Skocz do zawartości

Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A może tak jest wiesz napewno ze tak niejest?

 

(...)

Jakoś tam wierzę Bartłomiejowi Maślankiewiczowi.

 

@Piter345 ty tak poważnie piszesz? Jesteś aż zaślepiony nienawiścią? Przecież @wislok napisał, że słowa tego dziennikarza akurat w tym wypadku mogą być na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnie można zauważyć że TV Republika coraz bardziej potrzebuje pieniędzy. Początkowo pasmo telezakupowe było tylko o 23:30, teraz telesklep wypełnia do 3 godzin w programie. Konflikt z Maślankiewiczem na pewno nie zadziała na korzyść stacji w kontekście konkursu na nadawanie w NTC.

 

Ktoś poruszył tutaj kwestię programu "Kulisy manipulacji". Otóż, oglądałem powtórkę ostatniego, wczorajszego odcinka, i jestem trochę zdegustowany. Od jakiegoś miesiąca ten program polega tylko na pokazywaniu, gdzie Komorowski popełnił gafę. Twórcy programu, zastanawiając się, czemu o tym nie mówią inne media, doszli do wniosku że gdyby Duda coś palnął to by to 2 tygodnie wałkowano. Dziwnym trafem kilka minut wcześniej wyciągnięto "bul" z kondolencji po trzęsieniu ziemi w Japonii w 2011 roku. Rozumiem że można nie lubić prezydenta i nie zgadać się z nim, ale teksty w stylu "nasz prezydent ma Alzheimera" są poniżej jakiegokolwiek poziomu, szczególnie gdy używa ich ktoś kto ma tytuł doktora i jest wykładowcą uniwersyteckim. Ogólnie od pewnego czasu ten program nie skupia się na tym co powiedziały inne media, i co w ich przekazach może być nieprawdziwe, tylko na tym żeby "dokopać naszym wrogom". Na początku roku jeżdżono 3 odcinki po Owsiaku, teraz jeździ się po prezydencie i jego otoczeniu. Są jednak pewne granice. Gdyby zrobiono podobny program, oparty na materiałach z TV Republika, albo skupiający się na wyszukiwaniu wad postaci np. z PiSu, to byłoby wielkie oburzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz każda telewizja istnieje dla swoich racji. I dlatego o każdej można to samo napisać, co znalazłeś (i słusznie) tu. Na przykład takie "Szkło Kontaktowe" - niby na wesoło ale zarazem, jak dosadnie - lub w innych stacjach informacyjnych - do których celowo dobiera się odpowiednie osoby, które zaraz po ich zapowiedzeniu, dają obraz, co i jak skomentują bieżące wydarzenia.

Zatem mamy pilota, którym koniecznie należy się posługiwać. A usłyszane słuszne "wiadomości" selekcjonować własnym rozumem. Albo zupełnie, to sobie odpuścić. Tak po prostu. Dla własnego swojego zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś poruszył tutaj kwestię programu "Kulisy manipulacji". Otóż, oglądałem powtórkę ostatniego, wczorajszego odcinka, i jestem trochę zdegustowany. Od jakiegoś miesiąca ten program polega tylko na pokazywaniu, gdzie Komorowski popełnił gafę. Ogólnie od pewnego czasu ten program nie skupia się na tym co powiedziały inne media, i co w ich przekazach może być nieprawdziwe, tylko na tym żeby "dokopać naszym wrogom". Na początku roku jeżdżono 3 odcinki po Owsiaku, teraz jeździ się po prezydencie i jego otoczeniu. Są jednak pewne granice. Gdyby zrobiono podobny program, oparty na materiałach z TV Republika, albo skupiający się na wyszukiwaniu wad postaci np. z PiSu, to byłoby wielkie oburzenie.

