Skocz do zawartości

Nowości na platformie CANAL+ - przecieki, info niepotwierdzone


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WIEM ŻE TEMAT NIE DOTYCZY WĄTKU . PANIE PROKURATORZE GENERALNY CZY ZAPEWNIENIA PRZEZ KONSULTANTÓW NAWET NA DWA DNI PRZED STARTEM NOWEJ PLATFORMY I NAMAWIANIE DO PRZEDŁUŻENIA OFERTY TWIERDZĄC, ŻE NIE ULEGNIE ONA ZMIANIE PRZEZ CAŁY OKRES UMOWY NIE NASUWA PANU JAKICHKOLWIEK SKOJARZEŃ Z NARUSZENIEM KILKU PRZEPISÓW KK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIEM ŻE TEMAT NIE DOTYCZY WĄTKU . PANIE PROKURATORZE GENERALNY CZY ZAPEWNIENIA PRZEZ KONSULTANTÓW NAWET NA DWA DNI PRZED STARTEM NOWEJ PLATFORMY I NAMAWIANIE DO PRZEDŁUŻENIA OFERTY TWIERDZĄC, ŻE NIE ULEGNIE ONA ZMIANIE PRZEZ CAŁY OKRES UMOWY NIE NASUWA PANU JAKICHKOLWIEK SKOJARZEŃ Z NARUSZENIEM KILKU PRZEPISÓW KK.

Jak chcesz się zwracać do Prokuratora Generalnego, to chyba nie tutaj, co? - to po pierwsze. Po drugie - w polskim Kodeksie Karnym nie ma na to, o czym piszesz, przepisów, bo też nie jest to przestępstwem (zawsze możesz wybrać inną ofertę, nie ma przymusu). Po trzecie - Prokurator Generalny się takimi sprawami nie zajmuje. Możesz co najwyżej złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do Prokuratury Rejonowej. Po czwarte - robisz offtop i jesteś nudny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kalendarzu Ekstraklasy do 24 kolejki mecze Lecha i Legii są o godzinach wyłącznych dla Canal+ i granego poniedziałku i te mecze mają być na żywo na Canal+Sport.

dobra nie bede sie z toba przegadywał tyle ze canal plus i n sport to teraz chyba jedno własność nc plus wiec możliwe są rożne warianty i tego żaden z nas nie wie jak będzie jedno jest pewne z dobroci serca nam tego kanału nie włączyli)))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwoniłem do UOKIKa zapytać się czy to co piszecie odnośnie nielegalności oferty do prawda:

Otrzymałem informację że:

1. Można wysyłać przesyłką reklamową aneks do umowy.

2 Można wymusić na kliencie większego abonementu albo dać mu mozliwość rezygnacji

3. Wystarczy, że jest punkt, że jeśli do dnia XX nie wypowiesz umowy to akceptujesz warunki to również jest zgodne z prawem.....

Więc zadałem pytanie w takim razie czy:

Jeśli założę platformę X a kolega Y i będziemy dawać telewizję za 1 zł po miesiącu zrobimy fuzję i będzie XY i wyślemy przesyłką reklamową normalnym listem bez potwierdzenia odbioru informację, że od przyszłego miesiąca abonament wzrasta wzrasta do miliona złotych jeśli nie wypowiedzą umowy czy ktoś może mnie zaskarżyć?

Odpowiedziała, że jeśli to zrobię w takiej formie jak NC+ to będę milionerem... i WSZYSTKO JEST LEGALNE....

 

 

[EDIT] Dzwoniłem do federacji konsumentów który znajduje się na stronie UOKIKa a nie do UOKIKa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kalendarzu Ekstraklasy do 24 kolejki mecze Lecha i Legii są o godzinach wyłącznych dla Canal+ i granego poniedziałku i te mecze mają być na żywo na Canal+Sport.

dobra nie bede sie z toba przegadywał tyle ze canal plus i n sport to teraz chyba jedno własność nc plus wiec możliwe są rożne warianty i tego żaden z nas nie wie jak będzie jedno jest pewne z dobroci serca nam tego kanału nie włączyli)))))))))

na nsport mają być 2 mecze w kolejce w piątek o 18 i w sobotę o 15:45, te główne mecze cały czas na Canal+ i Canal+Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysłąlem własnie mailem do uokik nastepujaca wiadomsoc nic to nie da ale cóz cos trzeba robic mzoe jak 500 innych osób wysle podobna ktos cos tam mzoe sie tym minimalnie zainteresuje

