Skocz do zawartości

Dekodery platformy CANAL+


andrzejgratis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi jedną rzecz. Przedwczoraj byłem w salonie nc+ żeby wymienić Philipsa na PACE. Uprzejmy Pan poinformował mnie, że takowa wymiana jest niemożliwa i jeśli chcę dostać PACE to muszę płacić 10 lub 20 zł miesięcznie więcej za wynajem. Nic z tego nie zrozumiałem. Tłumaczył, że Philipsa miałem w ramach promocji za 0 zł, a na PACE nie dostanę takiej samej. Dodam, że jak kilka dni wcześniej dzwoniłem na infolinię to miła Pani powiedziała mi, że nie będzie z taką wymianą najmniejszego problemu.

 

Czy ktoś mógłby napisać coś z własnego doświadczenia? Jak u Was wyglądały takie wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Raz, to chcę mieć większy dysk, a dwa, że na niczym innym mi nc+ teraz nie odbierze ;-) A nie chcę się bawić z tym nowym MR. Poza tym, teraz i tak mi przycina Philips, więc jak jest okazja to chcę go wymienić. Szczerze mówiąc nie robi mi różnicy czy będzie to wymiana Philips-Philips czy Philips-Pace, ale jeśli jest możliwość tej drugiej opcji to bym z niej skorzystał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj z migrowałem z C+ do nc+ (Platinium 99PLN + MR 10PLN). Zostałem na MR i dekoderach(Philips PVR HD) od C+, i w związku z tym mam parę pytań:

.

.

.

5) Orientuje się ktoś ile kosztuje wymiana na te nowe dekodery od nc+, bo mnie postraszyli opłatą aktywacyjną 300PLN, to prawda?

 

Pozdrawiam!

 

 

Masz problem - jeżeli już zmigrowałeś to nie wymienisz dekodera na ADB w trakcie umowy. Tak mnie poinformowano po tym, gdy jak ty przeszedłem i w weekend dowiedziałem sie z mediów, że na dekach po cyfrze nie będzie wszystkiego . Obecnie walczę bo mnie o tym fakcie nie poinformowano w trakcie przechodzenia.

 

 

Nie ma problemu...

...

Na stronie nc+ jest informacja że można będzie wymienić dekodery ;)

 

 

Pokażcie mi to głośno palcem gdzie to widnieje na ich stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeszedłem z Cyfry do Nc+ i zostałem ze starym dekoderem Pace 500GB. Posiadam pakiet ALL INCLUSIVE czyli najwyższy.

Jest jeden problem - tego dekodera póki co nie można podłączyć do internetu, żeby móc korzystać z wielu opcji, które wymagają właśnie dostępu do internetu.

W związku z tym proszę powiedzieć, czy mogę zostawić ten dekoder i poczekać na aktualizację softu czy raczej ten dekoder nigdy nie będzie obsługiwać np. netVOD+?

Jeżeli nigdy nie będzie obsługiwał netVOD+ to czy mogę go zostawić ale w to miejsce uruchomić multiroom (który również niby jest w pakiecie) i jako drugi dekoder wziąć

sobie mediaBOX, który ma już wszystko w sobie? Tylko teraz nasuwa mi się pytanie czy połączenie w multiroom tych dwóch dekoderów jest w ogóle możliwe, tzn. bo chyba w tych

nowych dekoderach multiroom działa przez wifi? Gdzieś przeczytałem, że te nowe dekodery mają sparowane karty.

Proszę powiedzieć jakie jest najlepsze rozwiązanie, bo przyznam szczerze, że za bardzo nie chcę wydawać aż 350-400zł no nowe dwa dekodery. Może można gdzieś kupić dekoder, który

będzie w stanie udźwignąć wszystko co daje pakiet ALL INCLUSIVE? Muszę znaleźć jakieś najtańsze rozwiązanie. Może splitter czy coś podobnego?

Szkoda, że przy przechodzeniu nikt w NC+ mi nie powiedział, że jak nie wymienię czy nie wezmę nowego dekodera to połowa opcji po prostu będzie dla mnie niedostępna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was o podpowiedź.

