Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oprócz wspólnego większościowego akcjonariusza (21st Century Fox) nie mają one ze sobą nic wspólnego.

Czyli jeden oficjalny wspólny właściciel. On decyduje. Reszta to tylko partycypanci.

Śmieszą mnie te gadki ze nie mają nic ze sobą współnego? Dla kogo te bajki?

A pozostałe pośrednie powiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie gadki mogą cię śmieszyć, co nie zmienia stanu rzeczy.

Wszystkie Sky-je są w 100% niezależnymi od siebie przedsiębiorstwami, prowadzą samodzielną politykę gospodarczą. Przykładem jest różnorodność rozwiązań technicznych tych platform, jak i zupełnie odmienna strategia, przynajmniej do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd wziąłeś że są to niezależne przedsiębiorstwa różnorodność rozwiązań wynika z agresywnej polityki Skya przejmuje on inne platformy i razem rozwiązania technologiczne przykład Premiere z Niemiec system kodowania Nagra polityka gospodarcza też się z tym wiąże nie mogą przejmując jakąś platformę wycofać się ze zobowiązań napewno jedno jest wspólne video guard i sky boks który jest we wszystkich skyach teraz zaczynają dopiero ujednolicać sprzęt i politykę w przeciągu paru lat będzie wszędzie tylko jeden system i taki sam sprzęt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Sky-je są w 100% niezależnymi od siebie przedsiębiorstwami, prowadzą samodzielną politykę gospodarczą.

Naiwniak.

Taaa owszem 100% niezależne bo zarejestrowali swoje spółki córkę i np. w Niemczech we Włoszech,. Mając firmę mogę sobie jeszcze kilka innych zarejestrowąc ma nawet na tzw. słupy i będą one bardzo niezależnie ode mnie. Każda będzie miała swój wpis do ewidnecji, swój NIP, swój REGON. Ale każda niec nie zrobi nic bez mojej zgody i aprobaty. Dziecko gdzie gdzieś ty się uchował.

 

Przykładem jest różnorodność rozwiązań technicznych tych platform, jak i zupełnie odmienna strategia, przynajmniej do tej pory.

Wsżędzie docelowo system kodowanie własny NDS'a czy Videoguard. We Włoszech szybko wyłączono Mediaguard zostawiają tlyko i wyłaćznie własny system kodowania Videoguard. W Niemczech wkrótce wyłączą Nagravision (oraz niedobitki kart Nagravision z tunelem BetaCrypt - tylko używanych jeszcze dla kanałów SD) i zostanie tylko i wyłącznie Videoguard.

Bardzo różna strategia - hmmm no tak dokładnie taki sam schemat kanałów premium - kwestia tylko ilości. Wywalono wszelkie kanały które nie są powiązane ze Sky albo nie produkcji brytyjskiej. Wywalono nawet dotychczasowe kanały mające mocną pozycję przed przejęciem. We Włoszech i Niemczech od razu zlikwidowano kanały tematyczne powiązane z poprzednim właścicielem np. Planete

Ba jeszcze zapowiadają połączenie tych wszystkich sky w jedną platformę bo to zapewni szybszy i większy zysk (przynajmniej nie owijają w bawełnę że dla dobra abonenta) .

Zdecydowanie odmienne strategie, odmienne oferty, odmienne loga, odmienne premiery filmowe, identyczny model usług interaktywnych, nazw serwisów dla dodatkowych usług itd....

 

P.S. Jeszcze jedna cecha w Europie pokazująca "odmienność" w strategii. Murdoch wszędzie gdzie wszedł jako istotny właściciel, tworząc lokalne marki Sky to dokonał w sumie wg identycznego tak że nie było już konkurencji na rynku platform cyfrowych sat.

We Włoszech uwalił za pomocą gierek politycznych konkurenta - przejmując go. W Niemczech przejął jednym platformę cyfrową sat. (HD+ nie jest konkurentem nie mają opferty premium a samo HD+ powstało po przejęciu Premeire World - a były kiedyś dwie platfromy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie gadki mogą cię śmieszyć, co nie zmienia stanu rzeczy.

Wszystkie Sky-je są w 100% niezależnymi od siebie przedsiębiorstwami, prowadzą samodzielną politykę gospodarczą. Przykładem jest różnorodność rozwiązań technicznych tych platform, jak i zupełnie odmienna strategia, przynajmniej do tej pory.