 

Jestem abonentem cyfry + i mam podpisana umowę obowiązująca jeszcze 15 miesięcy,niestety zmusza mnie się do przymusowej migracji do nowo powstałej platformy nc+,lub narzuca podpisanie mało atrakcyjnej oferty pakietowej znacznie droższej niż moja obecna oferta.Mam do Państwa pytanie czy skoro ktos podpisał ze mna umowe nie powinien sie z niej wywiazac?Jestem sumiennym abonentem już od ponad 6 lat,opłaty dokonuje przez polecenie zapłaty.Jak to jest możliwe ze skoro podpisałem umowe usługi sa nadal swiadczone zostaje tak traktowany i uniemożliwia mi sie korzystanie z pakietu za ktory płace i na który mam umowę?Ja nie chce aby ktos mi cos dodatkowo udostepniał ,chce mieć porostu dostep do tych samych wydarzeń sportowych i filmowych na dotychczasowych warunkach.Uprzejmie proszę o odpowiedz i o interwencje w tej sprawie bo takich abonentów jak ja jest około miliona i nalezało by sie tej sprawie przyjzec i jakos zareagować pozdrawiam.

 

 

utaj jest mail uokik@uokik.gov.pl wiec zapraszam do zabawy)))))

 

śmieszny jesteś nie masz żadnych argumentów ktore by wskazywały na złamanie prawa przez Cyfre+, a już to że jesteś abo od 6 lat i placisz poleceniem zapłaty :jupi: to UOKiK tyle interesuje co mnie czy doda ma dzisiaj majtki czy nie !!!!

Przeczytaj ( wreszcie po 6 latach ) umowę jaką podpisałeś i jakie masz tam prawa Ty i jakie ma prawa Cyfra+

Natomiast rozumiem cię w 100 % że się wkurzasz na takie traktowanie abo - tu przyznaję ci rację

 

słuchaj przemadrzały kolego,skoro mam wazna umowe to chce ogladac to samo za ta sama cene nie chce od nich nic wiecej niz miałem do tej poory,po 2 co by było gdybym ja nagle zaproponował im zmiane w umowie nizszy pakiet a jak nie to moga sobie to wsadzic tam gdzie słonce nie dochodzi? jasne ze takie cos nie wchodzi w gre ale skoro płace za to i mam umowe oczekuje szacunku a nie traktowania mnie jak jakiegos smiecia moze tobie to pasuje mnie nie

 

 

może jestem przemądrzały ale ty jesteś baran jak nie potrafisz czytać ze zrozumieniem --- typowy pieniacz.....aby tylko agresje wyzwolić ..... :crazy:

tak na spokojnie i bez zbędnych emocji , przeczytaj jeszcze raz mój post

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwoniłem do UOKIKa zapytać się czy to co piszecie odnośnie nielegalności oferty do prawda:

Otrzymałem informację że:

1. Można wysyłać przesyłką reklamową aneks do umowy.

2 Można wymusić na kliencie większego abonementu albo dać mu mozliwość rezygnacji

3. Wystarczy, że jest punkt, że jeśli do dnia XX nie wypowiesz umowy to akceptujesz warunki to również jest zgodne z prawem.....

Więc zadałem pytanie w takim razie czy:

Jeśli założę platformę X a kolega Y i będziemy dawać telewizję za 1 zł po miesiącu zrobimy fuzję i będzie XY i wyślemy przesyłką reklamową normalnym listem bez potwierdzenia odbioru informację, że od przyszłego miesiąca abonament wzrasta wzrasta do miliona złotych jeśli nie wypowiedzą umowy czy ktoś może mnie zaskarżyć?

Odpowiedziała, że jeśli to zrobię w takiej formie jak NC+ to będę milionerem... i WSZYSTKO JEST LEGALNE....

Bo jest legalne - takie jest polskie prawo. Dają Ci możliwość wyboru - możesz albo zostać i płacić większy abonament, albo zrezygnować. Filozoficznie rzecz biorąc, każdy człowiek ma absolutną wolność i świadomość - Twoja absolutna wolność sprowadza się do tego, że wszystko możesz potwierdzić lub wszystkiemu możesz zaprzeczyć.

Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kalendarzu Ekstraklasy do 24 kolejki mecze Lecha i Legii są o godzinach wyłącznych dla Canal+ i granego poniedziałku i te mecze mają być na żywo na Canal+Sport.

dobra nie bede sie z toba przegadywał tyle ze canal plus i n sport to teraz chyba jedno własność nc plus wiec możliwe są rożne warianty i tego żaden z nas nie wie jak będzie jedno jest pewne z dobroci serca nam tego kanału nie włączyli)))))))))

na nsport mają być 2 mecze w kolejce w piątek o 18 i w sobotę o 15:45, te główne mecze cały czas na Canal+ i Canal+Sport.

kolego ok ale ja jako abonent canal plus mam zagwarantowane to iz musza mi udostepnic ogladanie wszystkich meczy polskiej ekstraklasy na zywo stad właczenie n sport jelsi tam beda mecze a czy bedzie tam grała w tym czasie Legia,Lech,czy gks bełchatów jest to bez znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym natłoku spamu i dezinformacji postaram sie Wam wyjaśnić jak działa NC+:

 

Sprawa aneksu:

 

Na podstawie art. 60a ustawy z dn. 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. Nr 171, poz. 1800 ze zm.), zwanej dalej „Pt”,

 

Art. 60a. 1. Dostawca publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych:

 

1) doręcza na piśmie abonentowi będącemu stroną umowy zawartej w formie pisemnej lub elektronicznej treść każdej proponowanej zmiany warunków umowy, w tym określonych w regulaminie świadczenia publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych, chyba że abonent złożył żądanie określone w ust. 1b,

 

2) doręcza na piśmie abonentowi niebędącemu stroną umowy zawartej w formie pisemnej lub elektronicznej, który udostępnił swoje dane, o których mowa w ust. 1a, treść każdej proponowanej zmiany warunków umowy określonych w regulaminie świadczenia publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych, chyba że abonent złożył żądanie określone w ust. 1b, oraz

 

3) podaje do publicznej wiadomości treść każdej proponowanej zmiany warunków umowy określonych w regulaminie świadczenia publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych

 

- z wyprzedzeniem co najmniej jednego miesiąca przed wprowadzeniem tych zmian w życie.

 

1b. Na żądanie abonenta, który udostępnił swoje dane, o których mowa w ust. 1a, dostawca publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych dostarcza treść każdej proponowanej zmiany warunków umowy, w tym określonych w regulaminie świadczenia publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych, drogą elektroniczną na wskazany przez abonenta w tym celu adres poczty elektronicznej lub za pomocą podobnego środka porozumiewania się na odległość.

 

Powyżej powołane przepisy w jednoznaczny sposób kształtują obowiązki dostawców usług telekomunikacyjnych dotyczące zmian warunków umów. Należy zwrócić uwagę na to, że ustawodawca nie zobowiązał operatorów do przesyłania powiadomień listami poleconymi, zatem najczęściej stosowane są kanały elektroniczne (ale po wcześniejszej zgodzie w tej sprawie, na podstawie art. 60a ust. 1b) oraz zwykłe przesyłki listowe. Jednak w przypadku, gdy spór trafi na drogę sądową, to dostawca usług będzie musiał udowodnić, że skutecznie powiadomił abonenta o tych zmianach, co w praktyce, przy zastosowaniu listu zwykłego, będzie po prostu niemożliwe.

 

 

Sprawa braku możliwości wypowiedzenia ZMIANY umowy zawartej przez telefon:

 

Istnieje możliwość niejako „zablokowania” możliwości odstąpienia w ciągu 10 dni od telefonicznie ZMIENIONEJ umowy. Wynika to z przepisów określonych w art. 56 ust. 7 Pt o treści: Abonentowi nie przysługuje prawo odstąpienia od dokonanej zmiany warunków umowy, o którym mowa w ust. 6, jeżeli dostawca usług, za zgodą abonenta, rozpoczął świadczenie usług zgodnie ze zmienionymi warunkami umowy. Zatem wystarczy, aby konsultant zapytał się w trakcie takiej rozmowy o możliwość natychmiastowego wprowadzenia uzgodnionych zmian i po uzyskaniu zgody, abonent nie może już od takiej zmienionej umowy odstąpić.

