Skocz do zawartości

Dekodery platformy CANAL+


andrzejgratis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W końcu udało mi się wymienić dekoder na madiabox+ wczoraj wieczorem go podpiąłem pod zasilanie i antenę i ciągle czekam na aktywację pojawił się ekran aktywacyjny . Jak długo trwa pobieranie uprawnień przez dekoder ? już 10 godzin i nic :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem odłączać do prądu ale to nic nie pomogło. Po rozmowie z konsultantem otrzymałem informację że przy pierwszym uruchomienie dekodera uprawienia może pobierać do 24 godz. i każde odłączenie od zasilania powoduje restart czasu . W systemie nie są w stanie nadać czy też wysłać jakoś szybciej uprawnień dekoder ma sam sobie je pobrać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam dekodera uzywanego, pod NC+ oraz TNK do 130 pln, aby mial zlacze euro oraz HDMI. Myslalem, o zakupie dekodera opticum x110, ale po lekturze tematu viewtopic.php?f=17&t=23501&start=135 chyba zwatpilem. Chcialem kupic przez internet w lombardzie tuner, ale nie wiem jaki tam soft jest. Wiem jakie softy powoduja ze czytnik jest uniwersalny), ale z tego co zrozumialem jak jest oryginalny soft wyzszy to nie wgram tego uniwersalnego. Prosze mnie poprawic jesli sie myle. Ps nie propaguje tutaj zadnego piractwa, a mozliwosc ogladania TNK oraz NC+ w dekoderze. Nie lubie jak mnie cos ogranicza (tak samo jak simloki w telefonie i brandowane softy). Jedyna metoda co tam widzialem to lutowanie ... Elektronik ze mnie zaden wiec ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@otori jezeli dekoder widnieje w systemie to uprawnienia powinny ci sie pobrac w ciagu godziny. Jak wiadomo wszystkie uprawnienia sa nadawane 24/7 w petli a nie sa to nie wiadomo jak wielkie dane. Zaloguj sie do ICA, wybierz blokada/reaktywacja a nastepnie kliknij reaktywacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dek wygląda z kształtów jak Pejs. Jeśli tak będzie wyglądał jak na foto to nie ciekawy wygląd. Jak pudełko z klocków Lego. Najważniejsze,że to nie ADB.......
Kolejna dziwna uraza, tym razem do ADB? :roll:

Oby ADB 8)

 

Zdecydowanie jest to Pace

 

wersja francuska - http://espaceclient.canalplus.canal-plu ... nnage.html

 

instrukcja - https://secure-media.canal-plus.com/fil ... 124152.pdf

 

http://fr.wikipedia.org/wiki/Cube_Canal+

 

Caractéristiques techniques

 

Fabricant : Pace (Royaume-Uni)

Dimensions (en mm) :

Microprocesseur : STMi­croe­lec­tro­nics 71055, 450MHz6 (HD Wifi)

Mémore vive (RAM) : 256MB (+Le Cube), 768MB (HD Wifi)

Mémoire vive (RAM) du disque dur optionnel (HD Wifi) : 128MB

Système d'exploitation (MiddleWare) : Media High­way avec surcouche Canal (NB : pour l'affichage de Canalsat à la demande le décodeur utilise une version modifiée de Chromium non visible par l'utilisateur)

Disque dur : 4 Go interne (+Le Cube), 320 Go externe (USB, décodeur HD Wifi)

Écran LCD : contrôle de l'orientation par gyrocompas (+Le Cube), luminosité réglable (+Le Cube), affichage du nom du programme en cours (+Le Cube)

Sorties vidéo supportées : PAL et SECAM RVB (via Péritélévision), haute définition via HDMI (576p, 720p, 1080i)

Connectique : 2 prises coaxiales (fiche F) pour parabole, 1 prise HDMI, 2 Péritélévision, 2 ports USB 2.0, 1 prise Ethernet RJ45, 1 prise modem RJ11 (+Le Cube), 3 connecteurs coaxiaux pour home-cinema, 1 prise secteur bipôle

Connexion réseau : câble ethernet, modem (+Le Cube), Wifi (décodeur HD Wifi)

