Skocz do zawartości

Ostra krytyka nowej platformy - w platformie CANAL+ lecą głowy


kris194
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Takie firm nie ida na dno, ot tak. Te dzialania jesli dalej beda uparcie dazyc ta droga conajwyzej ich troche przytemperuja i w przyszlosci beda musieli byc bardziej spolegliwli. Napewno nie spowoduja ze pojda na dno, chyba ze beda postepowac jeszcze glupiej przez rok albo cos.

 

Cyfra byla tania....niezly dowcip. Moze po paru laach z kolejnymi umowa ale nowi to musieli niezly characz oplacic nim mieli mozliwosc ponegocjowac, nie to co w n-ce na dzien dobry. Ja ucieklem do n-ki bo nawet przy kontyunacji w cyfrze nie chcieli dac takiej oferty jak mialem na dzien dobry w n. Wiec wysokie ceny maja rodowod z Francji, wlasnie pewnie w kontekscie ze wchloneli jendego rywala to pewnie odgornie ceny zostaly ustalone jak widzimi i zarzad sobie folguje jak kazdy monopolista. A lista kanalow, to naprawde mocny argument :P Mnie zadna narzucona odgornie nie pasuje i w tym wzgledzie jedna czy druga to taka sama niewygoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jak 77zł/m-c za C+Optimum i kanały HD (oferta dla NOWYCH) i do tego multiroom gratis i jeszcze jakieś dodatki to było drogo, zwłaszcza porównując do tego co obecnie, to gratuluję. Ta oferta była bezpośrednio przed wejściem nc+.

W Cyfrze nigdy nie patrzyło się na standardowy cennik, zawsze były promocje, dla nowych i później przy przedłużaniu (zazwyczaj jeszcze lepsze)

Jak się przyzwyczaiłeś do ch..wej listy w Nce to ci teraz ta nie przeszkadza, to jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu to zadnego hd nie bylo w cyfrze w gratisie, tylko doplata.. to samo dekoder pvr.. i multiroom, napewno nie dla nowych. Nie na darmo wlasnie wtedy sie wynioslem do n-ki bo jako nowy mialem tam lepsza oferte niz jako stary w cyfrze, oczywiscie sport mialem w [beep]ie wiec cyfra nie mogla mnie za "orzeszki" z tej racji trzymac.

 

EDIT; a przed fuzja to n-ka tez folgowala klientom i deklasowala oferte za 77, bogatszy standard kanalow, hbo, npremiumi paczka tematyczna cyfry za 59(patrz stopka). plus na trzy miechy filmbox/cinemax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ty miałeś HD w Nce w gratisie? :lol: Raczej w pakiecie, a to nie to samo. Nawet lepiej że był za lekką dopłatą, posiadacze dekoderów SD nie kwękali.

Pamiętam rok, gdy Canal+ dawali na całą umowę gratis, PVR gratis, spory rabat na pakiet. To były czasy. Jechało się na umowach od grudnia do grudnia.

Do tego zakupić splitterek i nie było lepszej platformy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z bankami?

ITI?

Wszystko odbywa się wśród swoich.

Jak nadal będzie bryndza co najwyżej Julian wróci do Paryża.

--------------------------------------------

 

Mnie już ta zabawa też zaczyna denerwować. Czekam na upływ terminu wypowiedzeń.

 

Jednak jak mówi porzekadło - w tym działaniu jest metoda.

 

Jaka? Już w mediach uszło trochę pary na ten temat.

Coś mi się zdaje, że nieprędko doczekamy się obniżek. Jak ITI upora się z UOKiK, zapewniam, że ukaże właściwe oblicze.

 

Fakt nie podlegający dyskusji:

Nikt nie robi antyreklamy swojej firmie. Nie doprowadza do bankructwa. Przecież właściciele wydają fortuny na reklamę, ochronę znaku i dobrego imienia.

 

Dlaczego od miesiąca trwa farsa z nowo powstałej firmy fundowana przez jego zarząd?

 

Odpowiedź na to pytanie - i jesteśmy w domu.

 

Julian przybył z Paryża, zgoda. Ale reszta towarzystwa? Od lat zakorzeniona w ITI i dopuszcza do takiego blamażu?

 

Wypowiedzenia, podwyżki, zabawa w obiecywanki, chaotyczna oferta i dezinformacja. Wycinanie wszystkich z Cyfry, a na koniec i rzecznika prasowego i pasowanie na niego redaktora TVN.

