Skocz do zawartości

Ostra krytyka nowej platformy - w platformie CANAL+ lecą głowy


kris194
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zawodowców z Cyfry? Tej platformy, która traciła abonentów, gdy cały rynek rósł? Tej platformy, której prezes wspominał w 2006 roku, że Polska nie jest gotowa na HD? Tej platformy, która niemal dała się prześcignąć przez "n"kę pod względem ilości abonentów? Tej platformy, która traciła umowy z kolejnymi dystrybutorami filmów?

A jakieś konkrety, linki, cytaty? A czy w 2006 Polska była gotowa na HD? Jeśli dobrze pamiętam to na koniec 2007 roku było w Polsce ok. 1,2 mln "płaskich" telewizorów z czego 80% HD Ready. Czy był wtedy sens bawić się w HD? Bodajże w 2009 roku "płaskie" tv miało już 35% gospodarstw domowych i wtedy i Cyfra+ i CP zaczęły wchodzić w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Be89, to działa w dwie strony, więc gdyby była oferta kanałów HD, to zwiększyłaby się sprzedaż przystosowanych do tej technologii telewizorów.

 

Warto czasem wyjść odrobinę przed szereg, by zaskoczyć konkurencję. ;)

 

Polski rynek jest od lat poddawany błędnej analizie, czego przykłady widać na każdym kroku, ot choćby, żeby daleko nie szukać przy ofercie nc+, która to miała znaleźć szczególne uznanie wśród Polaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez uwazam ze kierownictwo cyfry to zadni eksperci, gdyby nimi byli to wlasciciele nie byliby nimi tak zniesmaczenie ze gotowi ich byli zastapic kims innym,. I zgadzam sie z wiekszoscia zarzutow przedmowcy odnosnie niezbyt trafionego postepowania cyfry w ostatnich latach. Gdyby nie trzymali za jaja fanow sportu to dawno by poszli na dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@be89

odnośnie ilości abonentów - wystarczy spojrzeć na wyniki finansowe Vivendi. W ciągu roku Cyfra traciła abonentów, nadrabiała ten czas w okresie świątecznym, gdy za darmo rozdawała telewizory. Ta ilość niewiele przekraczała ilość abonentów utraconych. W związku z czym ilość abonentów C+ w ciągu 3 ostatnich lat podskoczyła o jakieś 100tys. (dla porównania w "n" było to kilkaset tysięcy).

Poczytaj sobie raport: http://redir.atmcdn.pl/http/o2/tvn/web- ... 11226e.pdf

strona 56

 

HD w Polsce - jak widać po tym, jak "n"ka zyskiwała abonentów -> był potencjał na rynku odnośnie HD

 

ilość abonentów - na koniec roku "n"ka miała ok. 1,3mln abonentów (razem z TnK) i rosło, a C+ ok. 1,6mln abonentów i stało w miejscu.

 

dystrybutorzy filmów - to chyba jest ogólnie znany przypadek

 

Koniec OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To ja już wolę "celebrytów z TVN". Przynajmniej fajną platformę stworzyli (i to na technologii i ofercie programowej tej platformy opiera się nc+, szkoda tylko, że ktoś zaplanował skok na kasę abonentów i dobrą ofertę ubrał w kosmiczne ceny).

Platformę fajną stworzyli, wprowadzili HD do Polski, mają też najlepszy sprzęt, choć niestety hermetyczny. Ale nie zgodzę się co oferty programowej. Tu jednak Canal+ wygrywa z nPremium.

 

W 2006 ludzi, ktőrych stać byŀo na telewizor HD było niewielu. A w n HD startowało w oparciu o TVN. To było mało, ale spowodowało powolny przełom. Tak naprawdę to dopiero lata 2008-2009 rozpoczęły wyraźny boom na nowe telewizory. Po prostu stały się przystępniejsze, no i nikt nie sprzedawał już wtedy telewizorów 480p.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie zgodzę się co oferty programowej. Tu jednak Canal+ wygrywa z nPremium.

