Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznaj jednak, że filmowo lepszy jest nawet Cinemax, a tak być nie powinno.

A dlaczego nie? Cinemax u większości operatorów oferowany jest w ramach pakietu HBO Max Pack, czyli jako uzupełnienie kanałów HBO. U niektórych operatorów jest nawet w standardowych pakietach tematycznych (np. Netia). Gdyby nazwali ten kanał HBO3, mniej by was bolało? To chyba dobrze, że w pakiecie jest taki kanał który nadaje kino bardziej ambitne oraz hity sprzed lat? Takiego kanału jak Cinemax brakuje właśnie w paczce Canal+.

Poza tym nawet u operatorów, które kanały HBO i Cinemax sprzedają osobno, oba pakiety kosztują taniej nawet niż okrojona paczka Canal+ Select.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon


Tak Arkonie, masz słuszność. Canal+ w kółko nadaje te same polskie filmy co TVP Kultura: wniosek, po co mam dać się doić kasy? Wystarczy mi tvp kultura. Przecież to takie podobne kanały!

Ale Kino to można porównać do Polsat Filmu, a nie cinemaxa. Bo nawet nie do Filmbox Arthouse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pirx

Ty tak poważnie, czy żartujesz sobie? Z wymienionych przez Ciebie kanałów wyżej cenię TVP Kultura, ale jakoś w grudniu nie widzę tam premier takich filmów jak Birdman czy Boyhood. Resztę Twojej wypowiedzi przemilczę, bo Polsat Film tyle ma wspólnego z filmem, że szkoda gadać. Strzelam, żeś wyznawca CP, bo tam ten kanał "filmowy" rządzi.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon

Ja rzadko oglądam TVP Kultura, dużo częściej cinemax i Filmbox Arthouse. A na PF swego czasu wieszałem psy, ale dziwi mnie Twoje zdanie, ze ma mało wspólnego z filmem, bo ja tam właśnie obejrzałem sporo pozycji, które swoją premierę miały na canal+.

A jeśli jesteś uczciwy, to trudno porównywać AK i cinemax. Choćby dlatego, ze na AK jest sporo polskich filmów, które były emitowane już wszędzie. Na cinemaxie widziałem jeden polski film(Nóż w wodzie). Cinemax ma bogatszy repertuar. Począwszy od nowości do klasyki.

 

A co do mojego wyznania. To byłem wyznawcą cyfry+ jak miałem fajną tanią promocję. I jak CP nie miał National Geographic. Ale wszystko co dobre kiedyś się kończy.

A skoro NG jest w CP i to w 3 odmianach- zmieniłem wyznanie na CP.

 

I powiem Ci jeszcze jedną herezję. ALE Kino to fajny kanał. Ale odkąd w CP jest Filmbox Arthouse, to jakoś wcale mi go nie brakuje. Bo tam+ TVP Kultura, a raz na ruski rok i w Sundance Chanell i tam się mogę naoglądać "niszowego badziewia" dla snobów. W każdym razie braku AK nie odczuwam. Ale gdyby mi wyłączyli cinemax albo FA, to byłby dotkliwy brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Ale Kino+ to nie to samo, co za czasów Cyfry+. Ostatnio, gdy przeglądałem ramówkę stwierdziłem, że jest za dużo seriali, a mniej bardziej ambitnych filmów.

CInemax nie jest taki zły. Ostatnie dwa miesiące były jak dla mnie kapitalne (Whiplash, Foxcather, Chappie, Mandarynki, Sędzia). Co nie zmienia faktu, że te filmy powinny być emitowane na HBO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest pies pogrzebany- promowanie Cinemax na siłę. Te filmy i jeszcze kilka innych powinny być wyemitowane w HBO, o ile lepiej wyglądałaby jego ramówka. Co do Ale kino- szkoda, że nie masz do niego dostępu, doceniłbyś jego repertuar. Ostatnio widziałem świetne filmy Omar, Sąsiedzi Boga czy rewelacyjny Smak Curry. Polecam! Natomiast ostatnim dobrym filmem w HBO byli Bogowie, ale to już dość dawno temu. Dla mnie filmowo w 2015 roku kolejność byłaby następująca 1. Canal+, 2,3 Ale kino i Cinemax, 4. HBO.

Serialowo HBO jest rewelacyjne i zdecydowanie wyprzedza konkurencję i na tym bazują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

@Arkon nie wiem czy wiesz ale "Cinemax"jest marką telewizyjną należącą do ...... "HBO"

Te kanały uzupełniają się :cool:

Kiedyś to pisałem jeśli chcesz filmy to "Canal+" bo ma lepszy repertuar a "HBO" to obecnie najlepsze własne produkcje czyli:

"Gra O Tron", "Czysta Krew" ,  "Detektyw" ,"Spartacus" no i nie zapominajmy o polskiej produkcji "Pakt" :D

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon

 

W najbliższym czasie zainterensuję się tymi filmami co wymieniłeś, na innych forach są nawet pozytywne opinie.

