Skocz do zawartości

mediaBOX+ (ADB ITI-3740SX)


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

A dużo masz nagrań na dysku? Sugeruję usunąć część nagrań, wtedy dekoder będzie lepiej działał. :) Ponadto sprawdź połączenie kabla HDMI, ewentualnie spróbuj go wymienić na inny, bo winny może być też kabel HDMI. :D

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przystankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo tych nagrań, Zazwyczaj staram się mieć 30-40 % wolnego miejsca. Będę obserwował sytuację. Czy gdyby się nic nie poprawiło to mogę wymienić dekoder? 

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5% wolnego miejsca, powiadasz? Jak ja miałem z 60% wolnego dysku to już miałem komunikaty, że może się nie nagrać, bo brak miejsca na dysku i mam coś usunąć, bo nagranie zaznaczone jako warunkowe :D, bo trzeba pamiętać, że VOD też ładuje się na dysk, a nie jest wliczane do % wolnego miejsca na dysku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna z kolekcji VOD nie ma wpływu na procent zajętości dysku na twoje nagrania. Na własne nagrania jest zarezerwowania pewna pula miejsca i jeżeli ona się zbyt mocno zapełni, to wtedy taki komunikat się pojawia. Dekoder analizuje te pozycje, które są już nagrane oraz nagrania zaplanowane i szacuje, czy wszystko razem zmieści się na zarezerwowanej pod nagrania partycji. Jeżeli wyliczy, że nie, to wyświetlany jest komunikat o braku miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ładuje się VOD na dysk twardy? :razz: to te wgrane filmy, do zobaczenia od ręki, są brane z sufitu?

To napiszę jeszcze raz :) VOD ne ma wpływu na twoje nagrania - 100% wolnej pojemności na twoje nagrania oznacza, że partycja, zarezerwowana na TWOJE nagrania jest pusta, a nie cały dysk. W starym turbaczu jest funkcja wyłączenia VOD i w takiej sytuacji (wyłączając dodatkowo time-shifting) masz w zasadzie cały dysk do dyspozycji. W mediaboksie można jedynie wyłączyć time-shifting, ale nie sprawdzałem, jak wpływa to na korzyść (zwiększenie dostępnego miejsca na własne nagrania). Mam nadzieję, że wyjaśniłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie korzystam z VOD, nie wiem czy się filmy same ładują czy nie, w każdym bądź razie na dysku mam 5% wolnego miejsca i dekoder nie krzyczy że mało miejsca. Dopiero bodajże przy 3% wyskakuje komunikat o braku miejsca i jak programują się nagrania to pisze ze zaakceptowano warunkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...