Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

W dobie Smart TV średnio im się opłacało pisać specjalną apkę pod Netgemy i Evoboxy.

Dlatego debilizmem jest że dekoder 4K nie jest oparty na Androidzie już. Mógł Polsat opracować na bazie otwartego Androida TV własny OS, i nawet własny sklep gdzie sam by zatwierdzał i własnoręcznie dystrybuował apki. Skoro mali isp potrafią tak (jak np Korbank) to co to dla Polsatu...

A sprzęt nadal w Mielcu robiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od kilku dni użytkuję Evoboxa 4k i mam kilka spostrzeżeń na temat sprzętu.  Na plus szybkość działania, ładne menu, przejrzyste epg i możliwość zatrzymania i cofnięcia oglądanego programu na każdym kanale.

Do minusów zaliczam brak możliwości nagrywania kanałów z pakietu canal + prestige. 

Jak ustawimy dźwięk przestrzenny w menu dekodera to nie działają klawisze głośności na pilocie. Trzeba podgłaśniać orginalnym pilotem do tv lub zmienić na stereo. Pomimo włączenia funkcji hdmi cec zarówno na dekoderze jak i tv nie mam możliwości użytkowania tylko pilotem do tv, dekoder nie reaguje. Znaczy mogę włączyć i wyłączyć tv z dekoderem, ale już kanałów nie zmienię. Na Netia pleyer nie było z tym problemu i pilotem do tv robiłem wszystko. Co do pilota to klawisze plastikowe i głośne. Mikrofon na pilocie to zmyłkwa bo funkcja niedostępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka moja ocena na oko. Kanały informacyjne, przyrodnicze ok.  Gorzej z kanałami SD np. Tvp rozrywka rozmazany obraz. O ile na Tv 42 jeszcze jakoś to wygląda to już na 58 jest znacznie gorzej.  Co do Eleven 4k to narazie ciężko stwierdzić bo nic tam nie leciało w 4k. Trzeba czekać do rozpoczęcia sezonu F1, aby ocenić. Obraz troszkę lepszy niż na zwykłym Eleven, ale bez rewelacji. Ogólnie kanały sportowe na Tv58 obraz porównywalny do Netia pleyer czyli szału nie ma. Natomiast fajnie się ogląda  Insight TV. Obraz ładny porównywalny raczej do Netflixa, ale nie ma do czego się przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2022 o 11:44, bgmnt napisał:

@sebagit Jeśli Netflix to jest dla Ciebie jakość taka sobie, to do tej telewizji nie startuj bo Ci oczy wypali ;).

 

Jestem użytkownikiem TV Netii i jakość jest fatalna. za to Internet na FTTH jest bardzo dobry. A Netflix.... naprawdę jakość nie powala. Dla 4K obecnie to ok 8-10 megabitów na sekundę kodekiem AV1. Z kolei Amazon prime video to ok 18-20 megabitów. I to widać na ekranie telewizora. A Apple  TV to już 25 do 40 megabitów. Więc 3-4  razy więcej niż Netflix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysto technicznie to 10 Mbps w AV1 jest porównywalne, a nawet lepsze niż 15-16 Mbps H265 w Amazonie (więcej tam nie widziałem u siebie).

Z Apple TV+ nie wiem jak to obecnie wygląda bo planuje znów kupić za pół roku jak zbierze się oglądania chociaż na 2 tygodnie.

TV Netii z infrastruktury Polsatu natomiast leci w 4.7 Mbps H264 dla obrazu HD :). Bez sensu tkwią w tym kodeku zamiast odpalić chociaż H265. Choć pewnie im mocy przerobowych szkoda.

Jak jest z tymi ich kanałami 4K to nie wiem, ale w Ipla/PBG też dawali 4K w H264...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bgmnt napisał:

Czysto technicznie to 10 Mbps w AV1 jest porównywalne, a nawet lepsze niż 15-16 Mbps H265 w Amazonie


Raczej jedynie w materiałach prasowych od Google :)

W praktyce AV1 ma niewielką przewagę jakościową względem H.265. To są kodeki tej samej „generacji”.

Największą zaletą AV1 jest to, że to otwarty kodek i podmioty go wykorzystujące nie muszą wnosić opłat licencyjnych.

Minusem, że wymaga wiele mocy obliczeniowej do kodowania/dekodowania, w końcu musi jakoś sprytnie obchodzić patenty MPEGa i jednocześnie zachowywać konkurencyjną jakość :)

 

1 godzinę temu, bgmnt napisał:

TV Netii z infrastruktury Polsatu natomiast leci w 4.7 Mbps H264 dla obrazu HD :). Bez sensu tkwią w tym kodeku zamiast odpalić chociaż H265. Choć pewnie im mocy przerobowych szkoda.

Jak jest z tymi ich kanałami 4K to nie wiem, ale w Ipla/PBG też dawali 4K w H264...

 

Transkodowanie setek kanałów wymaga potężnej mocy obliczeniowej, więc podejrzewam, że te strumienie wykorzystują też w innych aplikacjach (np. w ipli), gdzie nie ma wsparcia dla H.265.

Tak jest np. w przeglądarkach. Chrome blokuje obsługę H.265, więc stream 4K w H.264 to jedyna sensowna opcja, żeby zachować największą kompatybilność, nawet kosztem jakości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do streamu zdecydowanie widzę zysk z AV1 przy 20-30% niższym bitrate.

Co do PBG/dawnej Ipli to streamy mają od pewnego czasu te same parametry co "IPTV" jeśli chodzi o Mbps, ale 1080p/25 fps na sztywno (poza PSP), a w tv są kombinacje 25i, 25p, 50i, 50p itd.

Plus jest znacznie większe opóźnienie, ale to też moze być kwestia playera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bgmnt napisał:

Co do PBG/dawnej Ipli to streamy mają od pewnego czasu te same parametry co "IPTV" jeśli chodzi o Mbps, ale 1080p/25 fps na sztywno (poza PSP), a w tv są kombinacje 25i, 25p, 50i, 50p itd.

No to masz odpowiedź dlaczego H.264 ;)

Do IPTV mogą sobie dołożyć profil pod 50 klatek, ale przynajmniej nie trzeba budować całego transkodowania od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten interlace to tylko wymysł Polsatu, który sobie rekompresuje satelitę i szkoda mu pasma. UPC czy Vectra tak się nie bawią.

A, że im mocy przerobowej szkoda to już napisałem :). W każdym razie dzięki kombnacji bitrate i kompresji jest to najgorsza jakościowo tv na rynku.

Choć i tak czasami to wygląda zaskakująco dobrze (a czasami fatalnie, TVP3, kanał "dla abonentów" promujący zresztą niedostępne w IPTV rzeczy gdzie koło jest kwadratowe to moi faworyci jak jeszcze miałem do tego dostęp, kiedyś jeszcze Stars w SD zanim go podmienili na HD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, bgmnt napisał:

Ale ten interlace to tylko wymysł Polsatu, który sobie rekompresuje satelitę i szkoda mu pasma. UPC czy Vectra tak się nie bawią.

 

Oni mają pewnie usługi typowo OTT, stąd usuwają przeplot i wystawiają progresywnie.

W telewizorze raczej jest interlaced ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem TV na Philips OLED 806 i spodziewałem się gorszego obrazu z TV. Jest źle jak zwykle ale obraz w porównaniu z Samsung QLED nie jest jakiś paskudny. Oczy nie wypala, tylko oczy lzawią

Na materiałach 4K obraz kosmos. Xbox Series X... Dolby Vision, Dolby Atmos... Bajka. Dobrze, że mało oglądam TV.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...