Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No oki, ale Eurosport chyba musi nowy kanał zapodać, bo ma prawa na LE na polskę, a te E i E2, które są to też ten przekaz trafia poza polskę, albo się mylę ? Więc chyba będzie kanał na wyłączność na nc+. bo jeśli nie to poza powyższym problemem dodatkowo stanowi problem, bo CP będzie miało LE - i jaka to wyłączność nc+ ;)

Po co nowy kanał? W Holandii, Niemczech, Skandynawii, czy Singapurze jest oddzielny feed i w czasie rozgrywek, które mają tylko oni, to jest ich pasmo antenowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oki, ale Eurosport chyba musi nowy kanał zapodać, bo ma prawa na LE na polskę, a te E i E2, które są to też ten przekaz trafia poza polskę, albo się mylę ? Więc chyba będzie kanał na wyłączność na nc+. bo jeśli nie to poza powyższym problemem dodatkowo stanowi problem, bo CP będzie miało LE - i jaka to wyłączność nc+ ;)

Jest przecież wersja Eurosportu z polskimi reklamami - przekaz tylko na Polskę. E2 jest natomiast z przekazem na kilka krajów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysto teoretycznie jeszcze mogą na tym zyskać. Już teraz podnieśli ceny pakietów w kablówkach, a jak do tego dojdzie wysoka cena za ewentualne włączenie do oferty Eleven to będą zwycięzcami polowania na golenie. Jest cała masa ludzi, która jest tak zniecierpliwiona, że zapłaci nawet 30zł/miesiąc za dostęp do dwóch programów byle tylko już mieć spokój. Nie muszą płacić za prawa do SerieA, L1, LL, a jeśli włączą Eleven to upieką dwie pieczenie na jednym ogniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysto teoretycznie jeszcze mogą na tym zyskać. Już teraz podnieśli ceny pakietów w kablówkach, , że zapłaci nawet 30zł/miesiąc za dostęp do dwóch programów byle tylko już mieć spokój. Nie muszą płacić za prawa do SerieA, L1, LL, a jeśli włączą Eleven to upieką dwie pieczenie na jednym ogniu.

 

Kiedy się nauczycie, że w takim przypadku owszem NC+ jakoś się obroni, ale nie obroni się paczka C+ w zasadzie jedyna rzecz która rozróżnia ich od CP.

Co z tego, że stracone ligi dalej będą na NC+? Nie będzie ich na C+ za to, a pojawią się jak nigdy dotąd na platformie CP.

 

Nie mam oczywiście danych ile % abonentów NC+ ma wykupiony Canal+, ale wyobrażam sobie, że jest ich większość z ogółu. No nie ma cudów aby przy takiej polityce tejze paczki C+ stopniowo nie ubywało płacących za nią. A to się jak najbardziej przełozy na wyniki całej NC+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak się nie dogadają albo walną kwotę zaporową za Elevena to w okresie jednego roku mogą mieć odpływ abo, bo głównie paczka C+ trzyma tutaj ludzi, a przede wszystkim SPORT, a nie filmy. Natomiast kabel pewnie odda paczki C+ bez problemu.

 

Natomiast zdaje mi się, że wykopali trochę duży rów, żeby go teraz łatwo zasypać nie będzie. Ciekawi mnie też jakie prawa kupią, żeby móc coś pokazywać od grudnia do lutego, bo wtedy to poza 5 meczami ligi angielskiej nie będą mieli niczego na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak się nie dogadają albo walną kwotę zaporową za Elevena to w okresie jednego roku mogą mieć odpływ abo, bo głównie paczka C+ trzyma tutaj ludzi, a przede wszystkim SPORT, a nie filmy. Natomiast kabel pewnie odda paczki C+ bez problemu.

