Skocz do zawartości

Jaki telewizor wybrać do 2500 zł?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

No widzisz @Mobo40, ja śmiem twierdzić że właśnie takiej alternatywy nie ma, ponieważ telewizory innych marek mają dosyć poważne wady, albo niedoróbki, dlatego właśnie marka Sony powraca jak bumerang do tego wątku, jako że prezentuje modele o najrówniejszym poziomie technicznym, a przoduje w zakresie reprodukcji fonii.

 

Zakup telewizora, to poważny wydatek, dlatego tak ważne jest, by ktoś zwiedziony tym co się tam komuś wydaje, nie zadysponował źle swoimi oszczędnościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam was wszystkich, że u mnie uszami wszystko w porządku.

Ale jeśli urządza was "głośniczek" z dźwiękiem podretuszowanym i wyżyłowanym elektronicznie, to już nie mój problem.

Jednym podoba się muzyka elektroniczna innym orkiestra.

Wchodzę do sklepów telewizyjnych dość często, bo nie mogę koło nich przejść obojętnie. Wiele rzeczy tam oglądam i słucham. Również na słuchawkach a nawet w salonikach do tego odpowiednio przygotowanych. Uważam, że głośnik "dziesiątka" - to minimum, co powinno się znajdować w telewizorze. Subwoofer w nim byłby najbardziej pożądany. Ale kto tak robi. Nie będę nikogo wyróżniał przy tym sugerował tych marek. Każdy przecież ma swoje uszy i oczy. I jeśli dobrze słyszy i widzi, to wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda, to prawda. W sklepie to na pewno nie można oceniać na 100%.

Słuchajcie, mam do kupienia od znajomego nówkę LG 42LB670V . Kupił, ale jednak musi zmienić na większy. Pospieszył się przy wyborze do nowej chałupy.

Użytkowany byłby w biurze, a kupić moge za śmieszną kasę. Warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić Plazme 42'' od LG, bardzo tania i swietny obraz, po odpowiednim dostrojeniu, który zajal mi bardzo dużo czasu, po wcześniejszej odpracowanej swojej ilosci godzin, (brakuje tylko kilku funkcji/bajerów, które mogą przeszkadzać potencjalnemu nabywcy, min. brak 3D, panel 720p, ale i tak obraz wymiata, jest to tv tylko do oglądania i słuchania bo dźwięk w nim tez dobry). Mogę się podzielić ustawieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo tu było o jakości dźwięku w telewizorze i zupełnie niepotrzebnie. Każdy telewizor ma jakieś tam głośniki z regulacją basów i "trebli" i zawsze jakoś to grać będzie. Dźwięk telewizyjny powinien być taki jak w kinie, czyli przestrzenny, w którym wyraźnie słyszymy prawo-lewo i przód-tył. A tego nie da się uzyskać z głośników telewizora, więc szkoda sobie zawracać nimi głowę. Trzeba zatem podłączyć do telewizora kino domowe i rozstawić głośniki dookoła pokoju — to bardzo ważne, bo widziałem już niejedno kino domowe, którego wszystkie głośniki ustawione były obok siebie pod telewizorem (pięknie to wyglądało, ale raczej nie spełniało swojego zadania). A skąd się bierze dźwięk przestrzenny? Dobre kino domowe "zrobi' go np. ze zwykłego dźwięku stereo 192 kbps. Mam jakiegoś Philipsa i tak właśnie jest — dźwięk ze ścieżki stereo 192 kbps "zrobiony" przez kino domowe (Dolby Prologic) daje dokładnie taki sam efekt przestrzenny jak niby oryginalne DD ze ścieżki AC3 (na niemieckich kanałach na Astrze). No może to DD gra trochę ciszej i to cała różnica. I nawet bym się nie zdziwił, gdyby się okazało, że nadawcy ten niby oryginalny dźwięk DD robią też przy pomocy Dolby Prologic.

Ale tu jest temat o telewizorach do 2500 zł... Jeśli są jeszcze do kupienia jakiekolwiek plazmy Panasonic, to należy brać je w ciemno, bo lepszej jakości obrazu się nie znajdzie. Sam od kilku lat mam taką (50VT30) i jak niekiedy spojrzę na LCD to ręce mi opadają. Na mojej plazmie kanały SD z DVB-T wyglądają lepiej niż HD na najlepszych telewizorach LCD. Niedawno oglądałem film z Blu-Raya na podobno dobrym Sony W900ileśtam i obraz wyglądał co najwyżej tak jak u mnie na plazmie mają filmy z TVN7 czy Stopklatki (DVB-T). I to właściwie wyjaśnia wszystko.

PS. Nie jestem ani ślepy, ani głuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@mprw, może i Twoje zmysły działają bez zarzutu, ale z pewnością Twoja wiedza na temat budowy i działania ekranów plazmowych nie jest pełna.

Owo wydumane piękno obrazu wynika w nich bowiem z małej szczegółowości, co widać jak na dłoni w bezpośredniej bliskości ekranu.