 

Oj naprawde nie wiesz co mówisz albo się po prostu nie znasz i tyle

 

we wszystkich krajach na wszystkich kontynentach tam gdzie jest SKy czyli Mexico Brazil UK Italia

 

pomijam filie w Indiach jako TATA SKy jako Star network

 

tu wszystko jest rozpisane

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_as ... entury_Fox

 

te same dekodery ta sama grafika

 

 

nawet DIRECTV ma to samo mimo iż nie ma nic wspólnego tylko że korzystaja z tego samego systemu

 

nic dziwnego że chcą konsolidacji BskyB Itali i De względy ekonomiczne niby czemu większość kanałów sky jest wszędzie skopiowane to samo logo ta sama nazwa jedynie różnica programowa bo inny rynek

Teraz chcą zrobić Sky Europe ale naprawdę jestem ciekaw jak oni to wszystko zrobią szczególnie restrykcje których nie ma ani w DE ani w IT

 

zwolennikiem nie jestem ale ja tu nie mam nic do gadania tylko szkoda będzie trochę historii przecież kto nie pamieta SKY analogowego z 19 wschód :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję waszej wiedzy na temat koncernów (telewizyjnych). Teraz Murdoch kupuje sam siebie, tak bez powodu i to za 5,5 miliarda Euro. Czemu ma służyć wg ciebie ta konsolidacja? Zmianie nazwy? Jaki ten sam sprzęt? Niemcy mogą pomarzyć o technicznych możliwościach sprzętu Anglików. Mogą Anglicy korzystać z własnych dekoderów? Niemcy mogą. MediaMarkt i Saturn to tylko dwie marki jednego właściciela. Macie pojęcie o ich samodzielności w prowadzeniu biznesu?

A jakich to restrykcji nie ma w DE, które są gdzie indziej?

 

Oj naprawde nie wiesz co mówisz albo się po prostu nie znasz i tyle
Dziecko gdzie gdzieś ty się uchował

 

Moje gratulacje. To bardzo przekonywujące argumenty. To tak, jak te parowane karty, które zawsze już były parowane, a nikt o tym nie wiedział, bo działały we wszystkich dekoderach i modułach.

Przynajmniej widać poziom dyskusji i dyskunantów. A temat i tak jest OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Czytał kolega dlaczego będzie.wymiana kart dla posiadaczy sagemcomow??Ano przypomnę:licznik nie moze prawidłowo działać na.kartach po dawnej cyfrze z tymi dekoderami.Stad miedzy innymi dla posiadaczy tego sprzętu będą nowe karty

A dwa że, dla ujednolicenia systemów kodowania.W pierwszej kolejności odbierasz ich dekoder masz wymianę zapewniona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana kart dla posiadaczy sagemcomow??Ano przypomnę:licznik nie moze prawidłowo działać na.kartach po dawnej cyfrze z tymi dekoderami.

Nie w tym rzecz. Soft kart jest tan sam. Były dwie serie i nie ma potrzeby wymieniania kart tej pierwszej serii.. Resztę załatwiały upgrade ich firmware'ów. W Sagemach masz możliwość sprawdzenia revision level. Dla kart przełączonych na Nagravision nie miało sensu inicjować licznik ECM - bo karta była parowana.

 

dla posiadaczy tego sprzętu będą nowe karty

Po prostu wydana karta już będzie sparowana / z kompletem upgrade'ów. Głównie po to by nie było pyszczenia że nie działa że czekać trzeba itd. no i pewność że nie będzie kombinowania.

 

Czy jak dostałem już kiedyś od nich PACE PVR

Stare Pace (czyli w sumie Philips z logo Pace) nie maja wsparcia dla parowania. Wbudowany mają system kodowania Mediaguard. Formalnie tunery do odstrzału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę człowieku gdzie byłeś jak testy były licznika na kartach 0100?? Nie ma żadnego znaczenia system w środku bo karta zwracała takie błędne odpowiedzi że te czkawki były i ludzie masowo zgłaszali problemy z sagemcomem...Stąd na dziś nie masz licznika aktywnego...Sam Cyfra.tv wyjaśniał wszystko.Nowe karty są między innymi po to by ujednolicić system kodowania/szate graficzną kart system w kartach..Dodatkowo by posiadacze sagemcoma nie płakali na to że zacina im sie tv.( nowe karty mają nowy system w środku pod zupełnie innym caid 1884 który będzie dekodowany w sagemcomach nie żadne 1813...)TYle tytułem totalnego offtopu.We wrześniu się przekonamy;)Ps sam mam sagemcoma 87 wykupionego na własnośc i w chwili jak licznik był aktywny na 2 moich kartach obie w sagemcom miały problem.( Wsadzone do dekodera na linuxie działaly bez problemu 2 głowice na raz na Sagemcom miałem zacięcia choć ma 1 głowice.)Po rozmowach z infolinią dowiedziałem się że to testy nowego zabezpieczenia i że od Września jeśli mam w systemie kartę po Cyfrze+ otrzymam najprawdopodobniej nową kartę która będzie prawidłowo dekodowała na moim sagemcomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę człowieku gdzie byłeś jak testy były licznika na kartach 0100?? Nie ma żadnego znaczenia system w środku bo karta zwracała takie błędne odpowiedzi że te czkawki były i ludzie masowo zgłaszali problemy z sagemcomem...

