Skocz do zawartości

Propozycje grafik ekranowych dla stacji TV - nasze prace


shocco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem trochę rozszerzyć swoją propozycję z innego wątku i powstało coś takiego. Trochę inspirowałem się duńskim TV2 News, którego aktualna oprawa graficzna jest moim zdaniem cudowna. 

 

LBbNwdQ.png

- normalny wygląd belek

 

CM7aB62.png

- "pilny" pasek główny

 

QJuWLSJ.png

- "pilny" scroll

 

Docelowo jak można zobaczyć na ostatnim obrazku ten najwyższy pasek służyłby do przedstawienia aktualnie omawianej informacji w najbardziej skrótowy sposób, tekst by się nie zmieniał przez cały materiał, w przeciwieństwie do tego, co jest na "głównej" belce, na której, podobnie jak aktualnie, pojawiałyby się np. podpisy, czy cytaty wypowiedzi, a podczas relacji na żywo pasek ten zmieniałby się (jak widać na pierwszych dwóch obrazkach) właśnie w podpis "NA ŻYWO" i miejsce, z którym się łączą. 

Nie wiem dlaczego, ale zniknęła mi funkcja edycji posta, a dorobiłem jeszcze grafikę podpisu osoby wypowiadającej się, której zabrakło wyżej.

 

GF0Uwt0.png

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko.. 11 lat i mój wątek wciąż żyje 🥹 Jak miło tu wrócić

 

W dniu 6.02.2024 o 14:49, matjot napisał(a):

Postanowiłem trochę rozszerzyć swoją propozycję z innego wątku i powstało coś takiego. Trochę inspirowałem się duńskim TV2 News, którego aktualna oprawa graficzna jest moim zdaniem cudowna. 

 

LBbNwdQ.png

- normalny wygląd belek

 

CM7aB62.png

- "pilny" pasek główny

 

QJuWLSJ.png

- "pilny" scroll

 

Docelowo jak można zobaczyć na ostatnim obrazku ten najwyższy pasek służyłby do przedstawienia aktualnie omawianej informacji w najbardziej skrótowy sposób, tekst by się nie zmieniał przez cały materiał, w przeciwieństwie do tego, co jest na "głównej" belce, na której, podobnie jak aktualnie, pojawiałyby się np. podpisy, czy cytaty wypowiedzi, a podczas relacji na żywo pasek ten zmieniałby się (jak widać na pierwszych dwóch obrazkach) właśnie w podpis "NA ŻYWO" i miejsce, z którym się łączą. 

Nie wiem dlaczego, ale zniknęła mi funkcja edycji posta, a dorobiłem jeszcze grafikę podpisu osoby wypowiadającej się, której zabrakło wyżej.

 

GF0Uwt0.png

Świetne prace, estetyczne. Coś takiego widziałbym w TVP info.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2024 o 14:49, matjot napisał(a):

Postanowiłem trochę rozszerzyć swoją propozycję z innego wątku i powstało coś takiego. Trochę inspirowałem się duńskim TV2 News, którego aktualna oprawa graficzna jest moim zdaniem cudowna. 

 

LBbNwdQ.png

- normalny wygląd belek

 

CM7aB62.png

- "pilny" pasek główny

 

QJuWLSJ.png

- "pilny" scroll

 

Docelowo jak można zobaczyć na ostatnim obrazku ten najwyższy pasek służyłby do przedstawienia aktualnie omawianej informacji w najbardziej skrótowy sposób, tekst by się nie zmieniał przez cały materiał, w przeciwieństwie do tego, co jest na "głównej" belce, na której, podobnie jak aktualnie, pojawiałyby się np. podpisy, czy cytaty wypowiedzi, a podczas relacji na żywo pasek ten zmieniałby się (jak widać na pierwszych dwóch obrazkach) właśnie w podpis "NA ŻYWO" i miejsce, z którym się łączą. 