Mają jednak tę przewagę nad ekranami LCD, że są dobrze zabezpieczone szklaną szybą i trudno je uszkodzić.

I dla mnie na tym lista przewag się kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do oglądania telewizji, a o to tu właśnie chodzi, nie jest potrzebna żadna wiedza na temat budowy telewizora. Człowiek patrzy i widzi. I nikt nie ogląda telewizora "w bezpośredniej bliskości ekranu" — wszystkie te czernie, kontrasty i inne [beep]erele to tylko wymysły teoretyków, niepotrzebne normalnym ludziom. Chcesz być maniakiem, "zboczeńcem" czy innym tego typu dziwolągiem, to sobie bądź, ale nie wciskaj tego kitu zwykłym, normalnym ludziom. Zwykli, normalni ludzie chcą porostu korzystać z tego co jest dostępne i nie szukać dziury w całym, której nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo tu było o jakości dźwięku w telewizorze i zupełnie niepotrzebnie. Każdy telewizor ma jakieś tam głośniki z regulacją basów i "trebli" i zawsze jakoś to grać będzie. Dźwięk telewizyjny powinien być taki jak w kinie, czyli przestrzenny, w którym wyraźnie słyszymy prawo-lewo i przód-tył

Nigdzie w swoich postach nie zawarłem takich sformułowań, które wyżej użyłeś. Odniosłem się do zastosowanych "głośniczków 8W" z dźwiękiem podretuszowanym i wyżyłowanym elektronicznie. Zamiast stosowania "dziesiątek" - to minimum, co powinno się znajdować w telewizorze. Opowiedziałem się za głośnikami, które są odpowiedzialne za wydobycie odpowiedniej palety barw dźwięków. W takim telewizorze zauważam, że subwoofer byłby też pożądany. I dodałem jeszcze, że są takie telewizory obecnie produkowane. Zatem nie dorabiaj mitów.

Dla swej pewności przeczytaj ponownie moje poprzednie posty.

 

Kino domowe to inna bajka, o którym nie wspomniałem ani jednym słowem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Chcę zauważyć, że telewizory nie służą dziś jedynie do oglądania programów telewizyjnych, a bywają domwym centrum multimedialnym, gdzie między innymi przegląda się fotografie, więc szczegółowość ekranów przydaje się nie tylko geekom. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś pytanie czy Panas czy Samsung a Ty odpowiadasz jak dyktator SONY.

TAK, ponieważ poszukując sprzętu o najbardziej wyrównanym poziomie, jakoś dziwnie ZAWSZE ląduje się przy SONY. :D

 

Telewizorom Panasonica, Samsunga, LG zawsze czegoś tam brakuje, jakieś parametry u nich szwankują, a zauważ że Sony jakoś dziwnie trzyma poziom.

 

Przypadek, czy raczej solidność? ;)

 

Daleki jestem od propagandziarstwa, ale odrobina obiektywizmu może by się w rozmowach o sprzęcie przydała, nie uważasz?

Jasne brakuje czego a może to SONEmu brakuje? SONY 3d tylko pasywne i to nie full HD SONY nigdy nie miało nawet taniego full leda od razu wycofali pomijam matryce 50hz i jak chcesz mieć HD nie migawkowe i 100hz to tylko 50' i za nie mała sumke.

 

 

Ja też jestem stronniczy, bo kupiłem sobie TV Sony. Wertowałem fora internetowe od dłuższego czasu, na początku napalony byłem na Philipsa 7509, potem samsunga H7000 ale nie żałuję jak na razie wyboru. Proponuję dokładnie poobserwować historie najaktywniejszych piewców konkurencyjnych marek. Po pierwszych ochach i achach ich świetne sprzęty wylądowały albo na allegro albo wróciły do sprzedawcy z wadami. Niestety zakup samsunga to loteria. Można trafić świetny egzemplarz albo beznadziejny. Niektórzy wymieniali już po 2 razy. Aktualizacje softu po dwa razy w tygodniu wgrywają się na TV same nawet jak właściciel w menu taką opcję wyłączył. O philipsach to już książki można pisać, też proponuję pośledzić wpisy na forach. Oczywiście też chciałbym TV idealnego ale jeżeli takiego nie ma, to chcę przynajmniej żeby miał możliwe najlepszy obraz i jakość ( solidność i powtarzalność) wykonania. Resztę (dźwięk, smart, nawet pilota) można sobie dokupić oddzielnie, chociaż dla mnie spokojnie wystarcza to co jest w komplecie.

To czemu ci co się zajmują kalibracja i testem TV jeszcze przed dostępnością zakupów mowią bym unikał SONY z roku 2014 i że obecna Toshiba bije każde SONY z najsilniejszym prockiem graficznym i najlepszym lagiem?

 

Samsung i SONy ma najlepsze SMART ale bierzemy tutaj też sytuacje taką że są kliencie dla któch to całkowicie zbędne tak jak i 3d.

