Skocz do zawartości

Telewizja Na Kartę SD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja juz się trochę pogubiłem. Może ktoś mi wyłuszczy. Chcę kupić kartę tnk sd i oglądac sobie kanały przez 2 lata na doładowanie za 240zł platne z góry. To nie moge kupić już przez ich stronę www tej karty? Z tego co rozumiem te karty są nieparowane więc czy można odbierać to na fergussonie 6900? Karty tnk hd są chyba parowane więc dekodery chyba od nich trzebaby kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TNK SD oficjalnie jest już dawno wycofana ze sprzedaży. Może na Allegro ktoś jeszcze ma do sprzedania - to jedyna szansa na kupienie.

 

Następcą TNK SD jest Smart HD+ (jest nawet możliwość przejścia z TNK SD na Smart HD+ bez konieczności wymiany karty). Oferta bogatsza i z kanałami HD, ale kosztuje trochę więcej (podstawowy pakiet to 15 zł/mies przy doładowaniu na 1 rok z góry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego smartHD+ to trzeba mieć dedykowany dekoder czy wystarczy jakiś dowolny dekoder HD z conaxem? Widziałem specyfikację jaka wymagają ale nie wiem czy te karty są parowane czy nie. Chodzi mi o to że chciałbym rodzicom kupic jakiś podstawowy zestaw bez abonamentu i starczałoby chyba zwykłe SD ale nie wiem do kiedy ta usługa bedzie w ogóle działać i do kiedy można doładowywać. Po 2016r będzie można? Sprawdziłem na allegro i karty trochę kosztują w sumie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 31.10.2016 TNK SD w obecnej formie przestanie istnieć na pewno, bo do tego czasu po prostu przestaną już istnieć kanały podstawowe w wersji SD. Koniec SD jest nieuchronny i coraz bliższy.

 

Warto też przypomnieć sobie ten post @cyfry.tv: viewtopic.php?f=103&t=7588&p=976402#p976402

 

Użytkownicy TNK SD po 31.10.2016 najprawdopodobniej będą mieli możliwość zmigrować do Smart HD+, jeśli będą chcieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczba użytkowników dekoderów SD w platformach i kablówkach maleje z każdym dniem. Cyfrowy Polsat już kilka tygodni temu zapowiedział, że do połowy 2015 roku wszyscy abonenci będą korzystali z dekoderów HD, a platforma przejdzie na nadawanie wyłącznie w MPEG-4 (LINK DO ARTYKUŁU). NC+ też wkrótce może się zdecydować na podobny krok (podobno już proponuje byłym abonentom Cyfry+ z dekoderami SD wymianę dekoderów). Jak już wszyscy abonenci będą mieli dekodery HD, to chyba logiczne jest, że zostaną wyłączone kanały SD, które mają już swoje odpowiedniki HD, bo po co miałyby zajmować niepotrzebnie miejsce na transponderach? Nieliczne kanały SD niemające odpowiedników HD, będą nadawane w MPEG-4 z transponderów DVB-S2, więc do ich odbioru też będzie wymagany dekoder HD.

 

Reasumując: epoka kanałów SD nieuchronnie się kończy! W ciągu najbliższych dwóch lat na pewno większość kanałów SD wymrze śmiercią naturalną, a te, które zostaną, i tak będą możliwe do odbioru tylko na dekoderach HD (czyli zgodnych z DVB-S2 i MPEG-4).

 

Zakończenie działalności TNK SD od 31.10.2016 jest już faktem, o czym świadczy podlinkowany przeze mnie wyżej post @cyfry.tv. System doładowań już za kilka tygodni przestanie przyjmować opłaty na 24 miesiące i będzie można doładować karty co najwyżej na 12 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejście do DVB-S2 nie jest równoznaczne z przejściem do HD. Po prostu tak się przyjęło w uproszczeniu nazywać tunery DVB-S2 tunerami HD mimo iż HD samo w sobie jest zawarte w specyfikacji MPEG2 i DVB-S, tylko w takiej technologii było po prostu nieekonomiczne aczkolwiek w USA zostało nawet wdrożone komercyjnie i potem funkcjonowało w postaci DVB-S1 + MPEG4, tak jak u nas w DVB-T stosujemy MPEG4.

 

W każdym razie całkowite przejście DVB-S -> DVB-S2 naszych platform jest tylko kwestią czasu. Optymistycznie zakłada się, że znikną duble SD, bo wszystkie dekodery operatorów będą mogły odbierać HD i co najwyżej przeskalowywać do SD dla starych odbiorników TV.

Kanały SD jako takie nie znikną. Wielu nadawców nie będzie po prostu chciało przejść na HD, bo oznaczałoby to wykupienie 4-8x więcej miejsca na transponderze. Będą jednak nadawane w ramach DVB-S2 i MPEG4.

W przypadku kablówek nic się raczej nie zmieni. Kablówki mają sporo przepustowości, którą jeszcze można zwiększyć pozbywając się kanałów w analogu.

