Skocz do zawartości

Przymusowa migracja na platformę CANAL+


marcin_ketrzyn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzis po poludniu odwiedzilo mnie 2 panow z nc+ (przynajmniej oni tak twierdzili) usilujac mi wejsc do mieszkania i przedstawic nowa oferte.

Nie wpuscilam ich, zaproponowalam powrot po Swietach - mieli dziwne miny, ale powiedzieli, ze wroca.

Czy ktos mial taka sytuacje?

Czy oni faktycznie chodza osobiscie z oferta?

Bardzo dobrze! Jak przyjdą znowu to poproś o nazwiska i adres punktu, z którego przychodzą. Wydaje mi się, że to pierwsi oszuści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pozwę ITI Neovision za straty moralne! Cała rodzina dostaje pisma (na dzień dzisiejszy: rodzice, kuzyn, kuzynka, dwóch wujków), a ja jeszcze nic. Oni sobie spiskują, kiedy wyślą wypowiedzenia na Conrada, jakie epitety im puszczą, a ja biedny czuję się jakimś wyrzutkiem :( Czuję, że tracę kontakt z rodziną :(:lol:

A tak na serio: czy jakiś biedak satelitarny jak ja (54 zł) dostał już pisemko, bo nie wiem, czy się obrażać, czy jeszcze nie.

Umowę podpisałem 28.04.2010 r. na 18 miesięcy (promocja "wszystkie pakiety n"), potem sobie przesła na okres nieoznaczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzis po poludniu odwiedzilo mnie 2 panow z nc+ (przynajmniej oni tak twierdzili) usilujac mi wejsc do mieszkania i przedstawic nowa oferte.

Nie wpuscilam ich, zaproponowalam powrot po Swietach - mieli dziwne miny, ale powiedzieli, ze wroca.

Czy ktos mial taka sytuacje?

Czy oni faktycznie chodza osobiscie z oferta?

Bardzo dobrze! Jak przyjdą znowu to poproś o nazwiska i adres punktu, z którego przychodzą. Wydaje mi się, że to pierwsi oszuści.

Masz schody? To ich zepchnij i zadzwoń na policje. Albo leć po sąsiada i ich dobij. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie jestem po rozmowie z pracownikiem APSu w Krakowie. Gość wyglądał na rozgarniętego.

 

Więc... Stwierdził, że osoby mające C+ nie muszą obowiązkowo migrować, bo ta migracja dotyczyła jedynie nkowiczów, bo im odebrano 12 kanałów. W starej Cyfrze, ktoś tak jak ja jeśli podpisał umowę w styczniu tego roku i ją ma do lipca 2014, może ją spokojnie dokończyć na swoich warunkach i cenie, w moim przypadku Optimum HD za 77zł.

 

Listy ponoć dla C+ mają być wysyłane z propozycją, ale obowiązku migracji ma nie być. Takie coś usłyszałem.

 

Co myślicie o tym?

 

Oczywiście była tez oferta migracji, 99 zł Platinium + Multiroom 10 zł.

nie zdziwiłbym się gdyby tak było....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest min odnośnie sposobu dostarczenia wypowiedzenia, w przypaku rezygnacji z przymusowej migracji : http://ncpluspytania.pl/viewtopic.php?id=1153

 

"...Regulamin świadczenia usług stanowi, że wypowiedzenie można skłądać na 2 sposoby:

 

1. w wybranych Punktach Sprzedaży - Centrach nc+

2. listownie na adres Biura Obsługi Klienta.

 

Przypominamy, że w przypadku rezygnacji listowej liczy się data wpłynięcia pisma do BOK".

 

PS. to widocznie dotyczy tylko abonentów n-ki, w Regulaminie Cyfry+ nie znalazłem takiego wpisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA też dostałem pismo lecz oferują mi Silver za 69zł a płąciłęm za N-kę 59 2 miesiące temu podpisałem umowę. W sumie za 10 zł dołożyli mi 7 kanałów C+ a umowa wzrosła z 12 na 18 mcy więc chyba nie jest tak źle w moim przypadku bo nie wiem czy zrezygnować czy zostawic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

 

Listy ponoć dla C+ mają być wysyłane z propozycją, ale obowiązku migracji ma nie być. Takie coś usłyszałem.