Protocoles réseau Wifi : WEP, WPA, WPA2

Consommation électrique (en W) :60W (+Le Cube), 40W (HD Wifi)

Remarques diverses :

Aucun décodeur n'est à la vente (propriété insaisissable du groupe Canal+)

L'utilisation de la fonctionnalité d'enregistrement requiert une option dans l'abonnement et un disque dur compatible

La lecture des contenus enregistrés sur le disque dur n'est possible que sur le décodeur qui a servi à l'enregistrement (appairage matériel). Si le décodeur original n'est plus utilisable (panne, vol, etc), le contenu du disque dur est totalement inutilisable.

 

To jakie karty będzie obsługiwał to kwestia oprogramowania wgranego do dekodera - obstawiam Conax parowany z dekoderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@otori jezeli dekoder widnieje w systemie to uprawnienia powinny ci sie pobrac w ciagu godziny. Jak wiadomo wszystkie uprawnienia sa nadawane 24/7 w petli a nie sa to nie wiadomo jak wielkie dane. Zaloguj sie do ICA, wybierz blokada/reaktywacja a nastepnie kliknij reaktywacja.

Niestety nie mogę się zalogować od ica wysakuje komunikat zły hasło lub pesel :brawo: dzwoniłem do Pani w punkcie gdzie wymieniałem dekoder i Pani życzliwie powiedziała że wysyła nowe uprawnienia raz jeszcze :D po pracy sprowadzę co i jak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@connor

Pamiętaj, że nazwa WiFibox jest nadana przez iti. W oryginale inaczej się nazywa. Wcześniej Pejs był Pejs, a po połaczeniu przyklejono mu śmieszną nazwę Box. A taka nazwa kojarzy się z zagrodą dla konia, choć wiadomo co oznacza po angielsku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Gołym okiem widać, że dekoder ukazany z ulotki jest podobny do Le Cube, ale nie jest identyczny. Proponuje poczekać na oficjalną informację, która pojawi się zapewne w przeciągu najbliższych dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając podejscie platform cyfrowych to będzie minimalna wersja dekodera. Wykastrowana jak tylko można. Podobnie jak z Pace PVR HD - częsc ma głowice dvb-t a częsc nie ma. Kanałow dvb-t nie pooglądasz bez aktywnej karty. Do tego oprogramowanie ubogie jak tylko możliwe.

Jestem ciekaw czy będzie możliwosc ułożenia swojej listy z prawdziwego zdarzenia.

W dekoderach polsatu przepinając dysk usb z jednego do drugiego urządzenia filmow nagranych na dysku nie oglądniesz na drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę was,

Jest to dekoder podobny do le cube, ale nie róbcie jaj i nie wstawiajcie zdjęcia tego dekodera jako specyfikację wifiboxa

 

Le cube ma już 5 lat, to jest nowy dekoder, z wyglądu podobny, ale moze mieć inną specyfikację techniczną

 

Trochę się mylisz - +Le Cube ma 6 lat (produkowany jest od 2008 roku).

 

Jednak Wifibox+ może być... +Le Cube drugiej generacji (produkowany od 2010 roku do dnia dzisiejszego).

Na oficjalnym forum nc+ napisałem o swoich przypuszczeniach na temat tego dekodera, dlaczego tak może być (źródło takie samo jak podane na tym forum przez usera tweed77):

1) zgadza się WiFi wbudowane w dekoder. Prawdopodobnie będzie obsługiwał standardy 802.11a/b/g/n (ale nie "ac"), będzie prawdopodobnie obsługiwać także sieci zabezpieczone WEP, WPA i WPA2.

2) zgadza się możliwość podłączenia dysku twardego poprzez USB. Choć w specyfikacji +Le Cube jest napisane także o sugerowanym dysku 320 GB (jeżeli będzie miał dysk wewnętrzny, to tylko 4 GB [prawdopodobnie na obsługę time shift bez konieczności podłączenia dysku zewnętrznego])

 

Jeżeli potwierdzi się, że Wifibox+ i +Le Cube drugiej generacji to jeden i ten sam dekoder, to możliwe że dekoder będzie miał:

1) podwójną głowicę satelitarna

2) 2 wyjścia USB

 

Co do obsługi HbbTV: co prawda nic na ten temat nie pisze, jednakże we Francji ta technologia jest popularniejsza niż w Polsce - więc HbbTV może być w tym dekoderze (na pewno jest MHP i teletekst).