 

HBO ostatnio to wysypisko blockbusterów, filmów 13+, oraz filmów animowanych. Do tego "Wywiad ze Słońcem Narodu" z Cinemaxa w styczniu... Niedługo to Cinemax będzie głownym kanałem, a HBO dodatkiem, z serialami HBO Cinemaxa, Showtime, itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Trochę nie w temacie... Kanały Cinemax wypadają lepiej niż paczka Canal+. A najlepiej, moim zdaniem, prezentuje się pakiet Filmbox.

No i tutaj się nie zgodzę ale każdy ma swoje zdanie ;)

Mam prawie "all" w nc+ i wiem jedno jak przychodzi co do czego to i tak niema czego oglądać bo większość już widziałem w prawdziwym "hd"  :D

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon nie wiem czy wiesz ale "Cinemax"jest marką telewizyjną należącą do ...... "HBO"

Te kanały uzupełniają się :cool:

Oczywiście, że wiem o tym. Nie podoba mi się tylko sztuczne promowanie kanału Cinemax, kosztem repertuaru filmowego HBO. I tyle. Ja też mam szybkie łącze, ale nie ściągam filmów- jestem za legalnym oglądaniem treści tv.

@Solderowy

Naprawdę warto je zobaczyć. Tylko nie wiem czy i kiedy będą na innym kanale dostępnym w tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon

Niedawno zszedł z anteny HBO "Frances Ha", który wyemituje AK, "Pod mocnym Aniołem", to był dobry film na HBO, ostatnimi czasy.

Aby pisać w temacie, bo znowu moderator mi wywali post.

Porównanie Ale kino i cinemax(notabene należącym do HBO)jest nadużyciem

Alekino to jedna antena

cinemax dwie.

Ale kino powtarza sporo polskich filmów, które były emitowane wszędzie

Na cinemax widziałem jeden polski film.

Na Ale kino mają dosyć szybko premiery schodzące z canal+ Dla niektórych to plus(zwłaszcza, tych co nie mają canal+)

Wydaje mi się, ze cinemax ma jednak więcej premier i nowsze filmy. Niedziela ekrany świata. Ostry piątek i sobotnia premiera. No i wydarzenie miesiąca w poniedziałek.

Na pewno atutem AK jest niska cena, a co za tym idzie duża dostępność. Jednak porównywać go trzeba z innymi kanałami, a nie kanałem premium, jak cinemax.

Wydaje mi się, ze ostatnimi czasy AK zrobiło się jakby bardziej serialowe.

Na cinemax seriali jest mało(i dla mnie dobrze)

HBO filmowo w grudniu to istotnie tragedia. Ale jeśli idzie o filmy, to jak pisałem wielokrotnie, pod tym względem HBO, jak dla mnie zawsze było słabe. Dla mnie filmowo lepszy jest cinemax.

Ale i na HBO jeśli idzie o filmy, coś tam jednak obejrzeć można,. Choćby "Żelazną damę"(to chyba kotlet z canal+). "Bitwa pięciu armii" też taka zła nie jest. No ale canal+ ma więcej wytwórni, więc i wybór jest większy.

Co do promowania cinemax na siłę. Nie zgadzam się. Odkąd abonuję cinemax/hbo zawsze było jak jest teraz. Pod względem filmów, zawsze lepszy był cinemax. Niektórzy oburzają się, że "Sędzia" powinien mieć premierę na HBO, a moim zdaniem bardziej pasuje do cinemaxa. Jak już to CHAPPIE bardziej jako premiera HBO by pasowało. Ale nie martwcie się panowie. Jak znamy powtórki, wkrótce te filmy zagoszczą na antenie HBO jako premiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

@Arkon widzę ze jesteś prawdziwym kino maniakiem :grin: 

Jak chcesz dobre filmy inne niż "komercja" polecam "Sundance Channel HD" nie wiem czy miałeś/masz :)

Pewnie nie wszyscy wiedzą ale założycielem jest Robert Redford

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pirx

Troszkę masz stare dane. "Pod Mocnym Aniołem" oglądałem w HBO...ponad rok temu. To rzeczywiście świadczy o fatalnym repertuarze filmowym. Wydaje mi się, że jakiś czas temu więcej dobrych filmów było w HBO, a potem były premierami w Cinemax. Teraz jest odwrotnie i stąd mój wniosek o promowanie tego kanału. Troszkę się uniosłem, za co przepraszam, ale porównywanie Ale kino do Polsatu Film działa na mnie jak płachta na byka. Zresztą nie byłeś w tym porównaniu pierwszy.

Pozdrawiam i proponuję obejrzeć parę pozycji z Ale Kino.

