Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, lukimann napisał:

Jeśli chodzi o TVP1, TVP2 i i

Info bo te sobie porównałem, pozwolę się nie zgodzić.Większa szczegółowość i czystość obrazu jest przez sat.

A wiesz jaki bitrate video mają kanały TVP 1 HD i TVP 2 HD na satelicie, a jaki w UPC? :>

Tyle jest na satelicie:

http://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=11449&pid=15037&live=65&sec=0&lang=en

http://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=12264&pid=3106&live=65&sec=0&lang=en

Czyli średnio nie ma nawet 5 Mbps (zatem niewiele lepiej od przekazu DVB-T :wink:). A w UPC jest prawie 3 razy tyle, bo te kanały nadawane są w sumie z najlepszą jakością spośród wszystkich nadawanych przez UPC.

Nie ma takiej możliwości, nawet po zastosowaniu najlepszej generacji koderów, aby przekaz nadawany z 3-krotnie niższym bitrate miał więcej szczegółów od przekazu nadawanego z 3-krotnie wyższym bitrate. Oczywiście jeśli źródło sygnału jest identyczne, a w tym przypadku tak jest (światłowód).

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra taka była parę lat temu jak odkryli VBR, HD często wyglądało jak SD. Jak jest teraz nie wiem. Natomiast z "zupą pikseli" w UPC zupełnie się nie zgodzę. To co może dobrze wyglądać to tak wygląda. A w przypadku wymagających kanałów (np. sportowych) na muxach są po 4 kanały HD.

Wiadomo, natomiast że na kanałach gdzie lecą np. teledyski z YT zgrane w 480p cudów nie wyciągną... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Polsacie Sport w CP takiego efektu nie będzie (chyba, że akurat pokazują coś co realizują w SD ;)), bo ma na satelicie średnio 7 Mbps.

Natomiast już na Eurosportach czy TVP1/2 które mają po 3 mega jak najbardziej (te pierwsze zresztą nie wiem czy mają przekaz z polskimi reklamami inny niż z satelity?).

 

Efekty o których piszesz wskazują raczej na jakieś słabe działanie filtrów czy "odszumiania" w telewizorze.

 

Edit: przy takim niskim bitrate jak na Eurosporcie to nawet na napisie LIVE widać pięknie kompresję:

eusp.png

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Horizon daje obraz taki, że kolory są blade, ściemnione, nienaturalne.
Może masz coś źle ustawione w TV, sprawdź też kabel HDMI, u mnie obraz przez Horizona jest normalny, kolory żywe, kontrast ok, nie różni się od innych źródeł.

 

 

 

 

Jeżeli chodzi o kablówki, to najgorsze pod względem kompresji, są właśnie UPC i Vectra.
Nie porównuj UPC do Vectry. UPC jest w ścisłej czołówce jesli chodzi o jakość przekazu. Vectra kompresowała na potęge.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puknij się w głowę. Jeśli u mnie kolory są w porządku, to pisze jak jest. Mam w du.pie co sobie ludzie pomyślą. Nie będe pisał postów pod publiczke, żeby się komuś przypodobać.

Nie piszę, że UPC jest dobre bo mam, tylko mam UPC bo jest dobre. U mnie w bloku jest kilku operatorów.

 

Co do HBO Go, to na każdej platformie inaczej dziala i to jest podstawowa wada tego serwisu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop UPC też kompresuje, nie aż tak mocno jak Vectra, ale na tyle mocno, że wpływa to negatywnie na jakość wyświetlanego obrazu.

 

Mówię to jako osoba, korzystająca na co dzień z ofert obydwu sieci kablowych, dodatkowo mająca bezpośrednie porównanie z satelitą. Jak już wyżej pisałem, jedynie Eleveny wyróżniają się na plus.

 

Skoro już o czołówce mowa, to na chwilę obecną jest tylko jedna, a mianowicie Platforma Canal+ z ich ofertą 4k.Na chwilę obecną w Polsce, nikt nie jest w stanie zaoferować jakości chociażby zbliżonej, do tej znanej z Canal + 4k. Samemu raczej daleko mi do bycia ich abonentem, nie żywię do nich jakichś szczególnych sympatii, ale fakt faktem, że np. sportową ofertą 4k, deklasują konkurencję.

Edytowane przez Xentic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lukimann napisał:

wczoraj porównałem obraz na kanale TVP2, program  " Na sygnale" Obraz był bardziej przyjemny i naturalny dla oka,  gdy było źródło sat.W tle zachowana była większa czystość i gładkość niż w tym przez kablówkę.

No właśnie ta gładkość i czystość wynika z zastosowanych filtrów, które mają na celu zniwelować defekty powstałe na skutek zbyt niskiego bitrate. Dokładnie taki sam zabieg przeprowadzono w DVB-T. :wink: W UPC obraz jest bardziej ziarnisty, ale też i bardziej szczegółowy.

