Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bardzo wiem na czym miałby polegać "projekt programu na YouTube" o którym wszyscy trąbią. Ma to być kopia "stan futbolu" ? Ok - fajny program. ALE to nijak się ma do prestiżu komentowania meczów live, niekwestionowanej pozycji No1 w stacji, która od lat wiedzie prym w piłce na polskim rynku (chwilowo jest nie najlepiej ale to jeszcze nie katastrofa).

Taki program ala "stan futbolu" czy "Cafe futbol" ma rację bytu ale gdy jest raz na tydzień - nie częściej.

Ciężko w to uwierzyć żeby tacy ludzie jak Smokowski i Twarowski olali C+ dla jakiegoś 1.5h programu na YouTube. Nawet jeżeli mają jakieś wsparcie sponsorów to przecież nie są to kwoty, które opiewają na jakieś gigantyczne wartości.

Ciężko tez wyobrazić sobie ze obaj panowie nagle rzucają piłkę i zajmują się czymś innym. Zupełnie nie trzyma to się kupy.

 

Ktoś wspominał ze może jakiś nowy gracz na rynku... umówmy się jest juz tak gęsto że jest to bardzo mało prawdopodobne.

 

Reasumując - na 99,9% nie odejdą od komentowania meczów, pytanie tylko gdzie prędzej czy później wylądują.

Edytowane przez Jacek Miszcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. Nie rozumiem jak można być gwiazdą stacji i zamienić to na YouTube, gdzie każdy może sobie prowadzić kanał. W internecie znane nazwiska nie zawsze oznaczają sukces. Kiedyś Borek z Kołtoniem prowadzili jakiś magazyn (chyba dla jakiegoś bukmachera), gdzie omawiali najciekawsze spotkania w tygodniu, to oglądalność wynosiła kilkaset wyświetleń na odcinek.

 

Skoro Smokowski chciał początkowo pracować w C+ i dodatkowo realizować ten program, to wielkich cudów też nie należy się spodziewać. Być może uniósł się honorem, że po tylu latach pracy, stacja nie pozwala mu na ustępstwa i stąd to odejście. Możliwe, że rok-dwa pogada z Twarowskim w necie a później Polsat, tym bardziej jeśli przejmą też Ekstraklasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że faktycznie pójdą do innej TV, to moim zdaniem w grę wchodzi wyłącznie Polsat. Mirosławski nie weźmie do Eleven tak znanych gości, on lubi wyszukiwać młodych, zdolnych i takim dawać szansę. TVP odpada w przedbiegach, bo i co tam mieliby komentować? Nikt nowy też do nas nie wejdzie, bo już w tej chwili jest duże rozdrobnienie praw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę, że ich boli jak Canal+ traci prawa sportowe i ich odejścia to odpowiedź na tą całą sytuację. Na pewno wiedzą, że zarówno Ekstraklasa jak i Premier League może trafić do innych nadawców. Zwłaszcza Twarowski, który kocha Premier League może teraz specjalnie odejść, z rok pobawić się w internecie, a po roku trafić do Eleven, które pewnie przejmie Premier League. Na szczęście mam umowę do końca praw z nc+. Nie przewiduję, że ją przedłużę, bo jestem pewien, że stracą Ekstraklasę i Premier League. Pewnie będzie Słoneczko z Elevenami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłka nożna zawsze kojarzyła się z Canal plus. Ciekawe jaka będzie przyszłość tej platformy bez dobrej piłki ,gdy zdarzyło by się że stracą ligę polską,angielską czy NBA . Może w krótce pojawi się ktoś kto kupi całe nc plus i będzie miał pomysł na nową platformę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spidersweb sugeruje ich współpracę z Polsatem:

http://www.spidersweb.pl/2017/08/smokowski-twarowski-polsat.html

Dla mnie to trochę brednie i rzecz zupełnie nierealna...

To wszystkie przemyślenia autora tekstu. Poza tym on nie żegna się z nc+, tylko z Canal+, w którym pracował przez wiele lat.

