Skocz do zawartości

Ostra krytyka nowej platformy - w platformie CANAL+ lecą głowy


kris194
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Grabar, sprzedaż modułów z MIX-em nie jest żadnym gipsem dla abonentów nc+, może to być co najwyżej dobry znak dla kogoś, kto ma zamiar podpisać umowę,

jako że jeśli już jestem abonentem tej platformy, to przecież nie mam szansy dokupić tego modułu do istniejącej umowy.

 

Mógłbym oczywiście skorzystać z MIX-a, ale kto przy zdrowych zmysłach będzie brać dwa razy to samo, tylko po to, by móc kupić moduł za 199 PLN? ;)

 

To nadal jest chora oferta sprzętowa i zwykłe krętactwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nc+ MIX jest z założenia skierowana jedynie dla osób posiadających/kupujących sprzęt na własność, więc tu wynajem tego wynalazku nie wejdzie w grę.

Może kiedyś wprowadzą je do oferty abonamentowej na wynajem i wtedy wszyscy będą szczęśliwi - chociaż już dużo nie brakuje, bo większość drobnicy zrobili opcjonalnie (teraz właściwie wystarczy dać gwiazdkę, że na modułach nie zadziałają oferty VOD). :)

 

Z drugiej strony osoby, które chciały kupić jakieś lepsze VU+ czy telewizor z tunerem DVB-S2, a nie posiadały Cameleona z C+ (nie mając pojęcia o wyciąganiu RSA z niektórych kart) znów mają relatywnie prostą (ale i drogą) możliwość uzyskania dostępu do 6xC+ bez wyroku skazującego na ADB. Ponadto biorąc nc+ MIX na 12 miesięcy amortyzujesz wydatek o 120 złotych (12x10 zł rabatu względem ceny wyjściowej pakietu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grabar, powiedz, co mi po tym, skoro podpisałem z ITI umowę na 12 miesięcy i żadne kombinacje do czasu jej zakończenia nie wchodzą w grę, a powiem Ci, że wolałbym mieć wszystko w jednym worku, bo w moim TV brak jest slotu na drugi moduł, więc obecnie muszę żonglować dwoma, CP i C+, co doprowadza mnie momentami do szału.

 

Co tu dużo gadać, potrzebuję działającego modułu conax z przypisaną do niego kartą, który mógłbym przykleić do bieżącej umowy, co jak wiadomo chwilowo jest niemożliwe.

 

Tak więc, "nie dla mnie sznur samochodów ...".

 

ps. Żadne kombinacje z rozparowywaniem nie wchodzą w rachubę, jako że to nie mój styl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy zapewne takie moduły będzie można dostać jeszcze np. na Allegro, ale jak już wspomniałem, jest to zwyczajne kombinowanie, do którego potencjalny abonent platformy nc+, chcący korzystać z niej na swoim własnym sprzęcie, jest zmuszany. A tak, można by było sprawę załatwić "oficjalnie" i najzwyczajniej w świecie udostępnić również moduły CAM dla swojej pełnej oferty abonamentowej. No, ale cóż... Widać tutaj kompletny brak dobrej woli ze strony platformy nc+. W końcu to ITI Neovision... :/:(

Koniec propagandy o braku modułu w ofercie nc+, Barti, moduły poznikały bo pewnie pozabierali co się dało, dali nowe naklejki i wracają w nowej postaci:

https://satkurier.pl/news/91705/startuje ... m-cam.html

 

Także argument o tym, że tylko w CP własny sprzęt właśnie oficjalnie został odesłany do lamusa. :)

A nc+ MIX, wbrew obiegowej opinii i mylnej nazwie to nie prepaid, a normalna umowa o świadczenie usług zawarta z ITI Neovision. :)

 

Jak należy ich cisnąć za te haniebne działania względem abonentów, tak za przywrócenie możliwości skorzystania z praktycznie pełnej oferty na własnym sprzęcie, należy się pochwała.

Wiem, przed chwilą właśnie czytałem o tym artykuł na portalu "Sat Kurier", że wprowadzone zostają oficjalnie moduły CAM dla oferty nc+ mix. Nareszcie!!! :brawo:

Wreszcie do tego zadufanego w sobie ITI Neovision dotarło, że nie każdy ich klient chce korzystać z ich dedykowanego pudła. A że wtedy nie będzie możliwości korzystania z serwisów VOD? Cóż, klient biorąc moduł CAM w ofercie nc+ mix powinien być o tym informowany i po prostu świadomie godzić się na tę sytuację. Mi osobiście na VOD z nc+ nie zależałoby. Bardziej od tego wolałbym właśnie "wolność" w postaci własnego tunera i modułu CAM do niego. :)

Ja w chwili obecnej mam umowę z Cyfrowym Polsatem. Gdy się będzie już kończyć to będę też brał pod uwagę właśnie tę ofertę nc+ mix z modułem CAM, ale że (przynajmniej na chwilę obecną) w ofercie nc+ mix (i w ogóle na platformie nc+) nie ma kilku kanałów, które za to są w CP i które też oglądam to nie wiem, czy jednak nie pozostanę nadal w CP. Bo to, czy będę płacił abonament Solorzowi, czy też królowi Julianowi ;) to mi to jest obojętne. Ważne, abym miał dostęp do kanałów, na których mi zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie nc+ poszła po rozum do głowy i teraz również nowi abonenci będą mogli skorzystać z tej oferty na własnych dekoderach! :brawo: Do tej pory taki przywilej mieli tylko abonenci Cyfry+, którzy mogli zmigrować do nc+ zachowując nieparowane karty Cyfry+, ale dla nowych abonentów były dostępne niestety tylko dedykowane dekodery... :/

 

Dokładnie zgadzam się z przedmówcą Barti - nie każdemu są potrzebne do szczęścia jakieś VODotryski :D Abonenci korzystający z własnego sprzętu nie są przecież tacy głupi, to są ludzie, którzy na ogół świetnie znają się na telewizji satelitarnej od strony technicznej i doskonale wiedzą o tym, że nie będzie działało VOD na własnych dekoderach. Ale na pewno nie będą protestować przeciwko temu, bo świadomie godzą się na brak VOD w zamian za inne zalety posiadania własnego dekodera! :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIX z modułem ma charakter obejścia zagadnienia od zaplecza i nie jest niestety dla tych, którzy już się umoczyli w umowy z ITI.

