Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Bartosz10 napisał:

prawdopodobnie chodzi Ci o członków produkcji, a nie ogólnie o wyrzucanie kogoś, ale mam coś takiego: 

Redaktorka nawet nie pozwoliła temu posłowi uzasadnić swojej tezy tylko od razu go wywaliła z programu

Oglądałem na żywo i aż biłem brawo :!::!: - właśnie tak powinno się traktować takie zakopciałe końskie łby, z takimi ludźmi się nie dyskutuje bo takie coś sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem- i o tym właśnie pamiętała p. Kolenda-Zaleska i dlatego go wykasowała z anteny. BRAWO :!:

 

12 godzin temu, Widz naziemnej telewizji napisał:

No cóż... czymś się musiał wykazać, albo dostał fuchę z partyjnego rozdzielnika- innej możliwości nie widzę by taki tłuk mógł pracować w czymś co wciąż nazywają telewizją :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2021 o 17:07, sailor91 napisał:

 

W TVN to byłoby na odwrót i wyleciałoby się za krytykę ruchu LGBT.

Nie tylko, są też inne drażliwe tematy np. uchodźcy.

Rozmowa na żywo w pewnym momencie obrała zaskakujący kierunek, prowadząca nie wiedziała jak zmienić temat. Ciekawe, czy dziennikarka TVN24 utrzyma stanowisko, fragment nagrania na YT.

 

PS. Nie bronię TVP, bo też mają swoje za uszami.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, dvbtowiec napisał:

Słucham? :) Obejrzałem, prowadząca po prostu słuchała. Dyskusji nie ucięto. Nie było próby nawiązania dialogu przerywającego. Teza naciągana.

Nie było próby nawiązania dialogu przerywającego, bo prowadząca nie wiedziała jak to zrobić, chyba logiczne.

Do fanów TVN24 - dajcie znać jeśli Pani redaktor przytrafi się zniknięcie z anteny.

6 minut temu, marrak napisał:

Teza na poziomie widza TVP Info.

Muszę Cię zmartwić, prawie w ogóle nie oglądam TVP. TVN-ów też. Ale może zacznę TVN24, jeśli okaże się, że nie wywalą dziennikarki, dzięki której dowiedzieliśmy się ciekawych faktów o "zaangażowaniu" uchodźców w pomoc podczas powodzi.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Zuzia napisał:

Muszę Cię zmartwić, prawie w ogóle nie oglądam TVP. TVN-ów też. Ale może zacznę TVN24, jeśli okaże się, że nie wywalą dziennikarki, dzięki której dowiedzieliśmy się ciekawych faktów o "zaangażowaniu" uchodźców w pomoc podczas powodzi.

Mogę się z tobą założyć że jej nie wywalą. To właśnie odróżnia TVP od TVN że tym drugim nie ma cenzora który później wywala producenta czy w tym przypadku dziennikarza. Poza tym na prawdę skoro nie oglądasz TVP to nie rozumiem dlaczego dla ciebie temat zaangażowania uchodźców miałby być "trudnym" dla TVN? W taki sposób kreuje się to w TVP i tym podobnych mediach, a przecież to są tacy sami ludzie jak mieszkający tam Niemcy czy Polacy. I to czy ktoś jest chętnym do pomocy nie zależy od narodowości.

  • Popieram 2
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, dvbtowiec napisał:

Chwila była tragiczna i zadawanie pytań i nawiązywanie dialogu w tej sytuacji byłoby nie na miejscu. Nie widzę w tej dyskusji niczego nagannego.

Widz wyciągał wnioski sam.

Bo nie ma tam nic nagannego, dziennikarka taktowna więc dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy o postawie uchodźców (głownie mężczyzn) podczas tej ogromnej tragedii. Bardziej mnie interesuje co powiedzą na tę rozmowę na żywo przełożeni Pani redaktor. 

17 minut temu, marrak napisał:

Mogę się z tobą założyć że jej nie wywalą. To właśnie odróżnia TVP od TVN że tym drugim nie ma cenzora który później wywala producenta czy w tym przypadku dziennikarza. Poza tym na prawdę skoro nie oglądasz TVP to nie rozumiem dlaczego dla ciebie temat zaangażowania uchodźców miałby być "trudnym" dla TVN? W taki sposób kreuje się to w TVP i tym podobnych mediach, a przecież to są tacy sami ludzie jak mieszkający tam Niemcy czy Polacy. I to czy ktoś jest chętnym do pomocy nie zależy od narodowości.