.. a po roku trafić do Eleven, które pewnie przejmie Premier League. Na szczęście mam umowę do końca praw z nc+. Nie przewiduję, że ją przedłużę, bo jestem pewien, że stracą Ekstraklasę i Premier League. Pewnie będzie Słoneczko z Elevenami :)

Teraz jest teraz, a jak będzie za rok?. Tego nikt nie wie. Radzę wstrzymać się, bo za rok sytuacja może wygląd nieco inaczej. Przypominam, że przetarg na Ekstraklasę i Premier Ligue dopiero za rok, więc może być różnie. Jak za rok prawa przejmą inni, to wtedy będziecie mogli płakać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smokowski odszedł, Twarowski odszedł, a jakby jeszcze Nahorny odszedł, to już w ogóle... :sad:. Wielka szkoda, że nie usłyszymy już tego duetu komentatorskiego - gdy Twarowski i Nahorny we dwóch komentowali, to nawet przeciętny mecz robił się ciekawy.

A w tym wideo w jednym z postów na poprzedniej stronie 'The best Twarowski & Nahorny' to brakuje jeszcze urywków z meczu Liverpool-Borussia w Lidze Europy - chwilami to myślałem że mi głośniki w tv wybuchną :D.

Edytowane przez moimzdaniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie uwierzyłem Wam... bo jak wiadomo w internecie sama prawda. Napisali, że chodzi o internet to ja im wierzę. Bo przecież jak jest się w internecie, to nie można być w Polsacie, prawda? :D

Oczywiście nie wiem jakie są plany Panów. Ale projekt internetowy nie wyklucza współpracy z TV. Tym bardziej, że niektóre stacje od lat ubiegły się o Panów. A nie wiem czy panom odpowiada kariera "youtuberów".

 

PS. Pamiętacie jak eksperci tego forum pisali tutaj, że Liga Mistrzów nigdy nie powróci do Polsatu? I co? Już za rok... :D

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę, że ich boli jak Canal+ traci prawa sportowe i ich odejścia to odpowiedź na tą całą sytuację. Na pewno wiedzą, że zarówno Ekstraklasa jak i Premier League może trafić do innych nadawców. Zwłaszcza Twarowski, który kocha Premier League może teraz specjalnie odejść, z rok pobawić się w internecie, a po roku trafić do Eleven, które pewnie przejmie Premier League. Na szczęście mam umowę do końca praw z nc+. Nie przewiduję, że ją przedłużę, bo jestem pewien, że stracą Ekstraklasę i Premier League. Pewnie będzie Słoneczko z Elevenami :)

A jam nie trafi to co? Twaro to jakiś jasnowidz, czy co?

 

Nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać z tych wszystkich fantazji i teorii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że bardziej kuszący jest debiut np. na głównej antenie Polsatu przy Lidze Mistrzów i innych meczykach jak np. eliminacje do Mistrzostw Świata, nowa Liga Narodów... Do tego możliwość rozwoju na innych projektach Polsatu (także w sieci).

 

Tym bardziej, że Smoku w ostatnim wywiadzie (link był gdzieś wyżej) wydawał mi się zmęczony piłką ligową, szczególnie w polskim wydaniu :)

 

A sam Cyfrowy Polsat (podobno) szykuje mocny "cios" przy okazji powrotu Ligi Mistrzów, by ludziki pobiegli po dekodery (szczególnie z nc+) lub przedłużali umowy. Ma być bardzo ciekawie i "pobudzająco" na rynku TV. I nie drogo ;)

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się nieźle pośmiać, jak się czyta tych wszystkich mędrców, którzy wiedzą lepiej :D

Ja już się przyzwyczaiłem do tego, bo sytuacja się co chwila powtarza, szczególnie gdy ktoś przejmuje jakieś prawa. Niektórzy dalej się nie mogą pogodzić, że Canal+ nie jest już wielki jeśli chodzi o sport i o wszystkim co uderza w tą stacje, rozpisują wywody jakie to będzie złe.

Najbardziej się pośmiać można było, gdy Eleven startował. "Nikt ich nie będzie chciał", "mecze tylko w internecie" itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam, że co by tu nie pisać to jest to jasny przekaz że piłka nożna w nc+ się kończy. Żadna szanujaca sie tv nie rozstaje się ze swoim najlepszymi "twarzami" od tak sobie. To są kontrakty podpisywane na całe lata i za niemałe pieniądze. Jeśli odchodzi praktycznie z dnia na dzień dwóch najbardziej znanych redaktorów, twarzy canal + sport to oznacza to o czym pisze się od dawna czyli rezygnacji nc+ z "drogiego sportu" - piłki nożnej na rzecz sportów tańszych i filmów. Myśle że zadowala ich obecność eleven w ich ofercie bo przecież sport zostaje w platformie a koszty drastycznie spadają. To zdecydowanie koniec sportu w canal+ i czas się z tym pogodzić. Najlepszym wyborem dla kibica jest teraz cyfrowy polsat + eleven

