Skocz do zawartości

mediaBOX+ (ADB ITI-3740SX)


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzęt ten to wielki niewypał do którego nie chce się przyznać ani ADB ani nc+. W ciągu 10 dni wymieniłe z pewnymi oporami aż cztery. Ustawienie Hot Birda i Astry przy jednoczesnym nagrywaniu programów graniczy z cudem a komunikaty mogą przyprawić o zawrót głowy. Monteży z kilkunastoletnim stażem mają o tym sprzęcie jak najgorsze zdanie - podobnie jak i ja. Jest to najzwyklejszy tani szajs z Tajlandii ładnie zapakowany, o szybkości porównywalnej z turboboxem. Jedyną różnicą jest odbiór naziemnej TV, tylko po co, bardziej przydałoby się Wi-Fi. Jedyna rada w przypadku zawieszenia sprzętu to wymiana. W nc+ twierdzą, że jest to super sprzęt i dlatego nawet po kilku wymianach w krótkim okresie nie można go wymienić na turboboxa. Zaś ADB która to sprowadziła, radzi klientom "eksperymentować" z dekoderem celem ustawienia Hot Birda i Astry przy jenoczesnym nagrywaniu programów. Wynny jestem ja bo dokonałem wyboru tego właśnie złomostwa. PORAŻKA, tym bardziej że w autoryzowanych punktach nc+ mają podłączenie tylko na Hot Birda pod którym działa to w miarę sprawnie.

 

Nie kumam Twojego szczeku... Chcesz jednocześnie nagrywać program z Astry i Hotbirda i jednocześnie oglądać coś innego? "Ustawienie Hot Birda i Astry przy jednoczesnym nagrywaniu programów graniczy z cudem" to chyba normalne, że jak nagrywasz coś to nie możesz zmieniać ustawień transponderów i innych ustawień antenowych. Monterzy w Polsce bo przecież nie monteży i ten ich kilkuletni warsztat pracy to tak jakby powiedzieć "Patryk Małecki gra w Wiśle tyle lat... można mówić że jest jak Scholes albo Giggs" hahaha czasami warto się zastanowić(wiem po sobie) zanim napisze się głupiego bezpodstawnego posta.

 

PS Odbieram Astrę i Hot birda bez problemu. Nagrywam też bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba normalne, że jak nagrywasz coś to nie możesz zmieniać ustawień transponderów i innych ustawień antenowych. Monterzy w Polsce bo przecież nie monteży

 

Nie, to nie jest normalne przy tunerze z dwiema głowicami. Przy instalacji Astra/HB na jednej głowicy i tylko HB na drugiej powinno być możliwe:

1. Nagrywanie na HB i oglądanie dowolnego programu na Astrze i HB.

2. Nagrywanie na Astrze i oglądanie dowolnego programu na HB i tych programów na Astrze, które nadają z nagrywanego transpondera.

3. Nagrywanie jednocześnie z Astry i HB oraz oglądanie dowolnego kanału z ustawionych transponderów - jednak do tego potrzeba dobrego dekodera, a nie złomu od platformy.

 

Więcej swobody daje instalacja, gdy obie głowice są podłączone do HB i Astry. Oczywiście wymaga to dwóch konwerterów TWIN jeden normalnie, a drugi w zezie oraz dwóch DISEQC. Pozwala to na nagrywanie z HB lub Astry i oglądanie dowolnego kanału z HB i Astry.

Myślę, że dopiero w takiej konfiguracji dekodery nc+ nie będą "głupiały" i zaczną działać normalnie.

 

Co do monterów, to różnie z tym bywa, ale powszechnie wiadomo, że brandowany sprzęt nc+ to złom. Już lepiej wypadają dekodery CP, bo choć mają mniej funkcji to pracują lepiej, a do tego pozwalają użytkownikowi nie tylko na własną numerację kanałów, ale także na ręczne skanowanie satelity.

Najlepszy jest sprzęt niezależny, ale w tej chwili nc+ nie oferuje nieparowanych kart, ani nawet modułów CI. Polsat zaś ma w ofercie moduły, ale jednostrumieniowe, co uniemożliwia jednoczesne nagrywanie i oglądanie innego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy podłącze mediabox+ kablem skrętką do routera to wtedy tracę możliwość wejścia na stronę konfiguracyjną routera.

Natomiast gdy odłącze skrętkę i wyłącze, a następnie włącze router wszystko działa.

 

Dlaczego tak się dzieje ? Dekoder coś blokuje ?

 

Najprawdopodobniej zarówno router jak i dekoder przypisują sobie na sztywno to samo IP ( zapewne 192.168.1.1) zmień na dekoderze IP na inne, to powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Router posiada IP 192.168.1.1, natomiast mediabox+ 192.168.1.3 ;-)

Problem zdaje mi się, że rozwiązałem. Wyłączyłem router na 5 min i ponownie włączyłem już z włączoną skrętką.