Natomiast w przypadku ZAWARCIA umowy przez telefon (a także np. w domu w obecności przedstawiciela operatora) w kontekście 10-dniowego uprawnienia do odstąpienia, mają zastosowanie przepisy ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzona przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr 22, poz. 271 z późn. zm.) zawarte w art. 2 ust. 1 i art. 7 ust. 1. Konsument ma prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 10 dni od jej podpisania, lub w przypadku zawarcia jej na odległość – w ciągu 10 dni od otrzymania pisemnego powiadomienia o warunkach umowy. Co istotne, uprawnienia te przysługują wyłącznie konsumentom (osobom fizycznym).

 

Poza uprawnieniem do odstąpienia od umowy w ciągu 10 dni, można również rozwiązać umowę terminową zawartą przez telefon bez konsekwencji finansowych, ale pod warunkiem, że usługi nie zostały jeszcze uruchomione. Uprawnienie to jednak nie przysługuje abonentom, jeśli przedmiotem ulgi jest telekomunikacyjne urządzenie końcowe – np. telefon czy też tuner satelitarny. Podstawa – art. 57 ust. 6 Pt o treści:

 

W przypadku zawarcia umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych, w tym o zapewnienie przyłączenia do publicznej sieci telekomunikacyjnej, związanego z ulgą przyznaną abonentowi, wysokość roszczenia z tytułu jednostronnego rozwiązania umowy przez abonenta lub przez dostawcę usług z winy abonenta przed upływem terminu, na jaki umowa została zawarta, nie może przekroczyć wartości ulgi przyznanej abonentowi pomniejszonej o proporcjonalną jej wartość za okres od dnia zawarcia umowy do dnia jej rozwiązania. Roszczenie nie przysługuje w przypadku rozwiązania przez konsumenta umowy przed rozpoczęciem świadczenia usług, chyba że przedmiotem ulgi jest telekomunikacyjne urządzenie końcowe.

 

Należy dodać, że zawarcie, czy też zmiana umowy przez telefon muszą być poprzedzone weryfikacją tożsamości rozmówcy i z tego co wiem, operatorzy dbają o to. Rozmowy tego typu są nagrywane i mnożna je zweryfikować. Na podstawie art. 56 ust. 5 Pt- cyt.: Dostawca usług obowiązany jest jednak utrwalić oświadczenie abonenta złożone w sposób określony w zdaniu pierwszym i przechowywać je do końca obowiązywania umowy na zmienionych warunkach i udostępniać jego treść abonentowi na jego żądanie, zgłoszone w szczególności w trakcie postępowania reklamacyjnego. W przypadku zmiany warunków umowy dokonanej telefonicznie powinna być utrwalona cała rozmowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jest legalne - takie jest polskie prawo. Dają Ci możliwość wyboru - możesz albo zostać i płacić większy abonament, albo zrezygnować. Filozoficznie rzecz biorąc, każdy człowiek ma absolutną wolność i świadomość - Twoja absolutna wolność sprowadza się do tego, że wszystko możesz potwierdzić lub wszystkiemu możesz zaprzeczyć.

Tyle w temacie.

 

Dokładnie to samo mi powiedzieli w UOKIKu - zawsze można zrezygnować... czyli masz wybór.... czyli nie jesteś poszkodowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chory kraj więc możliwe że to jest legalne. Zastanawia mnie tylko to w jaki sposób udowodnią mi że otrzymałem taki list? Przecież mój brak wypowiedzenia nie musi oznaczać akceptacji warunków tylko zwyczajnie mogłem nie otrzymać takiego aneksu.

 

Ja zrobię tak.Skoro mają wysyłać po drugim kwietnia to poczekam ze 3 dni i potem myk na pocztę i wysyłam wypowiedzenie. To jest list zwykły więc nikt mi nie udowodni czy dostałem czy nie. Będę ściemniał że dostałem o ile nie dojdzie. Nie zamierzam czekać i zastanawiać się czy dojdzie ich list. Już raz mnie tak zrobili ale drugi raz się nie dam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się przywitać bo to jest mój pierwsze post na tym forum. Postanowiłem zabrać głos ponieważ nie zauważyłem opisu podobnej sytuacji w jakiej ja jestem :) W lutym br. zrezygnowałem z operatora TVK i postanowiłem przejść na satelitę. Zastanawiałem się wpierw nad ofertą Full w CP (nie oglądam sportu) często zaglądam na HBO, Cinemax oraz Filmbox. Zrezygnowałem jednak z oferty CP i podpisałem 13 marca br. z Cyfrą + bo dopłacając dwadzieścia parę zł miałem dodatkowo C+. Wybrałem dość dziwną paczkę (C+ Optimum HD za 77 zł + HD Optimum Promo 0 zł + Multi (czyli kanały Filbox, Cinemax i HBO) za 40 zł + MR 15 zł (dekoder Pace + Sagem + Antena) = 132 zł za pakiet z kanałami jak Prestige HD tylko bez Animal HD i francuskich :)

