Skocz do zawartości

Ostra krytyka nowej platformy - w platformie CANAL+ lecą głowy


kris194
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podpisuję się obiema rękami i nogami pod postem kolegi @WojtekSzcz! :D

Dopóki platforma nc+ nie wprowadzi dla nowych abonentów możliwości wzięcia choćby modułu CAM ze sparowaną kartą Conax to mnie, jako jej potencjalnego abonenta, z pewnością nie zobaczy!

Wiem, że mając np. moduł nCAM oferty "n na kartę" można ponoć migrować do oferty "nc+ mix", a więc niejako "wejść" do platformy nc+ na tym module "tylnymi drzwiami", ale dla mnie to nie jest rozwiązanie, tylko kombinowanie! Platforma nc+ powinna, podobnie jak czyni to Cyfrowy Polsat, oficjalnie oferować, obok swoich dekoderów ADB, również moduły CAM. Jest to szczególnie ważne dlatego, że coraz popularniejsze są też telewizory z wbudowanym tunerem satelitarnym i takie moduły wprowadzane są głównie z myślą o nich. Choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki moduł zastosować również w zewnętrznym tunerze satelitarnym. :) Moduły nCAM oferty "n na kartę" zostały już chyba wycofane i gdzie nie gdzie można je jeszcze kupić, ale to i tak zapewne są już ostatnie sztuki, których w sklepach np. za rok może już nie być. A wówczas manewr z możliwością "wejścia" do platformy nc+ na module CAM się skończy.... :/ Wtedy zapewne takie moduły będzie można dostać jeszcze np. na Allegro, ale jak już wspomniałem, jest to zwyczajne kombinowanie, do którego potencjalny abonent platformy nc+, chcący korzystać z niej na swoim własnym sprzęcie, jest zmuszany. A tak, można by było sprawę załatwić "oficjalnie" i najzwyczajniej w świecie udostępnić również moduły CAM dla swojej pełnej oferty abonamentowej. No, ale cóż... Widać tutaj kompletny brak dobrej woli ze strony platformy nc+. W końcu to ITI Neovision... :/:(

Serwisy VOD w nc+? Nie, dziękuję! Dla mnie ta usługa to zwyczajny "zapychacz" dysku, zabierający sporą część pojemności dysku możliwą do wykorzystania przez abonenta. Nie wspominając już o zużywaniu większej ilości prądu przy ściąganiu się filmów z VOD na dysk dekodera, które i tak są dla abonenta na co dzień zablokowane, ale za ten prąd to musi zapłacić już abonent.

Na własny dekoder z dyskiem wcale nie trzeba wydawać "tauzena". ;) Można kupić np. któryś z popularnych modeli Fergusona serii "Ariva" i do niego zewnętrzny dysk podłączany przez USB. Sam mam taki układ i u mnie działa znakomicie. :) A i calusieńką pojemność tego dysku mam "dla siebie", a nie na jakieś durne VOD... :/

Dlatego ja również dekoderom dedykowanym mówię zdecydowanie NIE :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już niedługo rusza akcja wymiany wszystkich dekoderów SD które są w użytkowaniu klientów C+ więc po to są te roszady na tp. hotbirda, więc nie dostaną gorączki bo nie będą mieli przez co :D

 

A różnice pomiędzy klientami N i C+ pewnie znikną gdy dojdzie do fuzji między oba firmami, powstanie jedna spółka czyli jeden operator z jedną bazą abonentów (jednym systemem obsługi) i już nie będzie oddzielnej spółki C+ Cyfrowy i ITI :D

 

Dlaczego? Wersje z 12.188 V nie działają?

Problem będzie jak zostanie tylko przekaz z 10.834 V - wtedy nawet jeśli posiadacze kart C+ dostaną uprawnienia, to użytkownicy dekoderów SD dostaną białej gorączki. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już niedługo rusza akcja wymiany wszystkich dekoderów SD które są w użytkowaniu klientów C+ więc po to są te roszady na tp. hotbirda, więc nie dostaną gorączki bo nie będą mieli przez co :D

Dobre wieści. :) Wiadomo już co to będą za egzemplarze - klasyczna szkoła Conaxu czyli BSKA/BXZB czy coś nowszego? Czy karta zostaje i Sagemcom/Philips do odbioru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grabar, chyba nie wierzysz w to potrząsanie szabelką Panów z zarządu ITI, bo to kompletnie pusta retoryka.