 

No dokładnie. Złodzieje krzyczą że inni kradną, po czym bezwstydnie sami pokazują swoje przestępstwa i jeszcze wciskają nam, że są jedyni uczciwi, lepsi. Media im sprzyjające robią to samo. To mnie najbardziej drażni. Bo każda strona, partia popełnia błędy, ale tylko jedni wciąż mówią, że są święci, uczciwi, z wyższej półki. Dlatego potem jest podwójna satysfakcja, także moja, jak sami wpadną, zostaną przyłapani. Normalnie nikt by im tego nie wytykał, bo każdy popełnia błędy, no ale skoro cały czas się tak przedstawiają jako jedyni bez skazy, a reszta tragedia, to potem inni też to wyciągają. Wtedy z kolei następuje oburzenie i złość, że ktoś się z nich śmieje, wytyka wpadki. Nie znają powiedzenia: nie śmiej się dziadku...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ciężko się ogląda stację, która skupia się głównie na krytyce innych. Niech trochę chociaż urozmaicą program lub robią przerwy, a nie w kółko o tym samym. Czasami mam wrażenie, że oglądam powtórkę wczorajszego materiału, podczas gdy jest napis "na żywo". :P

 

@ bogdan425:

"Szkło kontaktowe" tworzą z gracją, acz prześmiewczo. Natomiast tutaj mamy łopatologiczne wałkowanie tego samego tematu do znudzenia. Ja dostrzegam różnicę. A tobie o co naprawdę chodzi? Próbujesz coś nam oznajmić, ale jakbyś do końca nie mógł. Zatem weź pilota i przełącz kanał, nie musisz tego męczącego Szkła oglądać. ;)

 

I w TV Republice też celowo dobiera się pewne osoby, żeby podkreśliły odpowiednią wymowę przekazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się prześcigać "w doniesieniach"

Mógłbym przytoczyć artykuły na przykład: Od "żelaznej mamy" po "piękną panią Ogórek" - w których wyrządza się wiele krzywdy tej Pani. Każdy przecież to może sobie znaleźć w sieci. I wyrobić sobie własne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Szkło kontaktowe" ma poziom, jakoś nigdy tam nikomu nie doprawiano chorób, jak w programie duetu Gójska-Hejke/Lisiewicz feat. Bender/Targalski.

 

Fakt, ciężko się ogląda stację, która skupia się głównie na krytyce innych. Niech trochę chociaż urozmaicą program lub robią przerwy, a nie w kółko o tym samym. Czasami mam wrażenie, że oglądam powtórkę wczorajszego materiału, podczas gdy jest napis "na żywo". :P

 

Może te telezakupy to taka przerwa i urozmaicenie programu? :)

 

A tak poważnie: ostatnio nawet w materiałach o kampanii skupiano się tylko na Komorowskim, np. wczoraj. A wcześniej TV Republika przedstawiała to co robili wszyscy (no, może poza Pawłem Tanajno) kandydaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Music, raczej miałaby rację bytu, gdyby była mądra, inteligenta, a nie robiła z ludzi idiotów :)

Dobry program informacyjny zawsze znajdzie widza, polityczna agitka przyciągnie tylko "wyznawców" :D

 

Chyba nie do końca tak jest ,w sumie to żadna stacja u nas nie spełnia tych wymagań .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok

TV Republika - moim zdaniem na pewno o był ciekawy projekt, widząc dominację medialną pewnego nurtu. Jednak moje obawy od początku budzili ludzie ją tworzący. Chodzi mi o środowisko Gazety Polskiej. Wątpiłem by ludzie tak mocno zaangażowani po jednej stronie,a nawet nie stronie tylko -partii - PiS-u mogli zrobić uczciwą i rzetelną TV, ludzie, którzy współorganizują eventy jednej stacji. Dla mnie to wykracza poza dziennikarstwo, ich nie można nazwać już nimi, bo obowiązują pewne zasady, których łamać nie można. Ci sami ludzie mają czelność oskarżać innych o zaangażowanie polityczne jak np. radiową trójkę o to, że objęła patronat nad akcją Orzeł może czy to Prezydent objął?? Mniejsza z tym,że razem z Pałacem coś tam robili. To jest totalna hipokryzja. Napisałem wierzę Maślankiewiczowi?? Dlaczego?? Bo mam w pamięci zachowanie Gazety Polskiej wobec Księdza Isakowicza-Zaleskiego. Ten zajął inne stanowisko niż redakcja odnośnie konfliktu na Ukrainie( stanowisko tej Gazety nieprzypadkowo jest zawsze jednakowe z stanowiskiem głównej partii opozycyjnej) i co się stało- tekst księdza nie został opublikowany, został on zwolniony,a następnie powstał tekst oczerniający księdza Isakowicza-Zaleskiego co było już totalnym świństwem. Właśnie takie standardy,a raczej anty- standardy panują wśród ludzi współtworzących TV Republika i dlaczego miały by one nie być przeniesione do TV, więc mogę uwierzyć w to,że osoba została zwolniona po wrzuceniu linka stawiającego kogoś z wiadomej formacji w złym świetle.

