Skocz do zawartości

Dekodery platformy CANAL+


andrzejgratis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten ampli ma Dolby Digital w takim razie. Niepotrzebnie podpinasz 2x kablem HDMI. Odepnij to HDMI od kina, zostaw tylko z tunera na TV. Wtedy masz pewność że sygnał pójdzie po optyku. Bo w tej chwili prawdopodobnie jako źródło wybrałeś TV, a sygnał został wzięty z HDMI który 5.1 w przypadku tego tunera nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ampli ma Dolby Digital w takim razie. Niepotrzebnie podpinasz 2x kablem HDMI. Odepnij to HDMI od kina, zostaw tylko z tunera na TV. Wtedy masz pewność że sygnał pójdzie po optyku. Bo w tej chwili prawdopodobnie jako źródło wybrałeś TV, a sygnał został wzięty z HDMI który 5.1 w przypadku tego tunera nie ma.

 

 

OK może to pomoże. Dziękuje za zainteresowanie. Jednak to jest pół-środek. Będę musiał podpinać hdmi od ampli do tv, gdy będę chciał oglądać filmy na blue ray?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) w przypadku zwykłego dźwięku stereo z Pace w ampli włączam Dolby PLII i też grają wszystkie głośniki. Co prawda nie jest to pełne 5.1 ale mimo to wrażenie przestrzenności dźwięku jednak jest.
Tzn to jest 5.1 ale realizowane przez sam amplituner. Wszystkie kanały wtedy grają, lecz to jest ścieżka dźwiękowa "przerobiona ze stereo". A jeżeli jest DD to ścieżka jest tak jak została zrealizowana przy filmie, każdy kanał gra swoje tak jak chciał realizator.

 

Za kolegą @p.saw - jak to wszystko odpalisz co napisał to musi iść DD na kanale na którym jest dostępny i nie ma zmiłuj. Jest tylko jedna opcja żeby nie szło, ale nie chcę krakać więc najpierw napisz jaki masz amplituner do kina...

 

Nie działa. Wgl nie mam takich ustawień w amplitunerze o jakich mówił p.saw. Nawet nie mam podobnych ustawień(źródlo obrazu czy dźwięku).

 

Podłączam amplituner do tv kablem hdmi, dekoder do tv kablem hdmi, a amplituner z dekoderem optycznym. W pace ustawilem org dźwięk. Niestety grają tylko dwa przednie głośniki (upewniałem się na necie aby sprawdzać sprzęt na audycjach 5.1. Spr. na c+gol, ng, bbc , wczorajszych meczach t-me na sporcie itd). Kino domowe jest sprawne ponieważ kiedy odtwarzam płyty blue ray jest dźwięk 5.1.

 

Mam kino domowe samsung(z odtwarzaczem blue ray) model HT e5530

Przestaw dźwięk na kolejną ścieżkę i sprawdź.

Pierwsza często jest zwykłe stereo w PCM lub co najwyżej DD 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PCM - tym się nie przejmuj to typ modulacji.

 

Sprawdź tak jak kolega wyżej pisał ścieżkę. Na pilocie często masz oznaczenie mode/effect. W niektórych kinach samsunga takie oznaczenia pojawiały sie u dołu pilota pod przyciskami nawigacyjnymi.

 

Ewentualnie wejdź w menu/audio/digital output i tam powinno coś być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PCM to cyfrowe kodowanie dźwięku, ale to się raczej przejścia sygnału tyczy a nie bezpośredniego połączenia.

Możesz mieć podpięte HDMI, nie ma problemu, tylko grunt żebyś poprawnie wybrał źródło przy oglądaniu satki. Tak najłatwiej to myślę że będzie tak:

 

1. Zostaw tylko kabel optyczny i odpal tuner na kanale na którym jest 5.1

2. Wybierz źródło sygnału w kinie - czyli kabel optyczny

3. W tunerze szukasz ustawień dla danego kanału, lub konkretnie dla wszystkich. Jeżeli masz możliwość wyboru ścieżki dźwiękowej na jakimś kanale to szukaj opcji "oryginalny", wtedy jest duża szansa że będzie to 5.1. Zwracaj uwagę czy na kinie świeci Ci się dolby digital - jeżeli nie to albo nie jest w takim formacie nadawany, albo masz złe ustawienia w tunerze.

4. Tu już jak znajdziesz DD 5.1 to reszta głośników Ci odpali - nie ma zmiłuj. Chyba że jest DD ale 2.0 a nie 5.1.

5. Skoro już będziesz wiedział na jakim wejściu jest DD z satki, to wtedy śmiało zapinaj HDMI, to będziesz lajtowo filmy z DVD oglądał. Tylko żebyś później pamiętał gdzie przełączać na dźwięk z tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc!

 

Jeżeli komuś przychodzą jeszcze jakieś pomysły - proszę piszcie.

 

Wieczorem będę próbował wszystkiego i dam znać co i jak.

 

 

To bardzo skomplikowane jest swoją drogą, lecz z Wami dam radę;) przepraszam za zaśmiecenie działu. Jak tylko dźwięk zadziała będę apelował o usunięcie postów. Na razie proszę jednak aby je pozostawić;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest skomplikowane, trzeba tylko się trochę w ten temat zagłębić ;) Na wyjściu (czyli w tunerze) musi być ustawiony sygnał na DD, a kino już samo sobie załączy algorytm do rozłożenia po głośnikach :)

 

no tylko ze w pace jest opcja dźwieku stereo mono i koniec. A sygnału rpg(chyba;)) i pal. I koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakimś kanale gdzie jesteś pewny że jest 5.1 robisz tak...

 

1. Wciskasz + na pilocie

2. Pojawia się okienko w którym możesz ustawić język - tam będzie oryginalny i polski :)

 

32 strona instrukcji :D

 

ok. Oryginalną ścieżkę już ustawiłem w opcjach na wszystkie kanały. Na pewno chodzi o żródło sygnału ustawione w amplitunerze. Wczoraj nie mogłem odszukać gdzie to się zmienia. Ktoś wczęsniej pisał o przycisku na pilocie. Zobaczę.

 

edit: a co do pewności nadawania w 5.1. Czy to prawda, że c+ gol nadaję cały czas w tej jakości? Jeśli nie, to jak spr czy dany program jest w 5.1? Na stronie c+ jak szukam programów nadawanych dd5.1 to wyświetlaja się wszystkie pozycje. Jak zaznaczamy dolby surround to już jest tych programów znacznie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...