Skocz do zawartości

Przymusowa migracja na platformę CANAL+


marcin_ketrzyn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@marioking, pamatedo

Nie ma szans zeby zarejestrowali wypowiedzenie w systemie przed koncem miesiaca (a to liczy sie za date zlozenia oswiadczenia). Poza tym w pismie wskazalem dzien w ktorym rozwiazuje umowe...

 

Wedlug kogo?? Czy zgodnie z przpisami data doreczenia nie jest data wiązącą? A nie fakt ze oni dostana tego kilkadziesiat tysęcy i przez tygodnie sie nie wygrzebią. Poza tym z racji na fakt typu pisma samo z siebie determinuje termin rozwiazania, i nie wiem czy podanie daty nie sprawia ze naruszasz swoje prawo do tego rozwiazania( nie wiem jak to zinterpretowac). W ten sposob stawiasz sie wlasnie w niekorrzystnej sytuacji bo gdy im sie bedziesz stawial beda mogli wykorzystac interpretacje formalna, i w polowie miesiaca pociagnac np. do odpowiedzialnosci za niezwrocony sprzet czy cos bo formalnie przestałes byc abonentem z koncem marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marioking

W wypowiedzeniu powolalem sie na Regulamin (Rozdział V ustep 8)

"Abonentowi przysługuje, w ciągu 14 dni od dokonania zmian, prawo do rozwiązania Umowy bez za- chowania okresu wypowiedzenia, ze skutkiem na koniec miesiąca, w którym przyjęto pisemne oświadczenie Abonenta o rozwiąza- niu Umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia."

1 - wypowiedzenie moze byc skuteczne po pierwszym kwietnia. Co nie odbiera mi prawa zlozenia go przed ta data.

2 - przyjecie oswiadczenia to data wprowadzenia do systemu.

 

Przerabialem juz to z Nka I kilkukrotnie z CP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest interpretacja własciwa z punktu prawnego, oni moga sobie tak postepowac ale jesli cos pojdzie nie tak to abonent obrywa. i napewno twoja interpetacja nie pokrywa sie z obowiazujacym prawem, bo co ja im to teraz wysle a oni wproawadza to do systemu 20 kwietnia to wedlug twojej inrpretacji zlozylem wypowiedzenie po terminie. Prawo, TO PRAWO, data doreczenia to data złozenia pisma, a kiedy to oni sobie wprowadza do ich systemiku to juz bez znaczenia bo liczy sie termin doreczenia i wszystko moze byc zinterpretowane pod tym katem(bo jedyne interpretacja zgodna z prawem) co wlasnie najbardziej moze zaszkodzic abonentowi!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto pamiętać i mieć na uwadze:

- migracja następuje automatycznie gdy abonent NIE ZAREAGUJE na list zwykły.. Wyobrażacie sobie iż dostajecie list zwykły, nawet nie polecony od swojego operatora iż za miesiąc mnożymy cenę razy dwa, list gdzieś po drodze ginie i nie dociera do Ciebie a zdaniem firmy wszystko jest ok, płacz i płac! - Nie wiem jak UOKiK ma to tolerować. To jest skandal!

- okazuje się iż operator ma w 4literach swoje zobowiązanie i umowę i jednostronnie zmienia jej warunki. W moim przypadku za gorszą ofertę mam płacić 149zł zamiast obecnych 91zł (pakiet opt;pvr,mr;hbo;f-box;cinemax);

- zgodnie z tym co twierdzi nc+ brak naszego działania wiąże się z nowym 18-miesięcznym cyrografem a to może być bardzo bolesne –ktoś ewidentnie chce mnie okraść na ponad 1000 zł - różnica ceny dotychczasowej i proponowanej przez okres 18 m-cy/podwyżka w moim przypadku o ponad 60% - faktycznie atrakcyjna oferta P:)/;

- Terminy istotne dla naszej umowy są napisane w liście słownie np. dziewiętnasty kwietnia br., co jest niewidoczne w tekście na pierwszy rzut oka. Bardzo wielu abonentów przegapi terminy a wówczas – patrz wyżej. Moim zdaniem, używanie terminów zapisanych słownie to jest klasyczne wykorzystanie tekstu do wprowadzenia w błąd lub zagapienia i chyba NIE JEST TO DZIAŁANIE PRZYPADKOWE.

- Sprytna gra w postaci przedstawienia oferty, która zawiera programy niegwarantowane. Gdy kanały znikną TY ABONENCIE zostaniesz w czarnej d… bo to nie daje ci powodu do wypowiedzenia umowy;

W państwie prawa dzieją się takie rzeczy?!!! hahaha….trzeci świat to za mało.

 

Ps.

Gdzieś przeczytałem, że na list można odpisać : „nie przyjmuję do wiadomości informacji od spółki nc+. Jednocześnie pragnę nadmienić, że mam ważną umowę ze spółką C+ cyfrowy, która nadal istnieje , funkcjonuje jako podmiot gospodarczy(KRS, GUS) i winna realizować swoje zadania wynikające z podpisanej umowy. Natomiast jeżeli ta spółka z która mam podpisany kontrakt zmieni mi warunki z pytaniem czy przyjmuję, mogę je odrzucić i wtedy zgodnie z postanowieniami w KPH to ta spółka winna mi wypowiedzieć umowę (warunki wypowiedzenia dla obu stron są określone w 18-to m-c kontrakcie) i po ptokach (przejecie lub połączenie spółek nie zdejmuję z nich odpowiedzialności za aktywa i pasywa podmiotów przejmowanych lub przekształcających się).” Czyli my mamy się pisemnie nie zgodzić na zaproponowane warunki, dalszy ruch nie należy do nas bo to nie my zmieniamy zasady gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza przymusowa migracja w NC+:

 

Powstaje ona w chwili braku reakcji abonenta na otrzymana informację listową, i spowodowana jest min takimi działaniami jak:

1 / automatyczne przeniesienie w przypadku - nie odebraniu listu zwykłego od operatora,

2/ umowa przedłużona o nowy okres minimalny (18 m-cy),

3/ wyższa opłata miesięczna.

