Skocz do zawartości

Nowości na platformie CANAL+ – stan aktualny


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Dobrze ze UOKiK i UKE w końcu sie za to zabrał

 

Zabrali się, no super. Pomyśl trochę, jednorazowa kwota to nie kara dla takich firm jak NC+, PGE, TP ....

Rozkładając ja na 2 lata jest to w porywacz 25 gorszy na jednego abonenta.

Dlatego takie kary poza hitem propagandowo-medialnym dla niemyślących nie robią wrażenia na karanych podmiotach.

Co innego jakby to było np. 25% obrotu miesięcznego płaconego np. przez 15 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ta154san ja kolegi nie rozumiem i powątpiewam czasem czy w słusznej sprawie UOKiK z UKE wszczyna wspólnie postępowanie czy nie ;-)

Mnie na karaniu czy no ''nc+'' czy Orange lub PGE nie zależy bo na mnie nie zrobi kara wrażenia tylko chodzi o to ażebyś Ty ja i inni za jakiś czas kolokwialnie to ujmując nie był ''wydymany bez mydła'' przez np. ''nc+'' gdy np.Eurosport HD 1 i 2 zostanie usunięty z oferty a nie wierze ze kanał ma zaprzestać działanie na terenie RP w najbliższym czasie bo temu służy np. niegwarantowanie kanałów a bajki ze nie maja z nimi umowy podpisanej czy czegokolwiek to mogą mojemu czteroletniemu synowi wciskać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rewelacja niedługo 100% oferty będzie nadawane promocyjnie czytaj kanały niegwarantowane a gwarantowana będzie wysokość faktury co miesiąc

 

Dobrze ze UOKiK i UKE w końcu sie za to zabrał

A dlaczego nie może być kanałów niegwarantowanych? Jest na to jakiś przepis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to pakiet Universe+ wcale nie zniknął.

Wciąż jest dostępny jako oferta dla zmieniających operatora telewizyjnego.

 

Czyli Universe+ = Comfort+ Extra+ Multi+?

Jeśli tak, to po co wprowadzać takie zamieszanie nazywaniem tego samego na 5 różnych sposobów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rewelacja niedługo 100% oferty będzie nadawane promocyjnie czytaj kanały niegwarantowane a gwarantowana będzie wysokość faktury co miesiąc

 

Dobrze ze UOKiK i UKE w końcu sie za to zabrał

A dlaczego nie może być kanałów niegwarantowanych? Jest na to jakiś przepis?

 

A kolega dlaczego odpowiada pytaniem :mrgreen: Proszę o argumenty na ''za'' i ''przeciw'' no chyba ze lubisz być karminy bzdetami typu ze kanał niegwarantowany równa sie za nie długo kończy swoja emisje na terenie RP :jupi:

 

Nawet CP ma tylko i az 9 kanałów niegwarantowanych (większość kanały z DVB-T) a ''nc+'' blisko 40 kanałów w tym nawet te najbardziej popularne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rewelacja niedługo 100% oferty będzie nadawane promocyjnie czytaj kanały niegwarantowane a gwarantowana będzie wysokość faktury co miesiąc

 

Dobrze ze UOKiK i UKE w końcu sie za to zabrał

A dlaczego nie może być kanałów niegwarantowanych? Jest na to jakiś przepis?

 

Tymi kanałami niegwarantowanymi to naprawdę najwyższy już czas by zajął się UOKiK bo to mniej więcej to samo jakby operator komórkowy w umowie czasowej nie gwarantował połączeń telefonicznych do wybranych operatorów.

Swoją drogą jest ich zdaje się już 36...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
@ta154san ja kolegi nie rozumiem i powątpiewam czasem czy w słusznej sprawie UOKiK z UKE wszczyna wspólnie postępowanie czy nie ;-)

Mnie na karaniu czy no ''nc+'' czy Orange lub PGE nie zależy bo na mnie nie zrobi kara wrażenia tylko chodzi o to ażebyś Ty ja i inni za jakiś czas kolokwialnie to ujmując nie był ''wydymany bez mydła'' przez np. ''nc+'' gdy np.Eurosport HD 1 i 2 zostanie usunięty z oferty

 

Powtórzę jak tak kara wygląda w praktyce. 11 milionów - wielka kwota dla przeciętnego Kowalskiego. Ale im dowalili. No to policzmy zakładając że najbliższe dwa lata maja dać zapracować na tę 11 milionów. 11 milionów na 2 lata czyli 5.5. miliona na rok. Czyli niecałe 460 tysięcy miesięcznie. Założmy że NC+_ ma tylko 1.5 miliona abo. To jest mniej więcej 30 groszy od każdego abonenta co miesiąc.