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, ze odchodzą, bo oni czuja to samo co wiele osób tutaj piszących, czyli:

- zjazd L+ czy L+E, porównanie tych programów teraz a 10 lat temu te historyczne ogląda się świetnie

- studia do LM jakieś nijakie, te pierwsze z 2013 miały iskrę, a tera w zasadzie "musimy, musimy..." z reszta wybrany mecz Bayernu i będą "musieli" 2 min poświecić na Juve i Barcelonę

- brak nowych programów ligowych, bo ja lifestylowych nie oglądam, nudzi mnie to a interesują mnie konkrety

- obniżenie poziomu dla tzw gimbazy czyli publiczność, ekstraklasa po godzinach itd.

- myśle ze oni oglądają Eleven i taki Eleven Gol bije na łeb aktualne programy C+ i pod katem checi i merytoryki - Twaro i Smoku to właśnie taki zapał i pasja jak ludzie z Elevena, pewnie im się przypominają stare dobre czasy

- utrata praw, pewnie najlepiej wiedza jak są szanse na ich odzyskanie

 

Ja tam w internety w ich wykonaniu nie wierze. Stawiam tez na CP albo Elevena ewentualnie nowa platforma, bo jakby się zmyli pojedynczo ale we dwójkę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy w tym całym kontekście podkreslić, że Pan Smokowski i Pan Borek to są bardzo dobrzy znajomi. Ostatnio widziałam ich w Warszawie przy kawce w kawiarni. Gdzieś kiedyś czytałam artykuł przeprowadzonym z Panem Borkiem i ten mówił że Pan Smokowski to jego bardzo dobry przyjaciel. Z kolei ukazał się również artykuł Pana Smokowskiego, który chwalił i nie mógł ogarnąć jak jego kolega Pan Borek potrafi ogarnąć tyle meczy na raz.

Pan Twarowski to również przyjaciel Pana Smokowskiego. To nie są dzieci, ludzie którzy mają po 30 lat. Pan Twarowski, Smokowski i Borek mają już rodziny, są poukładani w życiu, spełnieni. Więc co dziwnego gdyby razem pracowali?

 

Pan Twarowski i Smokowski idealnie wpasowaliby się z Panią Karoliną Szostak do różnych programów na Polsat Sport News, bądź na jakieś poranne programy znad morza, góry, odnośnie o bieganiu, zdrowego styulu życia, itp.

Zyskaliby medialność, bo mało kto w Polsce posiada jeszcze Canal+, a nawet jeźeli to nie kojarzy tych Panów.

 

Dodatkowo zyskaliby na LM, na rozpoznawalności. Dochodza mecze reprezentacji Polski, komentarz prosto ze stadionu Narodowego, studio na stadionie Narodowym: Smokowski > Twarowski > Milewski > Bożydar Iwanow, lub też studio na narodowym, a Smokowski spaceruje sobie po płycie stadionu i zdaje relacje live.

 

Wypowiedź Smokowskiego z wczoraj... on chciał robić ten projekt na Youtube, ale również chciał pozostać w Canal+. Canal+ po 20 latach nie pozwoliło mu na to, więc co mu zależy pójść do Polsatu? Będzie robił projekt i pójdzie do Polsatu > w końcu reprezentacja Polski. A mu to się również marzyło oraz dla Pana Twarowskiego. To było ich niespełnione marzenie.

 

Gdy była fuzja nc+ wtedy każdy mówił, że Borek przejdzie do Canal+. Prawda jest taka, że Borek nigdy nie przejdzie, bo Polsat daje mu wolną rękę. Zobaczcie sobie, komentuje w Eurosporcie, robi jakieś magazyny sam, wyjeżdza, jest twarza polsatu, Polsat daje mu wolną rękę ze wszystkim. Nawet pomógł mu w wypromowaniu własnej gali bokserskiej i swojego nazwiska w PPV > MB boxing. Smokowski możliwe, że chciał to samo co Borek, lecz Canal+ mu na to nie pozwolił. Smokowski i Twarorowski idąc do Polsatu mogą wiele zyskać. Mogą naprawde zyskać wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...