Bezwględnie. nPremium to była pokraka.

Ale oferta programowa to nie tylko kanały Premium. Cała reszta oferty nc+ to kanały znane z "n"ki (wyjątek to kanały z "+" i AXN Spin HD.

 

I bardzo dobrze. nc+ wzięła do oferty to co najlepsze z obu platform (technologia i kanały niepremium z "n"ki, a kanały premium z Cyfry+). I do samej oferty programowej ciężko się czepić.

Niestety horrendalne ceny i brak elastyczności w doborze pakietów sprawiły, że mamy publiczny lincz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@be89

odnośnie ilości abonentów - wystarczy spojrzeć na wyniki finansowe Vivendi. W ciągu roku Cyfra traciła abonentów, nadrabiała ten czas w okresie świątecznym, gdy za darmo rozdawała telewizory. Ta ilość niewiele przekraczała ilość abonentów utraconych. W związku z czym ilość abonentów C+ w ciągu 3 ostatnich lat podskoczyła o jakieś 100tys. (dla porównania w "n" było to kilkaset tysięcy).

Poczytaj sobie raport: http://redir.atmcdn.pl/http/o2/tvn/web- ... 11226e.pdf

strona 56

 

HD w Polsce - jak widać po tym, jak "n"ka zyskiwała abonentów -> był potencjał na rynku odnośnie HD

 

ilość abonentów - na koniec roku "n"ka miała ok. 1,3mln abonentów (razem z TnK) i rosło, a C+ ok. 1,6mln abonentów i stało w miejscu.

 

dystrybutorzy filmów - to chyba jest ogólnie znany przypadek

 

Koniec OT.

Ilość abonentów rosła bo mieli w pewnym momencie niskie ceny, a jednocześnie ludziom wmówiono, że N jest bardzie trendy niż CP. Najważniejszy raport to raport finansowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisał chyba Sztaundyger - każda potwora znajdzie swego amatora.

Problem dla abonentów nie w tym chyba co podaje raport, tylko w ty co nam pasuje. Jednemu Kaśka, innemu Maryśka.

Po co ja mam wglądać się w ich wyniki finansowe?. Czy ja jestem ich Anioł Stróż?

Nawarzyli piwa - niech sami go wypiją!

Tylko po co gadają, że Polacy zapłacą za piłkarski kontent każdą cenę.

Czy tylko oni potrafią liczyć banknoty - a ja jestem jeleniem?

Poczekajmy jeszcze ze dwa tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu "lecacych glow" - nastepny do wypierxxlenia jest Christian Anting - przedstawiciel ITI w zarzadzie nc+. Gosc niszczy wszystko za co sie zabiera wczesniej nFilm, nPremium, nVoD...teraz nc+.

 

Oczywiscie , "krol" Julian naczelny ignorant nc+ powinien byc wykopany jako pierwszy ale smutna rzeczywistosc jest taka, ze caly zarzad nc+ jest globalnym wstydem dla wlascicieli, ktorzy wywalajac teraz Juliana potwierdziliby tez swoja glupote w doborze ludzi zarzadu nc+.

 

Mam nadzieje, ze po zmianie oferty nc+ na bardziej korzystna dla abonentow wlasciclele nc+ i "krol" Julian wymienia sie kurtuazyjnymi wazelinkami w komunikatach prasowych o powierzeniu "Krolowi" Julianowi nowych zadań na ksiezycu gdzie bedzie budowal nowa platforme dla UFO-ludkow ... :lol2::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację.

 

Jak byłem kilkanaście lat młodszy to myślałem, że wszyscy ci szefowie firm, członkowie zarządu i inne ważniaki w korporacjach muszą mieć ogromną wiedzę i paranormalne zdolności.

 

Życie zweryfikowało - zwłaszcza w ostatnich latach - że jak nic nie umiesz to kariera stoi przed tobą otworem.