Myślę, że ją wywalą, ale nie mam pewności, czas pokaże.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuziu

Niestety ale naciągasz fakty.

Prowadząca w TVN dała się wypowiedzieć do końca, nie przerwała, nie komentowała,  nie próbowała usprawiedliwić tych ludzi. ( tak niby powinno przecież wyglądać niezależne dziennikarstwo ) suche fakty bez interpretacji. Widz powinien sam troszkę myśleć. 🙂

W TVP niestety wygląda to zupełnie inaczej. 

Edytowane przez Sebek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Zuzia napisał:

Myślę, że ją wywalą, ale nie mam pewności, czas pokaże.

Uspokoję Cię. Do Szkła Kontaktowego, dzwoni co pewien czas Pan Robert, który bardzo krytykuje TVN, nie żałując także opozycji.

Ten akurat jest bardzo gorliwy i dzwoni regularnie więc go zapamiętałem. Takich telefonów jest sporo jeśli się ogląda regularnie program.

Wszyscy dziennikarze pozwalają się wypowiedzieć i żaden nie stracił pracy :)

 

Przypomniało mi się że portal WM podał świeżą informacje w temacie:

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/pytanie-na-sniadanie-piosenka-teczowa-flaga-wydawca-zwolniony

Cytat

W rozmowie z serwisem Noizz.pl Bielawski podkreśla, że jest „wkurzony i rozczarowany” tym, że po 12 latach pracy nie przedłużono z nim umowy. - Zwolniono mnie telefonicznie i przez SMS-y. Zrobiłem dla TVP tysiące świetnych programów, wystarczyła tęczowa flaga, bym stracił pracę. To przykre - powiedział.

Zdradził też kulisy rozmowy, jakie toczyły się w trakcie programu pomiędzy nim, a reżyserką: - Usłyszałem, że jako wydawca powinienem zdecydować o zejściu z anteny wcześniej albo pokazać w tym czasie inny kadr - gitarzystę albo kwiaty i trawę, która obok rośnie. To jest śmieszne. Ja nie jestem człowiekiem od cenzury - powiedział. - Po to zapraszam gości, by wypowiadali swoje zdanie. Uważam też, że dla TVP większą szkodą wizerunkową byłoby nagłe zdjęcie artystki z anteny i wstawienie czarnej planszy zamiast jej występu - dodał.

 

i jeszcze dla rzetelności stanowisko Nadawcy:

Cytat

W sprawie nieprzedłużenia umowy z Radosławem Bielawskim głos zabrała też Telewizja Polska. W oświadczeniu przesłanym redakcji wirtualnemedia_pl czytamy, że „Pytanie na śniadanie" jest programem o charakterze poradnikowo-lifestylowym, który „z założenia wolny jest od tematów światopoglądowych i kontrowersyjnych symboli”. - Siłą tego formatu jest apolityczność i szacunek dla wrażliwości różnych grup widzów. Swój występ pani Karin Ann wykorzystała jako okazję do własnej kampanii, sprawiając dyskomfort niemałej części widzów „Pytania na śniadanie" i wciągając jednocześnie program do sporu ideologicznego, w którym nie ma on zamiaru uczestniczyć - stwierdził publiczny nadawca. Co do nieprzedłużenia umowy z Bielawskim, Telewizja Polska informuje, że 14 lipca jako wydawca zdecydował on, by prezentującą tęczową flagę i wygłaszającą manifest LGBT artystkę „pokazywać jeszcze przez kolejne 45 sekund po zakończeniu programu i wyemitowaniu napisów końcowych”. - Trudno uznać to za realizację założeń programowych oraz dowód profesjonalizmu. Raczej za zaprogramowany happening doświadczonego wydawcy - zaznaczyła firma.

 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Sebek00 napisał:

Zuziu

Niestety ale naciągasz fakty.

Prowadząca w TVN dała się wypowiedzieć do końca, nie przerwała, nie komentowała,  nie próbowała usprawiedliwić tych ludzi. ( tak niby powinno przecież wyglądać niezależne dziennikarstwo ) suche fakty bez interpretacji. Widz powinien sam troszkę myśleć. 🙂

 

Nic nie naciągam, czekam na rozwój sytuacji. 

