Skocz do zawartości

Propozycje grafik ekranowych dla stacji TV - nasze prace


shocco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oto moja wersja na te 2 kanały , w troszkę lepszej jakości :)

b8654b5e97cff.png61750e237186e.pngdbb06191a90e9.png


Postanowiłem przebudować oprawę ESKA TV, dziś część 1- ident'y rozpoczynające programy ( w założeniu  nazwy programów (ich animacja ) ma zachowywać się jak tekst  w tym teledysku http://b78a0.skroc.pl , a tło także nie ma być stabilne, lecz  poruszające się np płonący płomień na 20 czy  skok Snowboardzisty na napisem reklama)


8239c8bf4697b.pngeb8fa4176601f.pnga2ea1281f0515.png3b31ff13ad649.png3a8fb5b3e79c5.png


13b9c23c6ad85.pngdc5d6923ec5ee.png20670149bda1f.png

Edytowane przez nieczęstygość99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nieczęstygość99: Niezłe projekty, poprzeczkę podniesiesz za każdym razem coraz wyżej, i tak dobrze, że nawet zrobiłeś to zajefajnie. Dziękuję ci! :D

A ta oprawa Eski to faktycznie, może się przydać, tylko że zapomniałeś o głównym idencie... bo on też jest często puszczany między teledyskami. Twój koncept to powinni ci koledzy z ZPRu przejąć, i niby zastąpić po półroku "tancerzy" na to twoje cudo ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@risema16 Może ja coś przygotuję, tylko w jakim stylu to ma być?

MTV: Czerwona litera M, pod niej pasek i napis Miłogost. Napis TV będzie niebieski obok litery M.

Radomsko TV: Wygląd naszej planety, na niej litera R, obok niej dwa osobne czerwone paski a na paskach napis TV. Pod tym napis "RADOMSKO TV"

 

@nieczęstygość99 - Bardzo mi się podoba pierwsza wersja loga MTV i dodatkowo tego Radomsko TV. PS: A propo tych prac jest ktoś w stanie zrobić logo TV Puls ale upodobnione do tego z lat 2008-2010?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba2015 

Dzięki za miłe słowa :) , a co do państwa z ZPR to myślę , że jeśli nawet ktoś wysłałby im gotowe animacje do programów , nawet nakręcone nowe odcinki niektórych programów z Eski to i tak zapewne rzuciliby tym do kosza, bo patrząc jak niszczą ten kanał stopniowo, to myślę , że  za rok to będzie już tylko stream z zapętlona playlistą i przerwami na reklamy sponsorów  :chair:


@risema16

Dzieki za miłe słowa :)

 

PS Mogłeś skrócić cytat mojego postu, bo już  i tak niezły spam moimi obrazkami jest tutaj :D

Edytowane przez nieczęstygość99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nieczęstygość99: Chyba powiem ci coś tylko na cztery sylaby - RE WE LA CJA! :D

Aż takiego gustu to ja bym nie przewidział, ale chyba dostaniesz pracę jako grafik w jakiejś telewizji ;) Pracuj dalej!

A zwróćcie uwagę na ostatni kadr - logo ZPR Media napisane już rysunkową czcionką? Lol, trzeba byłoby wsadzić jakiś Sans Serif... Ale reszta całkiem dobra, tylko gdzie te identy z "Eska TV - Hity na czasie"? Coś myślę, że zaraz będą w twojej wersji...

Czekam :]

Edytowane przez Kuba2015
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTV: Czerwona litera M, pod niej pasek i napis Miłogost. Napis TV będzie niebieski obok litery M.

Radomsko TV: Wygląd naszej planety, na niej litera R, obok niej dwa osobne czerwone paski a na paskach napis TV. Pod tym napis "RADOMSKO TV"

 

Miłogost TV (3 warianty):

SIRhxh.jpg

lkZeMZ.jpg

xDwHQS.jpg

 

Radomsko TV - trochę to wygląda jak potworek graficzny, ale tutaj już nie miałem pomysłu:

C82LXq.jpg

 

Trzymałem się twoich wytycznych, ale parę "poprawek" wniosłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba 2015 ...Mógłbym wprawdzie wkleić tam normalne logo Zpr( oryginalny font+ kolor) ,ale uważam, że tak jak teraz jest lepiej:) , trzyma się pewnego schematu,a poza tym ładnie się komponuje ;) , a co do tego " Eska - Tv Hity na czasie" to chciałem to przedstawić trochę inaczej , pojawi sięw następnej fali wraz z odświeżoną grafiką ekranową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Emil.1603

2- max 3 sekundowa animacja nie powinna nikogo drażnić swoją wielkością, myślę wręcz przeciwnie , że lepszy byłby napis ( nazwa pasma jakie się zaczyna ) wypełniający cały ekran :D niż skaczący 1 tancerz , białe tło i malutki napis , na którym trzeba się skupić :D :D

Myślę, że oprawa z 2014/2015 roku...