 

Mam pomysł - nagrajmy ten sam fragment audycji z TVP 1 czy TVP 2 np. podczas programu przyrodniczego. Mając 2 źródłowe, nieszyfrowane pliki ts z tym samym fragmentem audycji dokonamy rzetelnego porównania (UPC - satelita). Każdy sobie odtworzy nagrania na swoim sprzęcie. Nie będzie miał znaczenia dekoder, kabel, ustawienia obrazu, itp.

Ktoś kto ma dostęp do satelity mógłby wykonać nagranie? Ja mogę nagrać z UPC. :smile:

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lukimann napisał:

Źródło sygnału poddanego rekompresji w UPC dotyczy m.im History HD,HGTV to sat?

Oba kanały poddane są rekompresji. Co do źródła sygnału to HGTV na pewno pochodzi z satelity, History - raczej też. Format ścieżek audio i ich bitrate pokrywa się z przekazem satelitarnym, choć to jeszcze w 100% nie przesądza. :wink:

 

10 godzin temu, lukimann napisał:

Telewizor lepiej " współpracuje" z sygnałem sat( tryb fabryczny standardowy).W tym trybie praktycznie obraz był słabszy ( mniej wyraźny, ziarnisty) w UPC a bardziej naturalny w CP ( zwracałem uwagę na kontrast - odwzorowania kolorów ) i ostrzejszy, podczas meczu Polska- Izrael.

Tak jak pisałem - najlepiej jakby były dwa pliki z nagranym fragmentem tej samej audycji (jedno nagranie z UPC, drugie z satelity). Wtedy można by było dokonać niezależnej oceny na różnym sprzęcie. Jedna osoba zauważy to, a druga tamto. Mielibyśmy zapewne kilka ciekawych opinii. :smile:

Tyle osób na forum posiada dekodery sat umożliwiające nagrywanie w nieszyfrowanych ts-ach. Jaki problem wykonać 5-cio czy 10-cio minutowe nagranie np. podczas programu przyrodniczego albo meczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czytnik napisał:

Dlaczego UPC mnie dyskryminuje?

Mam od nich internet 150 mb/s i jak bym chciał umowę na TV to mogę dobrać pakiet do 125 kanałów , a tam brakuje kilku kanałów które dość często oglądam.

Czyżby mieli za dużo kasy?

To jest ogólnie problem z operatorami satelitarnymi czy kablowymi. Chcesz mieć jakiś kanał z wyższego pakiety, musisz płacić za masę innych śmieciowych.

 

Ja też mam neta z UPC więc co jakiś czas dzwonią do mnie albo przysyłają na maila informacje o tym żeby sobie dobrać kablówkę i będzie promocja.

 

No ale mnie nie interesują jakieś Polsaty, TVNy, jakieś Nowe, Metra czy kanały dla dzieci albo informacyjne. Chciałbym mieć dostęp tylko do HBO, Canal+, kanałów sportowych (w tym PSP i Eleven), AXNów w HD i ewentualnie FOXa i FOX Comedy. Do tego NGC, History i H2, bez żadnych Discoverów, które nie mają już nic wspólnego z dokumentem. No i co? I nie dość że musiałbym wziąć najdroższy pakiet z tymi śmieciowymi kanałami z DVB-T oraz tymi, które zupełnie mnie nie interesują tematycznie, to jeszcze dokupić parę opcji dodatkowych.

 

W takim wypadku dziękuję i wystarczają mi serwisy VOD typu Netflix, HBO GO, Ipla (już niedługo, skoro olewają klientów) czy APV. Ze sportem też sobie radzę ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Horizon już dawno prosi się o następcę, a oferta świąteczna UPC - dla mnie jedna wielka porażka !!! W zeszłym roku była lepsza oferta - 99 zł pakiet MAX, Horizon z nagrywarką, HBO i 300mb/s internet. Jednak nie będę przedłużał umowy z UPC, tylko poczekam cierpliwie na nowy dekoder C+. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny końcowe dla klienta w kablówkach idą ogólnie wyraźnie w górę. UPC się tylko dostosowuje :) pewnie z przyjemnością.

 

Negocjuje obecnie przedłużenie umowy z UPC i jest moim zdaniem mega słabo pod kątem ceny. Nie da się nawet utrzymać obecnej ceny. De facto Orange w ofercie dla Warszawy wychodzi taniej niż UPC... https://www.orange.pl/warszawo szczególnie w ofercie tv+net+stacjonarny+mobilny. Całość 89,99 i do tego upload w necie to 50Mb/s... takiego uploadu UPC nie ma nawet przy łączu 1Gb/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...