Przykład NC+ to wisienka na torcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra ma 1,8 mln abonentów, n-ka miała jakieś 1,1 mln - po połączeniu licząc tych co mieli obie platformy i tych co odejdą to zostanie w nc+ pewnie koło 2,5 mln abonentów.

Ktoś tu powyżej napisał o wynikach finansowych - n-ka przynosiła ogromne straty a Cyfra nie.

Paradoksalnie mając połowę mniej abonentów niz Cyfrowy Polsat to jednak cyfra plus przynosiła większe zyski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra ma 1,8 mln abonentów, n-ka miała jakieś 1,1 mln - po połączeniu licząc tych co mieli obie platformy i tych co odejdą to zostanie w nc+ pewnie koło 2,5 mln abonentów.

Ktoś tu powyżej napisał o wynikach finansowych - n-ka przynosiła ogromne straty a Cyfra nie.

Paradoksalnie mając połowę mniej abonentów niz Cyfrowy Polsat to jednak cyfra plus przynosiła większe zyski.

Możliwe, nie kojarzę jakie zyski przynosił CP, ale wiem, że nie dokładali do interesu. Jedyna platforma, która przynosiła straty to n-ka. Fachowcy z tej platformy mają teraz duży wpływ na to co dzieje się w NC+ i biorąc pod uwagę ich dotychczasowe "osiągnięcia" to różnie się to może skończyć dla nowego tworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra od długiego czasu oscylowała w granicach 1,2-1,5 mln widzów. Ten kto raz wziął Cyfre+ zostawał z nią zazwyczaj na kilka lat, bo promocje dla przedłużających mieli na prawdę bardzo dobre. Można było miec praktycznie wszystko co najważniejsze ( Optimum HD + HD promo i multiroom ) z paczką Canal+ za mniej niż 70zł. To była świetna cena. A gdy ktoś chciał na dodatek HBO to robił "sztuczkę" z przedłuzaniem co 2-gi miesiąc. Achhhh to były czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kto raz wziął Cyfre+ zostawał z nią zazwyczaj na kilka lat, bo promocje dla przedłużających mieli na prawdę bardzo dobre. Można było miec praktycznie wszystko co najważniejsze . . .
Ciekawa teoria. Trzy razy się z nimi rozstawałem ze względu na beznadziejną ofertę przedłużeniową. Nowi abonenci mieli lepsze propozycje. Ciekawsze oferty pojawiały się jak im sprzedaż stawała a "managerom" w tabelach excel wyniki nie banglały. Zresztą liczby mówią same za siebie. Jak długo są na rynku ? Pozwolili urosnąć cyfrowemu polsatowi i eNce. :brawo:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TimesSquare: "Achhhh to były czasy."

 

Były ale wybyły od dnia tego newsu:

"Z dniem 1 grudnia 2012 r., Pan Julien Verley, dotychczasowy Wiceprezes ds. Strategii i Finansów Grupy CANAL+ we Francji, dołączył do Grupy TVN, która nominowała go na stanowisko Prezesa nc+." - info z oficjalnej strony ITI.

 

Czyli król nie nominował się sam, nominowali go koledzy z ITI.

-------------------------------

Nominacje może zablokować ten news:

http://media2.pl/media/101908-Platforma ... zycje.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kto raz wziął Cyfre+ zostawał z nią zazwyczaj na kilka lat, bo promocje dla przedłużających mieli na prawdę bardzo dobre. Można było miec praktycznie wszystko co najważniejsze . . .
Ciekawa teoria. Trzy razy się z nimi rozstawałem ze względu na beznadziejną ofertę przedłużeniową. Nowi abonenci mieli lepsze propozycje. Ciekawsze oferty pojawiały się jak im sprzedaż stawała a "managerom" w tabelach excel wyniki nie banglały. Zresztą liczby mówią same za siebie. Jak długo są na rynku ? Pozwolili urosnąć cyfrowemu polsatowi i eNce. :brawo:

Ja mam dokładnie przeciwstawne odczucia. Fakt, kilka pierwszych telefonów należało odpuścić ew. należało od razu zadzwonić do DUK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...