 

...powinna pozostać do dziś , przecież była świetna , piękne animacje , identy, plansze z nazwą piosenek nawet spoko, fajnie audio w tle animacji , skopiowany od Vivy styl ; piosenka w tle , na dole napis jak się nazywa , nawet to wkurzające natarczywością " do zobaczenia w eska Tv " miało swój urok, nie wiem po co świrowali potem z tymi neonami , ale wtedy zaczęła się sypać eska :(

Edytowane przez nieczęstygość99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Emil.1603

2- max 3 sekundowa animacja nie powinna nikogo drażnić swoją wielkością, myślę wręcz przeciwnie , że lepszy byłby napis ( nazwa pasma jakie się zaczyna ) wypełniający cały ekran :D niż skaczący 1 tancerz , białe tło i malutki napis , na którym trzeba się skupić :D :D

Myślę, że oprawa z 2014/2015 roku...

https://youtu.be/dw-b2dvjr9E

https://youtu.be/VT7uYBeEnvw

 

...powinna pozostać do dziś , przecież była świetna , piękne animacje , identy, plansze z nazwą piosenek nawet spoko, fajnie audio w tle animacji , skopiowany od Vivy styl ; piosenka w tle , na dole napis jak się nazywa , nawet to wkurzające natarczywością " do zobaczenia w eska Tv " miało swój urok, nie wiem po co świrowali potem z tymi neonami , ale wtedy zaczęła się sypać eska :(

Akurat ta oprawa była już przejawem tego, że Eska nie ma już kompletnie pomysłu na oprawę - co prawda o gustach się nie dyskutuje, ale na starcie odrzucają mnie wstawki ze stocka, a takie właśnie użyto w wyżej zaprezentowanych filmikach. W ogóle do września 2014 oprawy były świetne. A teraz? Czterech liter niestety nie urywają... Edytowane przez manieq01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nieczęstygość99: Cóż, oprawa 2011-2014 wg mnie była najlepszą oprawą w historii Eski. Miała kilka wersji, fajne scenki live-action. Ta z wiosny 2014 też niczego sobie, minimalistyczna i literka "e" w kółku dobrze ratuje sytuację. Dziwnie mi się jakoś patrzyło na tę oprawę jesienną którą dałeś, ponieważ scenki z Shutterstock, logo 3D, i w dodatku jeszcze irytowało mnie to, że w każdym idencie miał być każdy inny dźwięk, a oni po [beep]o wstawili tam tylko "Mrozu - Poza logiką". Ta następna oprawa była lepsza od tej akurat, bo fajny pomysł na identy z danym hasłem który zmieni się na taki sam w stylu muzycznym/kanałowym, ale czołówki programów bez zmian. W 2015 gdy wszedł #NajlepszyProgram, to wyszło wielkie dno. Oprawa najgorsza, randomy, 8-bitowe, ta czcionka, goryl, i, kurna... padaczka. Jak 8TV wszedła w DVB-T w miejsce Eski, to po kilku dniach weszła obecna oprawa - i powiem, że wg mnie nie wygląda aż tak najgorzej, jak już, ale może też irytować troszkę, a poza tym - niestety daleko jej do fenomemalnych grafik sprzed września 2014, które były tak fajne, że najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matjot

Ta " paskowa " oprawa w stylu Material Design , była bardzo ładna , tylko troszkę za szybko z nią " wystrzelili" , dlatego była tak krótko :/ globalna moda na ten styl jeszcze nie była wtedy tak rozbujana , jeśli weszłaby "wtedy kiedy te 8-bitowe neony " i zastąpiła tą z #Najlepszego Programu , spokojnie mogłaby zostać do dzis

@Kuba2015 @ manieq01

...fakt oprawy z lat 2011-2013 może 14 ( nie pamiętam dokładnie ) to byly najlepsze oprawy w ich historii.

 

Chciałem jeszcze tylko dodać, że najlepsze z tej oprawy ( te 2 filmy)

Były te napisy "hity na czasie" albo "przeglądarka " , ale to tylko moje zdanie i nie chce go nikomu narzucać

Chciałem poszukać więcej filmików z tymi identami ,ale.... Widzę że ktoś robił czystki z materiałami o esce na yt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/playlist?list=PLTSP6C0IXLTgXCDFtm_nTOunZklUwnkAs

http://dai.ly/x275px4

https://www.youtube.com/watch?v=4_uDo3hewmo

Tutaj pokazane są przykłady, jak należy zrobić dobrą i fajną oprawę graficzną dla Eski. Zaś tu poniżej, jest najgorsza oprawa:

A ja pokazuję tu też obecną oprawę, która też jest ładna, i lepsza od tej poprzedniej, aczkolwiek nie najlepsza jak te sprzed wejścia "#NajlepszegoProgramu":

https://www.youtube.com/watch?v=YCpL1Qf8reE

Proszę, dałem ci te oprawy, bo pewnie szukasz wielu materiałów z oprawami Eski i nie możesz ich znaleźć :D

Edytowane przez Kuba2015
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...