 

Całe odium majdanu po Cyfrze+, będzie się razem z ITI ciągnąć jeszcze bardzo długo, a i wojenki z CP nie zrobią miejsca na transponderach na nowe usługi.

 

Likwidacja SD dubli, może co najwyżej przywrócić normalność i równowagę w bitrate kanałów nadawanych poprzez TP wynajmowanych przez ITI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko na miejscu Polsatu nie byłoby mi zbyt wesoło:

Transpondery nc+ - 11 sztuk.

Transpondery CP - 5,5 sztuki (z czego spora część jednego tp mieści PPV, bezużyteczny dla sporej części abo)

 

Więc widzisz kto ma możliwości wyrównania bitrate, a kto w razie wojny totalnej będzie musiał zafundować widzom jakość rodem z filmów 3GP kręconych komórką.

CP chyba do końca nie wie na co się porywa wojując w tej kwestii.

 

Co do dekoderów, to jeśli okaże się, że abo nc+ z dekoderami SD po Cyfrze wymienią na HD w Conaxie, to będzie kolejna (dość mała) cegiełka sugerująca, który system zostanie na dłuższą metę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie przeszkadza Wam, że musicie płacić za oglądanie reklam na kanałach Premium, zauważyłem ze to nikomu nie przeszkadza. Np. dzisiaj na PLANET+ pomiędzy filmami przerwa 15min i reklamy ALEKINO+ to samo na CALAL+ też nie lepiej, koszmar.

Pewnie już niedługo będą reklamy w środku filmów bo nikomu to nie przeszkadza.

 

Jeszcze kilka miesięcy i koniec z tym dziadostwem, reklamy to mam w telewizji naziemnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko na miejscu Polsatu nie byłoby mi zbyt wesoło:

Transpondery nc+ - 11 sztuk.

Transpondery CP - 5,5 sztuki (z czego spora część jednego tp mieści PPV, bezużyteczny dla sporej części abo)

...

Jak wiesz, jeśli rzeczywiście nastąpią poważniejsze spięcia pomiędzy satelitarnymi nadawcami, to dzisiejsza liczba najmowanych TP szybko ulegnie zmianie, szczególnie w kontekście tego, że niebawem KRRiT, znów ma zamiar podjąć działania w celu unormowania rynku nadawców, gdzie panuje obecnie kompletny Texas.

Mają się wziąć nareszcie za standaryzację, na co czekam ja i pewnie znaczna liczba bardziej świadomych odbiorców tychże mediów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojna z CP wojna, ale tak jak pisal cyfra.tv wkrotce wymiana dekoderow SD na HD. Cel jest jeden... na 2014 rok nc+ zaplanowalo przelaczyc wszystkie swoje tp na MPEG4

I bardzo dobrze.A kto ma sd to ma problem.Nie można wstrzymywać rozwoju technologicznego platformy. Mogliby przy okazji uruchomić wersję HD Orange Sport , 4 fun tv oraz Trace Urban.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pracownika nC+ dowiedziałem się interesującej rzeczy. Początkowo nC+ planowało utrzymać Cameleony w obiegu do połowy 2014 roku. Teraz zmienili podejście i Cameleony na pewno będą w obiegu do połowy 2015 roku a prawdopodobnie znacznie dłużej bo nC+ niedługo wprowadzi możliwość podpisywania umowy z własnymi dekoderami z uniwersalnym czytnikiem. Myślę , że ta decyzja będzie po myśli wielu sat-maniakom, a nC+ tym krokiem zdobędzie spora ilość klientów. I dodał, że prawdopodobnie kanały możliwe do odbioru tylko na sprzęcie ADB przy kolejnych negocjacjach z dostawcami odbywających się z reguły co rok będą też dostępne w systemie Seca/Nagra. Na ile prawdziwe są te informacje dowiemy się już niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracownicy punktów lubią wciskać różne kity i udawać, że się znają. Znam gościa z pewnej kablówki, który mądrze wygląda i on po prostu jak czegoś nie wie to wymyśla klientom bajki na bieżąco. Mi jeden gość w punkcie nc+ mówił, że do świąt mają pojawić się moduły Cam na Conax.