To o czym wspominali już przedmówcy- to nachalność i ewidentne zajmowaniem się danym tematem czy osobą- Owsiak, Komorowski to naprawdę brak słów. Obejrzałem raz "Kulisy manipulacji" - od razu wiedziałem,że to pierwszy i ostatni raz.

Nawet w tym mainstreamie zdarzy się krytyka obozu, któremu sprzyjają np. Durczok i sprawa Górników czy niektóre rozmowy Olejnik . W stosunku do PiS w TV Republika właściwie brak, może poza Ziemkiewiczem. Terlikowski nie zdał egzaminu jako naczelny, działania zarządu, który jednocześnie odcina pensje,wprowadza telezakupy,a z drugiej chcą na MUX, z którym wiążą się ogromne koszty?? To nie wytrzymuje logiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca tak jest ,w sumie to żadna stacja u nas nie spełnia tych wymagań .

 

To, że tobie coś się nie podoba, to nie oznacza od razu, że jest złe ;)

 

Nawet w tym mainstreamie zdarzy się krytyka obozu, któremu sprzyjają np. Durczok i sprawa Górników czy niektóre rozmowy Olejnik . W stosunku do PiS w TV Republika właściwie brak.

 

Fajnie czytać, że fani TV Republika wreszcie przecierają oczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te telezakupy nie dają im aż takich korzyści finansowych. Więcej tracą na wizerunku i widowni. Dlatego właściciele powinni się zastanowić "czy było warto"?

 

@wislok:

Wreszcie się zgadzamy. ;)

 

Mnie też ciekawi, jak oni mają zamiar sfinansować obecność na MUX-8 NTC? Przecież z tymi stratami, to nawet nie mają szans zaliczyć pozytywnie kryterium finansowego w konkursie. KRRiT znowu zaryzykuje, jak w przypadku TV Trwam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wisłok, coś Ty się tak uczepił tego nieszczęsnego kanału, toż nie jest on ni na jotę bardziej napastliwy wobec ludzi objętych krytyką, niż robią to inne telewizje.

Jak wyobrażasz sobie omawianie spraw aferalnych, nie używając języka jakiego są one zasłużenie godne?

 

Zresztą, czymże jest to wołanie na puszczy pośród watah wilczych, gdy wokół tylko jazgot piewców wyimaginowanego dobrobytu, w który gotowi są o dziwo uwierzyć nawet ci, którym notorycznie brakuje środków nawet w połowie miesiąca.

Ot siła propagandy. :)

 

PS.

A co już nadzwyczaj znamienne, to nawet na tym forum są tacy, którym wolno powiedzieć co myślą i tacy, których wypowiedzi notorycznie wrzucane są w śmietnik.

I jak w takich klimatach ma szansę przebić się ze swoją myślą stacja taka, jak TV Republika? ;)

Ilustracją tego upadku jest figurka trzech małpek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok
@wisłok, coś Ty się tak uczepił tego nieszczęsnego kanału, toż nie jest on ni na jotę bardziej napastliwy wobec ludzi objętych krytyką, niż robią to inne telewizje.

Jak wyobrażasz sobie omawianie spraw aferalnych, nie używając języka jakiego są one zasłużenie godne?

 

Telewizja to ludzie,a więc środowisko Sakiewicza. Bo ja oczekuję TV nie PiS-owskiej,a w miarę rzetelnej i obiektywnej, gdzie po prostu nie będzie tematów tabu, będzie się dostawało i mówiło o aferach niezależnie kogo one dotyczą,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...