Problemy to były jak chciano "wykryć" cwaniaczków. To robiło kłopoty.

A że przy okazji wyszło że Sagemcom dał ciała w modułem CAM a raczej buforowaniem ECM'ów....

 

Nowe karty są między innymi po to by ujednolicić system kodowania/szate graficzną kart system w kartach..

Szata graficzna nie ma znaczenia. To tylko nadruk.

 

Dodatkowo by posiadacze sagemcoma nie płakali na to że zacina im sie tv. ( nowe karty mają nowy system w środku pod zupełnie innym caid 1884 który będzie dekodowany w sagemcomach nie żadne 1813...)

CAID 1884 uruchomiono w sumie dla kablówek gdzie ma nie być używanego ograniczenia liczby jednocześnie dekodowanych kanałów. Inne CAID pozwala jedynie słać inne ECM'y do kart. Upgrade firmware'u by wybierały właściwe CAID i tyle. Przy wymianie karty maja pewność że ma ona właściwą wersję revision. To tylko filtr. W ten sposób można było wydzielić fehlerne tunery w oddzielną grupę. Ponadto jeszcze jedno ale to na końcu.

 

We wrześniu się przekonamy;)

Ale co się mamy przekonać? Co najwyżej można spekulować czy odważą się wyłączyć CAID 0100. Inna rzecz to kiedy wyłączą karty Conax z parowaniem soft. Max dwa lata stawiam na to kiedy Kudelski dostarczy nowe karty dla użytkowników tunerów z systemem conax. Nie sadzę by przekonywał pozyskanych klientów do tego by wydawali nowy sprzęt.

 

i w chwili jak licznik był aktywny na 2 moich kartach obie w sagemcom miały problem.

Błąd w buforowaniu ECM'ów - po prostu Sagemcom okazał się nie kompatybiny z licznikiem ECM'ów. Jak za mocno podkręcili opcje czasowe to niestety Sagemcom wymiękł. Tylko tyle. Nieregularne wysyłanie danych karty. W przypadku softcamów w tunerach linuksowych - tam pilnowano aby nie dochodziło do nierównomiernego wysyłania ECM'ów.

Wykorzystano niejako z musu oddzielny CAID by wydzielić posiadaczy Sagemcomów. Taniej było poświęcić kartę na zamknięty upgrade niż wywalać na śmietnik dostawy Sagemcomów.

 

Po rozmowach z infolinią dowiedziałem się że to testy nowego zabezpieczenia

Infolinia dostaje bajeczkę do opowiadania. Ci ludzie są ostatnimi by otrzymać jakiekolwiek techniczne informacje o kodowaniu, tak samo abonenci.

 

Września jeśli mam w systemie kartę po Cyfrze+ otrzymam najprawdopodobniej nową kartę która będzie prawidłowo dekodowała na moim sagemcomie.

Z załadowanym dedykowanym upgrade by wybierany był inny CAID. Obejście problemu niekompatybilności Sagemcoma. Wymiana karty by nie mieć niepotrzebny reklamacji - zapakują dedykowany upgrade - ew. nawet separują już kartę z tunerem. Problem z głowy. Jak jeszcze korzystałem z kart Nagra MA to był revision level I4A a i tak w 2012 rokuzałapałem kartę pre-paidową mającą revision I49. W odpowiednim menu zobaczysz revision level - do sprawdzenia.