Obstawiam, że pani redaktor zostanie przesunięta na mniej odpowiedzialny odcinek, a Wy zakładacie, że pojawienie się podobnego materiału to nie wpadka tylko objaw rzetelności i bezstronności. Jeśli okaże się, ze macie rację, chyba zacznę oglądać TVN24. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zuzia napisał:

Nic nie naciągam, czekam na rozwój sytuacji.

 

To zdanie

1 godzinę temu, Zuzia napisał:

Rozmowa na żywo w pewnym momencie obrała zaskakujący kierunek, prowadząca nie wiedziała jak zmienić temat.

jest naciąganiem faktów. Bo niby na jakiej podstawie twierdzisz że prowadząca nie wiedziała jak zmienić temat? Interpretujesz fakty. Nic takiego nie ma tam miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zuzia napisał:

Nie było próby nawiązania dialogu przerywającego, bo prowadząca nie wiedziała jak to zrobić, chyba logiczne.

Zarzuciłaś Jej brak kunsztu dziennikarskiego. I do tego się odnoszę. 

38 minut temu, Zuzia napisał:

Nic nie naciągam, czekam na rozwój sytuacji. 

Obstawiam, że pani redaktor zostanie przesunięta na mniej odpowiedzialny odcinek, a Wy zakładacie, że pojawienie się podobnego materiału to nie wpadka tylko objaw rzetelności i bezstronności. Jeśli okaże się, ze macie rację, chyba zacznę oglądać TVN24. 

Ja nic nie zakładam. Uważam że zachowała się tak jak powinna. Co się wydarzy, nie wiem.

Edytowane przez Sebek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sebek00 napisał:

Zarzuciłaś Jej brak kunsztu dziennikarskiego. I do tego się odnoszę. 

Na tym etapie nic jej jeszcze nie zarzucam, bo nie wiem, czy to z powodu braku refleksu, czy wręcz przeciwnie, zachowała się jak powinna, po ludzku.

Podzieliłam się jedynie uwagą, że prowadząca nie wiedziała jak zmienić temat, gdy pojawił się niezwykły wątek, jak na polskie, oficjalne media.

 

O uchodźcach w TV mówi się neutralnie/dobrze albo wcale. Chyba, że znasz jakieś równie mocne materiały, gdzie w podobnym świetle ukazano uchodźców?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Zuzia napisał:

Na tym etapie nic jej jeszcze nie zarzucam, bo nie wiem, czy to z powodu braku refleksu, czy wręcz przeciwnie, zachowała się jak powinna, po ludzku.

Podzieliłam się jedynie uwagą, że prowadząca nie wiedziała jak zmienić temat, gdy pojawił się niezwykły wątek, jak na polskie, oficjalne media.

Zarzucasz.

4 godziny temu, Zuzia napisał:

Nie było próby nawiązania dialogu przerywającego, bo prowadząca nie wiedziała jak to zrobić, chyba logiczne.

A skąd wiadomo, że chciała zmienić temat?

8 minut temu, Zuzia napisał:

O uchodźcach w TV mówi się neutralnie/dobrze albo wcale. Chyba, że znasz jakieś równie mocne materiały, gdzie w podobnym świetle ukazano uchodźców?

To pooglądaj więcej TVP to zobaczysz i usłyszysz jak i co mówi się na ich temat.

Edytowane przez Sebek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Zuzia napisał:

Na tym etapie nic jej jeszcze nie zarzucam, bo nie wiem, czy to z powodu braku refleksu, czy wręcz przeciwnie, zachowała się jak powinna, po ludzku.

A może po prostu zachowała się profesjonalnie jak zawsze. Zabawne że z definicji zakładasz że jest tu drugie dno :) Jak na osobę nie oglądającą za bardzo TVN24, jak również TVP Info, założenie śmiałe, skoro nie znasz dziennikarki :D

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, dvbtowiec napisał:

A może po prostu jest ludzka. Zabawne że z definicji zakładasz że jest nieludzka. Jeśli to nie jest zarzut, to co to jest? :) Jak na osobę nie oglądającą za bardzo TVN24, jak również TVP Info, założenie śmiałe, skoro nie znasz dziennikarki :D

W ogóle tak nie zakładam, a tym bardziej z definicji. Dziennikarka ma nad sobą przełożonych, którzy decydują o linii programowej i musi się podporządkować. Tak samo jest w przypadku TVP,  Bielawski wychylił się i poleciał. Pospieszalski też im podpadł.