 

Podobnie jak z Pace PVR HD - częsc ma głowice dvb-t a częsc nie ma...

 

...tylko, że +Le Cube nie ma ani jednej głowicy DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze?

Dżizas! Wróć do szkoły!

 

Próbujesz na siłę wszystkich przekonać że ten dekoder to "dar" z canalsat. Dekoder jest inny, widać po wyglądzie, apeluję żebyś poczekał na premierę, a nie próbujesz przekazywać jakieś swoje teorie

 

Pokaż zdjecia Le cube drugiej generacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbujesz na siłę wszystkich przekonać że ten dekoder to "dar" z canalsat. Dekoder jest inny, widać po wyglądzie, apeluję żebyś poczekał na premierę, a nie próbujesz przekazywać jakieś swoje teorie

Moje przypuszczenia (które nazywasz "próbą przekonania na siłę") są tylko przypuszczeniami. Warto byś zapoznał się z definicją przypuszczenia:

Przypuszczenie jest sądem, który nie został dowiedziony, ale jest uważany za prawdziwy i nie został obalony. W matematyce, przypuszczenie jest niedowiedzionym twierdzeniem, które wydaje się być poprawne.

Równie dobrze Wifibox+ może być:

*) bardzo okrojoną wersją +Le Cube drugiej generacji (przeznaczoną na inne rynki niż francuski)

*) zupełnie nową generacją +Le Cube (która docelowo zastąpi drugą generację +LeCube, wprowadzany pilotażowo na innych rynkach niż francuski [np. rynek polski])

*) dekoder oparty na koncepcie (czyli projekcie) +Le Cube, ale będący zupełnie innym dekoderem

Z +Le Cubem drugiej generacji (z pewnych rzeczy) zgadza się kwestia WiFi i podłączanego dysku zewnętrznego (netVOD+ jest produktem typowym dla platformy nc+, więc go nie uwzględniam) oraz także wygląd dekodera (który jest co najmniej oparty na projekcie +Le Cube). Inne rzeczy są tylko przypuszczeniami.

Masz lepsze przypuszczenia (opartą na pewnych przesłankach) - napisz.*

 

* - nie ukrywam, że oficjalna premiera Wifiboxa+ ostatecznie odkryje wszystkie karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę o opinie osób posiadających dekoder dedykowany przez nc+ a mianowicie BOX+. Chodzi mi tylko o kwestię listy kanałów. Czy można w nim edytować własną listę kanałów (tzw. ulubione) i poruszać się tylko między tymi kanałami?

Ponadto, czy jest to dekoder podobny do mediaboxa, czy całkiem inny? Zapoznałem się dokładnie z parametrami mediaboxa, ale nie mogę znaleść testu boxa+.

 

 

seba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Może ktoś z Was poradzi mi lub przekieruje do właściwego wątku (sporo ich, przeszukałem kilka, ale informacji nie znalazłem)

 

Jestem w C+. Wygasła mi umowa terminowa, ale mam ciągle dekoder C+ z kartą opisaną jako NAGRA Kudelski.

 

Chcę przedłużyć umowę, wziąć podobny pakiet C+ ale .....

 

Najważniejsze jest to, że kupiłem sobie fajną plazmę Panasa, z dekoderem sat, dwoma tunerami itp. Chciałbym przejść na moduł CAM tak, aby zrezygnować z dekodera i wszystko obsługiwać z TV.

 

Jaki moduł CAM powinienem kupić? Cena nie jest dla mnie decydująca, choć oczywiście nie chcę płacić za nic.

 

No i czekam na ewentualne komentarze. Wiem, że z modułem CAM nie będę miał VOD, co jestem w stanie poświęcić. Nagrywanie załatwię sobie przez dysk zewnętrzny. Coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...