Skocz do zawartości

EHF Euro 2016 w Polsce


olek122
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na własne oczy widziałem i tyle wam powiem. Norwegia i Białoruś do ogrania. Mnóstwo błędów dziś po obu stronach, wynik mógł iść także dla Białorusi, którzy dopiero w końcówce ponownie się przebudzili po niemal kompletnie zmarnowanej drugiej połowie. Plusem tych drużyn są bramkarze. Chorwacja to już inna bajka, dzisiaj się pobawili z Islandią. 

 

Takie pytanie, jakie wrażenia z meczów z aren ME odnieśliście będąc na spotkaniach? @qxq123 coś pisał, że był we Wrocku, ale nie zdał relacji :( Ja z dzisiaj zapamiętam dobrą atmosferę(sporo zajętych miejsc) i dość dobre ogólne wrażenia z takiego meczu, bo przyznam się szczerze, że jeszcze nigdy nie widziałem ręcznej na żywo z hali. Ogólnie chyba z frekwencją na tych ME nieźle. Nieraz widziałem ME i były prawie puściutkie hale na jakieś 5-6tys. osób, albo i mniej, a u nas jakoś te wydarzenia przyciągają kibiców. Ludziom będącym na spotkaniach naszych zazdroszczę. Trochę jednak za daleko mnie ten KRK, a i bilet ciężej dostać :(

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamiętacie co było po transmisjach piłki ręcznej w TVP? Nie, przecież Laskowski i Iwański to nie są specjaliści od ręcznej, brakuje eksperta jak Nowiński. Włodarczyk z Polsatu się zna i lepiej by komentowal. Takie były wpisy. Teraz odwrotne komentarze. To samo było z Rudzińskim w Eurosporcie w skokach. Jak przeszedł do TVP to nagle według kibiców stał się beznadziejny.  Ostatnio było narzekanie na Dębowskiego. Wróci siatkówka do Polsatu, to będzie kręcenie głową na Swędrowskiego, że jednak Dębowski był lepszy. Nie dogodzisz za [beep]ę.

To nie ma znaczenia że nie są specjalistami od piłki ręcznej.Ważne aby potrafili stworzyć emocje.A jak ten Nowiński przytacza wagę,wzrost,w jakim klubie grał dany piłkarz,kto jest ojcem chrzestnym jego syna to mnie szlag trafia.Oglądałem każdy mecz Serbii na tych mistrzostwach a ten w każdym meczu przytacza fakt że jeden z piłkarzy Serbii dostał strzałką z Darta w okolice oka to nie wytrzymuje...Kogo to obchodzi?Rozumiem można powiedzieć to jednym meczu ale nie w każdym meczu tej reprezentacji...Kibica obchodzą emocje a nie jakieś durne statystyki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na własne oczy widziałem i tyle wam powiem. Norwegia i Białoruś do ogrania. Mnóstwo błędów dziś po obu stronach, wynik mógł iść także dla Białorusi, którzy dopiero w końcówce ponownie się przebudzili po niemal kompletnie zmarnowanej drugiej połowie. Plusem tych drużyn są bramkarze. Chorwacja to już inna bajka, dzisiaj się pobawili z Islandią. 

 

Takie pytanie, jakie wrażenia z meczów z aren ME odnieśliście będąc na spotkaniach? @qxq123 coś pisał, że był we Wrocku, ale nie zdał relacji :( Ja z dzisiaj zapamiętam dobrą atmosferę(sporo zajętych miejsc) i dość dobre ogólne wrażenia z takiego meczu, bo przyznam się szczerze, że jeszcze nigdy nie widziałem ręcznej na żywo z hali. Ogólnie chyba z frekwencją na tych ME nieźle. Nieraz widziałem ME i były prawie puściutkie hale na jakieś 5-6tys. osób, albo i mniej, a u nas jakoś te wydarzenia przyciągają kibiców. Ludziom będącym na spotkaniach naszych zazdroszczę. Trochę jednak za daleko mnie ten KRK, a i bilet ciężej dostać :(

Warto było wybrać się do Hali Stulecia. Całkiem fajna inicjatywa to strefa kibica, która została umieszczona na Placu pod Iglicą, nieopodal samego obiektu. Na meczach z 16.01 najliczniejszymi grupami kibiców byli Niemcy oraz Szwedzi, jednakże najgłośniejsi okazali się przesympatyczni Słoweńcy. Hiszpanów było niewielu.

 

Spotkanie Hiszpanii z Niemcami zakończyło się zwycięstwem tych pierwszych 32:29. Mimo wszystko pozostał pewien niedosyt, gdyż Niemcy mogli zdecydowanie lepiej wykorzystać grę w przewadze i wówczas rezultat końcowy mógłby być bardziej wyrównany. Za to spotkanie wśród podopiecznych trenera ORLEN Wisły Płock - Manolo Cadenasa, należy pochwalić głównie Victora Tomasa i Valero Riverę.