Jedna sprytnie ukryta podwyżka (przez nowy dodatkowy palkiet, inną pakietyzację możłiwości dużo) powiedzmy o śmieszne 5 zeta i mogą spokojnie kilka takich kar przyjąc na siebie - nic sobie z nich nie robić i jeszcze mieć dodatkowy przychód.

 

Założe się że np. 5% abo ma bzika na punkcie ekstraklasy na tyle dużego że od razu kupią dodatkowo płatny pakiecik nazwany Extraklasa za powiedzmy dodatkowe 10 zeta/mc. Da to 750 tysięcy dodatkowego przychodu. Porównaj sobie to z tą "ogromną" karą.

 

Dotąd dopóki kara nie będzie miesięcznym znaczącym procentem od obrotów płaconym co miesiąc przez kilkanaście miesięcy to takie karanie jest tylko i wyłącznie nic nie znacząca pokazówka dla tłumu.

NC+ to pikuś ale tacy giganci jak PGE, Orange.... są tylko "rozbawiani do łez" takimi "karami". PGE jednym ruchem w ciągu jednego miesiąca sobie odbije z nawiązką kare i jeszcze starczy na sowite nagrody dla tych co są odpowiedzialni za pomysły, które skutkowały nałożeniem kary. A tak to gawiedź łyka jakie to nasze państwo jest wspaniałe i dba o obywateli bo takie wielkie kary nakłada - tyle że czemu tery nie odnoszą żadnego skutku nie zastanawiając się dlaczego.

 

Co do drugiego pytanie. W jakim nocniku? A niech sobie NC+ usuwa kanały z oferty (poza tym że nie usuną chyba ze sam nadawca zlikwiduje produkt - nie są samobójcami...). Na NC+ świat się nie kończy. Są inne oferty - odmienne od przestarzałej płatnej TV które nie dość że atrakcyjniejsze to na dodatek tańsze od NC+, Polsatu. Bynajmniej nie piszę o piractwie. ITI i Solorz nadal myślą że mamy 1995 rok (na najwyżej 2000 rok). No ale nasze społeczeństwo jest mocno zacofane więc korzystają okazji i doją jak się da. Jak NC+ chce upaść to dlaczego mam im w tym przeszkadzać? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pójdę zaraz i sprawdze.

pewno za chwile axn tez wlacza ....widac zbliza sie wreszcie dzien w ktorym to zamienia a i te universale wlacza pewno przy okazji za jednym razem.

a przekaz eurosportu z tr. C+ moze jeszcze dlugo leciec..ta sa przekazy w roznych jezykach a znajac ich tempo to listopad nas zastanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie sa parametry tego eurosportu to tez sprawdze? znalazlem

zaraz sprawdze

tp. 74 (12,188 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK)

 

ID: Eurosport (poprzednio jako TESTXMS)

 

tp. 120 (10,911 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

 

ID: Eurosport HD (poprzednio jako Test8)

 

Potwierdzam swieci sprawdzilem tylko wersje hd z 10,911/27500/V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam! Są już uprawnienia do odbioru przekazu Eurosport HD z TP CP 10.911 V. Niestety AXN Spin HD nadal brak uprawnień z tego TP.

Na TP NC+ 10,796 V już nie ma uprawnień do odbioru przekazu Discovery Channel SD. Przekaz SD jest teraz już tylko dostępny dla NC+ i Orange TV z TP CP 12.188 V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wam ale mi w ogóle nie podoba się nowa pakietyzacja nc+. Comfort + Ekstra + różne dodatki :roll: Może to tylko przejściówka :idea:

Oglądałem sposób zamówienia w/w usługi przez internet i, albo zgubiona jest paczka Filmbox lub Cinemax. Wszystko razem nie da się zamówić:

HBO + Cinemax + Filmbox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba po to i tak skonstruowane by wziasc jako pakiet dodatkowy z canalem+

edit: ja sprawdzilem i da sie wybrac comfort+,extra+ i jako dodatek hbo,cinemax i filmboxy

 

Trzeba tylko kliknac drugi raz dalej> bo po pierwszym razie kieruje na opcje z canal plusami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ To nie byłby zły podział. Pod warunkiem zachowania sensownych cen na takie mini pakiety. Kogoś interesują CBSy, weźmie je, natomiast ktoś komu zależy na Eurosportach nie będzie płacił za coś czego nie ogląda. Podobny podział na wiele mini pakietów wprowadziła Netia (pakiety po 6-10 kanałów po 5-10 zł). Ciekawe jak im się to sprzedaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...