Skocz do zawartości

Smart HD+ – ogólne dyskusje o ofercie


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.10.2022 o 21:36, donald-0 napisał:

Odbiornik AX 4K BOX HD61...

 


[reader]
label                         = smarthd+
enable                        = 1
protocol                      = internal
device                        = /dev/sci1 lub sci0
detect                        = cd
mhz                           = 450
cardmhz                       = 2700
group                         = 1
emmcache                      = 1,2,31,0
blockemm-unknown              = 1
blockemm-u                    = 1
blockemm-g                    = 1

 

Ustawienia czytnika dla karty.

 

W user, dvbapi w au wpisz smarthd+, grupy 1,2,3,4 

 

Zapisz wszystko i restart oscam. 

Ponow uprawnienia karty i musi działać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2022 o 20:54, Robert03 napisał:

Z każdego dekodera który ma wyjście HDMI się da. Wystarczy zakupić konwerter sygnału z HDMI do AV (Adapter obrazu i dźwięku z HDMI na AV) 

Mnóstwo tego w internetach :-).

 

To to wiem o takich cudach :), jednak chodzi mi o tuner który już sam w sobie ma zlącze analogowe av, bez potrzeby podłączania przejsciówek :).

W dniu 30.09.2022 o 22:52, Darek z Ozimka napisał:

Albo jeśli masz u siebie w okolicy APS C+, to w APS-ie idzie doładować, po doładowaniu dostaje się dokument w formacie A4 z potwierdzeniem wpłaty.

 

PS: @patrykp Kupiłeś już jakiś dekoder do Smart HD+ czy jeszcze szukasz?

no właśnie nie, bo nie mogę znaleśc dekodera z av :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, 12.11.2022 przedłużałem na rok SMART HD+.

Na infolinii poinformowano mnie, że oferta będzie w przyszłym roku wycofana (w połowie roku) i żebym nie dokonywał płatności za rok.

Zapytałem, czy jeżeli zapłacę za rok, to czy środki zostaną mi zwrócone?

Otrzymałem odpowiedź twierdzącą. Więc zapłaciłem za cały rok.

Zobaczymy co będzie. Mam jednak nadzieję, że oferta SMART HD+ będzie dalej w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kiedyś oferta Smart HD+ musi zostać niestety ubita i jak widać zbliża się jej kres. :-( Chodzi o nieparowane karty Conax tak jak nieparowane Cameleony po Cyfrze+ w abo. Ma zostać tylko wsio co parowane tak więc oferty TNK z parowanymi kartami nadal sobie jeszcze pożyją ale nieparowana Smart HD+ już jak widać nie. :-(

Dostawcy treści to im trzeba za to podziękować bo to oni cisną C+Polska w tym kierunku. :-(

Edytowane przez pablo21
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo teraz na infolinii C+ TNK konsule uprzedzają że w przyszłym roku ta oferta zostanie całkowicie wygaszona. Sam dzwoniłem to sprawdzić i konsultant w 100% potwierdził sam że już jest zaplanowana z góry data wygaszenia oferty TNK Smart HD+. Sam wskazał powód a mianowicie karty nieparowane Conax z tej oferty muszą zostać wycofane z obiegu u operatora C+Polska SA. To że do tej pory oferta była przedłużana to nic nie znaczy bo w każdej chwili mogą już ubić. :-( Plany już są wg. konsultantów infolinii C+ TNK na przyszły rok. Inne oferty parowane C+ TNK nadal mają być przedłużane na kolejne okresy na razie. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co mnie konsultant jak dzwoniłem 3 lata temu w sprawie uprawnienień dla oferty tnk HD (rok ważności po doładowaniu) powiedział wtedy że ta oferta za moment zniknie z rynku, a jak wiadomo jest do dzisiaj. Więc gdybym takich głupot słuchał, to bym dzisiaj nic nie oglądał. A ich plany czy tam prognozy są tyle warte co zeszłoroczny śnieg.

Edytowane przez opensource
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie w domu mam Smartd HD+. Mam trzy tunery VU+, a uprawnienia karty są współdzielone po kablu (domowa sieć). Jeden z tunerów ma wejście slot na moduł i wejście na kartę. Czy jak kiedyś kupię kartę  modułem to nadal wszystko będzie działać?

Edytowane przez Demonides72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ktosiu napisał(a):

Nie , tylko na jednmoduł. 

Jesteś pewien? Wiem, że karta sparowana z modułem nie działa w innym tunerze, ja jednak nie zamierzam jej wyciągać ze sparowanego modułu.

Teraz też  mam tylko jedną kartę, w jednym tunerze, a jej uprawnienia są współdzielone. Co za różnica, czy współdzielona karta jest w czytniku w tunerze, czy w module?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Demonides72 napisał(a):

Jesteś pewien?

...

 Co za różnica, czy współdzielona karta jest w czytniku w tunerze, czy w module?

 

Skoro działa karta to po co kupować moduł, w czym miało by to ułatwić sprawę odbioru ?