 

Co myślicie o tym?

nie zdziwiłbym się gdyby tak było....

 

Mało prawdopodobne, zapominacie o takim detalu, ze jestesice bardziej odlegli od nc+ niz n-kowcy. Bo jakos dziwnym trafem podiomtem z ktorym zawiera sie umowe w nc+ to ITI, wiec u was usankcjonowanie migracji raczej nie moze byc takie swobodne i nieobowiazkowe, bo na jakiej podstawie mielibyscie funkcjonowac w relacji do nc+ z ktorym nie macie zadnych powiązan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie 7 kanałów C+ ? w silver masz tylko C+ famili i C+famili 2., a pozostałe cztery tylko na 2 miesiące.

 

 

A widzisz czyli w sumie 2 za 10 zł. Lecz wczesniej w samej N-ce miałem tylko 94 lub 93 kanały a tu jest 110. Więc raczej mi się nie opłaca rezygnować bo więcej stracę na dekoder nowy i aktywację po rozwiązaniu umowy i wzięciu nowej. Licząc te dodatkowe 6 miesięcy po 10 zł więcej. Chyba dobrze myśle nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie abonetów c+, migracji, wypowiedzeń umowy:

 

Pisałem w innym wątku:

Dzień dobry wszystkim

 

Właśnie jestem po rozmowie z całkiem kompetentnym konsultantem. Mam Canal+ Optimum HD z multiroomem - oba dekodery hd własne.

Odnośnie listów to okazuje się, ze wcale nie muszą przyjść. zapis o utrzymanej ofercie, nic nie znaczy można powołać się na regulamin cyfry:

Artykuł 7. PROGRAMY

§ 1.

Operator CYFRY+ z ważnych przyczyn prawnych, technicznych, organizacyjnych

lub ekonomicznych może wprowadzić zmiany liczby i rodzaju programów wchodzących

w skład poszczególnych Pakietów wymienionych w Cenniku. Wyżej wymienione zmiany

– wynikające z faktu zaistnienia okoliczności leżących poza kontrolą Operatora

CYFRY+, uznawane za siłę wyższą, zastąpienia danego Programu Programem

o porównywalnej tematyce, rezygnacji z danego Programu z uwagi na jego niską

oglądalność, zaprzestania nadawania Programu z przyczyn obciążających jego

nadawcę lub z przyczyn wywołanych decyzją właściwego organu władzy państwowej,

orzeczeniem sądu lub innego właściwego organu – uprawniają Abonenta

do rozwiązania Umowy w drodze pisemnego oświadczenia w terminie 1 miesiąca

kalendarzowego od daty wprowadzenia takich zmian/zmiany ze skutkiem na koniec

miesiąca kalendarzowego, w którym oświadczenie to dotarło do Operatora CYFRY+,

o ile takie zmiany/zmiana nie zostały wprowadzone do Regulaminu/Umowy w trybie

art. 15 § 8 Regulaminu.

art. 15 § 8.

Zmiany Regulaminu, Umowy oraz Cennika będą doręczane Abonentowi na piśmie

z wyprzedzeniem co najmniej jednego miesiąca przed wprowadzeniem tych zmian

w życie. Zmiany Regulaminu, Umowy lub Cennika wydane w czasie trwania Umowy

będą wiązały Abonenta, jeżeli ich treść zostanie mu doręczona, a Abonent nie wypowie

Umowy w terminie 14 dni od daty ich doręczenia Abonentowi. W wypadku

wypowiedzenia Umowy w powyższym trybie Umowa ulega rozwiązaniu

z ostatnim dniem obowiązywania Regulaminu w brzmieniu przed dokonanymi

zmianami. Niezależnie od doręczenia Regulaminu Abonentowi, Regulamin

oraz wszelkie zmiany do Regulaminu dostępne będą w siedzibie Operatora CYFRY+,

u Autoryzowanych Dystrybutorów oraz na stronie internetowej http://www.cyfraplus.pl.