 

Natomiast zdaje mi się, że wykopali trochę duży rów, żeby go teraz łatwo zasypać nie będzie. Ciekawi mnie też jakie prawa kupią, żeby móc coś pokazywać od grudnia do lutego, bo wtedy to poza 5 meczami ligi angielskiej nie będą mieli niczego na żywo.

 

 

Miejmy nadzieję że wygrają przetarg na NBA w nowym sezonie może NHL dobrze by było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się przerzucą na NHL, ale pamiętam jak chcieli się tego pozbyć w 2003r. jak dostali NHL po WizjiTV ;) Też to traktowali wtedy po macoszemu masakrycznie. Z NBA może być ciężko, podobno sporo kasy (tak piszą na tt) poszło na LE (wyścig z CP) i nie mogą nie mieć kasy....Ponadto Eleven belgisjki łyknął NBA tam, więc może znów być ciężko, bo ostatnio co ma BE Eleven to ma polski.

 

 

z konta FB Canal+ "Mamy dla Was świetną wiadomość na dzień dobry! Platforma nc+ będzie pokazywała Ligę Europy UEFA przez trzy kolejne sezony. Ten najbliższy może być historyczny, z dwoma polskimi zespołami w fazie grupowej. Transmisje z meczów Ligi Europy UEFA będą idealnym uzupełnieniem Ligi Mistrzów UEFA, którą od tego sezonu możecie oglądać ekskluzywnie na kanałach nc+ oraz w serwisie CANAL+ SPORT Online."

 

Historyczny ?? Przecież już Wisła i Legia grały razem w LE w fazie grupowej :D Kto to pisze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? To przedłużenie praw to kolejna kompromitacja nc+. Czy sytuacja tej grupy jest tak tragiczna, że wszystkie prawa muszą przedłużać na spółkę z Eurosportem? Jak na razie Eurosport zyskuje, a nc+ tylko traci, bo oni od Eurosportu niczego nie dostali. Dlaczego nie pogadają o sublicencji na Bundesligę? Jeszcze jak oddadzą prawa do meczów naszych drużyn TVP to się do reszty skompromitują.

 

Dobra, pal licho to przedłużenie. Jaja sobie robią, że chcą pokazywać 3-4 mecze przez cały dzień? Przecież tyle to będzie ciekawych spotkań o 19:00 czy 21:05. Nie podoba mi się, że znowu Liga Europejska będzie traktowana po macoszemu. Teraz tylko czekać jak NBA czy Premier League przedłużą na spółkę z Eurosportem i znowu stracą wyłączność. Zresztą ciekawi mnie jak będzie wyglądał podział spotkań - Eurosport dostanie jakieś hity czy to nc+ będzie miało decydujący głos w sprawie rozkładu transmisji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba musieli edytować komunikat, bo teraz wyczytałem, że mecze polskich zespołów będą też w TVP. Na stronie media2 pisze:

 

"Satelitarna platforma nc+ pozyskała prawa telewizyjne do rozgrywek Ligi Europy UEFA, które będzie transmitowała wspólnie z Eurosportem. Umowa będzie obowiązywać przez trzy najbliższe sezony. Mecze z udziałem polskich drużyn będą dostępne także na antenach TVP."

 

W nc+ bieda aż piszczy, skoro LE kupują na spółkę z Eurosportem i TVP. Fajna mi wyłączność, abonenci innych platform dostaną polskie mecze + te z Eurosportu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety płacą za prawa krocie i nie wykorzystują jak mogą. Ze wcześniejszymi ligami było to samo (patrz ilość magazynów i meczów aktualnie w 11). Natomiast LE będzie znów mało popularna, bo się podzielą z Eurosportem, a nie będzie całościowej relacji z wielu spotkań, co byłoby bardzo ciekawe w takich rozgrywkach.