 

Wszystko to co teraz ma SONY maja inne TV tańsze o dobre 1000zł i niby czemu mam dopłacać bo się nazywa SONY? Tylko czemu maja takie straty i się wycofują z TV i będzie tylko PS4 czemu Koreańczycy mają o wiele lepszą sprzedaż a jak kończy SONY w serwisie pogwarancyjnym to możesz wydać nawet 1000zł na części do sprowadzenia zupełnie identycznie z samochowami np BWM a Mitsubishi wymiana opon i przetrzymanie w BMW 3 x wiecej.

 

 

Ja mogę polecić Plazme 42'' od LG, bardzo tania i swietny obraz, po odpowiednim dostrojeniu, który zajal mi bardzo dużo czasu, po wcześniejszej odpracowanej swojej ilosci godzin, (brakuje tylko kilku funkcji/bajerów, które mogą przeszkadzać potencjalnemu nabywcy, min. brak 3D, panel 720p, ale i tak obraz wymiata, jest to tv tylko do oglądania i słuchania bo dźwięk w nim tez dobry). Mogę się podzielić ustawieniami.

Plazma zawsze była lepsza od LCD jeśli chodzi o kolory i ostrość ale nam zabrali i teraz będą OLEDY bo wg producentów z PLAZM już niczego więcej nie dało się wycisnąć to teraz będą wyciskać kolejne $ tylko że nie wzięli pod uwage klienta

który chce mieć także mniejszy rozmiar a nie tylko 50 60 czy 70' pomijam jak żre prąd oraz wagę takich klocków. Teraz takie plazmy na alegroszu nawet po 900zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@asiafan, weź tak na chłopską logikę, po co ja właściwie zmarnotrawiłem już tyle czasu, by odkrywać przed Tobą co jest w sumie dla każdego nie leniwego człeka zupełnie zrozumiałe?

Wystarczy porównać przetestowane parametry techniczne wyświetlaczy, by wszystko stało się dla każdego, kto umie je poprawnie odczytać, jasne jak słońce Azji.

Jeżeli zatem jeszcze stukam w klawisze w tym wątku, to zapwniam Cię że robię to z czystej życzliwości.

Możesz słuchać oczywiście różnych "magików" w marketach, ale jak pokazuje doświadczenie, są to zwykle ludzie o zerowym stopniu obiektywizmu i niezwykle ograniczonej wiedzy.

 

Co do Sony, to przechodzi kryzys między innymi dlatego, że jest od dłuższego czasu celem bezpardonowych ataków, ostatni masywny z Korei, jeżeli to coś Ci podpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryzys to może przechodzić drużyna jakaś tam sportowa. SONY jak widzisz się kończy bo jak widzisz nie przyjmujesz tego do wiadomości i to widać po postach które piszesz .

Taki krótki przykład.

 

Podaj mi najtańszy SONY 40 nie podasz bo nie ma takiego tak więc 42 i co znajdziesz mi coś poniżej 2500zł? Nie a ja znajdę ci 5 TV niestety będą to głownie IPSy.

Japonia to czołowka jeśli chodzi o najdroższy kraj świata to tak jak iść do restauracji w NY LA czy TOKIO i za obiad zapłacisz 75$ i nie kupisz taniej .Pytanie czemu Panasonic i Toshiba mogą wyprodukować TV taniej? Bo nie mają takiego kryzysu jak SONY i walniętej polityki cenowej.

 

Dodam że Panasonic jest dużo starszy od SONY i ma się lepiej.

Ja się w SONY już pakować nie będę kto mi zapewni serwis jak oni się wycofują i będą produkować tv tylko 4k i zapewne najdroższe.

Zestaw kina LG za to samo co SONY moge mieć za 1990zł w SONY 3200zł dziękuje to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuje zakup telewizora do 2500 zł. Jestem kompletnie zielony w tych sprawach. Interesują mnie 47-50 calowe modele. Co jest dla mnie ważne? Dobra jakość i przede wszystkim płynność obrazu. Byłem na razie w jednym sklepie i widziałem kilka modeli. Telewizory LG 47LB670v i LG 50LB670V jakość miały w miarę dobrą, ale płynność była tragiczna. Jakbym oglądał jakiegoś streama na komputerze. Telewizor obok, Panasonic TX-48AX630 miał naprawdę płynny obraz. O to mi właśnie chodzi, tylko, że ten panasonic kosztował 3,6k zł. Czy w cenie 2,5k zł znajdzie się model o takiej płynności obrazu jak wspomniany wyżej panasonic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sprawdź LG 42LB670V a jeżeli nie będzie Ci odpowiadał, to następne modele to już wyższa półka cenowa.

 

http://www.mediaexpert.pl/telewizory-le ... tAodhhQATA

 

PS.

Wszystkim zwodzonym przez marketingowy bełkot dedykuję tę stronę: http://www.rtings.com/info/fake-refresh ... -trumotion .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Co tu dużo gadać, dopiero seria H6400 Samsunga, czy przykladowo 55W829B Sonego, są w ogle do przyjęcia jeżeli chodzi o parametry techniczne (realne, a nie specyfikacyjne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...