 

5 kwietnia znika Canal + Gol oraz co ważniejsze Canal + 3D (brak alternatywy) - nie mamy listów więc mamy wyczerpany Artykuł 7. PROGRAMY § 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA też dostałem pismo lecz oferują mi Silver za 69zł a płąciłęm za N-kę 59 2 miesiące temu podpisałem umowę. W sumie za 10 zł dołożyli mi 7 kanałów C+ a umowa wzrosła z 12 na 18 mcy więc chyba nie jest tak źle w moim przypadku bo nie wiem czy zrezygnować czy zostawic??

 

Miałem ten sam pakiet i tą samą ofertę na SILCERA (nawet jeszcze utargowałem na 64 PLN). Ponieważ jednak zmuszali mnie bym brał ofertę , którą oni uważali dla mnie optymalną, a nie tą którą bym chciał, a ponadto umowa na 18 miesięcy i kanały niegwarantowane, to dałem sobie spokój z nc+. Dziś zaniosłem do APS wypowiedzenie z korzystania z platformy N ( z winy nadawcy - termin wypowiedzenia 14 dni). Musiałem w APS trochę odczekać w kolejce składających wymówienia:)

Na reakcję nc+ specjalnie nie czekam - przechodzę na DVB-T oraz weebTV (poprzez Mini PC). Chyba że ktoś się obudzi , ale to wątpię.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie 7 kanałów C+ ? w silver masz tylko C+ famili i C+famili 2., a pozostałe cztery tylko na 2 miesiące.

 

 

A widzisz czyli w sumie 2 za 10 zł.

 

Uzbiera się 7, jeśli policzymy tematyczne Canal+ Cyfrowy, typu Ale kino+, Planete+, MiniMini+ itd.

 

Powiem szczerze, że w takim przypadku jak @IKMA wiele osób może sobie odpuścić wypowiedzenia, bo wzrost o 10 zł abo i dodatkowe kanały tematyczne nc+, w tym dwa Canal+, mogą okazać się dla nich niezłą gratką :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie że tak w ogóle nawet jeśli dostaniecie ten list, to tak jakbyście go nie dostali ?

Takie pisma wysyła się TYLKO I WYŁĄCZNIE za potwierdzeniem odbioru.

Jak Was zmigrują, to możecie podać ich nawet do sądu, bo jak udowodnią, że otrzymaliście jakikolwiek list ?

Na kilku forach widziałem info że taki sposób przymusowej migracji łamie zarówno kodeks cywilny jak i prawo konsumenckie, i są na to paragrafy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po raz pierwszy! :jupi:

Z powodu ogólnokrajowego zamieszania spowodowanym m.in wprowadzeniem "jakże atrakcyjnej przymusowej oferty" nc+ postanowiłem wtrącić swoje 3 grosze do konwersacji.

POPRZEDNIO: N MiniFull (WPT + HBO + NPREMIUM + nVODnet PODST) = 69,99 zł

OFERTA LIST NC+: Canal+ SILVER (23) - 79 zł

 

Nie ukrywam rozczarowania zaproponowaną mi ofertą. Z miejsca napisałem wypowiedzenie. po świętach wysyłam poleconym.

Ewidentnie jest to zagrywka "a może się uda"... może 60% ludzi nie zareaguje. Może chociaż 30%... :shock: Nie znam się na marketingu, ale takie zagrywki, w moim odczuciu wręcz odpychają klientów. Faktem jest że ten procent ludzi niereagujących z powodu niewiedzy, nie przeczytania dokładnie pisma, lenistwa itp, znajdzie się i zarobią na nich, ale mnie tam chyba już nie będzie...