 

Obstawiam jeszcze że muszą dać nieużywaną kartę czyli nie skażoną upgrade'm z licznikiem ECM'ów. Załadowany inny upgrade pod Sagemcoma powinien zapobiec przypadkowemu załapaniu upgrade'ów jakie ślą dla 1813. Nierozważnym ruchem ze strony producenta było implementowanie wycofania załadowanego upgrad'eu - stąd może być konieczność użycia dziewiczej karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunel dla conax raczej na pewno będzie to to wyjdzie taniej niż wymiana sprzętu. Mówi się o parowaniu ,o licznikach i innych zabezpieczeniach ,ale nadal nic nie wiemy o planach NC+. Na pewno coś kombinują ,bo nachalnie próbują wcisnąć ich sprzęt .Mi konsultant powiedział ,że muszę mieć ich sprzęt bo wkrótce nie będę mieć dostępu do ich oferty (oczywiście konsul nie ma bladego pojęcia o czym sam mówi ,ale na pewno dostał wytyczne ,że tak ma mówić :mrgreen: ),dodam tylko ,że mam spokój od nich jak jestem za granica (Polskiego nr nie używam w Holandii :mrgreen: ) .Pytanie co kombinują :?::?: Proponuje poczekać. Powiem tak -jeśli ktoś używa ich sprzętu to i tak mu wsio ryba ,gorzej jest dla nas ,ale ilu nas jest :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsultant to człowiek z ulicy który przechodzi szkolenie czyt pranie mózgu NC+. Ma mówić tak jak oni chcą a nie że nie ma wiedzy. Ja mam 1 i drugiego odbierać nie będę. Widać jaki mają syf ja mam 2 karty i tylko 1 dekoder oczywiście w szafie.Dostałem ostatnio jakiś list że nie odebrałem dekodera i tak jak wyżej @maly1982 nie będe mieć dostępu do oferty. A niby do tej pory nie miałem mając swój sprzęt i 2 karty? No comment

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, zmiany wrześniowe, o których tu mowa czego będą dotyczyć? Wyłączenia całkowitego sygnału na dekoderach SD, czy przesłania nowych kart do wifiboxów?

Gdzieś czytałam, że nowe karty do sagemcomów będą rozsyłane dopiero w październiku.

 

Moja umowa z Cyfrą+ wygasła w 2008 lub 2009 roku, żadnych dekoderów od nich nie brałam, a umowa zawarta była tylko na samą kartę. Nie przeszłam do nc+. Cały czas obowiązują mnie stare warunki umowy, więc czego mogę się spodziewać? Dostanę wypowiedzenie? Ostatnio przysłali tylko informację, że uległ skróceniu termin wypowiedzenia umowy, do miesiąca.

 

Przestali też już od dawna do mnie dzwonić, z ofertą nowej umowy, od 2-3 miesięcy nikt też nie wciskał mi żadnego dekodera. Ostatnia rozmowa z konsultantem skończyła się na tym, że rzucił słuchawką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunel dla conax raczej na pewno będzie to to wyjdzie taniej niż wymiana sprzętu.

A magazyny zawalone i trzeba się pozbyć.

 

Mówi się o parowaniu ,o licznikach i innych zabezpieczeniach

Parowanie już dawno wprowadzono dla boxów z nagravision.

Co licznika - niestety producent Sagemcom dał ciała (albo poslki C+ - bo mogli ułożyć specyfikację bez uwzględniania tego już uruchomiono w innych C+) i muszą obejście stosować.

Z licznikiem ECM to tak długo zwlekali....

 

,ale nadal nic nie wiemy o planach NC+. Na pewno coś kombinują ,bo nachalnie próbują wcisnąć ich sprzęt .

Jedyna niewiadoma to losy CAID 0100. Co do ich sprzętu, tak to priorytet - czyszczenie magazynów. Zalegający sprzęt w magazynie to koszt.

Ponadto wobec konsultantów, APS'ów stosują "zachęty" by w pierwszej kolejności wciskali dedykowany szrot.

Owszem C+ ma plany wymuszenie używanie tylko dedykowanego sprzętu. Plany ale wcześniej mogą być wykillowani z rynku.

Trzeba było brać pierwsze zestawy NC+ MIX z BSKA i BSLA i mieć spokój do czasu gdy wyłączą soft-pairing bo nawet przyszłę nowe karty o Kudelskiego musiałyby używać tego samego algorytmu parowania.

 

Mi konsultant powiedział ,że muszę mieć ich sprzęt bo wkrótce nie będę mieć dostępu do ich oferty

Konsultant czyta z ekranu co ma gadać. Te usługi robią zewnętrzne firmy oferujące usługi call-center. Jeden telefon w sprawie NC+ kolejny odbiera w sprawie butów itd....