Jak tylko pojawiła się strona nc+ zostawiłem telefon i tylko przyglądałem się rosnącemu napięciu m.in. na tym forum przed startem i obecnie śledzę co się dzieje. Nie dzwoniłem po starcie i nie emocjonowałem tym co będzie - najwyżej przejdę do CP :)

W dniu wczorajszym zadzwoniła bardzo sympatyczna Pani. Przedstawiła jaka to niesamowita jest nowa platforma i poinformowała mnie, że ma dla mnie ofertę przejścia. Ja odpowiedziałem grzecznie, że jak zaproponuje mi te same kanały, które mam (lub więcej) w tej samej cenie lub niższej z tym sprzętem co mam to z miłą chęcią przejdę do nc+. Na to Pani równie miło odpowiedziała, mi iż w tej chwili nie może mi tego zaproponować i podziękowała za rozmowę z informacją, że zadzwoni w innym terminie.

Dziś zadzwonił konsultant miły ale troszkę zrezygnowany, rozpoczął swoją rozmowę formułkę o niesamowitości nc+, którą chyba przez przypadek powtórzył dwa razy :) Ja powiedziałem mu, to samo co wczoraj. On powiedział, że musi się skonsultować z przełożonym i po chwili zaproponował Platinum + HBO + MT za 139 zł bez Cinemax i Filmboxów. Ja odpowiedziałem, że nie zapłacę ani złotówki ponad to za co płacę i chciałbym mieć wszystkie te kanały. Pan konsultan podziękował mi i powiedział, że zadzwoni w innym terminie :)

Wychodzę z założenia, że to co się dzieje klientami n i C+ to jest rozbój w biały dzień. Śmiem twierdzić, że w sądzie uzyskałbym zadośćuczynienie ponieważ Cyfra + świadomie zawarła ze mną umowę, której nie zamierzała dotrzymać. Poniosłem koszty z instalacją wyjazdem ponad 70 km do APS po sprzęt itp. Uważam, że tylko zdroworozsądkowe podejście do sytuacji przyniesie wszystkim poszkodowanym wymierne kożyści. ITI czeka na pieniaczy, których wypowiedzi łatwo dementować i obalać, z otwartymi ramionami wita tzw. "onanistów newsowych", którzy muszą mieć coś nowego w tym momencie. Osoby podchodzące do tej sytuacji z dystansem mają szanse nie stracić i ugrać to co naprawdę chcą. Jeśli się mylę - zmienię operatora. Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chory kraj więc możliwe że to jest legalne. Zastanawia mnie tylko to w jaki sposób udowodnią mi że otrzymałem taki list? Przecież mój brak wypowiedzenia nie musi oznaczać akceptacji warunków tylko zwyczajnie mogłem nie otrzymać takiego aneksu.

 

Jeśli nie dostałeś listu, a zmieniono ci warunki umowy, o czym np. dowiadujesz się z wyższego rachunku lub braku jakiegoś gwarantowanego kanału, składasz reklamację. Jeśli ona nie została uwzględniona składasz reklamacje do UKE (nie UOKiK). Na końcu pozostaje droga sądowa do unieważnienia aneksu i na niej to NC+ musi udowodnić, że dostałeś zmiany warunków umowy, a nie będzie tego w stanie zrobić. Jednak na 2 ostanie rozwiązania zdecyduje się nawet nie promil abonentów, pozostali zapłacą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie uwag, że UOKiK stwierdza zgodność...

