 minut Top Gear, troche to jednak denerwuje, bo ucinają w połowie wypowiedzi. Oglądać sie nie da. Oglądam na SD oczywiście, bo na HD mozaika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są wskazania z dekodera, które mogą być zawyżone i rzeczywista jakość sygnału jest niższa stąd te problemy z odbiorem. TP 12476 nie jest jakiś szczególnym, przy prawidłowo ustawionej antenie odbiór jest bez problemu, co potwierdzam i nie tylko ja przy czaszy 80cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...