Dosłownie w niczym, nie mógł byś udostępniać bo moduł nie działa w softcamach i nie mógł byś nagrywać w trakcie oglądania innego programu jak tylko nagrywany. 

 

Do tego kupując moduł z kartą znowu musiał byś zapłacić komuś za wyciągnięcie danych potrzebnych do działania w czytniku tunera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, WRECKERR napisał(a):

Trochę się pozmieniało w Polsce, co za tym idzie również w C+ i podejrzewam że to nie plotki o wyłączeniu smarthd...

Ale w najgorszym wypadku 180zł jak przepadnie to przecież nie duża strata...

 

Dla niektórych rodzin w Polsce przepadnięcie 180 zł to duża strata, zwłaszcza jeśli raz na rok dana rodzina załaduje na pół roku Smart HD+. Co do ewentualnego usunięcia Smart HD+ z rynku, ja na waszym miejscu bym poczekał na oficjalny komunikat C+ w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Ktosiu napisał(a):

 

Skoro działa karta to po co kupować moduł, w czym miało by to ułatwić sprawę odbioru ?

Dlatego, bo ludzie lubią sobie komplikować konfigurację. ;) Zawsze jeśli jest możliwość uruchomienia w czytniku, to daje większe możliwości.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2022 o 14:28, Demonides72 napisał(a):

Obecnie w domu mam Smartd HD+. Mam trzy tunery VU+, a uprawnienia karty są współdzielone po kablu (domowa sieć). Jeden z tunerów ma wejście slot na moduł i wejście na kartę. Czy jak kiedyś kupię kartę  modułem to nadal wszystko będzie działać?

Prawie będzie, ale już nie tak komfortowo. Będziesz mógł oglądać tylko na jednym z posiadanych tunerów. Możesz "streamować" listę z tunera z modułem do tunerów bez modułu.

Umieszczenie karty w czytniku pozwala na niezależne oglądanie programów na tunerach, ponieważ dzielone są uprawnienia z karty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, meckbar napisał(a):

Prawie będzie, ale już nie tak komfortowo. Będziesz mógł oglądać tylko na jednym z posiadanych tunerów. Możesz "streamować" listę z tunera z modułem do tunerów bez modułu.

Umieszczenie karty w czytniku pozwala na niezależne oglądanie programów na tunerach, ponieważ dzielone są uprawnienia z karty. 

W jednym z tunerów jest możliwość włączenia streamingu. Czy wlaczenie streamingu zapcha mi sieć domową? Obecnie w sieci mam internet, kamery IP+rejestrator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2022 o 16:41, Demonides72 napisał(a):

Jesteś pewien? Wiem, że karta sparowana z modułem nie działa w innym tunerze, ja jednak nie zamierzam jej wyciągać ze sparowanego modułu.

Teraz też  mam tylko jedną kartę, w jednym tunerze, a jej uprawnienia są współdzielone. Co za różnica, czy współdzielona karta jest w czytniku w tunerze, czy w module?

Różnica jest taka że moduł z którym sparowana jest karta jest jednostrumieniowy. To oznacza że w tym samym czasie może odkodować ci tylko jeden kanał. Ten który oglądasz. Dlatego stosując moduł nie będziesz mógł współdzielić uprawnień na kilka różnych kanałów wyświetlanych jednocześnie. Moduł wyda uprawnienia tylko dla jednego kanału.

Edytowane przez Robert03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2022 o 21:46, meckbar napisał(a):

Prawie będzie, ale już nie tak komfortowo. Będziesz mógł oglądać tylko na jednym z posiadanych tunerów. Możesz "streamować" listę z tunera z modułem do tunerów bez modułu.

Umieszczenie karty w czytniku pozwala na niezależne oglądanie programów na tunerach, ponieważ dzielone są uprawnienia z karty. 

Czy to, który kanał jest streamowany włącza się tylko w odbiorniku, który wysyła stream, czy też jest możliwe decydowanie i przełączanie w dowolnej chwili z poziomu odbiornika odbierającego?

Jeżeli jest możliwe, by wybierać streamowany kanał z poziomu tunera odbierającego, to czy wybór kanału jest łatwy i polega tylko na wybraniu kanału, czy też trzeba za każdym razem wchodzić gdzieś głębiej w ustawnenia? Pytam pod kątem obslugi tunera przez  dziecko.

Edytowane przez Demonides72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie , czy jeśli wejdzie ustawa o

must carry, must offer

to będą musieli dodać uprawnienia do tych pozostałych kanałów z naziemnej w smarcie...?

Bo w start+ to już może być inaczej, uwalą je jako parowane i oferta byłaby tylko z ich dekoderem :(

Jak dla mnie, to byłaby super oferta w tym smarcie, chyba że faktycznie uśmiercą kiedyś ją.

Choć jeśli generuje jakieś znikome zyski, to może ne tak prędko..

Bo na infolinii to se mogą ino gadać pierdoły by ferment siać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...