 

Diabeł tkwi w szczegółach. Cenka też ma prawników i znają masę wygibasów prawnych aby wycyckać abonentów. Ale np. zapis ustawowy o publicznym udostępnieniu ofert? To ja pytam się tych tam z Wawy gdzie są publikowane te 600 publicznych promocji w tzw. bloku indywidualnym? Nie mogą być one skryte i proponowane po cichu - zabrania ustawa. A te kanały niegwarantowane/dziwoląg/ - to prawie 1/3 propozycji. A te daty umów kończące się wyrażeniem "br." To rodzi skutki nieważności. Publiczne przyobiecanie - to też śliska sprawa - a co prezesi obiecują nigdzie nie jest realizowane. Źródłem prawa nie może być z kolei strona Cenki, jak podają to w swych pismach. A dlaczego wycofują się z zawartych umów bez ŻADNYCH skutków ubocznych dla siebie? Takich kwiatków jest więcej.

 

Można jak podaje UOKiK zostać milionerem... - ale w zgodzie z prawem. I po to oni są aby sprawdzić.

 

a przytomnie zauważył zenek3211:

" Śmiem twierdzić, że w sądzie uzyskałbym zadośćuczynienie ponieważ Cyfra + świadomie zawarła ze mną umowę, której nie zamierzała dotrzymać. Poniosłem koszty z instalacją...". I tego nie da się ominąć w polskim prawie. Sądzę, że prawnicy UOKiK też o tym wiedzą.

 

sirwiz:

Przeczytaj co przytoczyłem z zenka3211 - nie ma wolnej amerykanki - jesteś radcą Cenki?. Dowolność, ale w granicach prawa. Nie może np. Cenka zaoferować np. słoika majonezu na święta, do jajeczek - bo musi uzyskać rozszerzenie koncesji. UOKiK zada im pierwsze pytanie, idę o zakład, dlaczego nie dotrzymujecie uprzednio zawartych umów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie uwag, że UOKiK stwierdza zgodność...

 

Diabeł tkwi w szczegółach. Cenka też ma prawników i znają masę wygibasów prawnych aby wycyckać abonentów. Ale np. zapis ustawowy o publicznym udostępnieniu ofert? To ja pytam się tych tam z Wawy gdzie są publikowane te 600 publicznych promocji w tzw. bloku indywidualnym? Nie mogą być one skryte i proponowane po cichu - zabrania ustawa. A te daty umów kończące się wyrażeniem "br." To rodzi skutki nieważności. Publiczne przyobiecanie - to też śliska sprawa - a co prezesi obiecują nigdzie nie jest realizowane. Źródłem prawa nie może być z kolei strona Cenki, jak podają to w swych pismach. A dlaczego wycofują się z zawartych umów bez ŻADNYCH skutków ubocznych dla siebie? Takich kwiatków jest więcej.

 

Można jak podaje UOKiK zostać milionerem... - ale w zgodzie z prawem. I po to oni są aby sprawdzić.

 

 

1, Są publicznie udostępnione oferty, jednak promocje i rabaty dawane klientom to inna sprawa i nie muszą być publiczne. To tajemnica handlowa. Podstawowa oferta jest znana.

2. Stwierdzenia "pierwszy maja br." itp. są tylko w pismach informacyjnych, nie w aneksach i regulaminach i to niestety nie jest nielegalne.

3. Nie wycofują się z umów tylko zgodnie z polskim prawem i tym co podpisałeś zmieniają warunki umowy, co niestety jest legalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chory kraj więc możliwe że to jest legalne. Zastanawia mnie tylko to w jaki sposób udowodnią mi że otrzymałem taki list? Przecież mój brak wypowiedzenia nie musi oznaczać akceptacji warunków tylko zwyczajnie mogłem nie otrzymać takiego aneksu.

 

Jeśli nie dostałeś listu, a zmieniono ci warunki umowy, o czym np. dowiadujesz się z wyższego rachunku lub braku jakiegoś gwarantowanego kanału, składasz reklamację. Jeśli ona nie została uwzględniona składasz reklamacje do UKE (nie UOKiK). Na końcu pozostaje droga sądowa do unieważnienia aneksu i na niej to NC+ musi udowodnić, że dostałeś zmiany warunków umowy, a nie będzie tego w stanie zrobić. Jednak na 2 ostanie rozwiązania zdecyduje się nawet nie promil abonentów, pozostali zapłacą.

Dokładnie ja miałem taką sytuację w zeszłym roku jak podnosili ceny. Niby dostałem info tylko nic nie doszło i cóż nie znając prawa pozostało mi płacić. A teraz zrobię jak pisałem wyżej. Wyśle wypowiedzenie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...