 

Jak podłączyć pace z kinem domowym samsung aby uzyskać dźwięk 5.1. Musi być podłączony amplituner z dekoderem kablem optycznym? Dodatkowo czy trzeba zmieniać coś w ustawieniach lub przełączać na pilocie? Czy kanały HBO oraz Cinemax nadają cały czas w 5.1, czy tylko wybrane filmy/premiery?

 

Bardzo proszę o zachowanie posta do czasu uzyskania podpowiedzi. Później można usunąć aby nie zaśmiecać forum. Napisałem tego posta w innym dziale, lecz obecnie w dziale nc+ najłatwiej uzyskać odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel optyczny / coaxial / hdmi

 

W tych trzech opcjach będzie dźwięk wielokanałowy. W menu dekodera jak najbardziej może być opcja ustawienia dźwięku wielokanałowego. Ale... nie każdy film musi być w 5.1 nadawany. Czasami jest tak że jest Dolby Digital, a grają tylko dwa kanały w stereo... Wtedy amplituner kina sam powinien wybrać ustawiony wcześniej tryb Dolby ProLogic. Jeżeli dźwięk będzie w DD to amplituner (jeśli ten tryb posiada) sam się na niego z automatu przełączy (przynajmniej powinien).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel optyczny / coaxial / hdmi

 

W tych trzech opcjach będzie dźwięk wielokanałowy. W menu dekodera jak najbardziej może być opcja ustawienia dźwięku wielokanałowego. Ale... nie każdy film musi być w 5.1 nadawany. Czasami jest tak że jest Dolby Digital, a grają tylko dwa kanały w stereo... Wtedy amplituner kina sam powinien wybrać ustawiony wcześniej tryb Dolby ProLogic. Jeżeli dźwięk będzie w DD to amplituner (jeśli ten tryb posiada) sam się na niego z automatu przełączy (przynajmniej powinien).

 

Czyli:

dekoder - tv hdmi

tv - amplituner hdmi

dekoder - amplituner kabel optyczny

 

i będę miał dźwięk 5.1(gdy ten będzie nadawany)?

 

Skoro już jesteśmy na linii, możesz powiedzieć, które kanały nadają 24h w 5.1, a które tylko wybrane pozycje?

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już jesteśmy na linii, możesz powiedzieć, które kanały nadają 24h w 5.1, a które tylko wybrane pozycje?

Dzięki!

Tego to już Ci nie powiem, ale za wiele tego nie ma, a 24h to wątpię że ktoś tak nadaje... Pamiętaj że często trzeba włączać oryginalną ścieżkę dźwiękową a nie z lektorem (przy lektorze nie bawią się w 5.1 tylko robią downmix). Do DD / 5.1 wystarczy jak podłączysz amplituner z tunerem optykiem.

 

Przez hdmi Pace pvr 500 nie przesyła dźwięku 5.1

A to fakt, Pace nie wysyła DD po HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już jesteśmy na linii, możesz powiedzieć, które kanały nadają 24h w 5.1, a które tylko wybrane pozycje?

Dzięki!

Tego to już Ci nie powiem, ale za wiele tego nie ma, a 24h to wątpię że ktoś tak nadaje... Do DD / 5.1 wystarczy jak podłączysz amplituner z tunerem optykiem.

 

Przez hdmi Pace pvr 500 nie przesyła dźwięku 5.1

A to fakt, Pace nie wysyła DD po HDMI.

 

Dziękuje za pomoc - do usunięcia;)

 

ps coś słyszałem, że c+ gol oraz c+weekend nadają 24h w 5.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel optyczny / coaxial / hdmi

 

W tych trzech opcjach będzie dźwięk wielokanałowy. W menu dekodera jak najbardziej może być opcja ustawienia dźwięku wielokanałowego. Ale... nie każdy film musi być w 5.1 nadawany. Czasami jest tak że jest Dolby Digital, a grają tylko dwa kanały w stereo... Wtedy amplituner kina sam powinien wybrać ustawiony wcześniej tryb Dolby ProLogic. Jeżeli dźwięk będzie w DD to amplituner (jeśli ten tryb posiada) sam się na niego z automatu przełączy (przynajmniej powinien).