 

Sorek21 - w nc+ nie ma niestety Trace Urban, widać jeszcze nie zmigrowałeś ;) Na szczęście jakiś czas temu Rbl zaczął puszczać podobną muzykę, więc nie jest to aż taka strata, tym bardziej, że leci dużo polskiego hh, no ale to zależy co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie przeszkadza Wam, że musicie płacić za oglądanie reklam na kanałach Premium, zauważyłem ze to nikomu nie przeszkadza. Np. dzisiaj na PLANET+ pomiędzy filmami przerwa 15min i reklamy ALEKINO+ to samo na CALAL+ też nie lepiej, koszmar.

Nie, nie przeszkadza. Poza tym Planete+ i Ale Kino, nie są kanałami premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac gołym okiem, że w NC+ źle się dzieje, podziały na te oferty, problemy z fakturami, kodowaniem kanałów, itd. Jednym słowem ciągłe problemy. Brak podstawowych kanałów, które są u konkurencji np. Sportklub, paczka Uniwersl, TCM, Cartoon Network, Travek Channel, Extreme Sports Channel itd. powodują, że ludzie mają problem by im zaufac. Te dawanie tych promocji to też nie jest za dobry symptom za 59 zł Universe+ Canalx6. To oznaka, że tonący się brzytwy chwyta. Utrata praw do Euroligii. Ogólnie same problemy i niewiadomo kiedy zostaną rozwiązane. Jedynym ratunkiem wydaje się byc powrót do oferty i nazwy Cyfra+ i tą oferte uzupelnic o kanały, które były w N, a nie ma ich w Cyfrze. Na to sie jednak nie zanosi w najbliższym czasie. A może w najblższym czasie możę wkroczy Fox i pomoże dobic NC+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy zapewne takie moduły będzie można dostać jeszcze np. na Allegro, ale jak już wspomniałem, jest to zwyczajne kombinowanie, do którego potencjalny abonent platformy nc+, chcący korzystać z niej na swoim własnym sprzęcie, jest zmuszany. A tak, można by było sprawę załatwić "oficjalnie" i najzwyczajniej w świecie udostępnić również moduły CAM dla swojej pełnej oferty abonamentowej. No, ale cóż... Widać tutaj kompletny brak dobrej woli ze strony platformy nc+. W końcu to ITI Neovision... :/:(

Koniec propagandy o braku modułu w ofercie nc+, Barti, moduły poznikały bo pewnie pozabierali co się dało, dali nowe naklejki i wracają w nowej postaci:

https://satkurier.pl/news/91705/startuje ... m-cam.html

 

Także argument o tym, że tylko w CP własny sprzęt właśnie oficjalnie został odesłany do lamusa. :)

A nc+ MIX, wbrew obiegowej opinii i mylnej nazwie to nie prepaid, a normalna umowa o świadczenie usług zawarta z ITI Neovision. :)

 

Jak należy ich cisnąć za te haniebne działania względem abonentów, tak za przywrócenie możliwości skorzystania z praktycznie pełnej oferty na własnym sprzęcie, należy się pochwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac gołym okiem, że w NC+ źle się dzieje, podziały na te oferty, problemy z fakturami, kodowaniem kanałów, itd. Jednym słowem ciągłe problemy. Brak podstawowych kanałów, które są u konkurencji np. Sportklub, paczka Uniwersl, TCM, Cartoon Network, Travek Channel, Extreme Sports Channel itd. powodują, że ludzie mają problem by im zaufac. Te dawanie tych promocji to też nie jest za dobry symptom za 59 zł Universe+ Canalx6. To oznaka, że tonący się brzytwy chwyta. Utrata praw do Euroligii. Ogólnie same problemy i niewiadomo kiedy zostaną rozwiązane. Jedynym ratunkiem wydaje się byc powrót do oferty i nazwy Cyfra+ i tą oferte uzupelnic o kanały, które były w N, a nie ma ich w Cyfrze. Na to sie jednak nie zanosi w najbliższym czasie. A może w najblższym czasie możę wkroczy Fox i pomoże dobic NC+.

Większych głupot dawno nie czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz14422@co to są podstawowe kanały bo nie chyba Sportklub czy Extreme to po pierwsze.Po drugie jak by były te same kanały w nc+ i CP to co by je różniło i dlatego każdy mądry człek dobiera sobie taką ofertę jaka mu pasuje i później nie narzeka jak ta baletnica co jej każdy rąbek nie pasuje a po trzecie jak mądry nie zrozumie to głupiemu nie ma co tłumaczyć dalej i tyle w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...