 

Bez względu na te rozgrywki nic dobrego nie spotka abonentów. Tak twierdzę.

Wojna fuzjonistów odwróci ich uwagę od dobrze skrojonych ofert, przegapią jak ostatnio odnowienia umów, obniżą parametry sygnału, niegwarantowane kanały będą padać a nowych nie przybędzie.

Wśród konsultantów i pracowników będą szukać wrogów.

Abonent stanie się natrętem.

 

To już można im udowodnić bez zbytniego wysiłku.

 

Głupota UOKiK w wydaniu zgody na fuzję będzie zbierać żniwo!

 

A miało być tak pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@user19, mentalne pogodzenie Francuzów z Niemcami jest tak samo niemożliwe, jak pogodzenie tychże z Anglikami.

 

I zupełnie nieistotne jest że akurat w tym wypadku, czyli mariażu Vivendi i ITI, po prostu chodzi o pieniądze.

 

nc+, to twór tak dziwaczny, że mówiąc między nami nie pamiętam jeszcze spółki o tak nieudanym starcie, która na dodatek zamiast się ratować z opałów, nadal brnie na manowce.

 

Jeżeli ich działania nadal będą tak nieprzejrzyste, to widok ich logo będzie powodować podwyższenie adrenaliny, zamiast pozytywnych emocji.

 

Co do banków, to nie liczyłbym na kolesiostwo, czy jakieś szczególne miłosierdzie, bo banki, to nie Jezus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz naprawdę zaczynam wierzyć że tam jest walka na całego wśród samej nowej NC+ o stołki o wpływy jakby nie było spójności działań absolutnie. [beep] na infolinii totalny pozatrudniali jakiś przypadkowych konsultantów ( bo niby zwiększyli ich ilość) nie przygotowanych ZUPEŁNIE merytorycznie, każdy gada coś innego najcześciej naprawdę głupoty to zaczyna być wizerunkowa kompromitacja jakby nie było wielkiej korporacji.Aż wierzyć sie nie chce ze niemal z dnia na dzien wszystko zeszło na totalne psy ( gdzie im tam do hotline Cyfry). Oferta zaczyna dla migrujących iść w górę, ktoś jakby chciał wywołac ponowną lawinę krytyki. Naprawde to juz zaczyna być mocno irytujące ten cały ich wielki bałagan. Juz naprawde powoli mam dość będę raczej optował za odejściem ( w koncu jest net i kablówki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupota UOKiK w wydaniu zgody na fuzję będzie zbierać żniwo!

Nie było żadnych przeciwwskazań, żeby takiej zgody nie wydać!

 

Ale sa rzekomo eksperatami w tej dziedzienie. Mowie to z ironia bo laik wiedzialby ze jest przeciwskazanie byz zgodzic sie na duopol. To po prostu przeczy jakiejkolwiek logice, jeszcze w urzedzie o profilu ochrony konsumenta i antymonopolowym. Szczerze bylem w szoku gdy zgodzili sie na to fuzje, bo to dla mnie bylo oczywiste ze ktos musial "posmarowac" by doszlo do takiego absurdu.

Oczywiscie panowal spory hurra-optymizm szczegolnie w sekcji maniakow sportu jaka to beda miec idylle, ale napewno nie poparty racjonalnymi przeslankami jesli ktos mial kontakt z rzeczywistoscia :P Jesli wsrod nich bylo przeprowadzone to rzekome badanie na 10k to nie dziwie sie czemu nc+ myslalo ze latwo im pojdzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Duopol to jeszcze nie monopol.

2. Połączone Cyfra oraz n są i tak sporo słabsi na rynku od Polsatu Cyfrowego pod względem udziałów w rynku.

3. O ile wiem UOKiK bada tylko wpływ nowego podmiotu na rynek pod względem udziałów w rynku. Nie bada zaś samej strategii działania. Zreszta strategie zawsze można zmienić, co obrazuje "akcja 12 kwietnia".

4. To już moja opinia. Wiele wskazuje na to, ze właściciel Cyfry chciał się wycofać z aktywnego udziału na polskim rynku. Doszedł do wniosku, ze lepiej jest udostępnić Canal+ i kilka innych kanałów własnej produkcji dawnej platformie n i uruchomić wspólne przedsięwzięcie. Tak naprawdę Vivendi występuje tu w roli rentiera.