@Kingofsouth

Miałem kiedyś ten kanał, ale aż tak niekomercyjnego i niezależnego kina nie oglądam :). Poza tym twarde dyski na moich nagrywarkach już ledwie zipią, a jeszcze oglądam mecze. Jak żyć :)?

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie Ale kino i cinemax(notabene należącym do HBO)jest nadużyciem

Alekino to jedna antena, cinemax dwie.

Jakie to ma znaczenie? Poza tym Cinemax 2 to zwykły Cinemax z dwudziestoczterogodzinnym przesunięciem

 

Ale kino powtarza sporo polskich filmów, które były emitowane wszędzie

Wynika to z tego, że Ale Kino nadaje na polskiej koncesji i musi nadawać polskie produkcje.

 

Na Ale kino mają dosyć szybko premiery schodzące z canal+ Dla niektórych to plus(zwłaszcza, tych co nie mają canal+)

Bardzo mało produkcji które lecą na C+ pojawia się potem na Ale Kino+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja


Premiery grudnia w Canal+:


01.12 - Śnieżny ptak / seriale Dziadek z przypadkuSiostra Jackie VII


02.12 - Wolny strzelec


03.12 - serial Blindspot


04.12 - Diabelska przełęcz (przedpremiera o 2:20 w nocy) / Delgo / Rozgrywka


05.12 - Podróż na sto stóp (przedpremiera o 2:30 w nocy) / Ocalony (przedpremiera o 2:45 w nocy) / Birdman


06.12 - Chłopaki do wzięcia (przedpremiera o 3:40 w nocy) / Za jakie grzechy, dobry Boże? / seriale QuanticoDefiance III


07.12 - Oblicze miłości (przedpremiera o 2:40 w nocy) / Diamentowy striptiz


08.12 - Obce ciało / seriale Dziadek z przypadkuSiostra Jackie VII


09.12 - Mapy gwiazd


10.12 - Panna Meadows / serial Blindspot


11.12 - Furia (przedpremiera o 02:15 w nocy) / Diabelska plansza Ouija


12.12 - Walking on Sunshine (przedpremiera o 3:10 w nocy) / Pingwiny z Madagaskaru


13.12 - November Man (przedpremiera o 2:20 w nocy) / Feralna noc (przedpremiera o 2:25 w nocy) / Księga życia / serial Defiance III


14.12 - Dni i noce (przedpremiera o 3:30 w nocy) / The Last of Robin Hood / Kicking Off


15.12 - Głupi i głupszy bardziej (przedpremiera o 2:40 w nocy) / Wirtuoz (przedpremiera o 3:25 w nocy) / seriale Dziadek z przypadkuSiostra Jackie VII


16.12 - Śmieć


17.12 - Anatomia zemsty (przedpremiera o 3:35 w nocy)


18.12 - Bardzo poszukiwany człowiek (przedpremiera o 2:10 w nocy) / Bella i Sebastian (przedpremiera o 3:15 w nocy) / Jako w piekle, tak i na Ziemi


19.12 - Nie jesteś sobą (przedpremiera o 2:55 w nocy) / Brud (przedpremiera o 3:05 w nocy) / Pani z przedszkola


20.12 - Northpole


21.12 - Zanim nadejdzie noc (przedpremiera o 3:10 w nocy) / Mów mi Vincent (przedpremiera o 3:25 w nocy) / Saint Laurent


22.12 - ?


--- Akt. 3 (04.12; g. 06:47) --- 


23.12 - Rover (przedpremiera o 2:40 w nocy) / Zniknięcie Eleanor Rigby: Oni (przedpremiera o 2:55 w nocy) / Boyhood


24.12 - How Murray Saved Christmas / Uwolnić Mikołaja! / koncert Michael Buble's Christmas in New York


25.12 - Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1


26.12 - Kingsman: Tajne służby Noc w muzeum: Tajemnica grobowca


27.12 - Pudłaki Dzień dobry, kocham cię!


28.12 - ?


29.12 - Peter & Wendy: Based on the Novel Peter Pan by J. M. Barrie


30.12 - ?


31.12 - miniserial Koniec dzieciństwa


01.01 - Wkręceni 2


 


Oznaczenia:


Canal+


Canal+ Film


Canal+ Seriale


Canal+ Family


HIT (wysokie oceny i/lub wyniki finansowe)


Edytowane przez Lukop
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te przedpremiery są idealne. Filmy często nakładają się z meczami. Ogólnie świetna robota Lukopa. Nie muszę zaglądać do programu TV. Tu mam przejrzyście w jednym miejscu podane...

 

Doskonały miesiąc, oby styczeń choć trochę dorównał grudniowi. Może po nowym roku zobaczymy już Uprowadzoną 3 i Snajpera C.Eastwooda.

Edytowane przez huhus1984
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...