 

Czyli:

dekoder - tv hdmi

tv - amplituner hdmi

dekoder - amplituner kabel optyczny

 

i będę miał dźwięk 5.1(gdy ten będzie nadawany)?

 

Skoro już jesteśmy na linii, możesz powiedzieć, które kanały nadają 24h w 5.1, a które tylko wybrane pozycje?

 

Dzięki!

 

kurcze podłączyłem tak jak napisałem wyżej i grają tylko 2 głośniki. Nigdzie nie mam dźwięku 5.1. Pomoże ktoś? Dekoder pace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze podłączyłem tak jak napisałem wyżej i grają tylko 2 głośniki. Nigdzie nie mam dźwięku 5.1. Pomoże ktoś? Dekoder pace

W dekoderze musisz przełączyć na ścieżkę dźwiękową oryginalną. Domyślnie jest polska. W amplitunerze źródło obrazu TV a dźwięk wejście SPDIF. Jeśli audycja nadawana jest z dźwiękiem DD 5.1 to amplituner zabłyśnie niebieską diodą (większość tak ma) lub na wyświetlaczu pojawi się napis DD 5.1 i w tedy będziesz cieszył się prawdziwym dźwiękiem przestrzennym.

Ja podłączyłem Pace do amplitunera przez HDMI oraz SPDIF a TV tylko z amplitunerem przez HDMI. Dzięki temu dodatkowo upscaling (realizowany przez ampli) oraz w przypadku zwykłego dźwięku stereo z Pace w ampli włączam Dolby PLII i też grają wszystkie głośniki. Co prawda nie jest to pełne 5.1 ale mimo to wrażenie przestrzenności dźwięku jednak jest. Zdecydowanie lepiej niż stereo z 2 głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) w przypadku zwykłego dźwięku stereo z Pace w ampli włączam Dolby PLII i też grają wszystkie głośniki. Co prawda nie jest to pełne 5.1 ale mimo to wrażenie przestrzenności dźwięku jednak jest.
Tzn to jest 5.1 ale realizowane przez sam amplituner. Wszystkie kanały wtedy grają, lecz to jest ścieżka dźwiękowa "przerobiona ze stereo". A jeżeli jest DD to ścieżka jest tak jak została zrealizowana przy filmie, każdy kanał gra swoje tak jak chciał realizator.

 

Za kolegą @p.saw - jak to wszystko odpalisz co napisał to musi iść DD na kanale na którym jest dostępny i nie ma zmiłuj. Jest tylko jedna opcja żeby nie szło, ale nie chcę krakać więc najpierw napisz jaki masz amplituner do kina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) w przypadku zwykłego dźwięku stereo z Pace w ampli włączam Dolby PLII i też grają wszystkie głośniki. Co prawda nie jest to pełne 5.1 ale mimo to wrażenie przestrzenności dźwięku jednak jest.
Tzn to jest 5.1 ale realizowane przez sam amplituner. Wszystkie kanały wtedy grają, lecz to jest ścieżka dźwiękowa "przerobiona ze stereo". A jeżeli jest DD to ścieżka jest tak jak została zrealizowana przy filmie, każdy kanał gra swoje tak jak chciał realizator.

 

Za kolegą @p.saw - jak to wszystko odpalisz co napisał to musi iść DD na kanale na którym jest dostępny i nie ma zmiłuj. Jest tylko jedna opcja żeby nie szło, ale nie chcę krakać więc najpierw napisz jaki masz amplituner do kina...

 

Nie działa. Wgl nie mam takich ustawień w amplitunerze o jakich mówił p.saw. Nawet nie mam podobnych ustawień(źródlo obrazu czy dźwięku).

 

Podłączam amplituner do tv kablem hdmi, dekoder do tv kablem hdmi, a amplituner z dekoderem optycznym. W pace ustawilem org dźwięk. Niestety grają tylko dwa przednie głośniki (upewniałem się na necie aby sprawdzać sprzęt na audycjach 5.1. Spr. na c+gol, ng, bbc , wczorajszych meczach t-me na sporcie itd). Kino domowe jest sprawne ponieważ kiedy odtwarzam płyty blue ray jest dźwięk 5.1.

 

Mam kino domowe samsung(z odtwarzaczem blue ray) model HT e5530

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...