Na razie działa ;-)

 

@jintae

@gregry608

 

Jak oceniacie jakość obrazu na mediaboxie?

 

Dla mnie lepsza niż na PACE. Kolory według mnie bardziej nasycone, wyraziste i lepsza ostrość. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie lepsza niż na PACE. Kolory według mnie bardziej nasycone, wyraziste i lepsza ostrość. ;-)

 

Zdziwiony jestem ilością pozytywnych komentarzy co do jakości obrazu. Kilka/kilkanaście stron wcześniej w tym wątku sypały się same gromy na jakość obrazu w mediaboxie.

 

Na jakim telewizorze oglądasz NCplus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie jest normalne przy tunerze z dwiema głowicami. Przy instalacji Astra/HB na jednej głowicy i tylko HB na drugiej powinno być możliwe:

1. Nagrywanie na HB i oglądanie dowolnego programu na Astrze i HB.

Niekoniecznie. Dekoder to nie wróżka, żeby wiedzieć, że będziesz chciał zaraz oglądać z Astry. I może być co najmniej kilka powodów, dla których na potrzeby nagrania wybierze akurat to wejście które ma i HotBirda i Astrę. Chociażby to, że drugie w chwili rozpoczęcia nagrywania jest zajęte na potrzeby aktualnie oglądanego programu i żaden niezależny dekoder tu nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAMSUNG LCD 32'' ;-) Jakość obrazu świetna ;-)
bądź troszke poważny.obraz sprawdź na tv powyżej 42".kolega wyżej ma rację,że i na takim malcu sd dobrze wygląda.a ostrość i kolory to na byle jakim tv ustawisz.poza tym im bardziej ostry obraz tym bardziej pikselozę widać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz z Mediaboxu jest całkiem przyzwoity na moim Aquosie 80'', a mam porównanie bo wcześniej miałem PVR'a. Jakość filmów z płyt BD to nie jest, ale w oczy też nie kłuje .

 

@Verse

Czy mógłbyś jeszcze raz wypowiedzieć się co do jakości obrazu na Mediaboxie.

Czy jest on twoim zdaniem lepszy od tego jaki wcześniej miałeś na Pace PVR 500?

Piszesz przyzwoity. Czy to ma oznaczać, że nie do końca jesteś z niego zadowolony, jeśli tak to z czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem mediaboxa na dwóch TVkach. Noname Philipsa 42 cale(bez wodotrysków) i obraz o niebo lepszy niż z pace. Obecnie na 75 Samsunga obraz wygląda jeszcze lepiej niż na Philipsie. Jednym słowem obraz z Medaboxa jest bardzo dobry, a dla niektórych będzie idealny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komentarz.

Coraz bardziej rozwiewam wątpliwości co do jakości obrazu na mediaboxie.

 

Kilkanaście stron wcześniej były same negatywne komentarze w tej sprawie. Nawet jeden z użytkowników też chyba z tv 80" kilka razy wymieniał mediaboxa i w dalszym ciągu obraz w/g niego był fatalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAMSUNG LCD 32'' ;-) Jakość obrazu świetna ;-)
bądź troszke poważny.obraz sprawdź na tv powyżej 42".kolega wyżej ma rację,że i na takim malcu sd dobrze wygląda.a ostrość i kolory to na byle jakim tv ustawisz.poza tym im bardziej ostry obraz tym bardziej pikselozę widać.

 

ircios nie bądź złośliwy :-)

Jestem całkowicie poważny. Mówisz mały tv - hm to zależy dla kogo. Dla mnie ok.

Jakość obrazu na korzyść mediabox+ widać od razu. Nie trzeba się specjalnie wysilać aby zobaczyć różnicę. Oczywiście ustawień telewizora nie zmieniałem.

 

Widzę, że na forum trwa dyskusja na temat porównywania jakości obrazu. Dla mnie to kompletna bzdura. Jakość obrazu zależy od telewizora !!!! :-)

 

Nasir - polecam mediaboxa+ :-) Myślę, że będziesz zadowolony :-) W porównianiu do wyświetlacza dekodera Pace PVR ( niewidoczny niebieski) tu mamy dobrze widoczny biały z regulacją jasności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam pytanie. Wątku od początku nie śledzę, więc proszę o pomoc. Jaki dekoder powinienem wybrać (i czy jest taki w ogóle) z oferty nc plus żeby oglądać programy typu Polsat Sport News czy Polsat Hd? Z góry dzięki za odpowiedź. Może ten MediaBox właśnie? Kompletnie się na tym nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dekoder powinienem wybrać (i czy jest taki w ogóle) z oferty nc plus żeby oglądać programy typu Polsat Sport News czy Polsat Hd? Z góry dzięki za odpowiedź. Może ten MediaBox właśnie? Kompletnie się na tym nie znam.

 

Jakikolwiek ADB. Czyli mediabox lub turbobox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...