 

W związku z tym stworzyłem w EXCELU dla własnej potrzeby porównywarkę ofert, której głównym zadaniem jest ocena w skali 1-5 oferty zaproponowanej. Udostępniam, bo może się komuś przydać przy decyzji.

Najeży podać:

- kanały z oferty (wpisać 1 jeśli kanał dostępny, kolumny zmienne w zależności od oferty)

- priorytet kanału w skali 0-3 (na stałe wg naszych preferencji)

- cenę pakietu

Jeśli komuś przyda się taka porównywarka, to będzie mi miło, że mogłem ułatwić wybór(czytaj rezygnację z nc+) :D

Tutaj linki (wersja XLSX i XLS)

http://dl.dropbox.com/u/18497634/ATRAKCYJNOSC_OFERTY.xlsx

http://dl.dropbox.com/u/18497634/ATRAKCYJNOSC_OFERTY.xls

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie jestem po rozmowie z pracownikiem APSu w Krakowie. Gość wyglądał na rozgarniętego.

 

Więc... Stwierdził, że osoby mające C+ nie muszą obowiązkowo migrować, bo ta migracja dotyczyła jedynie nkowiczów, bo im odebrano 12 kanałów. W starej Cyfrze, ktoś tak jak ja jeśli podpisał umowę w styczniu tego roku i ją ma do lipca 2014, może ją spokojnie dokończyć na swoich warunkach i cenie, w moim przypadku Optimum HD za 77zł.

 

Listy ponoć dla C+ mają być wysyłane z propozycją, ale obowiązku migracji ma nie być. Takie coś usłyszałem.

 

Co myślicie o tym?

 

Oczywiście była tez oferta migracji, 99 zł Platinium + Multiroom 10 zł.

nie zdziwiłbym się gdyby tak było....

Też mi takie coś chodziło po głowie, że może jednak cyfra zadbała o swoich dotychczasowych abonentów i się jakoś z n-ką dogadali, tzn. umowa jak z n-ki, pakiety jak z n-ki, lista kanałów jak z n-ki, MR z n-ki, to może chociaż cyfra+ "wywalczyła" zachowanie twarzy względem swoich starych abonentów. Ale biorąc pod uwagę wypowiedzi ze strony nc+, że nikt nie zostanie na starej umowie, to taka sytuacja raczej nie będzie miała miejsca, i te listy to jednak informacja o zmianie pakietu na jego odpowiednik w nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie że tak w ogóle nawet jeśli dostaniecie ten list, to tak jakbyście go nie dostali ?

Takie pisma wysyła się TYLKO I WYŁĄCZNIE za potwierdzeniem odbioru.

Jak Was zmigrują, to możecie podać ich nawet do sądu, bo jak udowodnią, że otrzymaliście jakikolwiek list ?

Na kilku forach widziałem info że taki sposób przymusowej migracji łamie zarówno kodeks cywilny jak i prawo konsumenckie, i są na to paragrafy...

 

Zacytowałem w całości i dodam: jak już dostaniecie list, to jeśli będziecie do nich dzwonić to się nie wygadajcie, że macie ten list.

Ja niestety kiedyś, przy okazji podwyżki, popełniłem ten błąd i zadzwoniłem, jak tylko dostałem list.

Potem już była rozmowa ze ścianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to nie ma wpływu na zaproponowaną ofertę. Wysyłając listy chyba oczekują, że każdy je dostanie.

Dla mnie NC+ jest przekreślone. Kto o zdrowych zmysłach, robiąc roszady programowe i narażając się na zerwanie umowy, oferuje droższy pakiet, o gorszej tematyce?... No DEEBIL tylko..., albo taki, który liczy, że jego abonenci to idioci nie znający swoich praw (nie ubliżając nikomu).

Ja już się nastawiłem na full pakiet od CP za normalne pieniądze. Szkoda mi tylko turbodekodera, bo był szybki, funkcjonalny. Ale jest to sprawa do przeżycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...