Nie wiem dlaczego, ale zniknęła mi funkcja edycji posta, a dorobiłem jeszcze grafikę podpisu osoby wypowiadającej się, której zabrakło wyżej.

 

GF0Uwt0.png

Coś podobnego widziałem ostatnio na Forum Media2:

file.php?id=17297&mode=view

file.php?id=17298&mode=view

 

Na wspomnianym forum spodobał mi się też projekt rebrandingu TVP Info na iTVP:

file.php?id=16861&mode=view

file.php?id=16862&mode=view

Ciekawy jest też projekt buforu TVP3 Katowice autorstwa użytkownika @zOOlneX z tamtego forum:

Ja z kolei ostatnio mieszałem ident TVN24 z dawną muzyka Reklamy, Sportu, Pogody i Biznesu w tej stacji przez co wyszło coś takiego: 

 

Na koniec powyższa znaleziona na Forum Media2 i według mnie bardzo dobra koncepcja przeniesienia loga Polsatu News Polityka:

file.php?id=17232&mode=view

Według mnie ta koncepcja wygląda znacznie lepiej od tego co mamy na antenie wspomnianej stacji gdyż zegar będący pod logo nie wygląda jak wzięty z czapy :)Przedstawione w tym poście grafiki nie będące mojego autorstwa a do których się odnosiłem pochodzą z niniejszego tematu na Forum Media2 https://forum.media2.pl/viewtopic.php?t=7271&start=900

Edytowane przez Sentence
Zaktualizowano post na prośbę autora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można dodać zdjęcia? xD

 

Wreszcie wiem jak wrzucic zdjęcia więc trochę ode mnie:

Gdyby Polsat Sport News był faktycznie newsowy:psp-news.png

Loga dla informacyjnych stacji TVP:logas.png

A tu belki:

1b.png1a.png1c.png

Logo TVN24:

lgo.png

Belka: 

BELKA.png

Loga programów:

a.png

I może niekoniecznie związane z tv ale logo Sejmu:

logo-sejmu.png

I belka dla Polsat News (choć obecna jest git):1aa.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne pomysły, chociaż przy kanałach informacyjnych TVP niektóre elementy (np. logo) są zdecydowanie za duże. Jeśli chodzi o TVN24 to logo samego kanału mi się nie podoba, za to poszczególne programy wyszły Ci świetnie.
No i nie bez powodu Polsat News Polityka ma logo w prawym górnym rogu na stałe, bo tutaj u Ciebie napis "Polsat Sport News" jest za mały i przy słabej jakości obrazu mógłby być nieczytelny (chociaż oni chyba i tak już nadają tylko w HD).
Bardzo podoba mi się za to ostatni projekt Polsat News.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Loga tvn 24 i tvn 24 bis.

 

(2) TVN 24. Ale zrobiłem logo. Coś w rodzaju TVN 7.

(1) TVN 24 BiS jest jeszcze do uratowania. Fajniej Brzmi nazwa "TVN BiS" dlatego ją tu dałem.Muj-TVN-24-bis.pngMUJ-TVN-24.png

Edytowane przez Kirk
Hamuj się z tekstami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. niektórych zegary zaliczają się do opraw graficznych. Więc... Co powiecie na projekty zegarów głównych nadawców telewizyjnych w Polsce? Jak wam się podoba? Oceńcie sami.Zegar-TVP1.png

TVP 1

Zegar-TVP2.png

TVP 2

Zegar-TVP3.png

TVP 3

Zegar-TVP-Info-lub-przed-Teleexpressem-l

TVP Info/TVP 1 (Teleexpress)/TVP 2 (Panorama)/Zegar na tle powitania nowego roku

Zegar-TVP-w-tle-oprawy-programu-informac

TVP 1 (19.30)

Zegar-TVP-Sport.png

TVP Sport

Zegar-Polsatu.png

Polsat

Zegar-TV4.png

TV4

Zegar-TV6.png

TV6

Zegar-Polsatu-News.png

Polsat News/Polsat News Polityka

Zegar-sportowych-anten-Polsatu.png

Sportowe anteny Polsatu (Polsat Sport 1/Polsat Sport 2/Polsat Sport 3/Polsat Sport Fight)