 

Pytanie co kombinują :?::?: Proponuje poczekać. Powiem tak -jeśli ktoś używa ich sprzętu to i tak mu wsio ryba ,gorzej jest dla nas ,ale ilu nas jest :lol2:

A czy to ważne? Nie. Rynek nie znosi pustki. Zresztą w kwestii filmów i seriali masz Netflix. Oficjalnie nie Polsce więc SNS spoofing, ale już płacić polska kartą można.

Dajcie se spokój. Była era TV-SAT. To już koniec. Podstawa będzie IP TV. DVB i tak powinno już iść do lamusa jako przeżytek. Spoko mamy już ustawy o gospodarce przestrzennej oraz o rewitalizacji (Ta ostanie pozwoli zmuszać prywatnych właścicieli budynków do dostosowania na własny koszt budynku oraz przeznaczenia lokali i polityki najmuj do wytycznych urzędników, nowe już widać w aktualnych przetargach na rewitalizację całych kwartałów miast). Będzie ciężko mieć w mieście własną antenę, nie tylko sat ale i naziemną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunel dla conax raczej na pewno będzie to to wyjdzie taniej niż wymiana sprzętu.

A magazyny zawalone i trzeba się pozbyć.

Conax całkowicie wyleci, a ADB zostanie przeprogramowane na obsługę Nagry. To najbardziej realny scenariusz.

 

Mówi się o parowaniu ,o licznikach i innych zabezpieczeniach

Parowanie już dawno wprowadzono dla boxów z nagravision.

 

Oczywiście, ale tylko w CP, jeśli chodzi o nasz kraj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conax całkowicie wyleci, a ADB zostanie przeprogramowane na obsługę Nagry. To najbardziej realny scenariusz.

Niezgodzę się. Przeprogramowanie tunerów to inny koszt ponadto logistyka, stream na satelicie z nowym firmware'm, reklamacje od abonentów itd.... Kudelski i tak coś będzie musiał zaoferować dotychczasowym klientom systemu Conax. Jeszcze jedno ADB musiały kupić licencje od Kudelskiego na opracowanie firmware'u, w przypadku kart tego kosztu nie ma. Ponadto zmiana firmware'u to kasiorka dla producentów sprzętu a nie dla Kudelskiego.. Po co dawać zarobić takim firmom jak ADB jak samemu można zgarnąć kasę za przejście klienta (nadawcy) na oferowany przez siebie produkt?

 

Przecież Kudelski to właśnie zrobił z klientami systemu Mediaguard. Dostali karty z opcją kompatybilności z dotychczasowym sprzętem. Kudelski od dawna miał upgrade'owalne firmware kart co w sumie go wyróżniało na tle innych systemów kodowana. Ani SECA ani Philips gdy była akcja dokładania SECA do tunerów po Wizji TV, nie oferowały takiej możliwości.

W przypadku przejścia na karty Nagra MA u nadawców używających kart produkcji SECA to jakoś Kudelski nie odpuścił zarobku i nie było akcji przeprogramowywania tunerów z Mediaguard na Nagravision.

 

Dodatkowym plusem że sama operacja logistycznie jest prostsza i generująca mniej problemów niż na szybko robione ileś nowych firmware'ów dla iluś użytkowanych tunerów. Wysyła karty kosztuje grosze. Testowany będzie jednej firmware (karty) a nie kilka, kilkanaście. Nie trzeba ponosić kosztów na dosył iluś firmware'ów via sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtorze po raz kolejny - koniec mozliwosci ogladania TV na wlasnym tunerze (np. dzieki karcie Cameleon jaka mam) i narzucanie abonentowi ich wymyslnych tunerow, rozwiazan, multiroomu po LANie czy tam Wi-FI i brak mozliwosci nagrywania na wlasny dysk bedzie oznaczac koniec mojej przygody z tv sat (mowa o placeniu komukolwiek za takie dziadostwo) - nie jestem jeleniem. Mysle, ze jest sporo ludzi, ktorzy sadza podobnie. Placic za TV sat w takiej postaci beda tylko kompletne losie niemajace pojecia o tv sat (czyli ludzie ktorym do szczescia wystarczy jakis serial od TVP albo inna malo ambitna produkcja, typowy telewizyjny "Janusz") - niestety przypuszczam, ze takich ludzi moze byc wiecej niz tych ktorzy jakies pojecie o TV maja i Ci ludzie nie zrobia afery (nie powiedza nic nawet) w przypadku ewentualnych odpalow nC+ np. a wtedy to moze przejsc bez echa nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...