 

Zastanawia mnie też, dlaczego tak sztywno Vivendi trzyma się wersji sprzedażowej, co już praktykowano z modułem "Cyfra+ HD", a nie pomyśli nad udostępnieniem modułu na wynajem, analogicznie jak w wypadku dekoderów.

 

Po co mi jeszcze jeden kosztowny moduł (a mam ich już całą szufladę)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie też, dlaczego tak sztywno Vivendi trzyma się wersji sprzedażowej, co już praktykowano z modułem "Cyfra+ HD", a nie pomyśli nad udostępnieniem modułu na wynajem, analogicznie jak w wypadku dekoderów.

 

Po co mi jeszcze jeden kosztowny moduł (a mam ich już całą szufladę)?

Dokładnie!

Platforma nc+ w tej sytuacji mogłaby zrobić podobnie, jak zrobił Cyfrowy Polsat, który obok swoich dekoderów dedykowanych udostępnia także moduł CAM, który przez system informatyczny Cyfrowego Polsatu "traktowany" jest tak samo, jak pozostałe dekodery dedykowane. No, ale cóż... Na początek dobre i to! ;) Chociaż dwie stówy za moduł to rozbój w biały dzień! :/ W Cyfrowym Polsacie dają za złotówkę na wynajem albo za 49 zł na własność przy najtańszym pakiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz! Dopiero teraz odpowiednio za 1 i 49 zł. Trochę wcześniej było za jeden złotych na własność. Było ale się skończyło? Myślę, że nie! I z czasem wróci.

A jeszcze wcześniej jak było z ceną. Czyż niepodobne są początki - trudne. Po co więc psocić. Dla zasady. Choć z zasady – zasady chemicznie – są obojętne.

I my tu bądźmy wyrozumiali i obojętni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Z Rzeczypospolitej:

 

Z nowym rokiem ustąpi z niego wiceprezes Christian Antig, a dołączą: Manuel Rougeron i Jarosław Kordalewski.

 

Christian Antig przejdzie z nc+ do TVN, który jest współwłaścicielem platformy nc+.

 

Manuel Rougeron w Canal+ pracuje od stycznia 2007 roku. Najpierw w Canal+ Overseas pracował jako menedżer ds. kanałów i współpracy programowej. W 2009 roku został dyrektorem wykonawczym w VSTV, przedstawicielstwie Canal+ Overseas w Wietnamie. Od 1 czerwca 2012 roku był dyrektorem zarządzającym w Canal+ Caledonia.

 

Jarosław Kordalewski w Canal+ pracuje od 1995 roku. Ostatnio zarządzał pionem technologii i systemów jako dyrektor wykonawczy, będzie zresztą nadal odpowiadał za te obszary jako członek zarządu.

 

W Canal+ Cyfrowym był wcześniej także inżynierem odpowiedzialnym za funkcjonowanie systemów telewizyjnych, kierownikiem działu transmisji i dyrektorem działu technicznego.

 

W zarządzie nc+ zasiadają też Julien Verley (w randze prezesa), Nicolas Dandoy (wiceprezes i dyrektor finansowy)oraz Artur Przybysz (wiceprezes ds. sprzedaży i logistyki).

 

Zarząd w szerszym składzie zacznie funkcjonować od stycznia 2014 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

właśnie wyczytałem w Newsweek-u w rankingu "Polski Skandal" na 6 miejscu.....fuzja C+ z N....150 tyś klientów przeszło do konkurencji, UOKiK nałożył na firmę 11 mln zł kary, a kilkunastu jej menedżerów straciło posady. :brawo: tak to jest jak ktoś jest za bardzo [beep]y...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzę z założenia że to platforma cyfrowa jest dla mnie a nie ja dla nich. Widać im się w tej firmie coś pomyliło i myśleli że Polak da się naciągnąć na nie wiadomo jakie pieniądze.

Z moich pieniędzy się utrzymują - płacę więc wymagam - jak najtaniej jak najlepiej :)

Mam też alternatywę - naziemną z Czech bo mieszkam blisko. Do tego FTA z Astry 19,2 i 28,2 i kartę Orange - TP - pakiet podstawowy za darmo. Ponadto w szafie leży karta "n na kartę" i czeka w razie potrzeby.

Więc parcia nie miałem na przedłużenie umowy z C+/NC+ i to chyba zrozumieli bo przedłużyłem już po okresie umowy - tydzień w terminie 30 dniowym oczekiwania na zdanie sprzętu. Ten miesiąc miałem za darmo. Na to co mam w podpisie za 59 zł - później reklamacja za niezgodne warunki i tak zszedłem na 49 zł za to co mam w podpisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ci to wytłumaczyć ;)

W NC+ myśleli że Polak nie będzie miał alternatywy dla ich super nowej platformy. Że za każdą cenę będzie brał to co dają. Że mają najlepszą ofertę za super cenę.

Jednak tak się nie stało. Dlatego się nie dziwię że teraz lecą ze stanowisk jeden po drugim. To tak w skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...