Zegar-Wydarze-24.png

Wydarzenia 24

Zegar-TVN-u.png

TVN

Zegar-TVN-7.png

TVN 7

Zegar-TTV.png

TTV

Zegar-Telewizji-Metro.png

Metro

Zegar-TV-Puls.png

TV Puls

Zegar-Pulsu-2.png

Puls 2

Zegar-TV-Republika.png

TV Republika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś podobnego zrobiłem... nawet z ponad rok, półtora roku temu, tylko teraz postanowiłem to nieco urozmaicić :D A trochę tego będzie.

 

Zwykły, "ogólny" zegar Telewizji Polskiej:

nowyzegargeneric.png

Zegar TVP1:

nowyzegarjedynka2d.png

Zegar TVP2:

nowyzegardwojka2d.png

Zegar TVP3 Regionalnej:

nowyzegartrojka2d.png

Zegar TVP Sport:

nowyzegarsport2d.png

Te powyższe zegary mogą być pokazane także na tłach z opraw kanałów, nawet animowanych:

nowyzegarjedynka3d.png

nowyzegardwojka3d.png

nowyzegartrojka3d.png

nowyzegarsport3d.png

Zegar w TVP Polonia:

nowyzegarpolonia.png

Poniżej zegar dla TVP INFO w dwóch wariantach:

nowyzegarinfo1.png

nowyzegarinfo2.png

Zegar przed Teleexpressem:

nowyzegartex.png

Zegar emitowany przed programem informacyjnym "i9.30":

nowyzegari930.png

Zegar emitowany przed Panoramą w Dwójce:

nowyzegarpan.png

  • Popieram 1
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Zróbcie oprawę dla jakiegoś kanału informacyjnego w stylu Bloomberga. Czyli obraz w okienku a paski to niejako osobny byt. Nic mnie tak nie irytuje jak np. na TVN24 pasek zakrywający najistotniejszą część materiału filmowego. Jak realizator jest bystry to zdejmie pasek ale najczęściej to olewają i prze pasek na 1/4 ekranu nie widać najważniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2024 o 21:00, ciastek napisał(a):

Propozycja oprawy dla TVP Info, 19.30 i Panoramy:

Zrzut-ekranu-2024-07-30-205308.png

Zrzut-ekranu-2024-07-30-205316.png

Zrzut-ekranu-2024-07-30-205323.png

Zrzut-ekranu-2024-07-30-205338.png

Zrzut-ekranu-2024-07-30-205347.png

Zrzut-ekranu-2024-07-30-205354.png

Nawet bardzi spoko. Trochę mieszanka Polsatu News z obecnym INFO. Jedyne chyba co bym zmienił w tej ekranowej wersji to podmianę fontów na TVP Font.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja oprawy dla TVP Info, 19.30 i Panoramy:
Zrzut-ekranu-2024-07-30-205308.png
Zrzut-ekranu-2024-07-30-205316.png
Zrzut-ekranu-2024-07-30-205323.png
Zrzut-ekranu-2024-07-30-205338.png
Zrzut-ekranu-2024-07-30-205347.png
Zrzut-ekranu-2024-07-30-205354.png
Fajne, bardzo podoba mi się, że scroll nie jest jako pasek, a po prostu przyciemnione tło na dole. Za bardzo jednak przypomina "stare" TVP Info zwłaszcza pod względem umiejscowienia poszczególnych elementów i niejednolitych kolorów.


Tutaj natomiast inna propozycja, zakładająca, że logo ekranowe TVP Info byłoby w tym samym miejscu co na TVP 1, 2 i 3, ale sam styl mocno nawiązujący do obecnej oprawy Info, z moim zdaniem znacznie lepszym niż tam umiejscowieniem poszczególnych elementów:
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...