 

Drugi mecz trzymał w napięciu do samego końca. Po pierwszej części gry dość wyraźnie prowadzili Szwedzi, bo aż 16:9. II połowa przyniosła jednak zgoła odmienny obraz gry i przebudzenie Słowenii, co poskutkowało minimalną różnicą bramek na końcu. Szwedzi zwyciężyli 23:21, jednakże druga część spotkania była w ich wykonaniu zdecydowanie gorsza niż pierwsza, a Słoweńcom do dogonienia ich zabrakło naprawdę niewiele. Należy docenić nieustępliwość tejże drużyny oraz walkę aż po sam koniec meczu.

 

Zamieszczam jeszcze odnośnik do mojego nagrania z meczu Hiszpania - Niemcy, ukazującego atmosferę wokół tego spotkania:

https://youtu.be/IBvW5Xp3MbU  :wink:

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na poniedziałkowych meczach w Ergo Arenie i wrażenia jak najbardziej pozytywne. Bardzo dużo Duńczyków, którzy zawładnęli halą. :) Na pierwszym meczu (Rosja-Czarnogóra) niby było niecałe 7 tysięcy widzów (na 10 tyś miejsc), ale kibiców z tych państw było niewiele i te emocje nie były takie ogromne. Natomiast na drugim meczu już ponad połowa kibiców to byli Duńczycy i emocje się udzielały. Gwizdy, śpiewy, okrzyki, żyli tym meczem i od razu inaczej się to oglądało. Na meczach Polaków musi być niesamowicie. Zazdroszczę tym, którzy mieli/mają możliwość obejrzenia meczu naszej reprezentacji. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Widzę, że media na świecie także chwalą te ME pod względem atmosfery i zorganizowania, więc jest się z czego cieszyć. Jedyni niezadowoleni są do tej pory Szwedzi, ale to już ich problemy. Możemy więc powiedzieć, że chyba nie tak źle z nami jak nas kreują na świecie ;) Takie większe imprezy co dwa lata uświadamiają światu, że warto odwiedzić Polskę. Za nami dobre Euro 2012 w PN, MŚ 2014 w siatce, a teraz wciąż trwające ME w piłce ręcznej. A już jutro kolejna faza i następne emocje. Będzie się działo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza porażka Polaków na tych mistrzostwach stała się faktem 28-30 z Norwegią, początek spotkania był bardzo dobry w wykonaniu Polaków, niezła obrona i zróżnicowana gra w ataku sprawiły, że była przewaga nawet 3 bramek, jednak ten stan trwał tylko do 15 minuty, wtedy Polacy jakby stanęli, atak pozycyjny się nie kleił, w obronie większość rzutów z 2 linii bez problemów przechodziła, myślałem, że w drugiej połowie będzie lepiej, a nie było, Polacy nie mogli się zbliżyć na więcej niż jedną bramkę. Norwegowie zagrali naprawdę dobre zawody, znakomita obrona, w drugiej połowie praktycznie zablokowali nam koło i skrzydła , oprócz tego bardzo dobrze rzucali z dystansu. Widać było , że grają na dużym luzie i jedna nieudana akcja ich nie peszy, Polacy wyglądali na jakby zablokowanych, gdy prowadzili to grali w miarę swobodnie gdy gonili wynik to grali nerwowo, ma nadzieję, że z Białorusią wygramy pewnie bo sytuacja w tabeli się trochę skomplikowała.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest właśnie problem, więc lepiej żeby Francja pokonała Norwegię, wtedy gdy Polacy wygrają z Białorusią i  Chorwacją to maja awans do półfinału, wygrać z Chorwacja będzie niezmiernie trudno bo to zespół niewygodny dla Polaków.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tego wczorajszego meczu. Wkradła się zupełna dekoncentracja po dobrym początku. Norwegowie niemal nie zostali zmuszeni do błędów. Ale nadzieja jest, bo nasi szczypiorniści potrafią wygrać niemożliwe, a przegrać, czy męczyć się ze słabszymi zespołami. Teraz właśnie przyda się wsparcie kibiców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem na wczorajszych meczach we Wroclawiu czyli Niemcy - Rosja i  Hiszpania - Dania. Warto bylo. Duzo emocji i bardzo wysoki poziom meczow, zwlaszcza, co nie moze dziwic - w potycze Dunczykow z Hiszpanami. Podczas tego drugiego meczu siedzialem obok zywiolowo kibicujacych fanow skandynawskiej reprezentacji. Hala wypelniona w ok 80%. Dodatkowym plusem byl fakt wysluchania dwoch najpiekniejszych hymnow na swiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...