Godzinę temu, Sebek00 napisał:

Zarzucasz.

A skąd wiadomo, że chciała zmienić temat?

Żeby zakończyć to dzielenie włosa na czworo. Dla mnie oczywiste jest, że to wpadka, dziennikarka dopuściła do emisji materiału pokazującego uchodźców w niekorzystnym świetle. Mniej istotne z jakich pobudek nie zapobiegła takiej relacji na żywo. Takich rzeczy nie ma w TVN, tam nie krytykują uchodźców, podobnie jak LGBT. Dla Ciebie natomiast to nie wpadka, tylko dowód na rzetelność stacji. Cóż, każdy ma swój punkt widzenia.

 

Godzinę temu, Sebek00 napisał:

To pooglądaj więcej TVP to zobaczysz i usłyszysz jak i co mówi się na ich temat.

A konkretnie, co, gdzie, kiedy? Chętnie obejrzę.

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Zuzia napisał:

W ogóle tak nie zakładam, a tym bardziej z definicji. Dziennikarka ma nad sobą przełożonych, którzy decydują o linii programowej i musi się podporządkować. Tak samo jest w przypadku TVP,  Bielawski wychylił się i poleciał. Pospieszalski też im podpadł.

 

Telewizja działa tak wyłącznie w TVP jakbyś chciała wiedzieć. To, że TVN ma odmienną, liberalną linię przekazu, nie oznacza że wyrzucają dziennikarzy za to, że "dopuścili" (bo co tu dopuszczać?) do takiej wypowiedzi. Akurat w wielu programach tej stacji wypowiadają się osoby z kompletnie innych środowisk oraz poglądów politycznych, czy religijnych.

To TVP od sześciu lat cenzuruje wszystko co nie jest zgodne z ich linią programową, a dodatkowo zapraszani goście są zapraszani na podstawie partyjniactwa, a nie ich kompetencji.

Bielawski niech teraz nie udaje niewinnego, bo każdy wie jak takie historie kończą się w obecnej publicznej. Tam panuje po prostu jedna, wielka cenzura treści. Czegoś takiego nie robi żadna inna telewizja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie to Wasze przekonanie, sądzę, że gdyby teoretycznie Sandra Górska wspolpracowala z TVN to po wyrażeniu swoich poglądów juz by jej podziękowano. Mechanizmy funkcjonowania TV sa identyczne,różni się tylko linia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Vinni napisał:

To TVP od sześciu lat cenzuruje wszystko co nie jest zgodne z ich linią programową, a dodatkowo zapraszani goście są zapraszani na podstawie partyjniactwa, a nie ich kompetencji.

No faktycznie w programach publicystycznych w ogóle nie ma żadnych posłów opozycji (jak by ktoś nie zaczaił to było ironia, bo dla nie których to może być nie oczywiste)

W programie W tyle wizji też czasami zdarzają się osoby dzwoniące do programu, które wypowiadają się nieprzychylnie o programie, TVP oraz o urzędującej władzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w nocy o 4:35 Gwiezdny pył A. Kondratiuka z 1982 r., natomiast jutro o 0:35 Och, Karol R. Załuskiego z 1985 r. W nocy z niedzieli na poniedziałek, o 3:00, komedia Nic śmiesznego M. Koterskiego z 1995 r.

 

Ponadto, w niedzielę, w związku z transmisją Igrzysk na Jedynce, program drugi przejmie religijne pasmo poranno-popołudniowe z TVP1. Pora emisji Pytania na śniadanie nie zmieni się.

Swoją drogą, głupio że TVP2 nie dostało żadnych zawodów z Tokio i wszystko poszło do pr. 1 lub TVP Sport. Widać, ze stacja jest piątym kołem u wozu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6niQY59.png

Wszystko na to wskazuje że po 21 latach na początku września tego roku pożegnamy "Dwójkę" w obecnym kształcie - na szczęście mam na myśli tutaj tylko cyfrę w logo stacji a nie sam kanał. Zastąpi ją coś co można zobaczyć powyżej.

W artykule Wirtualnychmediów będącym pod tym linkiem jest mowa że logo będzie białe a więc w wersji ekranowej zobaczymy coś co jest w przypadku loga sportowego kanału Telewizji Polskiej :)

 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...