5. na koniec jeszcze jedna moja opinia. Bardzo możliwe, ze rozwiązanie z punktu 4. było kołem ratunkowym rzuconym platformie n. Niewykluczone, że bez tego i tak mielibyśmy duopol, tyle że nieco później.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żaden argument. Byli tani bo istniała Cyfra, Cyfra była tania bo istniała N.

I to jest prawda. Była większa konkurencja, więc i oferty były tańsze. Od początku informacji o fuzji wielu z nas pisało że to koniec tanich ofert. Oczywiście fanboje jednej i drugiej platformy wtedy się kłócili że nadal będzie tanio. Jak wyszło, każdy widzi. Dobrze że CeP na razie widocznie próbuje zebrać wkurzonych byłych albo niedoszłych abo encepence i nie podnosi ceny za np. full pakiet. Przy tym co oferuje encepence spokojnie mogliby podnieść cenę na np. 99zł ale na razie trzymają korzystne 89,90zł. Oby do lipca to utrzymali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie wiem tylko czemu wszyscy zakładacie, ze w Cyfrze wszystko szło w świetlanym kierunku i bez połączenia działań z n mielibyśmy tylko sukcesy.

Działania oszczędnościowe spółki i nerwowość w dysponowaniu zasobami wskazują (już nie pamietacie ja C+ pozyskiwała klientów 2-3 lata temu ...za pół ceny), ze i C+ grunt uciekał spod nóg. Nikt tu na forum nie wskazał miarodajnych danych o kondycji C+ ...(mimo, że wszyscy widzieli w jej ofercie programowej równię pochyłą). Jeszcze niedawno słyszeliśmy gadki o nowej strategii produkowania własnych seriali, skończyło się na 2! i cisza. Ot, tak od ściany, do ściany.

Moim zdaniem nie konkretne ceny (wczesniej też były jakieś Prestiże itp i nikomu ceny nie wadziły) , a przymus określonego wyboru wkurzył abonentów. Pierwsza kompletna oferta zaczyna się od 119, w nizszych abonent narazony jest na nieprzewidywalne gierki (co i gdzie nc= raczy umieścić), kupowanie w ciemno z brakiem możliwości rezygnacji powodują, ze oferta staje się niebezpieczna dla portfela.

Nadchodzi lato.... co pokaże Canal+ Sport za 119 zł? i nic z tym abonent nie moze zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfrze szło ze zmiennym szczęściem. Problemem jest to, że platformy licytują się na ilość abonentów. Tak naprawdę tylko to o platformach wiemy z popularnych mediów. Wychodząc z takiego założenia trudno się dziwić, ze niektóre ofert utrzymaniowe były na granicy opłacalności, a może czasami poniżej niej. Polsat też daje duże bonusy nowym klientom, a nie słyszałem, aby marnie przędli.

 

Najważniejsze, to złowić klienta, a później go utrzymać. Dawniej było im łatwiej, gdyż opinie wymieniało się w gronie bezpośrednich znajomych. Teraz, w dobie internetu, ten krąg znajomych powiększył się niepomiernie, dlatego dużo trudniej jest platformom oferować ekstra oferty, skoro zaraz później wiele osób dowiaduje się o nich z internetu i zaczyna traktować, jako standard. Moim zdaniem jest jednak tak, że zdecydowana większość klientów obu platform nie śledzi forów i facebooka. Widać to zresztą po liczbie sympatyków antyncplus. Użytkowników tej części tego forum tez nie jest tak dużo, jak może się wydawać. Antyncplus zebrało około 92 tysiące sympatyków. Załóżmy, ze tylko połowa kliknęła "Lubię to", ostatecznie mamy może jakieś 200-300 tysięcy ludzi, którzy tam zajrzeli. Tak naprawdę dużej części internautów wystarcza onet.pl, wp.pl, pudelek.pl itp.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niedawno słyszeliśmy gadki o nowej strategii produkowania własnych seriali, skończyło się na 2! i cisza. Ot, tak od ściany, do ściany.

Odzyskali wytwórnie z nPremium (być może nawet nie wszystkie) to olali seriale. Można było się tego spodziewać.

Szkoda bo oba nie były najgorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są świeże sprawy, więc nie wyrokowałbym na Waszym miejscu o tym, ze zarzucili własne produkcje. Z drugiej strony może po wyprodukowaniu tych pozycji doszli do wniosku, że im się to po prostu nie opłaca?

 

Pierwszego z nich nie miałem okazji obejrzeć, a drugi, to nie moje klimaty, więc nie mogę się wypowiadać.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...