 

Przecież niedawno na tym forum krążyły słuchy, że C+ będzie miał 6 kabinę komentatorską. To ja się pytam po co? I dalej wczoraj 5 meczów, a oni zapodaja w tv 4 :D Nie można było zapodać meczu Dinama na kanale 38 nawet bez komentarza? Co to podpiąć i zapodać....no ale widać, że utrata praw ich niczego nie nauczyła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? To przedłużenie praw to kolejna kompromitacja nc+. Czy sytuacja tej grupy jest tak tragiczna, że wszystkie prawa muszą przedłużać na spółkę z Eurosportem? Jak na razie Eurosport zyskuje, a nc+ tylko traci, bo oni od Eurosportu niczego nie dostali. Dlaczego nie pogadają o sublicencji na Bundesligę? Jeszcze jak oddadzą prawa do meczów naszych drużyn TVP to się do reszty skompromitują.

 

Dobra, pal licho to przedłużenie. Jaja sobie robią, że chcą pokazywać 3-4 mecze przez cały dzień? Przecież tyle to będzie ciekawych spotkań o 19:00 czy 21:05. Nie podoba mi się, że znowu Liga Europejska będzie traktowana po macoszemu. Teraz tylko czekać jak NBA czy Premier League przedłużą na spółkę z Eurosportem i znowu stracą wyłączność. Zresztą ciekawi mnie jak będzie wyglądał podział spotkań - Eurosport dostanie jakieś hity czy to nc+ będzie miało decydujący głos w sprawie rozkładu transmisji?

 

Szczególnie, że z pieniędzy, których nie wydali na La Ligę, Ligue 1, Serie A TIM, EHF Champions League, to bez problemu mogliby je przeznaczyć na 100% UEFA Europa League, nawet z wyłącznością i emisją meczów polskich klubów na TVN 7/TTV. I pewnie by im zostało.

 

Nie rozumiem tego co tam się dzieje...

 

To już Polsat chyba miał lepiej w porównaniu do tej sytuacji z teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najśmieszniejsze jest to, że ta określana przez wielu jako "amatorska" telewizja Eleven pokazuje nc+ - staremu wydze na rynku - jak wykorzystuje się pozyskane prawa. Pewnie szefom C+ nigdy nie przyszło do głowy, że można tyle spotkań z kolejki pokazywać. I to Eleven robi to na dwóch kanałach! @Intermario podał dobry przykład: dlaczego nie pokażą dzisiejszego meczu APOEL`u czy wczorajszego Dinama na kanale 38? Nawet bez komentarza. nc+ po prostu nie umie wykorzystywać swoich praw, a teraz jeszcze na dodatek wszystko tracą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że trochę uśpiła ich też pozycja monopolisty, bo czy by pokazali mniej czy więcej, zrobili studio czy nie, to nie miało to znaczenia, bo i tak byli tylko ONI (w przypadku hiszpańskiej i francuskiej oraz praktycznie włoskiej [bo już ja zdarzyli odpuścić eNce] od zawsze - tylko dlaczego się teraz nie budzą ?!

 

Dokładnie @lukas_k - można APOEL zapodać, no ale po co, to są takie detale, detaliki, które im jest ich więcej to psują cały obraz - niestety.

 

Wczoraj w studiu po meczach LM była zabawna sytuacja, bo padło hasło, że LL ma 5 zespołów - pierwszy raz takie coś w historii i nagle wszyscy zamilkli :P Widać, żeby im się coś nie wyrwało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj panowie, tutaj koledzy od mierzenia ogladalności zaraz wam wyliczą, ile to osób obejrzałoby ten mecz Dinama i dlaczego to bez sensu 8)

Nie, ale tak poważnie to nie jestem w stanie zrozumieć istnienia takiego kanału jak Canal+1, na którym dają to samo co na zwykłym, tyle że z godzinnym opóźnieniem. Jak pierwszy raz o tym usłyszałem, to myślałem że ktoś sobie jaja robi. To jest dopiero marnotrawstwo pojemności na transponderze, i choćby przy okazji Ligi Mistrzów czy Ligi Europy można byłoby tam dać jeden mecz więcej do wyboru i to w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...