4/ sposób wpisania dat w piśmie (tylko słownie, tak aby abonent mógł łatwo przeoczyć i

potraktować pismo jak zwykłą ulotkę

5/ z góry podanie terminu do kiedy można wysłać wypowiedzenie umowy, a w przypadku

pism liczy się np. 14 dni od daty otrzymania pisma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W historycznych czasach zyjemy. O NC+ sie studenci uczyc beda na rozmaitych zajeciach od Marketingu przez PR do Prawa...

 

Interesujaca kwestia jest gdzie wysylane do abonentow N pisma maja zakorzenienie w Regulaminie (bo miec musza).

O rozwiazaniu umowy przez N z winy po jej stronie mowi tylko Rozdzial XII ustep 4

"Każda ze stron może rozwiązać Umowę bez podania przyczyn

z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia ze skutkiem

na koniec miesiąca kalendarzowego. Bieg terminu wypowiedzenia

rozpoczyna się w pierwszym dniu Okresu rozliczeniowego

następującego po dniu złożenia wypowiedzenia. Wypowiedzenia,

należy dokonać pisemnie listem poleconym lub poprzez osobiste

doręczenie drugiej stronie Umowy. Abonent ma obowiązek niezwłocznego

zwrotu (z zastrzeżeniem, iż nie może nastąpić to później

niż w terminie 14 dni od daty rozwiązania umowy) na rzecz

ITI Neovision udostępnionego Sprzętu."

Ale tu oczywiscie nie zachowuja trzymiesiecznego terminu, nie dostarczaja pisma listem poleconym...

 

Moze w gre wchodzic tez ustep 7 i 8 rozdzialu V

"7. ITI Neovision zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmiany

liczby i rodzaju programów wchodzących w skład Pakietu, Opcji

Dodatkowej z ważnych przyczyn prawnych, ekonomicznych, technicznych

lub organizacyjnych, niezależnych od ITI Neovision. Za

ważne przyczyny, uznaje się w szczególności: utratę uprawnień

do rozprowadzania, nadawania programu przez ITI Neovision,

zaprzestanie nadawania programu przez nadawcę, zmianę satelity,

niski poziom oglądalności programów, niedostateczną jakość

techniczną programu uniemożliwiającą jego prawidłowe udostępnianie

przez ITI Neovision, jak również zobowiązanie do określonych

działań w związku z decyzją właściwego organu władzy

publicznej lub administracyjnej lub orzeczeniem sądu.

8. W przypadku zmiany przez ITI Neovision liczby i rodzaju programów

wchodzących w skład Pakietu, Opcji Dodatkowej z przyczyn

określonych w ust. 7 niniejszego Rozdziału, ITI Neovision poinformuje

Abonentów o zakresie zmian z co najmniej 14 - dniowym

wyprzedzeniem. W przypadku zaistnienia okoliczności opisanych

w zdaniu poprzedzającym, Abonentowi przysługuje, w ciągu 14

dni od dokonania zmian, prawo do rozwiązania Umowy bez zachowania

okresu wypowiedzenia, ze skutkiem na koniec miesiąca,

w którym przyjęto pisemne oświadczenie Abonenta o rozwiązaniu

Umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia."

 

Tu znowu nie zachowali 14 dniowego terminu poinformowania o zmianie (datowanie listu na 8 marca chyba nie przejdzie...).

Oraz co wazniejsze w regulamin mowi tylko o zmianie kanalow wchodzacych w sklad Pakietow i Opcji a nie kompletnej zmiany pakietow i zmiany ceny...

 

Interesujacy casus w kazdym razie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Tu znowu nie zachowali 14 dniowego terminu poinformowania o zmianie (datowanie listu na 8 marca chyba nie przejdzie...).

Oraz co wazniejsze w regulamin mowi tylko o zmianie kanalow wchodzacych w sklad Pakietow i Opcji a nie kompletnej zmiany pakietow i zmiany ceny...(...)

 

Zachowali zachowali. Dokument na dekoder dostalismy z data 18 marca, wiec idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie zmigrowałem, bo drugą ofertę dostałem gorszą od pierwszej w sobotę. Jak to jest, że nie każdy konsultant może dać mi to czego oczekuję? Pani zaproponowała mi pakiet, który nijak nie przystaje do moich potrzeb. Nie wiem, co o tym myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Abonentowi przysługuje, w ciągu 14

dni od dokonania zmian, prawo do rozwiązania Umowy bez zachowania

okresu wypowiedzenia, ze skutkiem na koniec miesiąca,

w którym przyjęto pisemne oświadczenie Abonenta o rozwiązaniu

Umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia."

 

Czyli jeśli migracja na pakiet nc+ następuje z dniem 1 maja 2013 to abonent powinien mieć możliwość wysłania pisma do 14 maja ze skutkiem na koniec maja. Więc dlaczego wymagają daty 19 kwietnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...