Skocz do zawartości

Smart HD+ – ogólne dyskusje o ofercie


Rekomendowane odpowiedzi

Tak też sobie pomyślałem, że masz problem. Żeby to zadziałało, to koniecznie musi być antena satelitarna. Zdziwiło mnie, że aktywowałeś przez internet ale czy rzeczywiście masz aktywny moduł. Na pewno nie, bo moduł nie odebrał uprawień. Odbierze go telewizor podłączysz do anteny satelitarnej. Zakup i montaż zleć najlepiej sprawdzonemu montażyście, o którym możesz się dowiedzieć się w salonie CP lub nc+

 

Twoje telewizory nie mają wbudowanego tunera DVB-S ? :P

To drugi problem. Nawet nie zauważyłem. Jestem już zmęczony, wykonując kilka zajęć na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo TELEWIZOR LG 32LB561B jes to to z tego roku. model wiec nawet jak ma to wejcie CI/CI+ to po co one jak nie ma Tunera DVB-S?.

Niektóre państwa korzystają z płatnego DVB-T lub przy telewizji kablowej DVB-C i wtedy ta kieszeń na moduł się przydaje. Sprzedawane w Polsce TV są produkowane na rynek europejski, nie tylko na Polskę. Być może i u nas za parę lat będzie płatny MUX DVB-T i przyda się wejście na moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dla jednej sztuki nie warto inwestować w materiały i sprzęt konieczny do takiej przeróbki.

skorzystaj z ofert np. z Alledrogo. Przy okazji odmłodzenie elektroniki - tj wymiana kondesatorów elektroitycznych (ADB montuje najgorszy [beep] jeśli chodzi o tego typu kondesatory) i tuner jak nóweczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder musi mieć uniwersalny czytnik dostępowy /wejscie na modół cam ci/Ci+ Myślę zę nbox po modyfikacji i tak jak @ pisze odnowieniu kondensatory itd bedzie bardzo ładnie działać. U mnie chodzą już 3 sztuki.2 z kartami NC+ 0100 oraz jedna z kartą Smart HD+Napewno ustawienie tego jest troszkę problematyczne ale wszystko jest na forach. Tym bardziej że masz taki dekoder więc za 40zł przeróbka czy nawet 50 to znajdz taniej tuner z bogatymi dodatkami.Wtyczka iptv doskonale umila czas i uzupełnia ofertę smart hd+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kartą Smart HD+Napewno ustawienie tego jest troszkę problematyczne ale wszystko jest na forach .Wtyczka iptv doskonale umila czas i uzupełnia ofertę smart hd+

 

Co jest trudne w ustawieniu? Co jest dodatkowo w takim dekoderze po przeróbce? zastanawiam się nad zmianą mojej arivy 150 combo właśnie na taki dekoder do Smart HD+; jak jest z czasem przełączania kanałów? jakie problemy? jakie udogodnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Mam trochę inny setup z dwoma BSLA, ale generalnie śmiga aż miło, w tym multiroom za darmo. Naziemna też chodzi bez problemu na stickach.

 

Arivę też się da podpiąć do multiroom-u :). Nie jest to mój ulubiony dekoder (strasznie słaby soft), ale daje się używać.

 

A trudne jest to, że pewne rzeczy się ustawia z tak zwanego command-line przy użyciu zwykłego edytora tekstu. Dla niektórych brak wizardów bywa problemem. Jeśli zdarzyło Ci się używać Linux-a, czy nawet jakiegoś innego Unix-a, to dasz radę ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nwet nie komendy bo edycja plikow konfiguracyjnych przez ftp w dekoderze.JA Mam BSLA i 2glowice ładnie chodza:) jak masz pytania pisz gg 120265 pomoge podpowiem.Co i jak masz napisane dokladniej w innym temacie o 5800 na forum. Wracajac do oferty smart hd+ niema zadnego problemu z jej odbiorem naww sprzęcie :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W przypadku normalnego użytkowania to nawet nie będziesz miał styczności z linią poleceń, edytorem tekstu.

Edycja tekstu jest czasem konieczna przy konfigurowaniu soft-CAM'u lub jego instalacji bez odpowiedniego pakietu instalacyjnego.

Nawet konfiguracja soft-CAM'ów nie wymaga edycji plik bowiem wszystkie nowoczesne soft-camy mają Web-Interface.

Znajomość komend unix'a i specyfiki tego środowiska, jeżyka shell'a, xml, pythona to jest owszem przydatna ale przy naprawdę nietypowych zadaniach, albo jak masz ambicję przebudować prawie całkowicie GUI Enigmy.

Jeśli nie chcesz uruchamiać nietypowych usług na tunerze (np. access-point, klinet torrenta, mpd...) to może poza początkowym skonfigurowaniem później już nie będziesz miał potrzeby zmagać się z systemem operacyjnym tunera. Pomijam tzw onanistów soft- hardwareowych.

Klient FTP - przydaje się, do tego edytor settingu.

Softt jest na tyle stabilny że nie ma potrzeby dogrywania updateowania itd.

Za to dostajesz porządne GUI, wygodne, z którym nie walczysz jak to jest z wszelkiej maści innych tunerów sprzedawanych w sklepach.

Wiecej jest straszenia linuxem niż ew. trudności jaki może napotkać uzytkownik tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siema

Mam problem z dekoderem Globo smart Hd. Aktywowałem jakiś czas temu TV na kartę, wszystko działało. Po kilku dniach zniknęły kanały TVP1 i TVP2, gdy włączyłem na nie było napisane brak sygnału, reszta kanałów działała. Po następnych paru dniach po włączeniu dekodera pojawia się komunikat, że nie ma niektórych kanałów z oferty Smart HD i musze skanować ( http://zapodaj.net/4cef5e9575ad1.jpg.html ). Wyszukuję mi około 140 kanałów i jest napis skanowanie zakończone dusze ok i ponownie mnie przekierowuję do tego komunikatu ( http://zapodaj.net/4cef5e9575ad1.jpg.html ). Moge tylko wejść do menu dekodera lub cofnąć się do komunikatu. Dzwoniłem na infolinie i ich rady nic nie dały. Powiedzieli mi na koniec że ponownie zrobią aktywację konta może ( mam poczekać 24h, narazie nic sie nie zmnienia). Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywowali mi ponownie konto i rzeczywiści to pomogło, ale dalej nie mam TVP1 i TVP2. Jeśli chodzi o sygnał to mam 90 siła i 70 jakość. W pokoju rodziców mam nc+ na innej antenie i tam jest TVP 1i2, podłączyyłem tam dekoder na kartę i nadal nie wyszukało mi tych kanałów. Dziś niestety nie mam czasu do nich dzwonić zrobię to w poniedziałek, ale jak ktoś by miał pomysł w czym problem to prosiłbym o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wyszukuje Ci tylko 140 kanałów to wygląda, że masz włączoną funkcje skanowania pod konkretną ofertę Smart HD+. Jeżeli masz możliwość w menu skanowania całego satelity HotBird to przeszukaj go automatycznie. Powinno wyszukać ok 500 kanałów. Jeżeli to nie pomoże rozważ powrót do ustawień fabrycznych. Oczywiście lista zostanie wykasowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...