 

W ogólności na satelicie idą zmiany na lepsze. Wyłączenie dubli SD zapewne spowoduje dodanie Discovery, AXN i TVP Sport w HD w ramach SmartHD+. Podobnie powinno być z pakietem familijnym CP, ale tam sporo kanałów jest niegwarantowana, bo pakietyzacja jest taka, że w familijnym są SD, a w MAX HD, Film HD i Sport HD są wersje HD wielu kanałów. Jak wyłączą duble, to albo familijny zostanie zubożony o EuroSport, Discovery, Polsat Film, Polsat Sport itd. albo wejdą wersje HD tych kanałów zubożając pakiety dodatkowe. Jednak tak to już jest, jak się z HD robi premium:)

 

Samo przełączanie do DVB-S2 będzie stopniowe. Zresztą już trwa od pewnego czasu. Paczka HBO i niektóre inne kanały są dostępne już tylko w nowej technologii. W dalszej kolejności są kanały z wysokich pakietów, a kanały podstawowe będą w wersjach SD prawdopodobnie do końca samego TNK SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak będzie albo nie:

System doładowań już za kilka tygodni przestanie przyjmować opłaty na 24 miesiące i będzie można doładować karty co najwyżej na 12 miesięcy.

Sam system doładowań niczego nie kończy. Są karty na starych zasadach, które doładowań nie potrzebują.

 

Post wyżej napisałem:

Nikt nie wie, jak będzie. Z prostych zapisów wynika, że ważność oferty telewizji na kartę jest do 31.10.2016 r.

Ale! Czy to będzie prawda?

Dla przypomnienia podam, że zapis ten został wprowadzony z chwilą powstania Telewizji Na Kartę SD. I jest tak stary, jak sama TNK SD.

Trzeba doczekać końca. W opowieści i opowiadania już dawno przestałem wierzyć. Bo, gdyby tak było, jak piszą, to świat byłby o wiele prostszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie mogą być następstwa dla użytkowników TNK SD po 31 maja 2015 r. w związku z ostatnimi doniesieniami z CP?!

 

Cyfrowy Dom / nc+:

A. tworzy kopie brakujących kanałów na swoich transponderach mpeg-2,

B. tworzy kopie brakujących kanałów na swoich transponderach mpeg-2 pakując je ze znaczną stratą jakości byle tylko liczba się zgadzała,

C. ogranicza ofertę do kanałów ze swoich transponderów, zwracając część opłat,

D. likwiduje TNK SD zwracając opłaty, licząc na to że nikomu nie będzie się chciało procesować o datę 31.10.2016 r.

E. wypożycza (wymienia) nieodpłatnie używane dekodery HD wszystkim użytkownikom TNK SD, którzy się zgłoszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem będzie ten, jak w przypadku Religia.TV i Puls2. Kanały Polsat i TV4 wciąż będą oferowane, ale w standardzie DVB-S2.

Oferta zapewne będzie utrzymana zgodnie z obietnicami do 2016, ale w tych obietnicach nigdzie nie było, że kanały muszą być w DVB-S, więc marudzenie, że Cyfrowy Dom się z czegoś nie wywiązuje będą nieskuteczne.

Nawet jeśli oferował on wcześniej zestawy dekoder + karta TNK SD (sam taki mam - Technisata) to nie są one parowane, więc tacy użytkownicy zostaną z problemem (i kartą TNK SD) sami, bo dekoder będą mogli jedynie utylizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę ale muszę zacytować siebie. I wciąż aktualne?!

To nie jest takie proste i oczywiste, jakby się wydawało. Pstryk i "światła" nie ma. Tylko głupi tak by postąpił. Na razie nikt nic nie wie, jak będzie. Niemniej jest to okazała grupa użytkowników do zagospodarowania. Łakomy kąsek. Nawet gdyby tym użytkownikom umożliwić w specjalnej kuszącej cenie zakup dekodera HD, to i tak operatorowi końcowemu będzie się to opłacać. Walka o pozyskanie abonamentów, nawet jeśli będą w grupie tzw. "niedzielnych" - przynosi zyski.

Już wcześniej o tym pisałem, że nawet Cyfrowy Polsat nie pozostawi tego bez echa. Niemożliwe? Jest na to bardzo prosty sposób, który przy innej okazji CP - to przerabiał. Nieprawdaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuje tunera do telewizji satelitarnej bo jestem za granicą wraz z kartą może być używany na którym będę mógł odbierać TVP 1 TVP 2 i polsat tak z 12 miesięcy bez opłat abonamentowych pomoże ktoś, temat rzeka z tego co się zorientowałem potrzebna by byłą karta na starych warunkach ale nie chce zrobić błędu dla tego uprzejmie zwracam się o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też rozważyć TNK HD. Gdzieniegdzie pojawiają się jeszcze "leżaki magazynowe" z ITI-2850 (w tym całkiem spory pakiet na 3 miesiące na start), albo używka na wspomnianym portalu aukcyjnym. Za 19.90 jest całkiem przyzwoity (moim zdaniem) pakiet darmowy na rok, w tym TVP1 i 2, TVN, TVN 7 i Polsat w HD, plus parę innych kanałów z DVB-T (i nie tylko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...